• ,,Z moich rodzinnych stron - zabytki zapomniane, warte ocalenia''

     • Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zorganizowało V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Z moich rodzinnych stron - zabytki zapomniane, warte ocalenia''. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne różnymi technikami  przedstawiające zabytki Babimostu i okolic. Dużym zainteresowaniem cieszył się piękny drewniany kościół w Klępsku "perła drewnianej architektury'' oraz najstarszy drewniany kościół w Europie znajdujący się w Kosieczynie.  Niektórzy uczniowie wybrali malowniczy kościół w Chlastawie wraz z dzwonnicą ale też architekturę Babimostu.
      ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie''. Tym razem słowa cytatu okazały się prawdziwe.

      Tekst - Bożena Wołek

     • Z tenisem "za pan brat"

     • W poniedziałek 18 grudnia na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej, podczas lekcji wychowania fizycznego, odbyły się w hali warsztatowe zajęcia tenisa stołowego. Z inicjatywy naszego nauczyciela pana Marka Przygockiego oraz nauczyciela i trenera tenisa stołowego  z Drzonkowa pana Pawła Sroczyńskiego dwie nasze klasy 4a i 6a aktywnie uczestniczyły w pokazowym treningu. Na początku p. Paweł Sroczyński przedstawił krótką historię mało znanej naszym uczniom dyscypliny. Następnie zawodnicy z Zielonogórskiego Klubu Sportowego, mający sukcesy na poziomie ogólnopolskim, zaprezentowali swoje wysokie umiejętności przy stołach.

      Jednakże największą radość sprawiły naszym uczniom gry, zabawy, konkursy i ćwiczenia przygotowane właśnie dla nich. Udział w nich wzięli wszyscy uczniowie z klasy 4a i 6a. Najlepsi  zostali nagrodzeni wieloma upominkami i nagrodami z Fundacji KGHM oraz z Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

      Tekst i zdjęcia - Justyna Przygocka.

     • In der Weihnachtsbäckerei

     • Na lekcjach języka niemieckiego przenieśliśmy się do „bożonarodzeniowej piekarenki”.
      W tym przedświątecznym klimacie klasy 7a i 7b  piekły i  dekorowały  pierniczki i ciasteczka waniliowe, które pięknie zapakowane, powędrują na jarmarkowe stoły. Zapachniało w całej szkole. Mieliśmy  w tych kuchennych rewolucjach wiele przyjemności  i radości. Mamy nadzieję, że chętnych na nasze słodkości na jarmarku nie zabraknie. Zapraszamy !
      Tekst i zdjęcia: Jolanta Reimann, Bożena Wołek

     • Warsztaty kulinarne w języku angielskim

     • Klasa 5a przygotowała 4 potrawy po uprzednim przetłumaczeniu z języka angielskiego przepisów kulinarnych. Efektem tej pracy były przepyszne naleśniki, babeczki, sałatka owocowa oraz makaron w sosie pomidorowym.

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

     • Srebrny medal w unihokeju dziewcząt!

     • 5 grudnia w hali "OLIMPIA" odbył się  finałowy turniej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci, która obejmuje uczniów z roczników klas szóstych i młodszych. W zawodach, zgodnie z regulaminem, wzięły udział cztery najlepsze drużyny z całego województwa lubuskiego, wyłonione we wcześniejszych etapach rozgrywek. Wśród najlepszych znalazły się w tym roku szkolnym dziewczęta z naszej  szkoły, które w bardzo dobrym stylu pokonały reprezentantki dwóch szkół : z SP Brójce oraz z SP 5 Gorzów. W meczu o złoty medal nasze unihokeistki musiały uznać wyższość dziewcząt z zielonogórskiej podstawówki nr 5, co oczywiście dało naszym zawodniczkom srebrny medal ! Radość naszych unihokeistek  była ogromna, zwłaszcza, iż niektóre z nich pracowały na ten sukces nawet pięć lat. W srebrnej drużynie znalazły się: Emilia Rakowska (kapitan), Zuzanna Buda (bramkarka), Nadia Gierszewska, Maja Kubiak, Katarzyna Przybyła, Maja Krzanowska, Amelia Urbanowicz (bramkarka), Klaudia Kruk, Dominika Jamuła, Julia Kandulska, Nikola Olejarz, Lena Olender, Weronika Zastawna, Monika Trocholepsza.

      Nasi unihokeiści  w tym roku szkolnym  nie zdobyli medalu, ale zasługują również na gratulacje, ponieważ zostali sklasyfikowani na V miejscu - grupa młodsza ( Sebastian Rabiega, Igor Weil, Kornel Rychły, Nikodem Rabiega,Antoni Wo    źniak, Jakub kędziora, Nikodem Rzeski, Igor Wawrzyniak, Natan Szlachetka, Ernest Łukasiewicz)  oraz na  VII miejscu - grupa starsza (Dominik Weil, Natan Fabrowski, Antoni Grądziel, Leon Łasiński, Wojciech Hylak, Stanisław Chmielak, Piotr Szewczyk, Hubert Doliński, Marcel Woźny)

      Gratulujemy naszym srebrnym medalistkom, życząc im dalszych sukcesów w  zawodach klubowych.

      Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

     • Mobilne Laboratoria Przyszłości

     • Piąto- i szóstoklasiści  mieli okazję przeżyć niezwykle ciekawe lekcje w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości. Na pierwszej lekcji uczniowie wykonywali nowoczesne ozdoby świąteczne, wykorzystując długopisy 3D. Powstały ciekawe zawieszki choinkowe w formie pierniczków, choinek, prezentów czy bałwanków.

