• Trening kontrolowania złości i trudnych emocji

     • 28 maja klasa 3b i 5a uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych "Trening kontrolowania złości i trudnych emocji ". 

      Celem zajęć było przedstawienie problematyki związanej ze złością, jej funkcji adaptacyjnych oraz tego jak ją przeżywamy – kwestii jej odczuwania, rozumienia oraz kontrolowania. Uczniowie odkrywali jaką funkcję w ciele pełnią emocje i o czym informuje nas złość. Uczyli się radzić sobie z własną złością oraz złością u innych osób. Poznali ćwiczenia relaksacji, techniki nazywania i rozumienia oraz przeżywania emocji zgodnie z potrzebami. Warsztaty te poprowadziła trenerka umiejętności społecznych i psychoterapeutka Pani Anna Kałużna z Wrocławia.

     • Konkurs na prezentację multimedialną "Moja ulubiona książka"

     • Uczniowie klas 6-8 przygotowali prezentacje multimedialne zachęcające kolegów i koleżanki do przeczytania ich ulubionych książek.

      Autorami najciekawszych prezentacji są:
      1. Katarzyna Stasik; Katarzyna_Stasik.pdf
      2. Aleksandra Kuc i Antoni Grądziel;
      3. Paulina Kubiak. Paulina_Kubiak.pdf

      Gratulujemy!
      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. Najlepsze prezentacje można pobrać w PDF i obejrzeć poniżej.

      Konkurs został przeprowadzony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

       

     • Wycieczka klas drugich do Zielonej Góry

     • Planetarium  i Centrum Przyrodnicze Keplera to miejsca, które zwiedzili uczniowie klasy 2a i 2b 23 maja 2024r.  Film „Zaczarowany glob – cztery pory roku” uświadomił uczniom, dlaczego  cztery pory roku następują po sobie i czy są one potrzebne. W Planetarium mogliśmy również sprawdzić swoją wagę na różnych planetach, pobawić się światłem. Centrum Przyrodnicze Keplera, również dostarczyło nam wielu ciekawych doświadczeń. Uczniowie mogli zabawić się w archeologów, sprawdzić jak długie są nasze jelita, czy też sprawdzić co się dzieje podczas trzęsienia ziemi. Po takiej dawce wiedzy wycieczkę zakończyliśmy na posiłku w MC Donaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Babimostu.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Podsumowanie projektu ekologicznego pt. „KOLORY ZIEMI”

     • Przez cały rok szkolny w naszej szkole realizowany był projekt ekologiczny pt. „KOLORY ZIEMI”, który miał na celu włączenie społeczności szkolnej w działania na rzecz ochrony środowiska, pogłębienie wiedzy uczniów na temat problemów ekologicznych. Ponadto wszelkie działania związane z projektem zostały skierowane także do mieszkańców całego miasta – młodzież umieszczała plakaty promujące ekologię na ulicach miasta, przeprowadzała wywiady z mieszkańcami, które następnie publikowała w mediach społecznościowych.

      W każdym miesiącu jeden dzień przeznaczony był na podsumowanie działań z danego okresu, każdy miesiąc oznaczony był innym kolorem:
      Żółty październik - uznany miesiącem słońca, dlatego klasy 6,7,8 wykonywały plakaty, które dotyczyły tej tematyki - co nam daje słońce, jakie niesie zagrożenia , jak wykorzystywać jego potencjał itp.
      Czerwony listopad - to miesiąc energii, wówczas klasy 5 wykonywały mapy myśli na temat tego, skąd czerpiemy energię, jak ją oszczędzać na poziomie klasy, szkoły, domu.
      Czarny grudzień - miesiąc powietrza, odbywał się pod hasłem kampanii społecznych „Nie pal śmieci” oraz “Dzień bez samochodu”.

      Brązowy styczeń to miesiąc Ziemi – uczniowie klas 5, 6 i 7 wykonywali plakaty na temat tego, jak ograniczyć zużywanie plastiku, jak długo plastik się rozkłada, ponadto nagrywano filmiki z sondą uliczną.
      Niebieski marzec – miesiąc wody, wówczas przeprowadzono lekcje na temat: Woda-źródło życia oraz konkurs wiedzy dla klas 5,6 i 7.
      Zielony kwiecień – uczniowie klas 4 -8 brali udział w corocznym konkursie kulinarnym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski o tytuł Masterchefa szkoły, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Zielone smaki”.

