• Nasze prezentacje na jarmarku bożonarodzeniowym

     • W mroźne popołudnie 17 grudnia 2022 r. nasi uczniowie i nauczyciele reprezentowali  Szkołę Podstawową w Babimoście podczas Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na scenie wystąpiła młodzież pięknie śpiewając kolędy i grając na fletach, czym wprowadziła liczną publiczność w świąteczny nastrój.  Na stoisku wystawiliśmy bardzo ładne  i pomysłowe prace. Uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali w świąteczną oprawę ekspozycji, dlatego składamy wszystkim twórcom serdeczne podziękowania za to artystyczne przedsięwzięcie.

      Na zdjęciach zamieszczamy też przygotowanie dekoracji świątecznych, które zostały zaprezentowane na jarmarku.

      Tekst i zdjęcia - Bożena Wołek i Izabela Olszewska.

     • Logopedyczne najserdeczniejsze życzenia świąteczne:)

     • Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Uczniowie naszej szkoły, podczas zajęć logopedycznych przygotowali kartki świąteczne. W ramach wymiany pocztówkowej nasze kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Nądni oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy. My również otrzymaliśmy świąteczne życzenia z tamtych szkół.

      Iwona Firlej-Prętka i Ewelina Wozińska.

     • Przedstawienie „Jak w Krainie Lodu“ - zdjęcia i migawki filmowe

     • Nasze tegoroczne grudniowe   przedstawienie „Jak w Krainie Lodu“ wprowadziło mieszkańców naszego miasteczka w atmosferę zimową i świąteczną. Oczarować i rozgrzać serca ludzkie, takie było nasze przedsięwzięcie. Oczami zobaczyć piękno na scenie, a sercem odebrać słowa. Bajka, którą znają wszystkie dzieci, przypomniała nam o tym, co najważniejszej  na świecie, o miłości. O tym, że tylko wielka miłość może rozpuścić lód w sercu. Chcielibyśmy, aby ten przekaz, szczególnie w dzisiejszych czasach, nigdy nas nie opuszczał.

      „Kiedy miłość w ludzkich sercach
      Gości zawsze, w każdej porze
      Obojętność, złość czy zazdrość
      Nic pokonać jej nie może”

      Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, ciepła, miłości i wiele radości  w gronie rodzinnym!
      Grupa teatralna Reimannówki z opiekunką

      Tekst – Jolanta Reimann Zdjęcia - Lech Kozubal

     • SREBRO W FINALE WOJEWÓDZKIM W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW MŁODSZYCH

     • Ogromną niespodziankę sprawili w tym roku szkolnym nasi młodzi unihokeiści, którzy 13 grudnia 2022 r. wywalczyli w babimojskiej hali OLIMPIA srebrny medal. Zaskoczenie dla wszystkich było ogromne, zwłaszcza, iż skład naszej szkolnej drużyny jest bardzo młody. W reprezentacji szkoły w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsi) znalazło się aż trzech uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Na szczególne wyróżnienie zasługują utalentowani Kornel Rychły (klasa III) oraz bracia Sebastian ( klasa III) i Nikodem (klasa I) Rabiega. Nikodem jest naszym najmłodszym reprezentantem i zarazem zdobywcą medalu w unihokeju w historii szkoły. Sebastian natomiast jest zdobywcą największej ilości bramek we wszystkich tegorocznych etapach rozgrywek.Pozostali zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia srebrnego medalu to bracia : Dominik i Igor Weil, Natan Fabrowski (pierwszy bramkarz), Natan Szlachetka (drugi bramkarz), Hubert Doliński, Jakub Kędziora, Maciej Pańczyszyn, Piotr Szewczyk. Gratulujemy!

      kolejność końcowa turnieju finałowego:

      I miejsce - SP Brójce

      II miejsce - SP Babimost

      III miejsce - SP 5 Żagań

      IV miejsce - SP Międzylesie

      V miejsce - SP 5 Zielona Góra

      VI miejsce - SSP Gorzów Wlkp

      Wysokie miejsca w finałach wojewódzkich LOM w unihokeju wywalczyli również nasi starsi zawodnicy, którzy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakończyli swoje rozgrywki na IV miejscu w województwie: Hubert Jensz, Jacek Wołek, Michał Musioł, Maksymilian Czerwiński, Dominik Weil, Wojtek i Michał Fedorowicz oraz Hubert Doliński oraz na V miejscu dziewczęta: Nikola Wójcik, Zuzanna Olender, Anita Chmielak, Patrycja Konieczek, Kornelia Groszek, Andżelika Piosik, Anastazja Fabiś, Gabriela Ciołek, Kinga Ragan, Maria Uracz, Maja Pietraszewska i Nikola Wołek. Gratulujemy!

