• "STOP UZALEŻNIENIOM" - fotorelacja z wręczania nagród

•  W ramach szkolnej akcji "Stop Uzależnieniom" podsumowano konkurs uczniów klas 4-8.

W poszczególnych klasach najwyższą ilość punktów zdobyli:
            4a-Katarzyna Stasik
            4b-Maciej Rakowski
            5a-Antoni Grądziel
            6a- Marciel Misiak i Oskar Olszówka
            6b-Michał Długosz i Krzysztof Paciejewski
            7a- Kamil Siatka
            7b-Wiktor Grasza i Ewa Michalak
            7c-Dawid Piosik i Kamil Kondracki
            8a-Małgorzata Stasik, Sebastian Skrzypczak i Mikołaj Krawiec
            8b-Klaudia Kędziora
            Gratulujemy!

• Dzień Zdrowia

• 8 kwietnia 2021 r. będziemy obchodzić szkolny Dzień Zdrowia i w ramach akcji profilaktycznej Trzymaj Formę! kolejny raz zapraszamy wszystkich uczniów  oraz grono pedagogiczne do wspólnego śniadania z owocami i warzywami w roli głównej oraz zachęcamy do aktywności fizycznej w tym dniu. Śniadanie zjemy wspólnie na drugiej lekcji w czwartek (8.04). Poświęcimy na to 20 minut lekcji.

Pedagog szkolny U. Kusiak Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego M. Kaczmarska, M.Mazur

• Sukces naszej uczennicy!

• Małgorzata Stasik z klasy VIIIa Szkoły Podstawowej w Babimoście została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. ,,Wehikuł czasu", organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020".
            Dnia 18.03.2021r. została wręczona uczennicy w naszej szkole nagroda główna - bezprzewodowy zestaw muzyczny.
            Przyznano też 11 wyróżnień - otrzymują je:
            1)Katarzyna Stasik z kl.4a
            2)Kinga Mruk z kl.4b
            3)Maciej Rakowski z kl.4b
            4)Dawid Żołądkiewicz z kl.4b
            5)Anastazja Fabiś z kl.4b
            6)Iga Grobys z kl.4b
            7)Magdalena Piątyszek z kl.6a
            8)Zuzanna Dembowska z kl.6b
            9)Alicja Grobys z kl.7b
            10)Zuzanna Matysiak z kl.7b
            11)Natalia Ludowicz z kl.7c
            Nagrodzonym w ogólnopolskim konkursie plastycznym gratulujemy.

Opiekunowie konkursu plastycznego - Bożena Wołek i Urszula Kusiak

• Tęsknię za...

• Lekcja wychowawcza w klasie 6a dotycząca tematu "Za czym tęsknimy...".

Prace przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Weimann.

• Cytrusowe "R"

• Logopedia to wielotorowa nauka mowy. Uczennica poznawała głoskę "R" polisensorycznie.
            Na zajęciach miała możliwość posmakować, poczuć zapach, zobaczyć, rysowć, zaśpiewać i zatańczyć w rytmie głoski "R".
            Cytrusy okazały się doskonałą metodą, by zabawić się  z głoską "R". Zajęcia prowadzone przez logopedę szkolnego Iwonę Firlej-Prętką.

Tekst:Iwona Firlej-Prętka

• Nagrody rozdane

• W ramach akcji „Stop uzależnieniom”  uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowując plakaty tematyczne. Celem konkursu było  propagowanie zdrowego trybu życia, uświadamianie o zagrożeniach wynikających z uzależnienia od telefonu komórkowego, Internetu i komputera. 12 marca zostały rozdane nagrody dla osób które zwyciężyły i które zostały wyróżnione.
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Laureaci konkursu:
            1 miejsce  - Maciej Pańczyszyn kl. 2a
            2 miejsce - Martyna Błoszyk kl. 3a
            3 miejsce - Hania Kruk kl. 1a

Wyróżnienia:
            -Zuzanna Buda Kl. 2b
            -Klaudia Kruk kl. 3a
            -Laura Uszler kl. 3a
            Gratulujemy!

Tekst: Iwona Firlej-Prętka

• SZACH - MAT

• "Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!"

W naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich zgłębiają tajniki tej królewskiej gry pod kierunkiem pań: Sabiny Kędziory i Elżbiety Kurowskiej-Hoły.

• Logopedia w naszej szkole

• Szedł wąż wąską dróżką, nie poruszał żadną nóżką.
            Poruszałby gdyby mógł, lecz wąż przecież nie ma nóg.

Takiej i podobnych rymowanek uczą się dzieci  na zajęciach logopedycznych. Równolegle prowadzone są ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i artykulacyjne, które zapewniają prawidłowy rozwój artykulacji u dziecka. Nieodłącznym elementem są śmiech i zabawa. Zajecia prowadzone są przez logopedów dyplomowanych: Iwonę Firlej-Prętką i Ewelinę Wozińską.