• Targi edukacyjne

     • Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w targach edukacyjnych organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze w Hali MOSiR. Gości przywitał Lubuski Kurator Oświaty pan Mariusz Biniewski. Młodzież miała szansę poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych, które prezentowały się na scenie (prezentacje multimedialne, szkolna orkiestra, skecze, występ cheerleaderek) oraz w wyznaczonych stoiskach.

      Tekst i zdjecia - Wioletta Wernerowska.

     • Sukcesy naszych uczennic w gminnym konkursie plastycznym

     • Dnia 22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście uczestniczyli w konkursie Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - plastyka etap gminny. Temat przewodni konkursu związany był z aktualną porą roku i brzmiał - ,,Wiosno - hej , to ty? ''. Powstały ciekawe prace przede wszystkim malarskie. Komisja przyznała w kategorii klas VII - VIII  PIERWSZE MIEJSCE  i tym samym nominację do etapu powiatowego Anastazji Antończak , Katarzyna Stasik otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV - VI  PIERWSZE MIEJSCE i nominację do etapu powiatowego otrzymała Klaudia Kruk. Wyróżnienia otrzymały : Malwina Malka, Julia Brychcy, Laura Uszler i Nikola Pyszkowska, która też otrzymała nominację do etapu powiatowego. Z klas I - III PIERWSZE MIEJSCE zajęła Maria Kremer, a wyróżniona została Aleksandra Drozdowska.

      Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy . Nominowanym życzymy powodzenia na etapie powiatowym w Świdnicy.

                   Bożena Wołek

     • Konkurs na wielkanocne prace plastyczne

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w konkursie plastycznym " Pisanka" oraz "Kartka Świąteczna".
      W kategori pisanka:
      I miejsce - Maria Kandulska , Zuzanna Schuster
      II miejsce - Ksawery Pyszkowski
      III miejsce - Kornelia Kołaska
      W kategori kartka:
      I miejsce - Małgorzata Pańczyszyn , Natalia Lechel
      II miejsce - Martyna Brzóska, Leon Waligórski
      III miejsce - Lilianna Lehmann , Ignacy Banach
      Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

      Wszystkim uczniom oraz rodzicom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

      Tekst - Alicja Młynarczak.

     • Mistrzowie Intelektu 2024

     • Tradycyjnie na początku wiosny odbył się konkurs „Mistrzowie Intelektu”. Rywalizowały klasy 6, 7, i 8. Należało wykazać się kreatywnością, refleksem, umiejętnością porozumiewania się bez słów lub odwrotnie bogatym słownictwem. Liczyła się również współpraca w trzyosobowym zespole.
      Każdy z nich zasłużył na wyróżnienie ale brawurowo zagrała reprezentacja klasy 7a (Hanna Wieczorek, Katarzyna Stasik, Nataniel Sołtysiak). Drugie miejsce zajęła klasa 6a (Malwina Malka, Monika Trocholepasza, Laura Uszler), a  trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z klasy 7b (Dominik Pawelski, Stanisław Chmielak, Dominik Weil). Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dla niektórych będzie szansa, by się odegrać za rok. Nagrodę - okazały tort -  ufundowała Rada Rodziców. 

      Organizatorki - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

     • Konkurs szkolno - parafialny na najpiękniejszą palmę wielkanocną

     • Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać 3  tradycyjne palmy wielkanocne w formie przestrzennej.  Spośród wykonanych palm zostaną  nagrodzone te najpiękniejsze. Wszystkie przyniesione palmy zostaną wystawione na sprzedaż, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd dla wszystkich uczestników konkursu do rodzinnego parku rozrywki Majaland Kownaty. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową, w dniu  24 marca 2024 r. na Mszy Świętej o godz. 11:00 w Babimoście. Uczestnikom konkursu - dzieciom i młodzieży  życzymy sukcesu, a w późniejszym czasie  radosnych chwil spędzonych w parku rozrywki Majaland Kownaty.  

            Bożena Wołek i Anna  Szafrańska.

     • „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”

     • Nasza szkoła przyłączyła się do wojewódzkiego happeningu „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”, realizowanego z okazji obchodzonego 21 marca każdego roku Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa, których symbolem są dwie różne, kolorowe skarpetki. W zeszłym roku ta akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem stąd organizatorzy – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Stowarzyszenie „Syndrom”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Soli postanowili rozszerzyć zasięg akcji na Województwo Lubuskie.

      Celami happeningu są propagowanie postawy szacunku i akceptacji wobec osób z Zespołem Downa, działania edukacyjne wśród lokalnej społeczności przez upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania osób z Zespołem Downa, promocja działalności organizatorów, m.in.
      w zakresie otwartości na potrzeby osób z Zespołem Downa. 

      W naszej szkole wykonaliśmy 500 sztuk kolorowych skarpetek, które powiesiliśmy na 108,9 m sznurka. Natomiast 21 marca ubraliśmy się w kolorowe skarpetki.