      Na kolejnej lekcji uczniowie uczyli się programowania w aplikacji Minecraft Education, czyli edukacyjnej wersji znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pokonywanie kolejnych trudności, zaliczanie misji i zdobywanie kolejnego levelu.

      Świetna zabawa i nauka mogą iść w parze 😊


     • Mistrzowie Ortografii z Języka Niemieckiego

     • Kim są Mistrzowie Ortografii z Języka Niemieckiego?
      Zostały nimi dwie osoby: Kinga Mruk z klasy 6b oraz Igor Skraburski z kl. 7a, którzy zajęli
      równocześnie pierwsze miejsce.
      Drugie miejsca, także ex aequo, Anastazja Antończak z kl.7a oraz Julia Konieczna z klasy 7b,
      a trzecie  miejsce Maciej Rakowski z klasy 6b oraz 4. miejsce Lilianna Waligórska z klasy 7a.
      Szukaliśmy najlepszych i ambitnych, ale także odważnych. Na napisanie dyktanda w języku niemieckim zdecydowali się tylko nieliczni. Byli to przede wszystkim uczniowie klas siódmych. Poziom był bardzo wyrównany, uczestników dzieliło tyko kilka punktów.
      Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy oraz zapraszamy do następnych konkursów!
      W styczniu zapraszamy do udziału w konkursie Najpiękniej Czytający w Języku Niemieckim. Konkurs ten będzie promował nie tylko piękne i poprawne czytanie w tym języku, ale także niemieckich autorów najpopularniejszych baśni na świecie. Do zobaczenia!
      Konkurs przygotowała p. Jolanta Reimann

       

     • Wystawa prac plastycznych w Bibliotece Miejskiej w Babimoście

     • Wystawę najlepszych prac plastycznych przygotowanych w ramach konkursu "Ilustracja do mojej ulubionej książki" przedstawiliśmy w Bibliotece Miejskiej w Babimoście. Ciekawe ilustracje z zainteresowaniem oglądają czytelnicy oraz przedszkolaki odwiedzające bibliotekę. Ekspozycja została przygotowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Konkurs plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki"

     • Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustracje do książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Prace powstały pod opieką pani Bożeny Wołek.
      Autorami najlepszych ilustracji są:

      w kategorii klas 5-6: Patrycja Poźniak, Marta Małycha i Adam Pisarek;
      w kategorii klas 6-7: Katarzyna Stasik, Kinga Mruk oraz Laura Uszler.

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i kubki cytelnika.
      Wystawę prac można zobaczyć w Bibliotece Publicznej w Babimoście.

       

     • Jesienne podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

     • W naszej szkole realizujemy ogólnopolską kampanię profilaktyczną ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.  W ubiegłym roku szkolnym  hasło przewodnie brzmiało  “ROSNĘ ZDROWO”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie chętnie wzięli udział  w konkursie plastyczno-literackim  pt.: Rosnę Zdrowo”. Uczestnicy wykazali się dużą inwencją twórczą. 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia:

         Liliana Weimann  i Adrian Kulasek z klasy 2a

      Franciszek Konieczny i Leon Waligórski z klasy 2b

      Marianna Radzińska z klasy 5a

      Aleksandra Kuczyk i Nadia Nowak z klasy 5b

      Malwina Malka i Klaudia Kruk z klasy 6a

      Nataniel Sołtysiak i Katarzyna Stasik z klasy 7a

      Szymon Radziński i Alan Śledź z klasy 8a 

      Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone podczas szkolnych apeli.

      Bożena Wołek i  Urszula Kusiak

     • Świąteczna paczka dla zwierzaka

     • Zostań świętym Mikołajem  i przynieś upominki dla zwierzaków z azylu. Towary można przynosić do sali 38. Klasy 1-3 przekazują wychowawcom (samorząd odbierze).

     • Warsztaty teatralne

     • Integracyjnie, kształcąco i bardzo radośnie spędzili ostatnio czas członkowie naszego kółka teatralnego Reimannówki.
      22 listopada, z inicjatywy instruktora teatralnego p. Jolanty Reimann, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty teatralne dla starszej i młodszej grupy aktorów, które przeprowadziła zaprzyjaźniona z nami, aktorka teatru gorzowskiego, pani Kamila Pietrzak Polakiewicz.
      Spotkanie to okazało się bardzo owocne. Mało, że scementowało i bardzo przybliżyło naszych aktorów ze starszą grupą teatralną, to pojawiły się nowe i bardzo ciekawe koncepcje współpracy.
      Na warsztatach tych, nasi aktorzy nie tylko zgłębiali tajniki pracy aktora na scenie, ale wspaniale się przy tym bawili.

       

     • Żywa lekcja historii

     • 22 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji minionej 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  tematem przewodnim lekcji było „Ku Niepodległości”. Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu interesujących rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Na zakończenie przedstawienia, jak zawsze,  odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

      Tekst - Ewa Muńko. Zdjęcia - Wojciech Jaroszek.

     • Konkurs na fraszkę

     • Rozstrzygnięty został konkurs na fraszkę promującą czytelnictwo. Autorami najlepszych utworów zostali:

      1. Aleks Bannach - kl. 8a

      2. Antoni Grądziel - kl. 8a

      3. Malwina Malka - kl. 6a i Zofia Mioduń - kl. 4b

      Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Klasa 2b i 3b KREATYWNIE...

     •  Projektujemy, budujemy, tworzymy...

      Dzieci na zajęciach z kreatywności mają  poprzez zabawę przerywnik w dotychczasowych lekcjach, nie rezygnując z nauki. Działania pobudzają u najmłodszych  uczniów kreatywność, uczą je myślenia przestrzennego oraz dbają o rozwój zdolności manualnych.

      Zdjęcia i tekst: Patrycja Stajkowska