• Mamy chomika:)

• Uczniowie klasy 3b mają nową koleżankę. Będą uczyć się odpowiedzialności opiekując się chomikiem, którego nazwali "Kulka". Zwierzątko jest bardzo ruchliwe i wesołe, więc trudno je sfotografować:)

• Kiedy piszemy "RZ"?

• Uczniowie klasy 5b na lekcji języka polskiego, pod okiem pani Agnieszki Weimann tworzyli ortogramy z "rz" niewymiennym. Zdjęcia przedstawiają owoce ich pracy.

• Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

• W poniedziałek, 20 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Babimoście odbyło się głosowanie, mające na celu wybór nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą została Aleksandra Kuc z klasy 6a, a zastępcą Jacek Wołek z klasy 7b. Gratulujemy!

• 15.09 - Międzynarodowy Dzień Kropki

• Już po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klas pierwszych poznali małą Vashti, bohaterkę książki 'Kropka" Petera Reynoldsa. Dziewczynka pokonała swoje obaw, odważyła się  na pierwszy krok i rozwinęła swoje zdolności. Nasi uczniowie wykonali ciekawe "kropkowe" prace plastyczne, które prezentujemy w galerii.

• 10.09.2021 r. - dzień z wychowawcą

• Dzisiaj zamiast lekcji i nauki cały czas poświecony był na zacieśnianie więzi, budowanie dobrych relacji i beztroskie zabawy:) Było wspaniale!

Autorkami zdjęć są: Iwona Firlej-Prętka, Elżbieta Zdunek, Urszula Krzaczkowska, Wioletta Wernerowska, Dwór Kolesin, Monika Maksimczyk, Emilia Starosta.

• M-legitymacja

• Bezpłatny generator zdjęć do mLegitymacji!

Początek roku szkolnego to czas, w którym pracownicy sekretariatu wyrabiają papierowe legitymacje dla uczniów. W szkołach, które przystąpiły do programu mLegitymacja, uczniowie nie muszą posiadać tradycyjnego dokumentu legitymacyjnego. Zamiast tego młodzież szkolna może posługiwać się mLegitymacją, czyli elektronicznym dokumentem wyświetlanym na ekranie telefonu. Podobnie jak w przypadku zwykłej legitymacji, do mLegitymacji również potrzebna jest fotografia, którą można przygotować przy pomocy Bezpłatnego Kreatora Zdjęć.

Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji jest nowoczesnym mechanizmem dostępnym online. Kreator umożliwia wykonanie fotografii do mLegitymacji bez konieczności wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić Twój czas, ale i pieniądze, ponieważ przygotowanie zdjęcia nic nie kosztuje. Działanie Bezpłatnego Generatora Zdjęć jest wspomagane przez sztuczną inteligencję, która odpowiada za automatyczne usuwanie tła oraz dobór odpowiedniego rozmiaru i wagi wgranej fotografii.

Warto wspomnieć, że fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka określonych kryteriów. Musisz zwrócić uwagę na:

• oczy osoby widocznej na zdjęciu ‒ powinny one być zwrócone na wprost (podczas wykonywania zdjęcia powinny być zwrócone wprost na obiektyw aparatu),
            • usta osoby pozującej do zdjęcia ‒ powinny być zamknięte,
            • równomierne oświetlenie twarzy,
            • ustawienie głowy ‒ nie można przechylać jej na boki,
            • nakrycia głowy ‒ w momencie przygotowywania zdjęcia należy je zdjąć.

Bezpłatny Generator Zdjęć charakteryzuje się wyjątkowo łatwą obsługą, która nie sprawi nikomu kłopotów. Co zatem trzeba zrobić?

1. Włącz wyszukiwarkę internetową na urządzeniu, z którego korzystasz.
            2. Skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.
            3. Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” w celu wykonania fotografii lub załaduj zdjęcie, które już masz na telefonie.
            4. Pobierz plik na smartfona.
            5. Wykorzystaj pobraną fotografię do mLegitymacji.

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli Ci uzyskać fotografię do mLegitymacji w mniej niż minutę, a do tego nie będziesz musiał odwiedzać studia fotograficznego!

Bezpłatny Kreator fotografii do mLegitymacji można znaleźć na stronie:

• Akcja charytatywna

• Szanowni Rodzice!

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przyłącza się do akcji ratowania zdrowia małej Mai Tomczak ze Zbąszynia. Na przełomie września i października podejmiemy działania związane z akcją zbierania środków finansowych na ten cel. Wkrótce poinformujemy o szczegółach naszego przedsięwzięcia.

Liczymy na Państwa wsparcie. Mamy nadzieję, że razem uda nam się dołożyć choć cegiełkę do powodzenia  całej zbiórki. To wspaniała okazja, aby  dzieci uczyły się wrażliwości na potrzeby innych.

Link do akcji: https://www.siepomaga.pl/walka-mai