• Projektanci z klas piątych

     • Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 5 stworzyli projekty odzieży swojej autorskiej marki. Efekty ich pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Dzień Kolorów Jesieni

     • Mimo, że za oknem pochmurna pogoda, w naszej szkole cała paleta barw jesieni. Wszystko za sprawą Dnia Kolorów zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek.

     • Koncert „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce”

     • Po długiej przerwie uczniowie klas I-IV  wzięli udział w koncercie z cyklu „W krainie Pani Muzyki” Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz .
      „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce”  - barwna opowieść o Mozoludku i dwóch instrumentach: największym instrumencie dętym blaszanym i najgłośniejszym dętym drewnianym.

     • Wielka akcja zbierania listów od uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Babimoście

     • W dniu 03.11.2022r. w naszej szkole pojawili się najbliżsi pomocnicy św. Mikołaja. Ale po co? Po to, aby odebrać  przygotowane wraz z rodzicami w domu listy do świętego Mikołaja. Wśród pomocników przybył renifer Rudolf, elfiki, śnieżynka oraz prawa i lewa ręka św. Mikołaja: Mikołajek i Mikoś. Uczniowie dowiedzieli się w czym pomocnicy Mikołaja wspierają świętego.                                      
      Elfiki skrupulatnie zbierały listy w każdej klasie i wkładały do dużych kopert, aby każdy list trafił pod właściwy adres. Chętne dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia w towarzystwie przybyłych pomocników. Dzieci obiecały gościom, że będą grzeczne, aby wymarzone prezenty trafiły w ich ręce już w grudniu. Życzymy spełnienia marzeń!        

                                                                Pomocnicy świętego Mikołaja

     • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

     • QUIZY, DEGUSTACJE DAŃ, STROJE LUDOWE TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ
      UCZNIÓW NA „DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 28 PAŹDZIERNIKA W NASZEJ SZKOLE.
      W piątek 28 października można było podziwiać oryginalne stoiska krajów europejskich (Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji, Szkocji i Anglii), na których zaprezentowane były: geografia, kultura, sławni ludzie, ciekawostki oraz kuchnia wybranych krajów. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście degustacja dań charakterystycznych dla każdego z krajów. Uczniowie każdej z klas od 5 do 8 mieli również za zadanie przygotować charakterystyczną muzykę oraz stroje reprezentowanych krajów.
      Wszystkie klasy spisały się na medal – zainteresowanie było ogromne i przy tym wszyscy bardzo dobrze się bawili.
      Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za ogromne zaangażowanie.

      Nauczyciele Języków Obcych
      Tekst: Patrycja Stajkowska

       

     • Przerwa na czytanie

     • Nasza szkoła 26.10.2022 r. wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Podczas przerwy czytało łącznie około 180 uczniów i nauczycieli. Uczniom klas pierwszych ciekawe książki czytali starsi koledzy.

       

     • „O przeszłości i nie tylko na scenie”

     • Nasi uczniowie włączyli się w obchody 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech przypadającej właśnie na ten rok. Z tej okazji w sobotę 22 października br.  wystąpili w przedstawieniu zatytułowanym „Co mówią stare zdjęcia?”. Wcielili się między innymi  w role starych fotografii opowiadających zwiedzającym muzeum dzieciom o historii Związku, walce o przetrwanie kultury polskiej na ziemiach, które nie znalazły się w granicach Rzeczpospolitej po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.

      W rolach zdjęć można było zobaczyć Liliannę Waligórską, Hannę Kaczorek, Aleksandrę Kuc, Anastazję Antończak, Szymona Radzińskiego, Nataniela Sołtysiaka i Mateusza Szewczyka – również w roli przewodnika w muzeum. Zwiedzające je dzieci to: Hanna Wieczorek, Katarzyna Lewandowska, Leon Łasiński, Adrian Kuc. W postać zatroskanej nauczycielki wcieliła się Katarzyna Stasik.  Aktorom towarzyszyło grono uczniów z kl. 3 i 6: Patrycja Poźniak, Julia Wolska, Michalina Maszewska, Magdalena Mała i Hubert Doliński (także w funkcji asystenta reżysera).

      Zgromadzona publiczność bywała chwilami wzruszona, czasem rozbawiona. Nagrodziła młodych aktorów należnymi brawami. Za włożony trud i wysiłek serdecznie dziękują utalentowanym uczniom panie przygotowujące spektakl: Wioletta Wernerowska I Ewelina Wozińska oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej. Zapraszamy do GALERII.

     • Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował

     • 18 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem mogliśmy się dowiedzieć "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował" Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, a niektórzy nawet przymierzyć,  zbroję husarską. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy na temat wojen polskich królów z Turkami i Moskwą. Wszystko to zostało przedstawione jak zawsze w sposób ciekawy i dowcipny. Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „srebrne” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

     • "Teatrzyk po niemiecku"

     • Nasz gość pojawił się u nas we wtorek przed południem i przyjechał aż z Wrocławia. Pan Grzegorz przyjechał do nas z teatrzykiem i przedstawił nam historię gąsienicy Ursuli, która to po zjedzeniu wszystkich owoców przemieniła się w pięknego motyla. Uczniowie osłuchali się z językiem niemieckim oraz utrwalili zwroty poznane na lekcji. Z zainteresowaniem przysłuchiwano się opowieści gąsienicy Ursuli, która zapraszała dzieci do aktywnej rozmowy.

