• Wycieczka do Lubrzy

     • Ostanie dwa dni minionego tygodnia klasy 5a, 5b oraz 6b wraz z wychowawcami spędziły na biwaku w ośrodku wypoczynkowym „Martinez” w Lubrzy.

      Choć wyjazd trwał tylko dwa dni, to był pełen atrakcji. Jedną z nich stanowiło zwiedzanie części  podziemi Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień – Pętli Boryszyńskiej. Wraz z przewodnikami  uczniowie odwiedzili  system korytarzy wybudowany po ziemią podczas II wojny światowej. Była to ciekawa lekcja historii, ale także przyrody. Na ścianach ciemnych tuneli uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska hibernującym nietoperzom oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek o życiu tych ssaków.

      Kolejną atrakcją była zabawa na  imponującym placu zabaw. Czekały tam zjeżdżalnie  po igielicie na oponach, dmuchane tory przeszkód, trampoliny, kręgle… Tym szaleństwom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

      Wieczorem nie mogło zabraknąć biesiady przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami i ciepłą herbatką. Jednak niestrudzeni obozowicze na tym nie poprzestali i bawili się wspólnie w „chowanego”.

      Niewątpliwie (w ocenie wychowawców) największą atrakcją biwaku były noclegi w domkach. Małe grupki przyjaciół, mogły się poczuć gospodarzami  w pełnym  tego słowa znaczeniu J

      Do domu wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. Uczestnicy tej wycieczki w poniedziałek wrócą do szkoły bez wątpienia bardziej zintegrowani.

      M. Kaczmarska

      B. Kubaś

      A. Gaertner

     • Ogólnopolski Dzień Tornistra

     • W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Tornistra przypada na 1 października (sobota). W naszej szkole będziemy obchodzić to święto 03.10.2022r. W tym dniu odbędzie się ważenie plecaków. 

      Zachęcamy również do wykonania plakatów propagujących jak ważną rolę odgrywa tornister 
      w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

      (Plakaty prosimy przynosić do piątku do pani E. Starosty).

     • Spotkania z terapeutką

     •  We wrześniu obok integracji realizowana jest też  profilaktyka. Klasy czwarte wzięły udział w zajęciach pod hasłem “Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję  - stop mowie nienawiści”. Podczas tych zajęć terapeutka wzmacniała empatię wśród naszych podopiecznych  i podkreślała walory życia bez hejtu i agresji.  

      Natomiast dla klasy 6a,6b i 7a zorganizowano warsztaty na temat “Techniki aktywnych metod nauki”,  pokazujące jak gospodarować czasem, skutecznie ćwiczyć swój umysł i zdobywać wiedzę. Chcemy by uczniowie potrafili odkrywać w sobie nowe umiejętności i kierować swoim życiem bez używek.

      Realizatorem tych warsztatów była pani Kamila Pakosz- terapeutka z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie.

      pedagog szkolny 

     • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE ,,DEBATA”

     •  27 września w naszej szkole klasy piąte uczestniczyły w Programie Profilaktycznym DEBATA. Jest on polecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkania te służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Przeprowadzana podczas programu ankieta umożliwia postawienie wstępnej diagnozy na temat picia alkoholu przez młodzież. Zajęcia te prowadziła terapeutka Pani Kamila Pakosz z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie. Mamy nadzieję, że realizując cyklicznie ten program uchronimy naszych podopiecznych przed przedwczesnym używaniem alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom.

       

      Tekst i zdjęcia - pedagog szkolny. 

    • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 21 września 2022 w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
      W głosowaniu wzięło udział 127 uczniów z klas 4-8. Oddano 126 ważnych głosów.
      Szkolna Komisja Wyborcza stwierdza, że do Rady Samorządu Uczniowskiego zakwalifikowali się:

      1. Mateusz Szewczyk klasa 8a – przewodniczący
      2. Jacek Wołek klasa 8b – zastępca przewodniczącego
      3. Aleksandra Kuc klasa 7a – skarbnik

      Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

     • Na biwaku w Lubrzy

     • Przez dwa wrześniowe dni uczniowie klas 6a, 7a oraz kilkoro z 8a uciekli od obowiązków szkolnych i wyjechali na biwak nad jezioro do Lubrzy. Aura jednak nie sprzyjała plażowaniu, jednak świetnie się bawili w małym ośrodku położonym w pobliżu lasów.

      Największą atrakcję stanowił rozległy plac zabaw, gdzie bez względu na wiek, można było aktywnie się zrelaksować. Z czego oczywiście wszyscy w pełni skorzystali, skacząc na trampolinach, pokonując tory przeszkód czy mini park linowy oraz zjeżdżając z pozornie małego pagórka. Nie zabrakło też możliwości pogrania w kosza lub w kręgle. Natomiast wieczorem uczniowie z opiekunami spędzili czas przy ognisku, objadając się kiełbaskami. Niektórzy nawet odważyli się zatańczyć. Ze śpiewaniem poszło nieco gorzej. Więcej można dowiedzieć się z fotorelacji.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Dzień z wychowawcą - klasy czwarte

     • Nasz pierwszy tydzień z nowymi wychowawcami: panią Patrycją Stajkowską i Anną Prządką zakończyliśmy w piątek, 9-tego września 2022 r. na integracji, wspólnym gotowaniu i dobrej zabawie.

      Zdjęcia: Anna Prządka i Patrycja Stajkowska.

     • Program dla szkół

     • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła ponownie przystąpiła do „Programu dla szkół”, którego celem jest:
      - edukowanie na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz właściwej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz mleko,
      - przybliżenie dzieciom tematyki związanej z rolnictwem, w tym zapoznanie ich z różnorodnymi produktami i ich pochodzeniem.
      - zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie ilości owoców i warzyw w ich codziennej diecie.

      W ramach programu owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne będą udostępniane uczniom naszej szkoły (tylko uczniom, których rodzice złożyli deklarację) od 19.09.2022 r.

      Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem https://www.programdlaszkol.org/

      Warunki udziału w Programie dla szkół 2022-2023 (pdf 590KB)

     • „Szkoły Pełne Talentów” – akcja wspierająca szkoły

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji „ Szkoły Pełne Talentów” sieci sklepów Lidl.

      Istota akcji jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania wybranej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

      Akcja startuje już 05.09.2022r. i trwa do 13.11.2022r.

      Dodatkowo odbędzie się 6 losowań losów w Wielkiej Szkolnej Loterii. Wezmą w niej udział zarejestrowane Talenciaki.

      Każdy Klient, którzy przy okazji zakupów za 50 zł ( zakupy zawierające min. jeden owoc lub warzywo) odbierze Talenciaki, chcąc wesprzeć szkoły musi przekazać je samodzielnie skanując kod QR z Talenciaka lub przekazując Talenciak w formie fizycznej do wybranej przez siebie szkoły.

      W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?

      Są trzy drogi:

      – Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

      – Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

      – Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek.

      Zachęcamy wszystkich do wpierania naszej szkoły i przekazania Talenciaków za pośrednictwem aplikacji bądź wrzucenia ich do skrzyneczki w wejściu głównym, w wejściu do przedszkola i w sekretariacie.

       

     • INFORMACJA O OBIADACH W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Babimoście informuje, że od dnia 08.09.2022 r. jest możliwość korzystania z obiadów w stołówce szkolnej.
      Chętnych do korzystania z posiłku zapraszamy po deklarację, którą można uzyskać w sekretariacie lub
      pobrać ze strony internetowej szkoły. Deklaracje dotyczące korzystania z posiłków w stołówce szkolnej należy złożyć najpóźniej do 5 września 2022 r.