• Co można wyczarować z masy solnej?

     • Masy plastyczne dla dzieci do samodzielnego wykonania to doskonały przepis na udaną zabawę .
      Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć plastycznych wykonali masę solną, a później uformowali z niej różne figurki. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach. 

      Tekst i zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka i Dominika Pawuk.

     • Akcja Lidla – „Szkoły Pełne Talentów” – ZAKOŃCZONA!!!

     • Z ogromną radością informujemy o otrzymaniu nagród w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”.
      Uzbieraliśmy dzięki Wam 1240 Talenciaków.
      Są one najlepszym dowodem na to, że współpraca i zaangażowanie dają wspaniałe efekty.
      Dziękujemy Wam RODZICE za wspólne działanie w tym projekcie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz
      uda nam się zjednoczyć lokalną społeczność w jakimś przedsięwzięciu.
      Zdjęcie i tekst: Patrycja Stajkowska

     • Konkurs czytelniczy

     • Liczna grupa młodszych uczniów polubiła szwedzkie książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" napisane przez Martina Widmarka. Najwierniejsi fani młodych detektywów dnia 7.12.2022 r. wzięli udział w konkursie ze znajomości ich przygód. Zwyciężczyniami rywalizacji zostały:
      1. Zofia Miodun kl. 3b
      2.Nadia Korzeniewska kl. 3b
      3. Maria Kremer kl. 2a

      Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Biblioteka szkolna dziękuje za wspólną zabawę i zaprasza do odwiedzin:)

     • „SZPIKOWA PACZKA”

     • W listopadzie 2022 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci w ramach akcji:
      „SZPIKOWA PACZKA” organizowanej przez fundację im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU.
      Zebraliśmy różnorodne podarki, takie jak: zabawki, klocki LEGO, puzzle, maskotki, kubki,
      książki, przybory szkolne, środki higieniczne, środki czystości, słodycze oraz żywność o
      długim terminie przydatności do spożycia.
      Zebrane przedmioty zostały przekazane do punktu zbiórki w Zbąszyniu a następnie
      przetransportowane do Poznania do siedziby „Drużyny Szpiku, skąd trafią do podopiecznych
      fundacji i ich rodzin.
      Mam nadzieję, że dzięki zebranym przez nas prezentom na twarzach małych pacjentów
      oddziału onkologicznego w Poznaniu zagości uśmiech a w sercach radość i nadzieja na lepsze
      jutro. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę – dzieciom i ich rodzicom – pragnę gorąco
      podziękować za hojność i empatię, którą się wykazali.
      Oto kilka przykładowych zdjęć, tego co udało nam się zebrać:

      Autor tekstu i zdjęć: Anna Prządka 

     • BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKIM LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BADMINTONIE

     • Brązowym medalem dla naszych badmintonistów zakończył się finał wojewódzki LOM. Zawody rozegrano w "Mikołajki", czyli 6 grudnia w hali OLIMPIA w Babimoście. W zmaganiach wzięło udział 6 najlepszych drużyn dziewcząt oraz 6 najlepszych drużyn chłopców z całego województwa lubuskiego, wyłonionych kolejno w zawodach powiatowych, a następnie w zawodach półfinałowych. Naszą szkołę reprezentowała para chłopców: Maksymilian Czerwiński oraz Maciej Rakowski. Pomimo różnicy wieku nasza para stworzyła zgrany duet, pokonując na swojej drodze do sukcesu drużyny z Sulechowa, Żar, Bobrowic, Lipinek Łużyckich, Nowej Soli, Bobrówka oraz w meczu o brązowy medal drużynę z Nowogrodu Bobrzańskiego. W  wojewódzkim turnieju finałowym nasi reprezentanci: Maksymilian Czerwiński i Maciej Rakowski przegrali z drużynami z SP 7 ze Świebodzina (złoty medal) oraz z SP 2 z Sulęcina ( srebrny medal).

      Serdecznie gratulujemy naszym pierwszym medalistom LOM w roku szkolnym 2022/23, życząc sukcesów w innych dyscyplinach sportowych w kolejnych zmaganiach międzyszkolnych.

      Opiekunowie - Justyna Przygocka I Marek Przygocki.

     • MIKOŁAJKOWY FESTYN SPORTOWY

     • W sobotę 3 grudnia w naszej hali OLIMPIA odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy. Festyn zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego dla wszystkich chętnych dzieci z naszej szkoły, które chciały spędzić sobotnie przedpołudnie w sposób aktywny, odrywając się od komputerów, komórek i telewizorów. W programie festynu znalazły się indywidualne  pokazy akrobatyczne oraz liczne konkursy i zabawy o charakterze rekreacyjno - sportowym. Dzieci i młodzież rywalizowali w takich konkurencjach jak: podbijanie piłeczki kijem do unihokeja, wspinanie po linie, odbicia lotki do badmintona, skoki na skakance, żonglerka piłką nożną, bip-test, kręcenie hula-hopem oraz rzuty karne na bramkę w unihokeju.