      J.Reimann

     • Nasze biegaczki w czołówce województwa lubuskiego

     • Biegaczki z naszej szkoły po raz kolejny udowodniły, że świetnie biegają. 18 października na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 800 metrów. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt. Pierwsza drużyna w kategorii Igrzysk Dzieci to dziewczęta z roczników 2010-2011 : Aleksandra Kuc, Hanna Pisarek, Andżelika Piosik, Paulina Kubiak, Nadia Gierszewska, Kinga Mruk i Maja Kubiak,  druga to dziewczęta z roczników 2008-2009 w składzie: Anita Chmielak, Patrycja Konieczek, Nikola Wołek, Maria Uracz, Hanna Kaczorek, Kornelia Groszek i Maja Pietraszewska.  Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się dziewczęta z klas ósmych ocierając się o medal i zajmując ostatecznie wysokie IV miejsce w województwie lubuskim ( na 14 startujących drużyn). Młodsze koleżanki zajęły XII miejsce na XV zespołów. Zdecydowanie najlepszą formę biegową pokazała reprezentantka klasy VIIIB Anita Chmielak, która w poprzednim roku szkolnym wywalczyła złoty medal podczas indywidualnego finału wojewódzkiego LOM  w biegu na 1000 metrów. Wszystkim biegaczkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzorową postawę sportową oraz ogromną ambicję i chęć zwyciężania, życząc sukcesów medalowych w kolejnych zmaganiach sportowych.

      Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

     • „Poznaj Polskę” - wycieczka klas 2a i 2b

     •     Uczniowie klas 2a i 2b w dniu 13 października 2022r. uczestniczyli w wycieczce do Ochli i Zielonej Góry. Wycieczka została dofinansowana w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”. W Ochli uczniowie zwiedzali zabytki kultury ludowej z regionu lubuskiego – drewniane chałupy z przełomu XVIII i XIX wieku przeniesione z terenu Dolnych Łużyc, tradycyjną wiejską zabudowę z Zachodniej Wielkopolski, chatę z Potrzebowa datowaną na 1675r. Brali udział w warsztatach – malarstwo na szkle. Podczas wizyty w ogrodzie botanicznym poznali różnorodność flory. Mieli również szansę karmić zwierzęta w mini zoo. Następnie bawili się na placu zabaw. Wyjazd uatrakcyjniły wizyta w lodziarni i w McDonald’ s.

                                                                                          Tekst i zdjęcia: B. Mikołajczak i M. Piechaczek

     • Wycieczka klas trzecich do Biskupina i Gniezna

     • Gniezno i Biskupin to był cel wycieczki uczniów klasy 3a i 3b. 17 października uczniowie zwiedzili jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - katedrę gnieźnieńską, gdzie zobaczyli Drzwi Gnieźnieńskie. Kolejną atrakcją była kolejka wąskotorowa, którą uczniowie pojechali ze Żnina do Biskupina. Tam poznali historię grodu, który jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych.

      Tekst i zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • I miejsce SP w Babimoście w województwie lubuskim

     • 11 października w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY za rok szkolny 2021/2022. Dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami wychowania fizycznego odebrali puchary , dyplomy i medale za osiągnięcia swoich szkół z rąk Prezesa Szkolnego Związku Sportowego Pana Zbigniewa Bermesa. Nasza szkoła w Babimoście wywalczyła, spośród 150 sklasyfikowanych szkół, I miejsce w klasyfikacji generalnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki uczniów  2007 -2008). Łącznie nasi sportowcy zdobyli 780 punktów, wyprzedzając następną szkołę z Żar o 145 punktów. Zdecydowanie najwięcej punktów zdobywali nasi uczniowie w dyscyplinach, związanych z lekką atletyką: I miejsce w województwie  w lekkiej atletyce indywidualnej dziewcząt - 100 punktów, w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - 110 punktów, w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców -100 punktów, w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - 90 punktów, w festiwalu sztafet dziewcząt i chłopców -  110 punktów, w lekkiej atletyce indywidualnej chłopców - 45 punktów. Ponadto nasi sportowcy punktowali w unihokeju dziewcząt i chłopców- 125 punktów oraz w badmintonie dziewcząt - 100 punktów. Wysokie - VIII miejsce w województwie (na 139 sklasyfikowanych szkół) wywalczyli również wraz ze swoimi opiekunami młodsi uczniowie, urodzeni w latach 2009- 2011 w ramach Igrzysk Dzieci.

      Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie i udział w rozgrywkach sportowych. Gratulujemy im osiągnięć i wysokich wyników sportowych, życząc  kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym wszystkim sportowcom oraz ich opiekunom.

      Justyna i Marek Przygoccy

     • "Pinokio" Studia Teatralnego KRAK-ART

     • Drewniany pajacyk, marzy o jednym: chce zostać prawdziwym chłopcem. Pinokio jest też żądny przygód, chce poznać świat i nie bacząc na swojego „nowego” tatę – ucieka z domu. Chłopiec na swej drodze spotyka różne postaci: dyrektora cyrku, lisa, rozbójnika i wróżkę.

      Pinokio, dzięki swej wędrówce i przeżytym przygodom dowiaduje się wraz z widzami, że starszych należy słuchać, prawda zawsze wyjdzie na jaw, a miłość jest najważniejsza.