      22.05.2024 z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się finał projektu.

      Uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w pokazie mody ekologicznej. Młodzież  prezentowała stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp.  Ekomodelki i ekomodele prezentowali na szkolnym wybiegu swoje "ekokreacje" w stylu sportowym oraz wieczorowym. Stroje były oceniane przez jury. Oto wyniki głosowania:

      1 miejsce - klasa 6b

      2 miejsce - klasa 4a

      3 miejsce - klasa 5b.

      Po pokazie mody zostały ogłoszone wyniki konkursów, które odbywały się w ramach projektu. Oto ich wyniki:

      1.Nadia Gierszewska kl. 6b – I miejsce

      2. Katarzyna Stasik – kl. 7a - II miejsce

      3. Liliana Waligórska – kl.7a  - III miejsce

      4. Antoni Grądziel kl. 8a

      5.Laura Uszler kl.6a

      6.Hanna Wieczorek kl.7a

      7.Zuzanna Ratajczak kl. 6a

      8.Klaudia Kruk kl.6a

      9.Paulina Błoszyk kl.6a

      10.Hanna Pisarek kl.7b

      11.Aleksandra Kuc kl.8a

      12.Julia Kandulska kl. 6b

      13.Adam Gołębiowski kl. 6b

      14.Malwina Malka kl.6a

      15.Mateusz Jungowski k.6a

      Wśród zaproszonych gości były Panie z IKEI.

      Przez cały rok szkolny koordynatorkami projektu były Panie Barbara Kubaś oraz Monika Maksimczyk, natomiast w organizację finałowego Pokazu Mody Ekologicznej włączył się Samorząd Uczniowski.

       

       

     • EDUKACJA Z WOJSKIEM

     • 10 maja zostały przeprowadzone w naszej szkole zajęcia edukacji proobronnej w ramach programu „Edukacja z wojskiem” realizowanego przez MEN z MON. Programem została objęta klasa 5a.

      Głównym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

      3-lekcyjne szkolenie łączyło teorię i praktykę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się czegoś nowego z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej.

      Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

     • GRANTY PPGR – przypominamy o konieczności złożenia oświadczeń

     • Przypominamy, że na podstawie pkt 5 Procedury monitorowania utrzymania efektów projektu Cyfrowa Gmina „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” osoby, które otrzymały sprzęt komputerowy w w/w programie, zobowiązane są złożyć do końca czerwca 2024 r. w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście ul. Rynek 3, 66-110 Babimost oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu sprzętu. Oświadczenie można pobrać ze strony internetowej Urzędu w zakładce ogłoszenia.

      Oświadczenie.pdf

     • Obstsalat

     • Klasy 7a i 7b zapoznały się na lekcjach języka niemieckiego z formą przepisu kulinarnego oraz przygotowały sałatki owocowe według swoich przepisów w tym właśnie języku. Sałatki były pyszne i smakowały ...jak po polsku:)

      Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

     • Nasze uczennice na powiatowym konkursie plastycznym PRO - ARTE 2024

     • Uczennice naszej szkoły Nikola Pyszkowska, Klaudia Kruk i Anastazja Antończak otrzymały nominację do powiatowego konkursu plastycznego PRO - ARTE 2024, który odbył się dnia 18.04. 2024 w Świdnicy.  Dziewczęta namalowały ładne i pomysłowe prace. Wśród uczestników konkursu była jednak  duża konkurencja. Wyróżnienie w konkursie powiatowym otrzymała Nikola Pyszkowska z klasy VI b.

      Tekst - Bożena Wołek.

     • Nominacja do FINAŁU LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH – TEATR 2024

     • Nasza  grupa teatralna „Reimannówki“ ponownie nominowana  do FINAŁU  LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH – TEATR  2024, Finał odbędzie się 3 czerwca 2024 r. W tym roku startujemy z przedstawieniem ”Jak w Krainie Lodu”. Może uda nam się wszystkich zamrozić i oczarować. Trzymajcie za nas kciuki!

      Jolanta Reimann