• Nagłówek

   • Sukcesy w konkursie matematycznym "OMEGA"

    1 kwietnia 2019 r.  w Liceum Ogólnokształcącym w Zbąszyniu zorganizowano po raz 19 konkurs matematyczny "OMEGA", w którym wzięły udział reprezentacje klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej z 5 okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Sołtysiak, Paweł Janeczek i Bartosz Zioła. Babimojska reprezentacja zajęła zespołowo I miejsce, a indywidualnie Paweł Janeczek zebrał komplet punktów, tym samym zajmując również I miejsce, natomiast Bartosz Zioła zajął III miejsce.  Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!

    ************************************************************************************************************

    WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

    Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum w tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

    Tytuł laureata uzyskali:

    1. Dominik Sołtysiak z matematyki (opiekun pani Grażyna Czerwińska)

    2. Zuzanna Szczeszek z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)

    Tytuły finalistów zdobyli:

    w gimnazjum:

    1. Paweł Janeczek z matematyki (opiekun pani Bożena Dąbrowska)

    2. Wiktoria Lehmann z języka polskiego (opiekun pani Wioletta Wernerowska)

    3. Michał Truszkowski z języka polskiego (opiekun pani Małgorzata Kaczmarska)

    w szkole podstawowej:

    1. Dominik Sołtysiak z geografii (opiekun pani Monika Maksimczyk)

    2. Dominik Sołtysiak z biologii (opiekun pani Barbara Kubaś)

    3. Bogusława Kaźmierczak z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)

    Tytuł laureata konkursu przedmiotowego oznacza uzyskanie 100 % punktów podczas danej części egzaminu, a także maksymalnej liczby punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej, czyli  w praktyce otwiera drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce.

    Serdecznie gratulujemy zdolnym uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz nauczycielom, którzy tak znakomicie przygotowali swoich podopiecznych do startu w tegorocznych konkursach.

    Uroczysta gala, podczas której pani kurator Ewa Rawa wręczy uczniom zaświadczenia i nagrody, odbędzie się w środę 3 kwietnia o godzinie 11.00 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

    **********************************************************************************************************

    Konkurs Siedem Grzechów Głównych

    Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Konkurs został zorganizowany przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
    Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych prac te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu.

    Uczeń naszej szkoły Kacper Żołądkiewicz zajął I miejsce w  swojej kategorii wiekowej.

    Komisja w składzie: prof. UŚ dr hab. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Katarzyna Gielecka-Grzemska (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Katedra Grafiki), ks. Tomasz Zmarzły (historyk sztuki, redaktor Tygodnika Niedziela)  oraz artysta plastyk Bartek Gawlik (Muzeum Saturn w Czeladzi) oceniła prace  Warto zaznaczyć, że w rekordowej ilości - 823!
    Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę.

    Jeszcze raz gratulujemy   sukcesu  naszemu uczniowi.
                Halina Grina

    ************************************************************************************************************

    Ilustracją do popularnego idiomu „Storm in a teacup” (burza w szklance wody) nasza uczennica Julia Ludowicz wywalczyła 3 miejsce w kategorii kl. 7-8 SP w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym „Idiom...Ink”. Konkurs polegał na zilustrowaniu dowolnego angielskiego idiomu w dosłowny sposób. Dnia 13.12.2018 r. uczennicy wręczono dyplom i zestaw upominków. Gratulujemy!
    Koordynacją konkursu w naszej szkole zajęły się pani Anna Prządka i pani Bożena Wołek.

    ***************************************************************************************************

    Nasza uczennica, Małgorzata Stasik, odniosła sukces w Międzynarodowym Konkursie MAST pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat" zorganizowanym pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
    Na konkurs nadesłano 4 tysiące prac z 666 szkół z Polski i z 17 szkół polonijnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czech. Nagrodzono prace ze szkoły polonijnej na Brooklinie w Nowym Jorku, ze szkoły w Trzyńcu w Czechach oraz ze Szkoły Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Blackburn w Wielkiej Brytanii.
    Wśród nagrodzonych prac z Polski znalazła się też praca plastyczna naszej uczennicy z babimojskiej szkoły - Małgosi Stasik. Gratulujemy wielkiego sukcesu! - opiekun konkursu - Bożena Wołek.

    Nagrodzona ilustracja do "Legendy o Złotej Kaczce".

    .................................................................................................................

    Konkurs na prezentacje multimedialne

    W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Najlepszą okazała się prezentacja poświęcona Lechowi Wałęsie przygotowana przez klasę 8 B.

    Drugie miejsce przyznano klasie III B PG za prezentację o Andrzeju Sapkowskim.

    Andrzej Sapkowski KL.III B.pdf

    Trzecie miejsce zajęła kl. III A PG prezentacją postaci Janiny Ochojskiej.

    Janina Ochojska kl.III A.pdf