• W Babimoście na moście

     •    23 stycznia 2020 roku uczniowie klas I-VII, a dzień później mieszkańcy Babimostu  obejrzeli inscenizację legendy  pt."W Babimoście na moście” w wykonaniu uczniów z klas  V naszej szkoły (Wiktoria Adamska, Anna Głuska, Hubert Jensz, Maciej Kokociński, Kacper Kosicki, Zuzanna Olender – Va, Anita Chmielak, Patrycja Konieczek, Jacek Wołek-Vb). Marysia Sołtysik z klasy VI c uświetniła występ śpiewając "Piosenkę    o Babimoście".

           Legenda głosi, że nasze miasteczko powstało na miejscu zagród Raka i Sosny, którzy żyli po obu stronach rzeki Obry. Kmiecie na początku nie mieli innych sąsiadów w pobliżu, a więc często stawali na brzegach leniwej rzeczki i gawędzili ze sobą. Synowie ich wspólnie łowili ryby, a córki dzieliły się ze sobą  dziecięcymi sekretami... jednak pojawiły się sprzeczki, które przerodziły się w jawną wrogość.

      Dzieci Raka – Radosna i Dobromir, jak i Sosny – Czajka i Bolesław, najbardziej przeżywali spór swych ojców. Bardzo tęsknili za wspólnymi rozmowami i zabawami ... postanowili  wziąć sprawy w swoje ręce i zażegnać konflikt. To właśnie młodzi zaczęli budować dwie nowe kładki, które spotkały się ze sobą na środku rzeki. W ten sposób powstał taki „babski most”, którym suchą nogą można było przejść na drugą stronę... i tak oto wyrosła osada, nazwana Babimostem, która jest dzisiaj pięknym miasteczkiem.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

                                                                 

                                                                                                                                       

     • Wyniki konkursu czytelniczo-plastycznego

     • Tradycją naszej szkoły stało się przeprowadzenie konkursu dla czwartoklasistów  „W krainie baśni braci Grimm”. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z testem dotyczącym znajomości czterech baśni. Jego laureatami zostali:

      I miejsce Szymon Radziński

      II miejsce Aleksandra Kuc

      III miejsce Martyna Nowakowska

      Uczniowie wzięli również udział w indywidualnym konkursie plastycznym. Ich zadaniem było narysować postać z przeczytanych baśni. Wszystkie wykonane prace zasługiwały na nagrodę, jednak wybraliśmy spośród nich trzy miejsca. I tak :

      I miejsce zajął ponownie Szymon Radziński

      II miejsce Antoni Grądziel

      III miejsce Maja Niemczyk.

      Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.

       Gratulujemy uczestnikom wspaniałych wyników, oraz dziękujemy za udział w konkursie, który  tym razem przygotowały uczennice klasy 7b: Klaudia Kędziora, Martyna Małoid oraz Amelia Kubiak pod kierunkiem pani Aleksandry Michalskiej.

     • Jaki zawód wybrać w przyszłości?

     • W ramach zajęć z preorientacji zawodowej, uczniowie klas 7 i 8 brali udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych profesji. Odwiedzili nas między innymi policjanci z naszego posterunku, księgowa, trenerka jogi, fizjoterapeuta oraz pracownicy Nadleśnictwa Babimost. Młodzież poznawała specyfikę pracy w tych zawodach. Relacje gości spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Zapraszamy rodziców do dalszej współpracy.

      Tekst i zdjęcia Aleksandra Michalska.

    • „Strach ma wielkie oczy”
     • „Strach ma wielkie oczy”

     •    Fascynująca przygoda rozgrywa się w owadzim świecie. Piegowata  razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ohydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód. Bohaterowie nie wiedząc co robić, wyruszają na poszukiwanie Królowej Motyli,  w nadziei znalezienia magicznego rozwiązania sytuacji

      7 stycznia 2020 roku uczniowie klas I-VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt.“Strach ma wielkie oczy” w wykonaniu Grupy T z Torunia. W spektaklu poruszony został wszechobecny w społeczeństwie problem przemocy, agresji i prześladowania. Główni bohaterowie pokazali, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodnili, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść  z opresji. Pokazali również, jak się zachować kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami przemocy. Warto pamiętać, że nikt z nas nie jest bezradny! Każdy jest w stanie sobie poradzić z problemem sam lub zwracając się o pomoc do innych osób.

      Tekst i zdjecia - Urszula Kusiak.