• Wigilie klasowe- fotorelacja

• Piątkowy dzień był wyjątkowy dla wszystkich uczniów. Był to czas wspólnych klasowych Wigilii, kolędowania i niepowtarzalna okazja do integracji. Tego dnia uczniowie zasiedli przy wspólnych stołach, by zjeść razem świąteczny poczęstunek oraz złożyć sobie życzenia.

• Kiermasz świąteczny

• Bałwanki, choineczki, bombki, aniołki, kartki i inne ozdoby choinkowe można było nabyć podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbył się 18 grudnia 2021r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście.

Uczniowie wykonywali ozdoby od kilku tygodni z nauczycielami oraz w domach wraz z rodzicami,  a efekt ich pracy, to wystawiane na kiermaszu dekoracje.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, zebrane fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne oraz szkolne.

• Piernikowy dzień w klasie 5b

• Światąteczny klimat panuje wszędzie. Uczniowie klasy 5b przygotowali piękne, świąteczne pierniki, by później, wraz z wychowawcą spędzić wspólnie miło czas przy pierniczku i herbacie.

• Klasa 3a piecze świąteczne pierniczki!

• Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz pieczenia pysznych pierniczków na klasową Wigilię.

Tekst i zdjęcia: Emilia Starosta

• Warsztaty z terapeutą

• W grudniu zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów klas IV-VI pod hasłem “Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję  - stop mowie nienawiści”. Podczas tych zajęć terapeuta uwrażliwiał uczniów na wypowiadanie zbyt pochopnych, często krzywdzących opinii o innych. Podczas wykonywania ćwiczeń uczniowie przekonali się, jak łatwo jest oceniać innych mimo, iż ich nie znamy. Mamy nadzieję, że wzmacnianie empatii  wśród naszych podopiecznych przyczyni się do zapobiegania hejtowi i agresji, które są widoczne  u dzieci i młodzieży.

W tym samych dniach odbyły się dla klas siódmych i ósmych zajęcia pod hasłem “Techniki aktywnych metod nauki”. Warsztaty te miały na celu pobudzić uczniów do odkrywania w sobie nowych umiejętności i kierowania swoim życiem bez używek. Pan Paweł Sieradzan opowiedział uczniom, jak skutecznie ćwiczyć swój umysł i zdobywać wiedzę. Młodzież zadowolona była z warsztatów i zadeklarowała, że będą wykorzystywać poznane metody.

Realizatorem tych warsztatów był wspomniany pan Paweł - terapeuta z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie.

• Wyniki konkursów w ramach akcji "Z Ekologią na Ty""

• W dniu 7 grudnia br. zostały ocenione prace konkursowe. W "Recy-Konkursie" uczestniczyły dzieci  i młodzież naszej szkoły .

Lista nagrodzonych poniżej :

w kategorii I  – uczniowie z klas 1-3 SP

I miejsce: Maciej Pańczyszyn

II miejsce: Małgorzata Pańczyszyn

III miejsce: Gabriela Pawluk

wyróżnieni: Aleksandra Nowak, Michał Błoszyk, Kaja Kokocińska, Nadia Nowak, Liliana Kubik, Aleksandra Kuczyk

w kategorii II – uczniowie z klas 4-8

I miejsce: Anna Głuska

Uczennica Ania Głuska została również  nagrodzona za wykonanie prac do  "Konkursu na najciekawsze zdjęcie ekologiczne" oraz "Konkursu na najciekawsze hasło ekologiczne i grafikę ekologiczną"

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za piękne i pomysłowe prace.

Organizatorzy:

Iwona Firlej- Prętka

Patrycja Stajkowska

• Mikołajki- 6 grudnia

• Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Uczniów naszej szkoły również odwiedził Święty Mikołaj.

• Warsztaty profilaktyczne ,,DEBATA”

•

W naszej szkole realizowany jest Program Profilaktyczny DEBATA. Jest on polecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W tym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie klasy 5a i 5b.  Zajęcia prowadził terapeuta Paweł Sieradzan z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie.

Terapeuta dostarczył uczniom  informacji na temat przyczyn i skutków uzależnień. Pan Paweł podczas zajęć ukazał  naszym podopiecznym niewidoczne straty rozwojowe dotyczące zwłaszcza kontaktów międzyludzkich: komunikacji, przyjaźni, miłości, bycia towarzyskim i umiejętności zabawy. Mamy nadzieję, że realizując  ten program uchronimy naszych uczniów przed przedwczesnym używaniem alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom.

Warsztaty realizowane są w ramach współpracy naszej szkoły z  Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście i otrzymanemu na ten cel dofinansowaniu.

• Spotkanie z policjantami i Tygryskiem LUPO

• 30 listopada najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili dzielnicowi pani Daria Puchalska i pan Tomasz Konopacki. Towarzyszył im Tygrysek  LUPO - policyjna maskotka.

W ramach Programu Prewencyjnego LUPO policjanci przybliżyli uczniom klas I-III zasady ruchu drogowego dotyczące poruszania się po chodniku, drodze, pasach. Dzieci chętnie podawały przykłady z życia na poparcie tych przepisów. Zadawały pytania dotyczące poruszania się rowerem, hulajnogą czy związane z jazdą na rolkach. Funkcjonariusze opowiedzieli jak postępować by zachować się odpowiedzialnie zarówno w szkole jak i w domu. Upewnili się czy uczniowie znają numery alarmowe. Szczególną uwagę zwrócili również na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Zachęcali ich do racjonalnego korzystania z telefonów i Internetu. Na zakończenie spotkania policjanci uczulili naszych najmłodszych na bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu.