• Angielski z Duolingo

   • Od września roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście korzystali z jednej z najpopularniejszych platform językowych na świecie -  Duolingo. Dzieci grając w przeróżne gry zdobywały nowe kompetencje językowe, uczyły się słownictwa i zagadnień gramatycznych. Czas roztrzygnąć całoroczne zmakania!

     Oto dziesięciu najlepszych graczy:

    Miejsce

    Imię i nazwisko

    Liczba punktów

    Klasa

    1.

    Zuzanna Filipczak

    9331

    6a

    2.

    Ewa Michalak

    6870

    4b

    3.

    Dawid Piosik

    3939

    4c

    4.

    Dagmara Cyl

    2677

    6a

    5.

    Bartek Kupiec

    3553

    5b

    6.

    Emilia Nowak

    3367

    5b

    7.

    Mateusz Brudło

    3112

    6a

    8.

    Krzysztof Kiełb

    3072

    4b

    9.

    Oliwia Pietraszewska

    2673

    6a

    10.

    Natalia Ludowicz

    2271

    4c

     

    Gratulujemy wszyskim uczestnikom zmagań!

    Tekst: Anna Wołek

   • Podsumowanie projektu "Kręgosłup mam tylko jeden"

   • W piątek 8 czerwca naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy IKEA – pani Marita Michalak oraz pan Marcin Chowiera. Goście wsparli swoją wiedzą nasz projekt pod hasłem Kręgosłup mam tylko jeden. Podczas spotkania z uczniami klas II-IV oraz V-VII szkoły podstawowej pokazali, jak dbać o kręgosłup podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, siedzenia przy biurku czy korzystania z telefonu komórkowego oraz jak poprawnie nosić plecak szkolny.

    Goście obejrzeli też korytarzowe szafki dla uczniów oraz tablicę interaktywną wraz z projektorem krótkoogniskowym zakupione w ramach projektu dzięki wsparciu finansowemu firmy IKEA Industry. Podziwiali także prace projektowe naszych uczniów promujące zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek. Na koniec wręczyli wyróżnienia za oryginalną formę i ciekawe ujęcie tematu w konkursie plastycznym Jak dbać o kręgosłup? Dyplomy i nagrody otrzymali: Jagoda Urbanowicz, Dominik Sołtysiak, Wiktoria Fiołka, Anastazja Malajka i Amelia Kubiak.

    Na pożegnanie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od firmy IKEA upominki – kolorowe zakreślacze, które przy każdym użyciu będą przypominały o prostowaniu pleców. :)

    Spotkanie było bardzo miłe. Serdecznie dziękujemy gościom za ciekawą prelekcję i odwiedziny, a firmie IKEA Industry za wsparcie finansowe naszego projektu.

    Galeria...

   • Turniej szachowy

   • 12 czerwca 2018 r. po raz trzeci odbył się  Szkolny Turniej Szachowy imienia Dobrosułka.  Udział w turnieju wzięli uczniowie klas drugich i trzecich.

    Turniej rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Pietrusiewicz. Uczniowie rozegrali sześć partii szachowych. Sędzią głównym był Pan Marcin Paciejewski, któremu ardzo dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju. Sędziami pomocniczymi były Panie Sabina Kędziora, Elżbieta Kurowska-Hoły i Elżbieta Zdunek.

    W kategorii dziewcząt zwyciężyła  Amelia Strzempek.
    Drugie miejsce zajęła Anita Chmielak.

    Trzecie miejsce przypadło Zuzannie Dembowskiej.
    Zwyciężczynie są uczennicami klasy III a.

    W kategorii chłopców zwyciężył Maksymilian Czerwiński,
    drugie miejsce zajął Krzysztof Paciejewski.

    Na trzecim miejscu uplasował się Michał Długosz.
    Maks i Krzyś to uczniowie klasy IIIb natomiast Michał jest uczniem klasy IIIa.

    Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.
    Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych nagród dla zwycięzców oraz Pani Dyrektor za ufundowanie upominków dla każdego uczestnika.

    GALERIA...

    Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

   • Certyfikat „Lepsza Szkoła”

   • Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła” 2017/2018 i otrzymała certyfikat.

    W ramach projektu szkoła:

    • mierzyła poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego,

    • analizowała osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami pozostałych uczestników programu.

