• Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Niemieckiego

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Niemieckiego.

      Wydarzenie to miało miejsce 4 listopada 2020 r.

       Uczniowie wykonywali zadania online. Nie ominęły ich emocje towarzyszące tego typu konkursom. Teraz będziemy czekać na wyniki, które mają pojawić się pod  koniec grudnia.

      Angażowanie się w różnego rodzaju przedsięwzięcia językowe pozwala na rozwijanie zainteresowań młodzieży językiem obcym oraz doskonali stopień jego opanowania. Pogłębia  również wiedzę z zakresu  literatury, historii, geografii oraz tradycji i zwyczajów innych krajów, kształtuje też postawy tolerancji i poszanowania dla odmiennych wartości kulturowych.

      W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Są to:

      Martyna Małoid

      Amelia Kubiak

      Nikola Litwa

      Igor Melson

      Maksymikian Lachnicki

      Aleksander Kargul

      Szymon Podolszański

      Wiktor Framm

       

      Wszystkim życzymy powodzenia!

      Viel SpaB und viel Erfolg !

       

       Opiekun: Jolanta Reimann

       

       

     • „Dary Jesieni” w świetlicy szkolnej

     • Pod opieką nauczycieli pracujących w  świetlicy uczniowie klas początkowych przygotowali  wystawę prac pod tytułem „Jesień , czy to ty?”

      Uczniowie poszukiwali jesiennych barw,  które wykorzystali w swoich pracach. Szukali oni w swojej wyobraźni  obrazów  kojarzących się im z tą porą roku. Zapanował też przepiękny klimat podkreślony piosenkami i muzyką o tematyce jesiennej.

      Oprócz tego zebraliśmy w wielkim koszu dary jesieni na które składają się naturalne materiały typu kasztany, żołędzie, kolorowe liście oraz soki i dżemy z różnych owoców wykonanych przez rodziców lub dziadków.  Przy tym  odbyło się wiele dyskusji o jesieni, jej odcieniach, cechach charakterystycznych i cudownej różnorodności  czterech pór roku.

      Zdjęcie i tekst :

      Jolanta Reimann

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Pluszowy miś to bardzo ważna  zabawka dla dzieci na całym świecie. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. Często jest największym przyjacielem i powiernikiem sekretów dziecka. Nic dziwnego, że często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.

      Ma nawet swoje uroczyste święto, które cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

      Skąd  narodził się  pomysł na stworzenie maskotki ?

      Dzień Pluszowego Misia to święto, które jest obchodzone 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki – pluszowego misia.  Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

      Z okazji święta biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek o misiach oraz do zabaw, które zostały wysłane w Librusie na konta rodziców.

      Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w zabawie fotograficznej polegającej na sfotografowaniu swojego ukochanego misia i nadesłaniu zdjęcia na adres ewelina.wozinska@szkola.babimost.pl

      Postarajcie się o ciekawe, może też nastrojowe lub zabawne ujęcia. Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Wszyscy uczniowie z klas 1-3 otrzymają szóstki z plastyki.

      Autorzy 10 najlepszych zdjęć z klas 4-8 również otrzymają szóstki z plastyki.

      Biblioteka szkolna zaprasza do wspólnej zabawy:)

     • ,,Pod kolorowym parasolem jesieni" - "Marzenia"

     • Uczniowie SP w Babimoście wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - ,,Pod kolorowym parasolem jesieni"  - "Marzenia". Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu zadedykowano tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swoich refleksjach i spostrzeżeniach na temat mijającego roku 2020. To wyjątkowe spotkanie plastyczne. Nikt z nas nie przeżył podobnego okresu izolacji i nie spodziewał się niewidzialnego "gościa", który uwięzi w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.

      Konkurs jest organizowany pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydenta miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów, które zakwalifikowały się do konkursu. Czekamy na wyniki i życzymy sukcesów naszym wychowankom.   Opiekun konkursu - B. Wołek