• W "Akademii u Cioci Joli"

     • Akademia u Cioci Joli” w Janowcu to miejsce, w którym uczniowie klasy 2a i 2b  spędzili "Dzień z wychowawcą"
      W trakcie pobytu uczestniczyliśmy w  warsztatach „Poznaj Region Kozła” oraz wypieku chleba „Od ziarenka do bochenka”. Bawiliśmy się przy muzyce ucząc kompozycji tanecznych  po okiem trenera. Nadmiar kalorii po zjedzeniu pysznych naleśników ze swojską konfiturą spaliliśmy na ścieżce ekologicznej brzegiem jeziora w Dworze Kolesin. Na zakończenie atrakcyjnego pobytu zjedliśmy wyśmienitą zupkę pomidorową /nawet  były dokładki/ . Do szkoły wróciliśmy z własnoręcznie wykonanym chlebkiem  oraz wrażeniami po świetnie spędzonym dniu.

      Tekst i zdjecia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Przedstawienie o wilku. który nie dbał o zęby:)

     • „Wilk i zając" to przedstawienie teatralne, które  w dniu 19.09.2023 r. obejrzeli uczniowie klas I-III.  Aktorzy  w humorystyczny  sposób ukazali problemy wilka z uzębieniem i zachęcali do systematycznego odwiedzania stomatologa.

     • Pogadanki o bezpieczeństwie

     • We wrześniu w ramach Programu Prewencyjnego LUPO gościliśmy w Szkole Podstawowej w Babimoście dzielnicowego pana Tomasza Konopackiego. Podczas spotkań z uczniami klas I - IV funkcjonariusz przypomniał o lubuskiej policyjnej maskotce – Tygrysku LUPO oraz różnych aspektach bezpieczeństwa. Mówił o przepisach obowiązujących uczestników ruchu drogowego, bezpieczeństwie w szkole, w domu, na dworze. Dzieci uważnie słuchały rad i uwag policjanta. Chętnie podawały przykłady z życia na poparcie tych przepisów. Zadawały pytania dotyczące poruszania się rowerem, hulajnogą czy związane z jazdą na rolkach.

      Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w bardzo dużym stopniu zależy od naszego zachowania, naszej świadomości na temat zagrożeń oraz właściwej oceny możliwych niebezpieczeństw.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

    • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 20 września 2023 w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
      W głosowaniu wzięli uczniowie z klas 4-8. Oddano 129 ważnych głosów.
      Szkolna Komisja Wyborcza stwierdza, że do Rady Samorządu Uczniowskiego zakwalifikowali się:
      1. Aleksandra Kuc 8a – przewodnicząca
      2. Anastazja Antończak klasa 7a – zastępca przewodniczącej


      Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

     • Prezentacja kandydatów do samorządu uczniowskiego

     • Już w środę wybory do samorządu uczniowskiego. Na spotkaniu przedwyborczym swoje programy zaprezentowały: Anastazja Antończak, Hanna Fiołka, Julia Kluczewska, Aleksandra Kuc, Malwina Malka, Marianna Radzińska i Amelia Urbanowicz.  Gratulujemy ciekawych pomysłów i życzymy, aby kolejny rok pozwolił zrealizować wiele uczniowskich inicjatyw.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września już tradycyjnie obchodzimy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Klasy pierwsze poznały historię małej Vashti - dziewczynki, która uwierzyła w siebie. Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach i osiągnięciach. Wszyscy uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w "kropkowej" fotobudce:)

      W całej szkole było kolorowo i wesoło!

     • „Szkoły Pełne Talentów” – akcja wspierająca szkoły

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów” sieci sklepów Lidl.

      Istota akcji jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania wybranej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbierane Talenciaki

      (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

      Akcja startuje już 01.09.2023r. i trwa do 05.11.2023r.

      Każdy Klient, którzy przy okazji zakupów za 50 zł ( zakupy zawierające min. jeden owoc lub warzywo) odbierze Talenciaki, chcąc wesprzeć szkoły musi przekazać je samodzielnie skanując kod QR z Talenciaka lub przekazując Talenciak w formie fizycznej do naszej szkoły.

      W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?

      Są trzy drogi:

      – Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

      – Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

      – Przekazując Talenciaki fizycznie naszej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek.

      Zachęcamy wszystkich do wpierania naszej szkoły i przekazania Talenciaków za pośrednictwem aplikacji bądź wrzucenia ich do skrzyneczki w wejściu głównym, w wejściu do przedszkola i w sekretariacie.