      Opiekunowie Justyna i Marek Przygoccy

     • Mikołajki

     • 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki!
      Z tej okazji w naszej szkole przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Były prezenty świąteczne, uczniów odwiedził Święty Mikołaj ze swoim orszakiem.

      Samorząd Szkolny

     • Co można wyczarować z masy solnej?

     • Masy plastyczne dla dzieci do samodzielnego wykonania to doskonały przepis na udaną zabawę .
      Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć plastycznych wykonali masę solną, a później uformowali z niej różne figurki. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach. 

      Tekst i zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka i Dominika Pawuk.

     • Akcja Lidla – „Szkoły Pełne Talentów” – ZAKOŃCZONA!!!

     • Z ogromną radością informujemy o otrzymaniu nagród w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”.
      Uzbieraliśmy dzięki Wam 1240 Talenciaków.
      Są one najlepszym dowodem na to, że współpraca i zaangażowanie dają wspaniałe efekty.
      Dziękujemy Wam RODZICE za wspólne działanie w tym projekcie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz
      uda nam się zjednoczyć lokalną społeczność w jakimś przedsięwzięciu.
      Zdjęcie i tekst: Patrycja Stajkowska

     • Konkurs czytelniczy

     • Liczna grupa młodszych uczniów polubiła szwedzkie książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" napisane przez Martina Widmarka. Najwierniejsi fani młodych detektywów dnia 7.12.2022 r. wzięli udział w konkursie ze znajomości ich przygód. Zwyciężczyniami rywalizacji zostały:
      1. Zofia Miodun kl. 3b
      2.Nadia Korzeniewska kl. 3b
      3. Maria Kremer kl. 2a

      Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Biblioteka szkolna dziękuje za wspólną zabawę i zaprasza do odwiedzin:)

     • „SZPIKOWA PACZKA”

     • W listopadzie 2022 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci w ramach akcji:
      „SZPIKOWA PACZKA” organizowanej przez fundację im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU.
      Zebraliśmy różnorodne podarki, takie jak: zabawki, klocki LEGO, puzzle, maskotki, kubki,
      książki, przybory szkolne, środki higieniczne, środki czystości, słodycze oraz żywność o
      długim terminie przydatności do spożycia.
      Zebrane przedmioty zostały przekazane do punktu zbiórki w Zbąszyniu a następnie
      przetransportowane do Poznania do siedziby „Drużyny Szpiku, skąd trafią do podopiecznych
      fundacji i ich rodzin.
      Mam nadzieję, że dzięki zebranym przez nas prezentom na twarzach małych pacjentów
      oddziału onkologicznego w Poznaniu zagości uśmiech a w sercach radość i nadzieja na lepsze
      jutro. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę – dzieciom i ich rodzicom – pragnę gorąco
      podziękować za hojność i empatię, którą się wykazali.
      Oto kilka przykładowych zdjęć, tego co udało nam się zebrać:

      Autor tekstu i zdjęć: Anna Prządka 

     • BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKIM LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BADMINTONIE

     • Brązowym medalem dla naszych badmintonistów zakończył się finał wojewódzki LOM. Zawody rozegrano w "Mikołajki", czyli 6 grudnia w hali OLIMPIA w Babimoście. W zmaganiach wzięło udział 6 najlepszych drużyn dziewcząt oraz 6 najlepszych drużyn chłopców z całego województwa lubuskiego, wyłonionych kolejno w zawodach powiatowych, a następnie w zawodach półfinałowych. Naszą szkołę reprezentowała para chłopców: Maksymilian Czerwiński oraz Maciej Rakowski. Pomimo różnicy wieku nasza para stworzyła zgrany duet, pokonując na swojej drodze do sukcesu drużyny z Sulechowa, Żar, Bobrowic, Lipinek Łużyckich, Nowej Soli, Bobrówka oraz w meczu o brązowy medal drużynę z Nowogrodu Bobrzańskiego. W  wojewódzkim turnieju finałowym nasi reprezentanci: Maksymilian Czerwiński i Maciej Rakowski przegrali z drużynami z SP 7 ze Świebodzina (złoty medal) oraz z SP 2 z Sulęcina ( srebrny medal).