   • Konkurs "Anglista Roku"

   • 28.05.2018 r. odbył się konkurs języka angielskiego w dwóch kategoriach: dla uczniów klas 4-6 SP oraz 7 SP – 3PG.

    Z radością informujemy, że zwycięzcami konkursu ANGLISTA ROKU w roku szkolnym 2017/2018, zostali:

    Kategorii: klasy 4-6 SP

    1. Klaudia Kędziora 5b
    2. Amelia Kubiak 5b
    3. Mateusz Krawiec 6b

    Kategorii: klasy 7 SP – 3PG

    1. Dominik Sołtysiak 7a
    2. Gabriela Majsner 7a
    3. Zuzanna Owczarek IIIB

    Za przebieg i organizację konkursu odpowiadały p. Patrycja Stajkowska, Agnieszka Gaertner i Anna Wołek.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • Podsumowanie konkursów przedmiotowych

   • Podczas podsumowania konkursów przedmiotowych zorganizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dnia 4.06.2018 r. w Gorzowie Wlkp. dowiedzieliśmy się, że w tym roku przystąpiło do konkursów 10112 uczniów szkół podstawowych, z których 88 uzyskało tytuł laureata.

    W tym gronie znalazła się nasza uczennica - Anastazja Malajka z kl. 7 b - laureatka konkursu z języka plskiego, przygotowywana przez Panią Agnieszkę Weimann. Utalentowanej młodej znawczyni języka polskiego i jej opiekunce serdecznie gratulujemy:)

    Tekst i zdjecia - Agnieszka Weimann.

   • Sukcesy w konkursie plastycznym

   • Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zarząd Regionu Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górzez z okazji 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Tematem XXIV edycji konkursu pod hasłem „Dbam o Piękno Mego Domu Ziemi” był „Świat pełen kolorów”.
    Spotkanie laureatów tego konkursu odbyło się 1.06.2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wśród uczniów z całego województwa nagrodzone zostały nasze młode artystki: Magdalena Mańczak i Ola Radzińska z klas gimnazjalnych oraz Amelia Kubiak i Hanna Mleczak ze szkoły podstawowej. Zwycięzcom gratulujemy!

    Galeria zdjęć...

    Tekst i zdjęcia – Bożena Wołek.

   • Zwycięzcy konkursu przyrodniczego

   • Konkurs  Przyrodniczy

     

    1 z 10

     

    Wyniki finału konkursu

     

    Nawiązując do obchodów  Dnia Ziemi  22 maja 2018 r. już po raz kolejny odbył się finał szkolnego konkursu przyrodniczego „1  z  10”  dla uczniów gimnazjum.
    Tematem przewodnim było:
     „ZDROWE ŚRODOWISKO – ZDROWY CZŁOWIEK”

     

    Do finału zakwalifikowały się następujące osoby:

     

    1.  Zioła  Bartosz             kl. II a
    2.  Król  Emanuela          kl. II b
    3.  Hylak  Julia                kl. II b
    4.  Lehmann Wiktoria     kl. II b
    5.  Judt  Przemysław       kl. II a
    6.  Gawroński  Nikodem kl. II b
    7.  Janeczek  Paweł          kl. II c
    8.  Kremer  Bartosz         kl. II a
    9.  Nędziak  Liwia          kl. II a
    10.  Jarysz  Kacper           kl. II c
    11.  Fritsche  Karol            kl. II b
      

    W finale zwyciężyła Wiktoria Lehmann,
    przed Bartoszem Ziołą i   Nikodemem Gawrońskim.

     

    Konkurs prowadziły uczennice z klasy II b: Daria Jankowiak, Andżelika Piwecka i Amelia Melnik.

     

    Gratulacje dla zwycięzców i finalistów!

    GALERIA...

     

    J. Jankowiak

   • Laureatka konkursu języka polskiego

   • Z radością informujemy, że uczennica kl. 7 b, Anastazja Malajka, została laureatką konkursu przedmiotowego  języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunką Anastazji jest Pani Agnieszka Weimann. Serdecznie im gratulujemy!

