• Zmiana numeru konta bankowego

     • Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat za obiady. W związku z tym prosimy o dokonywanie wpłat na nowy numer konta:

      45 9660 0007 2600 1456 2000 0040

      Przepraszamy za niedogodności.

     • "Jeśli kochasz swoje dzieci, nie pal śmieci"

     • Drodzy rodzice, dziadkowie, sąsiedzi! Jeśli nas kochacie,  nie palcie śmieci!
      - taki apel wygłaszają dzieci do dorosłych. Pod tym hasłem uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali plakaty, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

      Zwycięzcami konkursu są:

      1. Amelia Urbanowicz - kl. 2 a

      2. Paulina Błoszyk - kl. 3 a

      3. Maja Kubiak - kl. 3 b

      Wyróżnienia: Marianna Radzińska, Monika Trocholepsza, Klaudia Kruk, Mateusz Jungowski, Maja Krzanowska, Lilianna Kubik, Martyna Błoszyk, Adam Gołębiowski.
      Autorom gratulujemy ciekawych pomysłów i uzdolnień plastycznych. Wszystkie wymienione dzieci otrzymają upominki:)

     • Brązowy medal dla naszych biegaczek w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!

     •  

                 

      Bardzo dobrą dyspozycją biegową wykazały się nasze zawodniczki przełajowe, które w miniony czwartek , 15 października, wywalczyły brązowy medal w Mistrzostwach Województwa  Lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii igrzysk dzieci ( roczniki 2008 – 2010). Naszą dziewięcioosobową drużynę, w pięknej walce na pierwszej zmianie, poprowadziła do boju Jagoda Urbanowicz, która od pierwszego do ostatniego metra była zdecydowaną liderką biegu, uzyskując na trasie bardzo dobry  rezultat 2 minut i 51 sekund. Kolejnymi naszymi biegaczkami, które przyczyniły się do zdobycia brązowego krążka były: Nikola Wołek, Nikola Wójcik, Natalia Poźniak, Weronika Gulak, Angelika Piosik, Zuzanna Piosik, Zofia Szczeszek i Zuzanna Olender. Radość dziewcząt i ich opiekunów po zakończonym biegu była ogromna, zwłaszcza, iż jest to pierwszy medal w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych w historii babimojskich szkół. Bardzo ambitnie zaprezentowały się również nasze starsze dziewczęta z roczników 2006-2007, które w tych samych zmaganiach wywalczyły bardzo wysokie szóste miejsce w województwie w kategorii igrzysk młodzieży. Starsze koleżanki wystąpiły w następującym składzie: Małgorzata Stasik, Amelia Kubiak, Amelia Sypniewska, Klaudia Kędziora, Marika Szewczyk, Agata Fliegner, Marta Brudło i Maria Sołtysik.

      Wszystkim biegaczkom serdecznie gratulujemy, życząc zdrowia i samych  radosnych chwil, związanych z uprawianiem sportu!!!!

     • Zza kulis JORIKA

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Teatr "Jorik".

       

      Wcielając się w rolę, mamy szansę choć przez chwilę popatrzeć na świat oczami innej postaci. Myśleć i czuć jak ona. Kosztuje to niestety. Trzeba przełamać wewnętrzne bariery. Nieśmiałość, niepewność, tremę. Zdobyć się na odwagę. Umieć współpracować, dostosować się do sytuacji. Zgadzać się na kompromis.  Udało się to niewątpliwie aktorom naszego zespołu. Każdy na scenie był bardzo ważny. Choćby miał do wypowiedzenia  jedno zdanie, słowo lub do pokazania jeden gest.

      Czasami spotykały nas niespodzianki. Najczęściej złośliwy, lecz jakże ważny rekwizyt znikał przed premierą. Czasem został zjedzony. Dźwięk z głośników wydobywał się z trudem lub opóźnieniem. Aktorzy nie chcieli zejść ze sceny albo trzeba było ich zmuszać, by nie uciekali. Bywały znacznie dramatyczniejsze momenty. Ale o tym cisza. Tylko dla wtajemniczonych. Przed każdym spektaklem pojawiał się na próbach tak zwany etap „głupawki”. Śmiech grupy wywoływał dowolny tekst. Bez znaczenia, że nie był zabawny.

      Wielu aktorów naszej grupy teraz uczy się w szkołach średnich, studiuje lub pracuje. Niestety nie udało się ich zatrzymać ani siłą, ani perswazją. Liczymy na ich godnych następców, którzy już mieli się pokazać publiczności, ale … pandemia „zamknęła nam usta”.

      W ubiegłym „sezonie” przygotowaliśmy spektakl inspirowany mitologią. Role opanowane, lecz część obsady w szkole średniej. Rekwizyty się kurzą, kostiumy smętnie wiszą w szafie. Mamy jednak nadzieję, że  doczekają się kolejnej premiery, kolejnych utalentowanych aktorów, niespodzianek, wzruszeń i śmiechu bez powodu.

      Tekst - Wioletta Wernerowska.

     • Wszyscy z medalami!

     •  1 października, po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, biegacze z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swoich sił podczas Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody rozgrywane były na obiekcie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście.

      Wystartowaliśmy w dwóch  kategoriach wiekowych: osobno dziewczęta i chłopcy. We wszystkich czterech rozgrywanych sztafetach na dystansie 800 metrów nasi zawodnicy wywalczyli medale.  Najokazalej zaprezentowały się dziewczęta z roczników 2008 - 2010 oraz z roczników 2006-2007. W obu kategoriach nasza szkoła zdobyła srebrne medale. Do srebrnych medalistek dołączyli też chłopcy urodzeni w latach 2008-2010, natomiast najstarsi nasi reprezentanci w kategorii chłopców wybiegali miejsce trzecie, czyli odebrali krążki brązowe.
      Wszyscy nasi biegacze wrócili do swoich domów z medalami na szyi. Radość była ogromna, zwłaszcza, iż powrót do formy i kondycji sprzed pandemii nie jest łatwy. Najlepsze czasy we wszystkich drużynach uzyskali:

      W kategorii dziewcząt młodszych: Anita Chmielak, Jagoda Urbanowicz i Weronika Gulak.

      W kategorii dziewcząt starszych: Amelia Sypniewska, Małgorzata Stasik I Amelia Kubiak.

      W kategorii chłopców młodszych: Aleksander Kargul, Stanisław Chmielak, Piotr Rojek.

      W kategorii chłopców starszych: Bartosz Nykiel, Beniamin Schuster, Maksymilian Lachnicki.

      Wszystkim biegaczom długodystansowym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy, życząc dużo zdrowia i coraz lepszych wyników sportowych.

     • "Gang Fajniaków i miasto marzeń" w naszej bibliotece:)

     • Nowe książki pt. "Gang Fajniaków i miasto marzeń" wraz z zestawem maskotek otrzymała nasza biblioteka od właściciela sieci sklepów Biedronka - Jeronimo Martins Polska S.A.

      Książki  i naklejki już czekają na czytelników! Bardzo dziękujemy fundatorowi za ten miły prezent:)