• Poznaliśmy las

     • Uczniowie klas trzecich poznawali tajemnice lasu, uczyli się o jego warstwowej budowie, a na koniec wykonali barwne makiety leśnych ostępów. Wystawę pomysłowych prac przygotowanych pod kierunkiem pań Sabiny Kędziory, Elżbiety Zdunek i Iwony Firlej-Prętkiej  można oglądać w holu na parterze  szkoły. Zapraszamy!

     • Wycieczka do Międzyrzecza

     • Z okazji Dnia Chłopaka  uczniowie klas VIIa, VIIb i VIa pojechali 26.09.2019 r. wraz z wychowawcami do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego pod Międzyrzeczem. Zwiedzaliśmy bunkry o których opowiadał nam przewodnik, następnie dużo emocji dostarczył nam też przejazd wozem bojowym. Wycieczka zakończyła się w miłej atmosferze wspólnym ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.
      Wychowawcy: P. Stajkowska, B. Wołek, A. Prządka.

     • Pierwszy w naszej szkole „Dzień bez telefonu”

     • Odpowiadając na liczne sugestie nauczycieli, rodziców, a nawet samych uczniów, Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o wprowadzeniu w każdy pierwszy piątek miesiąca „Dnia bez telefonu”.

      Zamiast gier na smartfonach uczniowie brali udział w zabawach ruchowych, rozwiązywali łamigłówki i grali w kalambury. Wokół zorganizowanych przez samorząd szkolny stanowisk z rozrywkami umysłowymi tłoczyli się uczniowie, którzy oprócz zabawy otrzymywali słodycze. Mamy nadzieję, że „Dzień bez telefonu” stanie się też dniem rozmów i przerw mile spędzonych  w gronie przyjaciół.

     • Małe sprzątanie świata

     • W ostatnich dniach września klasa  6c uczestniczyła w akcji "Małe sprzątanie świata" zorganizowanej przy współudziale Nadleśnictwa w Babimoście. Jej celem było poszerzenie wrażliwości ekologicznej i troska o piękno przyrody. Dzięki pracownikom Nadleśnictwa, którzy dostarczyli drewno, udało się także zorganizować klasowe ognisko.Akcji towarzyszył również  biologiczno- geograficzny plener fotograficzny.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

    • Przedstawienie dla najmłodszych
     • Przedstawienie dla najmłodszych

     • Po raz kolejny nasi najmłodsi uczniowie dnia 30,09.2019 r. obejrzeli spektakl przygotowany przez aktorów ze Studia Teatralnego KRAK-ART, którzy przyjechali do nas z bajką „Cyrk leśnych robaczków”. Przedstawienie  opowiadało o mieszkańcach leśnej polany, na której pewnego dnia pojawił się dziwny obiekt. Był to cyrk, do którego poszukiwano uzdolnionych artystów. Do konkursu talentów, zgłosiło się liczne grono malutkich, uzdolnionych robaczków. Biedne owady nie spodziewały, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chciał zwabić je w pułapkę. Na szczęście mały żuczek – poeta, wspólnie z widzami uratował mieszkańców łąki przed katastrofą.

      Spektakl  pokazał, że bohaterem nie jest ten, który ma spryt i pajęczynę, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

     • Otwarcie miasteczka ruchu drogowego

     •  

       

       

       

      Naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – przedstawiciele firmy IKEA Industry: pani Paulina Wolska, pan Wiktor Dec oraz pan Tomasz Grześkowiak.  Okazja też była niezwykła – otwarcie miasteczka ruchu drogowego. Dzięki wsparciu finansowemu przez firmę IKEA Industry naszego projektu Bezpieczni na drodze, na dawnym boisku szkolnym powstało miasteczko, dzięki któremu już od najmłodszych lat nasi uczniowie będą nabywać i doskonalić umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno w ruchu pieszym, jak i rowerowym. Dofinansowanie w wysokości 10.000 zł pozwoliło na wykonanie miasteczka, szkoła ze środków własnych dokupiła znaki drogowe.

      Pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz oraz goście przecięli symboliczną wstęgę i otworzyli miasteczko, a potem byli obserwatorami lekcji pokazowej przygotowanej przez panią Monikę Maksimczyk z udziałem uczniów z klasy 6b. Uczniowie przypomnieli, jak musi być wyposażony rower, a następnie ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne w zakresie stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

      Następnie przedstawiciele firmy IKEA Industry udali na do klasy 8a na lekcję edukacji dla bezpieczeństwa, podczas której pani Elżbieta Ignatowska uczyła ósmoklasistów, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli ćwiczyć praktycznie te szczególnie ważne umiejętności, ponieważ dzięki dofinansowaniu z firmy IKEA Industry projektu Ratujemy, bo umiemy szkoła zakupiła nowoczesne fantomy do nauki resuscytacji, a także ćwiczeniowy defibrylator do przywracania akcji serca. Dofinansowanie w wysokości 5.000 zł pozwoliło na zakup cennych pomocy, dzięki którym uczniowie nabywają umiejętności ratowania ludzkiego życia.

