•  

     Nasz uczeń w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego!

     Uczeń klasy 8b Michał Długosz reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii "Recytacja", który odbył się 17.05.2023 r. w Kłodawie. Piękną interpretacją tekstu o problemach młodzieży, będącego fragmentem książki "Stowarzyszenie umarłych poetów", Michał poruszył publiczność. Gratulujmy mu udziału w konkursie!

     .......................................................................

     Kolejny sukces naszego ucznia

     Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b, Krzysztof Paciejewski, jest finalistą Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy zdolnemu uczniowi i jego opiekunce - pani Wioletcie Wernerowskiej!

     ........................................................................

      

     Kangur Matematyczny
     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny.

     W tym roku wyróżnienia otrzymali Julia Kluczewska z klasy 4 b i Marcel Misiak z klasy 8 a. Gratulujemy!

     ..........................................................................................

     Powiatowy konkurs recytatorski

     W ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 19.04.2023 r. w Bojadłach odbyły się eliminacje powiatowe, w których wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Nadia Korzeniewska, Adrian i Aleksandra Kuc, Lilianna Waligórska oraz Michał Długosz. Musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pokonać tremę podczas publicznego wystąpienia, co z pewnością stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego każdy z uczestników zasługuje na duże uznanie. Jury przyznało wyróżnienie Aleksandrze Kuc. Niemały sukces odniósł Michał Długosz z klasy 8b. Otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego. To jego debiut w zmaganiach ze sztuką żywego słowa. Zatem serdeczne gratulacje! Trzymamy kciuki z jego występ w finale wojewódzkim!

      Obrazek 2023-04-20 06:38:32

      

     ...........................................................................................

     Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym

     Dnia 23 marca 2023r.w GOK w Babimoście miały miejsce eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Na konkurs przybyli uczniowie z powiatu zielonogórskiego, którzy w konkursie plastycznym w swojej gminie lub miejscowości, otrzymali nominację do etapu wyższego. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Stasik z klasy szóstej i Antonina Łozowicka z klasy trzeciej. Tym razem tematem pracy były postacie z bajek Disneya. Prace były bardzo różnorodne, każda z nich była ciekawa i miała swój urok. Komisja jako Rada Artystyczna miała nie mały problem z wyborem tylko kilku prac, które zostały nagrodzone i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymała Katarzyna Stasik ( grupa wiekowa  4-6).    Kasi gratulujemy  sukcesu.

     ...........................................................................................

     Uczennica naszej szkoły Marianna Radzińska z klasy IV a otrzymała wyróżnienie w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023. Temat przewodni tego konkursu to ,,Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Marianna namalowała ciekawą i pouczającą pracę plastyczną. Gratulujemy. Opiekun konkursu: Bożena Wołek

     .....................................................................................................

     Awans do finału wojewódzkiego

     Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b Krzysztof Paciejewski awansował do finalu wojewódzkiego Konkursu  Języka Polskiego. Ucznia przygotowywała pani Wioletta Wernerowska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w eliminacjach wojewódzkich!

     .