• „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”

     •  

      W tym roku szkolnym zakwalifikowaliśmy się do udziału w akcji pt. „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Organizuje ją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. W akcji wezmą udział uczniowie  klas pierwszych, a będzie ją koordynowała biblioteka szkolna.

      Już  trafił do naszej szkoły pakiet materiałów promocyjnych, dzięki któremu będziemy jeszcze aktywniej wspierać najmłodszych czytelników w  ich przygodzie z samodzielnym czytaniem książek.

     • "Wehikuł czasu"

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej kampanii pod hasłem "Zachowaj trzeźwy umysł- dorastajmy asertywnie". Tegoroczny temat konkursu plastycznego i literackiego to ,,Wehikuł czasu". Uczniowie tym razem mogli sobie wyobrazić, że podróżują w czasie i przestrzeni, i przenieść się w przeszłość lub w przyszłość. Powstały bardzo różnorodne prace z których najciekawsze prezentujemy.                    Opiekunki konkursu: B. Wołek , U. Kusiak.

     • Dzień Kropki 2020

     • 15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki! Inicjatywa wzięła się z książki pt. „The Dot”, którą w 2003 roku wydał amerykański pisarz i ilustrator. Bohaterką lektury jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

      „Uwierz w siebie, bo jesteś ważny i masz w sobie talent” - to motto  Dnia Kropki zorganizowanego przez naszą bibliotekę szkolną.Uczniowie klas pierwszych poznali książkę, opowiadali o swoich talentach oraz wykonali prace plastyczne. Autorzy najlepszych rysunków otrzymali wyróżnienia, a wszyscy kolorowe zakładki:)

     • Program dla zdrowia

     • W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do „Programu dla szkół”, który jest kontynuacją programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole” realizowanych w ubiegłych latach.

      Celem programu jest:
      -edukowanie na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz właściwej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz mleko,
      - przybliżenie dzieciom tematyki związanej z rolnictwem, w tym zapoznanie ich z różnorodnymi produktami i ich pochodzeniem.
      - zmianę nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie ilości owoców i warzyw w ich codziennej diecie. W ramach programu owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne będą udostępniane uczniom naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021 od 5.10.2020 r.

      Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem https://www.programdlaszkol.org

      Warunki udziału w Programie dla szkół_2020_2021.pdf

     • Powitanie pierwszoklasistów:)

     • Nowy rok szkolny, choć rozpoczyna się nietypowo, dla czterdziestu siedmiu pierwszoklasistów jest początkiem kolejnego etapu w życiu. Postaraliśmy się, aby oprócz pasowania tradycyjnym ołówkiem, ślubowania oraz okolicznościowych dyplomów dzieci otrzymały rogi obfitości na osłodę tego pełnego emocji dnia.

      Drodzy Pierwszoklasiści!
      Życzymy Wam, aby każdy dzień w szkole był ciekawą przygodą w gronie przyjaciół. Z pewnością spełni się oczekiwanie rezolutnej Alicji z klasy 1a, która chce "nauczyć się wielu nowych rzeczy". Szczęśliwego nowego roku szkolnego!