      Dziękujemy dyrekcji i pracownikom firmy IKEA Industry za wsparcie finansowe oraz miłą wizytę w Szkole Podstawowej w Babimoście.

      Zapraszamy do GALERII.

       

     • Składka na Radę Rodziców

     •  

      Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020  – 40,00 zł.

      Wpłat można dokonywać u wychowawców klas lub bezpośrednio na konto:
      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Babimoście

      BS Siedlec o/ Babimost 43 9660 0007 0005 1927 2000 0010

       

      W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasę.

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. W tym roku także babimojskie dzieci  wzięły udział w licznych aktywnościach, których celem było odkrywanie talentów.

      Ubrani w kropkowane stroje uczniowie  opowiadali o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzyli "kropkowe" dzieła, rozwiązywali zagadki i wzajemnie się inspirowali. Już za rok spotkamy się w nakrapianym świecie bawiąc się i rozwiązując całkiem nowe zadania:)

     • Na dworze "królowej" w pełnym złocie!

     •  

      W rewelacyjnym stylu wystartował w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce w kategorii młodzików nasz utalentowany sprinter Cezary Łazowy. Na ostatnich zawodach szkolnych Czarek pokazał się, przy pięknym dopingu swoich młodszych koleżanek z klas piątych, ze swojej jak najlepszej strony. Najpierw Czarek  wygrał eliminacje na dystansie 100m. W finale, pomimo słabego „wyjścia” z bloków startowych nie miał sobie równych, zdobywając tytuł mistrza województwa lubuskiego z rekordowym wynikiem 11,39s (nowy rekord szkoły podstawowej na 100m). Po dekoracji medalowej na 100m przyszedł czas na kolejny pojedynek. Tym razem Czarek  rywalizował na dystansie 300m. I tutaj również nikt z całego  województwa lubuskiego nie był w stanie zaskoczyć naszego złotego medalisty . Czarek wbiegł  w swojej  serii na metę jako pierwszy z czasem 37,77s. W kolejnych seriach biegu nie było lepszych rezultatów, co oznaczało, że nasz sprinter zdobył drugi złoty medal.     W tym miejscu warto dodać, że nasz  tegoroczny najlepszy lekkoatleta jest rekordzistą szkoły na czterech sprinterskich dystansach 100 m- 11,39s, 200m – 23, 93s, 300m- 36,71s, 400m – 56,s. Na co dzień nasz podwójny złoty medalista LOM w lekkiej atletyce jest zawodnikiem „Nadodrza” Powodowo, gdzie pod czujnym okiem trenera Artura Walczaka pięknie rozwija swój lekkoatletyczny talent z dużymi szansami na medal mistrzostw Polski w LA, które odbędą się na jesień. Już dzisiaj życzymy Czarkowi samych zwycięstw i nowych „życiówek”.

      Przed finałem wojewódzkim młodzików odbyły się pierwsze mistrzostwa województwa lubuskiego w trójboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas piątych, które rocznikowo powinny być w klasie czwartej: Zofia Szczeszek, Natalia Poźniak, Jagoda Urbanowicz, Maria Sołtysik, Patrycja Groszek i Weronika Gulak. Dziewczynki zaliczyły bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Po ambitnej walce zajęły ostatecznie wysokie czwarte miejsce w województwie lubuskim, gromadząc łącznie 436 punktów.

       

     • Spektakl pt. "Gdzie diabeł nie może, tam..."

     • W kolejnym spektaklu zespołu „Jorik” nawiązano do ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska”, jednak w przedstawieniu pojawia się również scena z diabelską szefową przyuczającą do zawodu stażystów. Zamiast karczmy pojawia się restauracja „Bella Roma”, w której przesiaduje Twardowski, szukając chwili spokoju. Nie jest mu dane go zaznać, bo do lokalu przybywają nie tylko czarty z Mefistofelesem, ale też urocza rodzina bohatera.

      Inscenizację zaprezentowano 14 czerwca 2019 r. Wystąpili w niej: Michał Truszkowski (jako Twardowski), Kacper Jarysz (Mefistofeles), Emanuela Król (diabelska szefowa), Tomasz Bielawski (szef kuchni), Hania Krawczuk (bramkarz Tony), Kacper Wójcik, Bartek Rakowski i Maciej Białoń (stażyści piekielni), Sara Treffkorn i Hania Mleczak (licealistki na wagarach), Julia Golar (pani Twardowska). Na scenie zadebiutowali też piątoklasiści: Natalia Poźniak, Wiktor Framm, Szymon Podolszański (urocze dzieci Twardowskiego) oraz gościnnie Kaja Kosicka (kelnerka), Miłosz Framm (ksiądz).

