• Rekrutacja do klasy pierwszej

     • Komisja Rekrutacyjna przy Szkole Podstawowej w Babimoście przypomina, że zgodnie z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, rodzice którzy zgłosili dziecko do klasy pierwszej, zobowiązani są do potwierdzenia w sekretariacie szkoły woli podjęcia nauki przez dziecko w szkole. Potwierdzenia składa się w postaci pisemnego oświadczenia  w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2022 (czwartek). Oświadczenia dostępne są w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio do pobrania na stronie internetowej szkoły.  Lista dzieci zakwalifikowanych do szkoły wywieszona jest w holu głównym lub dostępna w sekretariacie szkoły.

      Oświadczenie woli

       

     • Wiosna w klasach 1-3

     • Kilka dni tmu zawitała do nas wiosna. Uczniowie z klas 1-3 wykonali na tą okoliczność różnorodne prace plastyczne, które stanowią dekoracje klas oraz korytarza w szkole. 

     • Europejski Dzień Logopedy

     • Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkicj krajach Unii Europejskiej. Z tej okazji nasi uczniowie wykonali kartki z logopedycznymi pozdrowianiami dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy. Kartki z babimojskim motywem są już rękach kolegów i koleżanek z Opalenicy, którzy również przygotowali i przysłali nam logopedyczne pozdrowienia na pięknie wykonanych pocztówkach.
       

      Tekst i zdjęcia: Iwona Firlej-Prętka

     • Wnioski "500 plus" dla obywateli Ukrainy

     • Szanowni Państwo,

      od tego weekendu uchodźcy z Ukrainy będą mogli złożyć wnioski o świadczenie „500 plus”. Aby wesprzeć obywateli Ukrainy placówki Oddziału ZUS w Zielonej Górze będą otwarte w sobotę i niedzielę. Dodatkowo pracownicy Oddziału będą pełnić dyżur w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze.

      Weekend dla Ukrainy (pdf.124 KB)

     • Dni profilaktyki

     • W naszej szkole, w dniach od 07.03.2022 roku do 18.03.2022 roku zorganizowaliśmy Dni Profilaktyki.

      W ramach prowadzonych działań profilaktycznych odbyły się zajęcia  z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz spotkania z policjantem.

      W młodszych klasach dzieci uczyły się jak przezwyciężyć strach i lęk oraz dlaczego te uczucia są nam w życiu potrzebne. Wykonując określone zadania doskonaliły swoje techniki radzenia sobie z tymi emocjami.

      Starsze klasy zostały uświadomione, że stres i problemy są wszechobecne w naszym życiu, a wszelkie substancje psychoaktywne nie rozwiązują żadnego problemu a jedynie je pogłębiają. Podczas zajęć pod hasłem Narkotyki? To mnie nie kręci! po raz kolejny zostały im podkreślone racjonalne sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Podkreślono  znaczenie uczestnictwa w pozytywnej grupie rówieśniczej oraz możliwości uzyskania wsparcia u różnych osób, w tym specjalistów. Uczniom zwrócono uwagę, że ważna jest nasza postawa życiowa oraz posiadanie tzw. Planu “B” w przypadku niepowodzeń. Dobre nawyki  zapewniają nam skuteczną ochronę przed sięganiem po alkohol, dopalacze czy narkotyki.

      Funkcjonariusz Policji przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa w sieci, hejtu oraz konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwych zachowań nieletnich. Pan Tomasz Konopacki przybliżył też bliżej zawód policjanta. Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać ale do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki profilaktyczne. Czynnie uczestniczyli w spotkaniach, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz chętnie zadawali bardzo dużo pytań.

       

      Wspólnie z wychowawcami klas zachęciliśmy wszystkich do udziału w konkursie na plakat profilaktyczny.  

       

      pedagog, psycholog       

     • Ruch to zdrowie

     • Każdy z nas lubi przyjemnie spędzać czas. Uczniowie klas 4a, 4b oraz 5b spędzili miło czas w Skokoloco w Zielonej Górze. Była to doskonała okzaja do integracji i fantastycznej zabawy. 

     • Integrujemy się

     • Dnia 11 marca klasy siódme i ósme wyjechały do parku trampolin Skokoloco w Zielonej Górze. Dzięki temu uczniowie mogli się oderwać od codzienności, wspólnie spędzić miło czas oraz zadbać o aktywność fizyczną.