      Serdecznie gratulujemy naszym pierwszym medalistom LOM w roku szkolnym 2022/23, życząc sukcesów w innych dyscyplinach sportowych w kolejnych zmaganiach międzyszkolnych.

      Opiekunowie - Justyna Przygocka I Marek Przygocki.

     • MIKOŁAJKOWY FESTYN SPORTOWY

     • W sobotę 3 grudnia w naszej hali OLIMPIA odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy. Festyn zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego dla wszystkich chętnych dzieci z naszej szkoły, które chciały spędzić sobotnie przedpołudnie w sposób aktywny, odrywając się od komputerów, komórek i telewizorów. W programie festynu znalazły się indywidualne  pokazy akrobatyczne oraz liczne konkursy i zabawy o charakterze rekreacyjno - sportowym. Dzieci i młodzież rywalizowali w takich konkurencjach jak: podbijanie piłeczki kijem do unihokeja, wspinanie po linie, odbicia lotki do badmintona, skoki na skakance, żonglerka piłką nożną, bip-test, kręcenie hula-hopem oraz rzuty karne na bramkę w unihokeju.

      Po skończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami oraz słodyczami i owocami. Na twarzach dzieci można było zauważyć wiele uśmiechu i radości. Sponsorem wszystkich nagród był Szkolny Związek Sportowy w Zielonej Górze. Festyn zorganizowany dla naszych dzieci był nagrodą za wysokie osiągnięcia sportowe naszej szkoły w minionym roku szkolnym.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, uśmiech i świetną zabawę sportową.

      Pozdrawiamy Justyna i Marek

     • Andrzejki w świetlicy

     • Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku.
      Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby.
      Uczennice klasy VIb na każdej przerwie oraz w świetlicy edukacji wczesnoszkolnej wróżyły uczniom i uczennicom podtrzymując tradycje andrzejkowe…Dzieci z radością brały udział w zabawie.
      Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. 

      Tekst i zdjecia - Barbara Kubaś i Monika Maksimczyk.

     • Podsumowanie konkursu plastycznego, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub z baśni”

     • W dniu 30.11.2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomówza udział wkonkursie plastycznym, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub baśni”.Uczestnikami byli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Wytypowanych zostało 29 prac, na które uczniowie mogli oddawać swoje głosy przez cały poprzedni tydzień. Łącznie oddano 159 głosów. Pierwsze miejsce z ilością 25 głosów zdobyła Patrycja P. z klasy III b, drugie miejsce Antonina Ł. z klasy IIIa, trzecie miejsce Łukasz O. z klasy III a. Wyróżnienie zdobyli: Leon W. - Ib, Michalina W. - IIb, Igor U. - II b, Hubert A. - Ia, Nadia K. - IIIb, Oktawia R. - IIIb, Kamil W. - III b.

      Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.

     • Gratulujemy uczniom !

     • Od lat w naszej szkole realizujemy ogólnopolską kampanię profilaktyczną ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.  W ubiegłym roku szkolnym  hasło przewodnie brzmiało  “Nie czas na nudę!”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie chętnie brali udział w organizowanych konkursach.  

      7 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia w konkursie plastyczno-literackim  “Nie czas na nudę!”:

      Małgorzata Pańczyszyn z klasy 2a

      Aleksandra Kuczyk, Nadia Nowak, Julia Kluczewska i Nathan Szlachetka z klasy 4b

      oraz Nikola Olejarz i Nikola Pyszkowska z klasy 5b

      Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone podczas szkolnych apeli.

      szkolny koordynator -  Urszula Kusiak.