      Po skończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami oraz słodyczami i owocami. Na twarzach dzieci można było zauważyć wiele uśmiechu i radości. Sponsorem wszystkich nagród był Szkolny Związek Sportowy w Zielonej Górze. Festyn zorganizowany dla naszych dzieci był nagrodą za wysokie osiągnięcia sportowe naszej szkoły w minionym roku szkolnym.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, uśmiech i świetną zabawę sportową.

      Pozdrawiamy Justyna i Marek

     • Andrzejki w świetlicy

     • Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku.
      Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby.
      Uczennice klasy VIb na każdej przerwie oraz w świetlicy edukacji wczesnoszkolnej wróżyły uczniom i uczennicom podtrzymując tradycje andrzejkowe…Dzieci z radością brały udział w zabawie.
      Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. 

      Tekst i zdjecia - Barbara Kubaś i Monika Maksimczyk.

     • Podsumowanie konkursu plastycznego, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub z baśni”

     • W dniu 30.11.2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomówza udział wkonkursie plastycznym, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub baśni”.Uczestnikami byli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Wytypowanych zostało 29 prac, na które uczniowie mogli oddawać swoje głosy przez cały poprzedni tydzień. Łącznie oddano 159 głosów. Pierwsze miejsce z ilością 25 głosów zdobyła Patrycja P. z klasy III b, drugie miejsce Antonina Ł. z klasy IIIa, trzecie miejsce Łukasz O. z klasy III a. Wyróżnienie zdobyli: Leon W. - Ib, Michalina W. - IIb, Igor U. - II b, Hubert A. - Ia, Nadia K. - IIIb, Oktawia R. - IIIb, Kamil W. - III b.

      Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.

     • Gratulujemy uczniom !

     • Od lat w naszej szkole realizujemy ogólnopolską kampanię profilaktyczną ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.  W ubiegłym roku szkolnym  hasło przewodnie brzmiało  “Nie czas na nudę!”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie chętnie brali udział w organizowanych konkursach.  

      7 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia w konkursie plastyczno-literackim  “Nie czas na nudę!”:

      Małgorzata Pańczyszyn z klasy 2a

      Aleksandra Kuczyk, Nadia Nowak, Julia Kluczewska i Nathan Szlachetka z klasy 4b

      oraz Nikola Olejarz i Nikola Pyszkowska z klasy 5b

      Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone podczas szkolnych apeli.

      szkolny koordynator -  Urszula Kusiak.

     • Warsztaty słowno-muzyczne

     • 28 listopada 2022 roku w sali kina Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w  programie profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno -muzycznych pt: „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu Krzysztofa Niedźwieckiego.

      Pan Krzysztof przybliżył nam ważne tematy dotyczące naszego codziennego  życia, takie jak uważność, przyjaźń, miłość, szacunek i tolerancja. Ciekawe spostrzeżenia prowadzącego były przeplatane znanymi utworami muzycznymi oraz poezją. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali cennych wskazówek dotyczących poruszanych kwestii.

      Program odbył się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z GKRPA w Babimoście.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Szkolny Dzień Życzliwości

     • Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

      Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

      Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

      Mimo pochmurnej pogody, był to dzień wyjątkowy – pełen uśmiechów, przyjaznych gestów i pozytywnych emocji. Największą atrakcją było Pudełko Życzliwości, z którego można było wylosować serduszka z życzliwymi słowami i przekazać je dalej. Tym sposobem powstał łańcuch miłych życzeń.

      Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a umila życie nie tylko nam, ale i osobom z naszego otoczenia.

      Samorząd Uczniowski

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie pt. "Moja ulubiona postać z bajki lub baśni". Ich zadaniem było przedstawienie swojego ulubionego bohatera. Technika prac była dowolna.
      Do końca tygodnia można oddać głos na najlepszą pracę.
      Tekst - Emila Starosta. Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • Spektakl "Pchła Krętaczka"

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 22.11.2022 r. inscenizację opartą na bajce wierszowanej Jana Brzechwy. Opowiadała ona o przebiegłej pchle i jej ciekawych przygodach, pełnych humoru i śmiesznych gagów. Aktorzy  Studia Teatralnego "Krak - Art" zaangażowali dzieci do wspólnej zabawy, Uświadomili też widzom, że krętactwo nie popłaca.

      Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • Wyjazd na przedstawienie "Rumcajs"

     • Uczniowie  klas I-III   w dniu 17.11.2022 r. odbyli wycieczkę do domu kultury w Sulechowie, gdzie obejrzeli teatrzyk pt. „Rumcajs” przedstawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Rumcajs z Hanką i Cypiskiem  uświadamiali młodym widzom, że  jeżeli będziemy dbali o przyrodę, to ona nam się zawsze odwdzięczy.
      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.