       

      Zdjęcia i tekst: Małgorzata Mazur

     • Gminny konkurs recytatorski

     • Dzisiaj odbyły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego. Nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli i do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się Aleksandra Kuc oraz Adrian Kuc.

      Gratulujemy.

       

      Tekst i zdjęcia: Agnieszka Weimann

     • Konkurs recytatorski

     • 11.03.2022r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Oto wyniki:

      Klasy 1-3 SP
      1. Adrian Kuc kl. 2b
      2. Nadia Nowak kl. 3b 
      3. Wiktor Wojciechowski kl. 1b

      Klasy 4-6 SP
      1. Aleksandra Kuc kl. 6a
      2. Anastazja Antończak kl. 5a
      3. Liliana Waligórska kl. 5a

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!!!

     • Zdrowe odżywianie

     • Uczniowie klasy 1b poznali zasady zdrowego odżywiania się. Podczas zajęć powstały tematyczne plakaty oraz smaczne i kolorowe przekąski z owoców.

     • Witaminki, witaminki …

     • Uczniowie klasy I a poznali zasady prawidłowego odżywiania się. Wiedzą, jakie znaczenie dla organizmu mają witaminy zawarte w owocach i warzywach. Na zajęciach samodzielnie przygotowali pyszne i kolorowe szaszłyki owocowe. Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które dzieci tak bardzo lubią.

      Tekst i zdjęcia - Bernardeta Mikołajczak.

     • Z trawnika do zielnika

     • Nasza szkoła zaangażowała się w realizację innowacji proekologicznej “Z trawnika do zielnika”. W jej ramach uczniowie będą zajmowali się uprawą zdrowych i pachnących ziół. Wykorzystają je między innymi na zajęciach technicznych podczas przygotowywania potraw w pracowni gastronomicznej. Do tego celu zakupiono już kompostowniki oraz narzędzia ogrodnicze. A dzieci wykonały barwne plakaty opisujące zioła, ich rodzaje, zastosowanie, uprawę i oczywiście walory smakowe. Teraz uczniowie wysiewają zioła, a wkrótce przesadzą je do przygotowanych dla każdej klasy grządek.

      Mamy nadzieję, że dzięki uprawie pożytecznych roślin dzieci nie tylko wzbogacą swoją dietę, ale także nauczą się pracy w ogrodzie i współdziałania. Liczymy, że poznaną wiedzą uczniowie podzielą się z bliskimi.

      Pragniemy nadmienić, że projekt powstaje przy wsparciu finansowym firmy “Ikea”, za które dziękujemy.

      Tekst Aleksandra Michalska, zdjęcia Iwona Firlej-Prętka

     • Słowiańskie wioski

     • Uczniowie klasy 3a zainspirowani tematyką lekcji wykonali dzisiaj samodzielnie makiety wioski słowiańskiej. Ważną rolę tego dnia odegrała wspólpraca i i zaangażowanie. Do budowy makiet zostały wykorzystane różnego rodzaju materiały.  

     • Dawniej i dziś- wystawa

     • Uczniowie klas pierwszych, wraz z wychowawcami B. Mikołajczak, M. Piechaczek  z pomocą pana A. Sałtysiaka, przygotowali wystawę zatytułowaną „Dawniej i dziś”. Znalazły się na niej przedmioty, którymi posługiwali się nasi dziadkowie, a często także prapradziadkowie, ponieważ niektóre eksponaty liczyły przeszło 100 lat. To sentymentalna podróż, która pozwoliła zobaczyć, młodszym i starszym uczniom, jak zmieniały się przedmioty codziennego użytku.

     • Solidarni z Ukrainą- fotorelacja.

     • Dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w pomoc i wsparcie dla walczącej o wolność Ukrainy. Zgromadziliśmy w krótkim czasie wiele darów od ludzi dobrego serca (6 kartonów odzieży i okryć, 8 kartonów ze środkami czystości i higieny, 6 - z żywnością oraz 4 kartony innych produktów, m.in. leków i środków opatrunkowych). Zostały one przekazane 2 marca br. do Gminnego Ośrodka Kultury. Stamtąd trafią do wojewódzkiego centrum logistycznego, a następnie na Ukrainę.

      Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim darczyńcom! Jednocześnie apelujemy o dalszą solidarność z narodem ukraińskim.