• Przedstawienie dla najmłodszych
     • Przedstawienie dla najmłodszych

     • Po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie dnia 30,09.2019 r. obejrzeli spektakl przygotowany przez aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART, którzy przyjechali do nas z bajką „Cyrk leśnych robaczków”. Przedstawienie  opowiadało o mieszkańcach leśnej polany, na której pewnego dnia pojawił się dziwny obiekt. Był to cyrk, do którego poszukiwano uzdolnionych artystów. Do konkursu talentów, zgłosiło się liczne grono malutkich, uzdolnionych robaczków. Biedne owady nie spodziewały, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chciał zwabić je w pułapkę. Na szczęście mały żuczek – poeta, wspólnie z widzami uratował mieszkańców łąki przed katastrofą.

      Spektakl  pokazał, że bohaterem nie jest ten, który ma spryt i pajęczynę, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

     • Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

     •  

       

       

       

      Naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – przedstawiciele firmy IKEA Industry: pani Paulina Wolska, pan Wiktor Dec oraz pan Tomasz Grześkowiak.  Okazja też była niezwykła – otwarcie miasteczka ruchu drogowego. Dzięki wsparciu finansowemu przez firmę IKEA Industry naszego projektu Bezpieczni na drodze, na dawnym boisku szkolnym powstało miasteczko, dzięki któremu już od najmłodszych lat nasi uczniowie będą nabywać i doskonalić umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno w ruchu pieszym, jak i rowerowym. Dofinansowanie w wysokości 10.000 zł pozwoliło na wykonanie miasteczka, szkoła ze środków własnych dokupiła znaki drogowe.

      Pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz oraz goście przecięli symboliczną wstęgę i otworzyli miasteczko, a potem byli obserwatorami lekcji pokazowej przygotowanej przez panią Monikę Maksimczyk z udziałem uczniów z klasy 6b. Uczniowie przypomnieli, jak musi być wyposażony rower, a następnie ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne w zakresie stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

      Następnie przedstawiciele firmy IKEA Industry udali na do klasy 8a na lekcję edukacji dla bezpieczeństwa, podczas której pani Elżbieta Ignatowska uczyła ósmoklasistów, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli ćwiczyć praktycznie te szczególnie ważne umiejętności, ponieważ dzięki dofinansowaniu z firmy IKEA Industry projektu Ratujemy, bo umiemy szkoła zakupiła nowoczesne fantomy do nauki resuscytacji, a także ćwiczeniowy defibrylator do przywracania akcji serca. Dofinansowanie w wysokości 5.000 zł pozwoliło na zakup cennych pomocy, dzięki którym uczniowie nabywają umiejętności ratowania ludzkiego życia.

      Dziękujemy dyrekcji i pracownikom firmy IKEA Industry za wsparcie finansowe oraz miłą wizytę w Szkole Podstawowej w Babimoście.

      Zapraszamy do GALERII.

       

     • Składka na Radę Rodziców

     •  

      Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020  – 40,00 zł.

      Wpłat można dokonywać u wychowawców klas lub bezpośrednio na konto:
      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Babimoście

      BS Siedlec o/ Babimost 43 9660 0007 0005 1927 2000 0010

       

      W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę.

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. W tym roku także babimojskie dzieci  wzięły udział w licznych aktywnościach, których celem było odkrywanie talentów.

      Ubrani w kropkowane stroje uczniowie  opowiadali o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzyli "kropkowe" dzieła, rozwiązywali zagadki i wzajemnie się inspirowali. Już za rok spotkamy się w nakrapianym świecie bawiąc się i rozwiązując całkiem nowe zadania:)