      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

      Koordynatorzy akcji - pedagodzy: U.Kusiak, M.Wojtek oraz Samorząd Uczniowski: M.Kaczmarska i M.Maksimczyk

     • Konkurs dla młodych detektywów

     • Książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" cieszą się dużą popularnością. Od kilku lat uczniowie biorą udział w konkursach ze znajomości przygód młodych detektywów, pozwalających też na wykazanie się  umiejętnością dedukcji. W tych niełatwych zmaganiach zwyciężyli Tymon Kaczorek (3b) i Adam Pisarek (4b). Na drugim miejscu znalazła się Marysia Kremer (3a), a trzecie miejsce zajął Ignacy Banach (2a). Wszystkim uczestnikom gratulujemy czytelniczej pasji!

      Książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" oraz kubki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Wyniki konkursów profilaktycznych

     • W ramach DNI PROFILAKTYKI w szkole zorganizowano dwa konkursy. W konkursie plastycznym “Moje popołudnie bez telefonu i komputera” skierowanym do uczniów klas 1-3 spośród wielu przepięknych prac nagrodzono:

      I miejsce -  Maria Kremer z klasy 3a

      II miejsce - Alan Miszta z klasy 2a 

      III miejsce - Małgorzata Pańczyszyn z klasy 3b

       

      Konkurs  Wiedzy o profilaktyce został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych (wśród uczniów klas 1-3 i 4-8).

      Wśród najmłodszych uczniów poszczególne miejsca zajęły drużyny:

      I miejsce - Tymon Kaczorek i Antoni Kozubal z klasy 3b

      II miejsce - Ignacy  Banach i Iga Jaśkaczek z klasy 2a

      III miejsce - Nadia Kwiatkowska i Katarzyna Skiba z klasy 3a

       

      W rywalizacji starszych uczniów na podium znaleźli się:

      I miejsce - Hanna Wieczorek i Liliana Waligórska z klasy 7a

      II miejsce - Szymon Radziński i Zofia Strzempek z klasy 8a

      III miejsce - Maja Kubiak i Nikola Olejarz z klasy 6b

       

      Gratulujemy!!!

      Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostały wręczone uczniom podczas szkolnych apeli.

       

     • Sukcesy naszych uczniów w gminnym konkursie recytatorskim

     • Nasi uczniowie 12.03.2024 r.wzięli udział w gminnych eliminacjach do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Młodzi recytatorzy  przygotowali różnorodne utwory literackie. Każdy z uczestników zaprezentował swoje recytacje z dużym zaangażowaniem i pasją.

      Do etapu powiatowego awansowali: Maria Kremer (kl. 3a), Anastazja Antończak (kl. 7a) i Paulina Kubiak (kl. 7b). Wyróżnienie otrzymał Kornel Rychły (4b).

      Konkurs recytatorski nie tylko dał uczniom możliwość zaprezentowania swoich talentów, ale także rozwijał ich umiejętności w zakresie publicznego wystąpienia oraz interpretacji literatury. Nominowanym do etapu powiatowego, który odbędzie się 17.04.2024 r. w Bojadłach,  gratulujemy i trzymamy kciuki!

     • Dzień Kobiet z książką:)

     • Wystawa książek o kobietach z okazji ich święta przyciągnęła wielu czytelników. Towarzyszyły jej najpiękniejsze piosenki o płci pięknej. Zachęcamy do wypożyczania, gdyż dzięki nowym zakupom w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasze zbiory wzbogaciły się o wiele ciekawych pozycji.

     • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

     • W tegorocznym konkursie mitologicznym „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trzeba było także przebrnąć przez labirynt pytań i zadań. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Nadia Gierszewska, Julia Kandulska i Adam Gołębiowski.
      Na zaszczytnym II miejscu uplasowali się: Zuzanna Buda, Maja Krzanowska i Kornelia Szewczyk.
      Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Hanna Fiołka, Maria Radzińska i Maciej Pańczyszyn. Słodycze ufundowała Rada Rodziców.

      Gratulacje dla rywalizujących uczniów!
      Organizatorki konkursu:
      Wioletta Wernerowska
      Ewelina Wozińska

    • Sukces naszej uczennicy!
     • Sukces naszej uczennicy!

     • Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a Aleksandra Kuc będzie reprezentowała szkołę na etapie wojewódzkim w konkursie przedmiotowym z historii. Oli, oraz jej opiekunce - pani Ewie Muńko, gratulujemy i trzymamy kciuki!

     • Dni profilaktyki

     • W tym roku w ramach “Dni profilaktyki” odbyły się warsztaty profilaktyczne, konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły na temat “Moje popołudnie bez telefonu i komputera”, Konkursy z Wiedzy o profilaktyce, spotkania w policją oraz akcja - ZABAWY NASZYCH RODZICÓW. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie aktywności fizycznej uczniów, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień oraz przeciwdziałanie uzależnieniom.

     • Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

     • Do etapu gminnego awansowali:

      kl. 1-3: Aryna Kostruba, Maria Kremer, Zofia Mała;

      kl. 4-6: Adrian Kuc, Kornel Rychły, Barbara Kusiak, Zuzanna Buda;

      kl. 7-8: Anastazja Antończak, Aleksandra Kuc, Paulina Kubiak, Julia Konieczna.

      Gratulujemy i życzymy dobrego występu w kolejnym etapie, który odbedzie się 12 marca 2024 r.