• Warsztaty słowno-muzyczne

     • 28 listopada 2022 roku w sali kina Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w  programie profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno -muzycznych pt: „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu Krzysztofa Niedźwieckiego.

      Pan Krzysztof przybliżył nam ważne tematy dotyczące naszego codziennego  życia, takie jak uważność, przyjaźń, miłość, szacunek i tolerancja. Ciekawe spostrzeżenia prowadzącego były przeplatane znanymi utworami muzycznymi oraz poezją. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali cennych wskazówek dotyczących poruszanych kwestii.

      Program odbył się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z GKRPA w Babimoście.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Szkolny Dzień Życzliwości

     • Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

      Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

      Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

      Mimo pochmurnej pogody, był to dzień wyjątkowy – pełen uśmiechów, przyjaznych gestów i pozytywnych emocji. Największą atrakcją było Pudełko Życzliwości, z którego można było wylosować serduszka z życzliwymi słowami i przekazać je dalej. Tym sposobem powstał łańcuch miłych życzeń.

      Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a umila życie nie tylko nam, ale i osobom z naszego otoczenia.

      Samorząd Uczniowski

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie pt. "Moja ulubiona postać z bajki lub baśni". Ich zadaniem było przedstawienie swojego ulubionego bohatera. Technika prac była dowolna.
      Do końca tygodnia można oddać głos na najlepszą pracę.
      Tekst - Emila Starosta. Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • Spektakl "Pchła Krętaczka"

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 22.11.2022 r. inscenizację opartą na bajce wierszowanej Jana Brzechwy. Opowiadała ona o przebiegłej pchle i jej ciekawych przygodach, pełnych humoru i śmiesznych gagów. Aktorzy  Studia Teatralnego "Krak - Art" zaangażowali dzieci do wspólnej zabawy, Uświadomili też widzom, że krętactwo nie popłaca.

      Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • Wyjazd na przedstawienie "Rumcajs"

     • Uczniowie  klas I-III   w dniu 17.11.2022 r. odbyli wycieczkę do domu kultury w Sulechowie, gdzie obejrzeli teatrzyk pt. „Rumcajs” przedstawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Rumcajs z Hanką i Cypiskiem  uświadamiali młodym widzom, że  jeżeli będziemy dbali o przyrodę, to ona nam się zawsze odwdzięczy.
      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Klasa 1 a po raz pierwszy w pracowni gastronomicznej!

     • Podczas zajęć dzieci poznały zasady BHP. Nauczyły się obsługi m.in.: ręcznego blendera, tostera i opiekacza, przygotowując chrupiące grzanki, tosty oraz pyszny koktajl owocowy. 

      Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.

     • Akcja czytelnicza READ ON

     • Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2022/2023 akcję  czytelniczą READ  ON,  wspierającą czytelnictwo w języku angielskim wśród dzieci  w wieku 10 – 13 lat.

      Celem Akcji jest:

      1. Rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych oraz umiejętności kluczowych dla odniesienia sukcesu w XXI.

      2. Wspieranie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci oraz inspirowanie do działania poprzez promocję czytelnictwa

      3. Wychodzenie naprzeciw Specjalnym Potrzebom Edukacyjnym poprzez umożliwienie dzieciom rozwijania kompetencji czytelniczych w sposób dostosowany do indywidualnych możliwości każdego dziecka.

      Akcja jest skierowana do dzieci w wieku 10-13 lat uczących się języka angielskiego w klasach 4-6.

      Ideą akcji jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka.

      Uczniowie z klasy przystępującej do akcji otrzymują do dyspozycji ponad 100 lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce oraz na odpowiednim poziomie językowym, dostosowanym do podstawy programowej w klasach 4–6.

      Uczestnicy czytają książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijają kompetencje czytelnicze zgodnie ze swoim aktualnym poziomem znajomości języka.

      Każdy uczeń w klasie, niezależnie od poziomu znajomości języka, ma możliwość doskonalenia umiejętności w sposób dostosowany do swoich potrzeb.

      Dzieci są zachęcane do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek i dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat, wykonując różnorodne zadania i projekty.

       

      O poczynaniach w ramach akcji, jak również o wynikach czytelnictwa będziemy na bieżąco informować! Zapraszamy do współpracy!

                                                         

                                                                                                  Nauczyciele języka angielskiego

     • Wycieczka klas 1a i 1b

     • Podczas wycieczki  do skansenu w  Ochli i  ogrodu botanicznego w Zielonej Górze 8 listopada br.  uczniowie  zwiedzali zabytki kultury ludowej z regionu lubuskiego – drewniane chałupy z przełomu XVIII i XIX wieku przeniesione z terenu Dolnych Łużyc, tradycyjną wiejską zabudowę z Zachodniej Wielkopolski, chatę z Potrzebowa datowaną na 1675 r. Brali udział w warsztatach – malarstwo na szkle. Wykonane prace otrzymali na pamiątkę. Podczas wizyty w ogrodzie botanicznym poznali różnorodność flory. Mieli szansę karmić zwierzęta w mini zoo. W kawiarni zjedli pyszne lody. Wycieczka miała swój finał  w McDonald’ s.
      Wycieczka została dofinansowana w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły i Emilia Starosta.

     • Wycieczka klas czwartych

     • 4 listopada 2022r. uczniowie klasy 4a i 4b wraz z opiekunami: p. Patrycją Stajkowską , p. Anną Prządką i p. Bożeną Wołek uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce, dofinansowanej z programu „Poznaj Polskę”. Celem tej wyprawy było zwiedzanie pięknego zamku Książ, uważanego za dolnośląską ,,perłę architektury, otoczonego malowniczymi krajobrazami. Uczniowie uczestniczyli też w ciekawej połączonej z konkursami lekcji muzealnej z której to lekcji poznali historię tajemniczego zamku i księżnej Daisy. Następnym punktem programu wycieczki był Wałbrzych i przede wszystkim lekcja edukacyjna w Centrum Aktywnej Edukacji - Explorapark. Tam uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy i nauki przy pomocy doświadczeń. Uczniowie powrócili do Babimostu zadowoleni z "bagażem nowej wiedzy i doświadczeń”.

      Zdjęcia : Patrycja Stajkowska
      Tekst: Bożena Wołek 

     • Dzień Zdrowego Śniadania

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego Samorząd Uczniowski ogłosił 8 listopada Dniem Zdrowego Śniadania. Celem akcji było zwiększenie świadomości  w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Dzieci na drugiej godzinie lekcyjnej  z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stołach znalazły się kolorowe kanapki, sery, jogurty, owoce, warzywa, sałatki, płatki owsiane. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

      Małgorzata Wojtek

     • Projektanci z klas piątych

     • Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 5 stworzyli projekty odzieży swojej autorskiej marki. Efekty ich pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Dzień Kolorów Jesieni

     • Mimo, że za oknem pochmurna pogoda, w naszej szkole cała paleta barw jesieni. Wszystko za sprawą Dnia Kolorów zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek.

     • Koncert „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce”

     • Po długiej przerwie uczniowie klas I-IV  wzięli udział w koncercie z cyklu „W krainie Pani Muzyki” Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz .
      „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce”  - barwna opowieść o Mozoludku i dwóch instrumentach: największym instrumencie dętym blaszanym i najgłośniejszym dętym drewnianym.