• Nauka stacjonarna w szkole

• Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 lutego 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2022 poz. 367) od najbliższego poniedziałku, tj. 21 lutego, uczniowie klas 5-8 wracają do nauki stacjonarnej w szkole.

• Sukcesy sportowe w I semestrze

•

I semestr aktualnie trwającego roku szkolnego 2021/2022 przyniósł naszej szkole 4 drużynowe medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsze dwa medale wywalczyły nasze dziewczęta z klas VII-VIII. Na obiektach sportowych CSiR „Olimpia” odbyły się w październiku finały wojewódzkie LOM                     w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały           3 drużyny. Wszystkie uplasowały się w pierwszej ósemce                               w województwie. Najwyższą medalową lokatę wywalczyły biegaczki reprezentujące klasy VII-VIII. Na trzecim stopniu podium z brązowym medalem na szyi stanęły: Amelia Sypniewska, Anita Chmielak, Weronika Gulak, Jagoda Urbanowicz, Marta Brudło, Patrycja Groszek, Weronika Jabłońska i Joanna Jamuła.

Drugi medal dla naszej szkoły oraz mistrzostwo województwa lubuskiego wywalczyły nasze badmintonistki, które pokonały wszystkie rywalki na swej drodze do złotego medalu. Nasze złote trio to: Weronika Gulak, Amelia Sypniewska i Marta Brudło.

Po jesiennych zawodach lekkoatletycznych oraz badmintonowych przyszedł czas na zmagania w unihokeju. I w tej dyscyplinie również duży sukces naszych uczniów, a mianowicie awans 4 drużyn do finałów wojewódzkich LOM. Prym medalowy w tym roku szkolnym wiedli chłopcy, którzy zarówno w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( roczniki klas VII-VIII), jak i w kategorii Dzieci ( roczniki klas VI i młodszych) wywalczyli srebrne medale, zajmując drugi stopień podium. W kategorii Igrzysk naszą szkołę reprezentowali: Igor Melson, Aleksander Kargul, Beniamin Schuster, Patryk Borek, Jakub Rybarski, Dawid Piosik,  Michał Musioł, Hubert Jensz, Jacek Wołek, Jakub Koźma i Maksymilian Czerwiński.

W kategorii Dzieci srebrny medal zdobyli: Hubert Jensz, Jacek Wołek, Michał Musioł, Dominik Weil, Hubert Doliński, Wojciech Fedorowicz, Zbigniew Mokry oraz reprezentanci najmłodszych klas Igor Weil i Sebastian Rabiega.

A oto fotorelacja z wszystkich finałów wojewódzkich, które odbyły się w pierwszym semestrze.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• Międzynarodowy Dzień Pizzy dzieci z klasy 3 a obchodziły bardzo smakowicie. Na zajęciach miały okazje wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi i samodzielnie przygotować ulubioną pizze.

Zdjęcia i tekst: Emilia Starosta