      W imieniu zespołu dziękujemy za każdą pomoc w przygotowaniu spektaklu. Zapraszamy do GALERII.

     • Gwarowy "Kopciuszek"

     • 13 czerwca w sali GOK zasiedli uczniowie babimojskiej szkoły, by przyjrzeć się losom nietypowego Kopciuszka oraz by poznać elementy regionalnej gwary, piosenki i przyśpiewki. Zostały one zaprezentowane w lekki i zabawny sposób, w sam raz na upalny  dzień. Na scenie podziwialiśmy Klaudię Nowak, Alicję Kolendowicz, Julię Różycką, Kaję Gasztyk, Zuzannę Szofer, Nikolę Similak, Natalię Kliks, Natalię Szulc, Oskara Stroińskiego i Kacpra Jarysza.  Fankami regionalnego zespołu były Marta Bannach, Kaja Kosicka, Paulina Fabiś, Wiktoria Skalska i Hanna Krawczuk. Spektakl przygotowały p.Barbara Kubaś i Monika Maksimczyk, przy pomocy p. Andrzeja Gaertnera.

     • Kolejny sukces w konkursie plastycznym

     • Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Departament Infrastruktury i Komunikacji Zespołu Portu Zielona Góra/Babimost ogłosiły konkurs na projekt plastyczny „Odlotowa maskotka lotniska”.

      Na konkurs nadesłano 261 prac z województwa lubuskiego. Komisja wybrała 3 prace, wśród których znalazła się też praca Marii Krajewskiej z babimojskiej szkoły.

      Nagrodami za zajęcie pierwszego i drugiego  miejsca były iPhone i iPad firmy Apple. Maria Krajewska zdobyła wyróżnienie, za które nagrodą jest bilet lotniczy do Warszawy.

      Marysi gratulujemy sukcesu!

      Opiekun plastyczny:

      B. Wołek

     • Sukcesy w konkursie "Powiat Zielonogórski pędzlem i obiektywem"

     • Z okazji 20- lecia Powiatu  Zielonogórskiego został zorganizowany konkurs pod nazwą Powiat Zielonogórski pędzlem i obiektywem. Nasi uczniowie wykonali piękne prace, które komisja konkursowa doceniła, przyznając: 1 miejsce Marcie Bannach, 2 miejsce Bartoszowi Rakowskiemu,  3 miejsce Hannie Krawczuk. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7.06,2019 r. w sali widowiskowej dawnego Zboru Kalwińskiego. Zwycięzcom gratulujemy.                                Opiekun: Bożena Wołek

     • Brązowo na " dworze królowej sportu"

     •  

      Dużym sukcesem zakończył się wyjazd reprezentacji naszej szkoły do Żar na drużynowe m istrzostwa województwa lubuskiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej chłopców. Trzynastoosobowa reprezentacja z Babimostu zakończyła finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży na trzecim stopniu podium, zdobywając tym samym  brązowy medal. Radość naszych reprezentantów ze zdobycia brązowych medali była ogromna, zwłaszcza, że udało pokonać się wielu lekkoatletów ze szkół sportowych. Babimojscy lekkoatleci z najstarszych klas  naszej szkoły zdobyli łącznie 1240 punktów. Na ten rezultat złożyły się osiągnięcia poszczególnych zawodników:

      1. Cezary Łazowy - w biegu na 300m - 37,62s ( nowy rekord szkoły ośmioklasowej oraz aktualnie szósty wynik w Polsce).

      2. Amadeusz Michalski, Miłosz Framm, Bartosz Kremer i Cezary Łazowy w biegu 4x100m  - 49,30s.

      3. Kacper Jarysz - w biegu na 100m - 12,58s.

      4. Michał Zińczuk w skoku w dal - 5,47m

      5. Bartosz Kremer w skoku w dal - 5,44m

      6. Nikodem Karman - w pchnięciu kulą ( 5kg) - 9,59m

      7. Przemysław Judt w rzucie dyskiem ( 1kg) - 32,59m

      8. Miłosz Framm w biegu na 100m - 13,09s.

      9. Amadeusz Michalski w biegu na 100m - 13,14s.

      10. Gawroński Nikodem w biegu na 1000m - 3;09,31min.

      11. Karol Fritsche w biegu na 1000m - 3;10, 42min.

      12. Jakub Kaczmarek w biegu na 600m - 1;46,41 min.

      13. Oskar Szewczyk w biegu na 300m - 44,60s.

      14. Oskar Stroiński w biegu na 1000m - 3;33,73 min.

       

      Ogromne gratulacje dla wszystkich medalistów, którzy już  w tym roku opuszczają mury naszej szkoły.