• Przerwa na czytanie

     • Już po raz drugi, 26.10.2023 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Przerwa na czytanie". Czytanie w gronie kolegów, na wygodnych pufach to prawdziwa przyjemność! Również nauczyciele rozkoszowali się  chwilami z książką. Czytanie jest super!

      Zdjęcia - Anastazja Antończak.

     • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     • W październiku w naszej szkole klasy piąte uczestniczyły w rekomendowanym Programie Profilaktycznym DEBATA. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Uczniowie obalili mity krążące na temat alkoholu. Poznali prawdziwe konsekwencje wynikające z zażywania tego typu substancji.

      Klasy czwarte wzięły udział w zajęciach pod hasłem “Człowiek człowiekowi wilkiem - jak być tolerancyjnym i autentycznym człowiekiem”. Podczas tych zajęć terapeutka wzmacniała empatię wśród naszych podopiecznych  i podkreślała walory życia bez hejtu oraz agresji. 

      Natomiast klasy szóste, siódme i ósme omówiły z panią Kamilą “Życie online - wpływ patotreści oraz mediów społecznościowych na młodzież ”. Prowadząca uświadomiła jak media wpływają na nasze funkcjonowanie. Podała uczniom sposoby jak uchronić się przed fałszem i agresją. 

      Z kolei w godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla rodziców  na temat “Jak nie zgubić dziecka w sieci? - wpływ social mediów i patotreści na dzieci i młodzież” . Pani psycholog podała cenne wskazówki do wykorzystania w życiu codziennym. Wskazała programy, filmy, gry i media społecznościowe, na które rodzice powinni zwrócić uwagę w kontekście bezpieczeństwa dzieci.

      Warsztaty i szkolenie prowadziły terapeutki z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie Pani Kamila Pakosz oraz Pani  Małgorzata Hein.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.  

     • Oczarowani jesienią

     • Jesienne nastroje zapanowały w naszych świetlicach. Piosenki, wiersze, zagadki i wystawy. Pokochaliśmy naszą Panią Jesień.

      Gdzie ty jesteś, jesieni? Tu jestem. W suchych liściach lecących z szelestem ...

       

      Zdjęcia - Jolanta Reimann.

       

       

     • Wstrzymał słońce...

     • W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej  szkoły przystąpili do I etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego w Katowicach pod hasłem. ,,Kocham Polskę''.

      Do wyboru były 3 tematy: ,,Portret Mikołaja Kopernika"; ,,Plakat promujący postać wielkiego astronoma'' i ,,Astronomiczne zainteresowania Mikołaja  Kopernika''.

      Najczęściej preferowanym przez uczniów tematem twórczym był portret Kopernika. Najciekawsze prace prezentujemy w naszej  wirtualnej galerii. 

                              Opiekun konkursu Bożena Wołek

     • Spektakl "Mały Książę"

     • Grupa Reimannówki powtórzyła swój sukces wojewódzki pięknie przedstawiając sztukę "Mały Książe" dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście. Gościnnie wystąpili wychowankowie MOW. Publiczność przyjęła aktorów bardzo ciepło i nagrodziła wielkimi brawami. Sztukę oglądano z dużym zainteresowanie, tym bardziej, że właśnie  jest przerabianą lekturą. Aktorom życzymy dalszych sukcesów!

      Tekst - Jolanta Reimann. Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.

     • Nasi biegacze w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!!!

     • 12 października  w deszczowej pogodzie  na obiektach CSiR w Babimoście odbyły się mistrzostwa powiatu zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny: dwa zespoły dziewcząt młodszych i starszych oraz zespół chłopców starszych. Wszyscy biegacze mogą swoje zmagania uznać za bardzo udane, ponieważ wszystkie drużyny uzyskały upragniony awans do finału wojewódzkiego. Dziewczęta w obu kategoriach wiekowych nie miały równych sobie deklasując swoje rywalki z innych szkół i tym samym zdobywając tytuł mistrzyń powiatu. Chłopcy natomiast zostali wicemistrzami zawodów powiatowych uznając wyższość konkurentów ze szkoły w Kargowej.

      Składy drużyn dziewczęcych:

      dziewczęta młodsze: Nadia Gierszewska, Emilia Rakowska, Marta Chmielak, Marianna Radzińska, Katarzyna Przybyła, Zuzanna Buda, Nikola Pyszkowska, Maja Kubiak, Weronika Zastawna, Laura Uszler.

      dziewczęta starsze: Aleksandra Kuc, Hanna Pisarek, Andżelika Piosik, Iga Grobys, Paulina Kubiak, Kinga Mruk, Anastazja Fabiś.

      Skład drużyny chłopięcej: Antoni Grądziel, Leon Łasiński, Wojciech Hylak, Marcel Woźny, Stanisław Chmielak, Jacek Aleksandrów, Paweł Kamiński.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim lekkoatletom życząc sukcesów w finale wojewódzkim!!!

      Tekst i zdjęcia - JUstyna Przygocka.

     • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

     • 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego tegoroczne hasło brzmi "Zdrowie psychiczne prawem każdego człowieka".

      Postanowiliśmy omówić to ważne zagadnienie podczas apelu. Uczniowie otrzymali szereg wskazówek, jak utrzymywać pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. Co robić, aby dobrze się czuć i aby inni z nami czuli się dobrze.

     • „Polskie miasta w baśni i legendzie”

     • „Polskie miasta w baśni i legendzie” to spektakl teatralny, który  3.10.2023 r. obejrzeli uczniowie klas I-III na scenie domu kultury w Wolsztynie. Bohaterami przedstawienia  były koziołki poznańskie, smok wawelski, syrenka warszawska, książę Popiel oraz piernikarz z Torunia i jego córka Katarzynka.
      Pobyt w Wolsztynie zakończyliśmy zwiedzaniem Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski, gdzie uczniowie mieli okazję  obrócić  wiatrak dookoła jego osi.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Dzień Chłopaka w klasie 2b

     • Dziewczynki z klasy 2 b złożyły życzenia  i wręczyły upominki swoim kolegom z okazji „Dnia Chłopaka”.

      Tekst i zdjecia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • „WSZECHŚWIAT W ZASIĘGU RĘKI" – warsztaty z udziałem klasy 5a i 6a

     • W naszej szkole odbyły się warsztaty astronomiczne. Ich celem było popularyzowanie wiedzy z zakresu astronomii oraz przybliżenie zasad działania teleskopów. Uczestnicy mieli okazję obserwować niebo za pomocą klasycznych teleskopów oraz specjalistycznego teleskopu słonecznego typu LUNT, który umożliwia bezpieczne patrzenie na Słońce. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając wiele pytań dotyczących Układu Słonecznego, wszechświata oraz możliwości podróży w kosmosie. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem  i entuzjazmem młodych astronomów.

      „Wszechświat w zasięgu ręki” został dofinansowany z funduszy Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO  na lata 2021-2030.

      Tekst i zdjęcia - Agnieszka Gaertner

     • Spotkanie z żołnierzami

     • Z okazji Dnia Chłopaka naszych pierwszoklasistów odwiedzili żołnierze z jednostki w Sulechowie. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm i kamizelkę maskującą. Obejrzeć replikę broni palnej i poznać blaski i cienie zawodu żołnierza.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek i Dominika Pawluk.