• Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024

     • Koniec półrocza to czas podsumowania wyników kilkumiesięcznej pracy. Podczas apelu pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz przedstawiła wyniki klasyfikacji i nagrodziła uczniów osiągających najwyższe wyniki w poszczególnych klasach. Przypomniała też ósmoklasistom, że oceny roczne będą decydowały o liczbie punktów przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Warto więc w drugim półroczu zmobilizować się do większego wysiłku, aby wymarzona szkoła średnia okazała się dla każdego dostępna.

      Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w drugim półroczu.

      Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych klas oraz zestawienie frekwencji.

       

     • „Wolność wczoraj i dziś”

     • Z okazji rocznicy wyzwolenia Babimostu 20.01.2024 r. nasi uczniowie wystąpili w krótkiej inscenizacji, w której ukazali różne oblicza wolności dawniej i dziś. Zaprezentowali także kilka scen z dziejów Babimostu – jak walczono o polskość i zachowanie tożsamości na tych ziemiach.
      W spektaklu zagrali: Aleksandra Kuc, Antoni Grądziel, Szymon Radziński, Anastazja
      Antończak, Hanna Wieczorek, Lilianna Waligórska, Katarzyna Stasik, Katarzyna Lewandowska,
      Nataniel Sołtysiak, Leon Łasiński, Igor Skraburski, Hubert Doliński, Paulina Kubiak, Hubert Antończak oraz
      czwartoklasistki Nadia Korzeniewska, Michalina Maszewska i Julia Wolska.
      Przedstawienie „Czym jest wolność?” przygotowały panie: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

       

     • PODZIĘKOWANIA

     • W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla  zwierzaków objętych opieką  Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt ,,Azyl na Koziej''. Młodzież bardzo zaangażowała się w całą akcję i zgromadziła dużą ilość karmy i zabawek.

      Stowarzyszenie przesyła naszym uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne podziękowanie za wsparcie azylowych podopiecznych oraz szerzenie empatii do zwierząt wśród najmłodszych.

     • Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

     • Po kilku miesiącach nauki czytania nasi pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Z zainteresowaniem obejrzeli piękne książki, poznali zasady korzystania z księgozbioru i wypożyczyli swoje pierwsze bajki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książki zakupione w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł. Wkład własny wyniósł 3 000 zł. Miłej lektury!