   • Wyróżnienie dla Nikodema Gawrońskiego

   • Utalentowany sportowo uczeń naszego gimnazjum, Nikodem Gawroński, został wyróżniony przez Starostę Powiatu Zielonogórskiego pana Dariusza Wróblewskiego całorocznym stypendium sportowym. Stypendium takie przyznawane jest uzdolnionym zawodnikom, którzy mają w swoim dorobku sportowym medale co najmniej na poziomie mistrzostw Polski.

    Takie właśnie osiągnięcia zanotował na swoim koncie Nikodem Gawroński, który wraz ze swoimi kolegami z naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Fenomen" wywalczył w zeszłym sezonie  dwa medale mistrzostw Polski w unihokeju: złoty w kategorii juniorów młodszych (U-16) w Gdyni oraz srebrny  w kategorii juniorów  (U- 19) w Łochowie.

    Ponadto od października nasz uzdolniony  unihokeista objęty został szkoleniem Kadry Narodowej juniorów i przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w 2019 roku w Kanadzie. Warto dodać, że Nikodem będzie wówczas jeszcze uczniem naszego gimnazjum.

             Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi jego osiągnięć,życząc mu wytrwałości oraz  dalszych sukcesów w sporcie i w  nauce.

             Takie same stypendia  od Starosty Powiatu otrzymali również starsi koledzy Nikodema, absolwenci naszej szkoły: Dominik Piątyszek i Dawid Szefner. Im również z całego serca gratulujemy!

     

     

    Tekst i zdjęcia -  Justyna i Marek Przygoccy

   • "MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

   • 25 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Michał Woźniak, Zuzanna Owczarek, Amelia Draga i Cezary Makarowicz wzięli udział w  II KONKURSIE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO. Konkurs odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

    Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Na początku zarówno uczniowie
    jak i zgromadzeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski,  przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców Liceum  oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego, mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego skutecznym metodom nauki języka angielskiego, przeprowadzonego przez dr Beatę Kouhan.

    Uczniowie rywalizowali z drużynami z Gimnazjum w Pomorsku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie, Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach oraz Szkoły Podstawowej w Kargowej. Wszystkie zespoły odpowiadały na pytania z zakresu filmu, sportu, kultury i sztuki oraz gramatyki języka angielskiego. Nasi zdolni poligloci okazali się bezkonkurencyjni i wygrali konkurs!  Laureaci otrzymali zwycięski puchar oraz tytuł "Mistrza Języka Angielskiego".  Wszyscy uczestnicy zmagań   finałowych  zostali uhonorowani nagrodami rzeczowym oraz dyplomami uczestnictwa.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   • Występy w finałach konkursu recytatorskiego

   • Amelia Kubiak z kl. 5 b i Hubert Anuszkiewicz z klasy III C wystąpili w finałach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finały  odbyły się: 25.04 w Żaganiu (dla grupy klas 4-6) i 27.04.2018 r. w Międzyrzeczu (dla grupy klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum). Konkurencja była bardzo duża, gdyż w przesłuchaniach wzięło udział odpowiednio po 50 i 40 najlepszych recytatorów w województwie. Nasi przedstawiciele zaprezentowali swoje teksty bardzo udanie, wzięli też udział w warsztatach teatralnych. Gratulujemy bardzo dobrych występów!

   • Sukces w konkursie plastycznym

   • Uczeń klasy 6 b - Maciej Białoń zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem "Polska to moja ojczyzna". Konkurs został zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy. Na konkurs wpłynęło 800 prac. W grupie wiekowej klas IV-VI należało wykonać komiks o tematyce patriotycznej związanej ze Świętem Niepodległości.

    Nasz uczeń odebrał nagrodę 25.04.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Opiekunem konkursu plastycznego w naszej szkole była Pani Bożena Wołek.

   • Konkurs na prezentację multimedialną

   • Irena Sendlerowa - bohaterka, która w czasie II Wojny Światowej uratowała tysiące żydowskich dzieci - była tematem prezentacji multimedialnych przygotowywanych przez uczniów klas 6 i 7 w ramach zajęć informatycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Kurowską-Hoły.  Postać, której rok obecnie obchodzimy, okazała się mało znana wśród młodzieży, ale dzięki realizacji zadania działalność I. Sendlerowej została przybliżona.

    Najciekawsze prace wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Jury konkursowe dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w przygotowanie ciekawych prezentacji.Autorami najbardziej kraetywnych pomysłów są:

    1. Julia Urbanowicz - kl. 7b (film)

    2. Bogusława Kaźmierczak - kl. 7a

    3. Oskar Stroiński - kl. 7b

    Wyróżnienia: Anastazja Malajka, Dominik Sołtysiak, Izabela Zmuda.Gratulujemy!

    Boguslawa Kazmierczak.pdf

    Dominik Soltysiak.pdf

    Iza Zmuda.pdf

    Oskar Stroinski.pdf

    Anastazja Malajka.pdf

   • Sukces na etapie powiatowym konkursu recytatorskiego

   • Rada Artystyczna  przyznała nominacje do finału wojewódzkiego dwojgu uczniów z naszej szkoły: Amelii Kubiak z klasy 5 b SP i Hubertowi Anuszkiewiczowi z klasy III A PG. Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Paciejewski (kl. 3 b) i Hanna Mleczak (kl. 6 b). Całej reprezentacji naszej szkoły serdecznie gratulujemy udanych występów, a nominowanym życzymy powodzenia na finale wojewódzkim. Zapraszamy do GALERII.

    Zdjęcia - Piotr Kubiak.

   • Sukces w gminnym konkursie recytatorskim

   • Nasza reprezentacja wzięła udział w eliminacjach  gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego "Pro Arte", które odbył się 5.04.2018 r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście wywalczyli awans do eliminacji powiatowych we wszystkich kategoriach. Gminę Babimost w Nowogrodzie Bobrzańskim dn. 10.04.2018 r reprezentować będą:

    1 grupa wiekowa  (klasy I-III): Aleksandra Kuc, Krzysztof Paciejewski;
    2 grupa wiekowa  (klasy IV-VI):Amelia Kubiak, Hanna Mleczak;
    3 grupa wiekowa  (klasy VII oraz II i III gimnazjum): Hubert Anuszkiewicz, Hanna Krawczuk.

    Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom! Trzymamy kciuki za udane występy w Nowogrodzie Bobrzańskim:)

     

   • Awans do finału konkursu przedmiotowego

   • Z radością informujemy, że awans do finału konkursu przedmiotowego z jęzka polskiego otrzymała Anastazja Malajka z klasy 7b. Opiekunką naszej zdolnej uczennicy jest Pani Agnieszka Weimann. Gratulujemy!

   • Konkurs geograficzno-biologiczny

   • W marcu 2018 r. odbył się szkolny konkurs geograficzno-biologiczny, kórego celem było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań geograficzno-biologicznych uczniów, pobudzanie uczniów do twórczego myślenia oraz przygotowanie uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

    Tematyka konkursu obejmowała wiedzę m.in. o środowisku przyrodniczym naszego kraju oraz wiedzę o miastach, województwach i regionach Polski.

    W konkursie brali udział uczniowie klas III gimnazjum

    Wyłoniono trzech laureatów:

        1. Amelia Draga I miejsce

        2. Cezary Kaczmarek II miejsce

        3. Cezary Makarowicz III miejsce
    Gratulujemy !

   • Mistrzowie Intelektu 2018

   • W pierwszym w naszej szkole konkursie gry w "Activity Junior", który odbył się 21.03.2018 r., wzięło udział 12 klas. Po emocjonujących i zaciętych rozgrywkach na słowa, pantomimy i rysunki, a przede wszystkim na kreatywność i inteligencję tytuł Mistrzów Intelektu Szkoły Podstawowej w Babimoście 2018 zdobyła kl. II B. Wicemistrzami zostali uczniowie klasy 6 A. Nagrodą był puchar przechodni, dyplom, a na dodatek okazały tort. Gratulujemy!

    GALERIA ZDJĘĆ

   • Kolejny finalista

   •  Cezary Kaczmarek z kl. III C gimnazjum awansował do finału wojewódzkiego konkursu z historii. Ucznia przygotowuje p. Ewa Muńko. Serdecznie gratulujemy:)

   • Finalistka konkursu przedmiotowego

   • Z radością informujemy, że Amelia Draga awansowała do finału wojewódzkiego konkursu z geografii. Uczennicę przygotowuje p. Monika Maksimczyk. Gratulujemy:)

   • Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

   • Lorem Ipsum

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.