• Jesteśmy najlepsi!

     • Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć  w konkursie z języka niemieckiego „Najpiękniej czytający w języku niemieckim”.
      Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas 5 i 6.
      Wszyscy uczestnicy byli miło zaskoczeni poziomem umiejętności czytania jaki zaprezentowali, mimo tak krótkiego okresu nauki tego języka. Uczniowie zajęli następujące miejsca:

      Kl.5

      1.  Adam Gołębiowski
      2. Nadia Gierszewska
      3. Malwina Malka
      4. Szymon Pirsch

      Kl.6

      1. Lilianna Waligórska
      2. Anastazja Antończak
      3.  Katarzyna Stasik

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zdjęcia tekst : Jolanta Reimann

     • Sukces naszego ucznia

     • W ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 19.04.2023 r. w Bojadłach odbyły się eliminacje powiatowe w kategorii recytacje, w których wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Nadia Korzeniewska, Adrian i Aleksandra Kuc, Lilianna Waligórska oraz Michał Długosz. Musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pokonać tremę podczas publicznego wystąpienia, co z pewnością stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego każdy z uczestników zasługuje na duże uznanie. Jury przyznało wyróżnienie Aleksandrze Kuc. Niemały sukces odniósł Michał Długosz z klasy 8b. Otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego. To jego debiut w zmaganiach ze sztuką żywego słowa. Zatem serdeczne gratulacje! Trzymamy kciuki z jego występ w finale wojewódzkim!

     • Ruch to zdrowie

     • W Szkole Podstawowej w Babimoście zakończony został drugi etap projektu realizowanego we współpracy z firmą IKEA Industry – Ruch to zdrowie. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 15.410 zł z IKEA oraz wsparciu Rady Rodziców w wysokości 4.750 zł a także środkom własnym na terenie szkoły powstała siłownia zewnętrzna wyposażona w 17 różnych urządzeń do treningu.

      Siłownia służy uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście przede wszystkim do aktywnego spędzania przerw międzylekcyjnych. Korzystają z niej również dzieci przebywające w świetlicy. Po godzinie 16.00, kiedy kończą się zajęcia szkolne, mogą na niej trenować wszyscy mieszkańcy Babimostu. Zapraszamy!

      Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe firmie IKEA Industry oraz Radzie Rodziców.

     • Posiłek w szkole i w domu

     • W Szkole Podstawowej w Babimoście zakończony został projekt z rządowego programu Posiłek w szkole i w domu, na który szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 80.000 zł przy 20.000 wkładu własnego. W ramach projektu wykonany został remont stołówki szkolnej i części kuchni oraz zakupiono nowoczesne urządzenia do przygotowywania posiłków, m.in. piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, nowoczesną zmywarko-wyparzarkę kapturową, lodówkę, zamrażarkę, nowe szafki i stoły kuchenne, a także drobny sprzęt kuchenny i zastawę stołową.

      Dzięki projektowi przygotowywane w szkole obiady są jeszcze zdrowsze, a zjedzone w czystej i estetycznej stołówce smakują wyśmienicie.

     • Nowe gabinety

     • Szkoła Podstawowa w Babimoście wreszcie ma gabinet logopedyczny i gabinet do zajęć
      korekcyjno-kompensacyjnych. Dzięki zaadaptowaniu nowych pomieszczeń i pozyskaniu
      25.000 zł na wyposażenie, uczniowie SP Babimost mogą korzystać z estetycznych i
      nowocześnie urządzonych pomieszczeń do zajęć z zakresu pomocy pedagogiczno-
      psychologicznej.
      Nowe gabinety są pięknie wyremontowane i wyposażone w nowoczesne pomoce
      dydaktyczne, w tym monitory interaktywne, na których uczniowie korzystają z zakupionych
      w ramach programu Aktywna tablica za kwotę 35.000 zł multimedialnych programów
      wspierających pracę pedagogów specjalnych i logopedów. Specjalistyczne oprogramowanie
      zawiera tysiące interaktywnych ćwiczeń do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
      rewalidacyjnych, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Lekcje prowadzone w ten
      sposób zwiększają zaangażowanie uczniów i ich motywację do dodatkowych ćwiczeń, dzięki
      czemu zajęcia są bardziej skuteczne i efektywne. Z kolei nauczycielom i terapeutom
      pozwalają na całkowitą indywidualizację procesu dydaktycznego.

     • Efektowna Balladyna

     • Kolejny raz uczniowie klas 8 i 7 obejrzeli adaptację lektury. Tym razem była to „Balladyna” w gorzowskim teatrze. Spektakl trwał około 2 godzin z antraktem. Oprócz dialogów ważną funkcję pełniła choreografia. Śmierć niektórych bohaterów, przemianę charakteru tytułowej postaci ukazywano symbolicznie dzięki kostiumom. W przedstawieniu  wykorzystywano zmianę oświetlenia, scenę obrotową. Te efekty specjalne miały pobudzić wyobraźnię. Miejscami jednak nie współgrały z treścią. Sugestywnie wcielili się w role aktorzy grający  Grabca, Skierkę czy Chochlika. W ciekawy sposób też zaprezentowano przemianę wybranka Goplany w wierzbę. Duże wrażenie zrobił także finał sztuki. Piorun rażący Balladynę oślepił na chwilę widzów.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Dzień Zawodowca w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

     • Uczniowie klas 8 i 7 po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w Dniu Zawodowca zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Zbąszyniu.
      Podczas dni otwartych rzemieślnicy pokazywali swoje zawody a uczniowie mogli spróbować swoich sił, wykonując proste czynności związane z tymi zawodami. Mieliśmy szansę poznać specyfikę pracy między innymi: KUVERT POLSKA z Przyprostyni, Instalatorstwo Sanitarne i Studniarstwo Jan Tomiński ze Zbąszynia, AUTO-WASZKOWIAK Sp.o.o z Perzyn, Lakiernia Krzysztof Mirek z Przyprostyni, Kwaśnik SKDP ze Zbąszynia, NAVIGATOR HOTEL ze Zbąszynia oraz wiele innych zakładów pracy skupionych w Cechu Rzemiosł Różnych.
      Uczniowie zapoznali się również z szeroką listą rzemieślników deklarujących chęć przyjęcia uczniów na naukę zawodu w latach 2023 - 2026. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wydarzeniu.

      Tekst - Aleksandra Michalska.

     • Konkursy wielkanocne

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursach wielkanocnych. Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu kartki świątecznej techniką dowolną. W wyniku głosowania zwyciężyły następujące osoby:

      -1 miejsce: Kornel Rychły,
      -2 miejsce: Oktawia Rudnicka
      -3 miejsce: Antonina Łozowicka

      Konkurs literacki na opowiadanie pt.: „Wielkanocna przygoda” był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Najpiękniejsze opowiadania napisali:

      -1 miejsce : Zofia Miodun
      -2 miejsce: Oliwier Wechczyński
      -3 miejsce: Alicja Bielawska
      -4 miejsce : Hanna Kruk

      Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu młodszych uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

      Tekst - Iwona Firlej-Prętka.

       

     • Tajemnica miłości

     • Wielu młodszych uczniów naszej szkoły zaczytuje się wręcz w książkach szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Na podstawie jednej z nich powstało przedstawienie pt. "Tajemnica miłości" przygotowane przez trzecioklasistów pod kierunkiem Eweliny Wozińskiej i Wioletty Wernerowskiej. Spektakl został wystawiony 4.04.2023 r., a wystąpili w nim: Michalina Maszewska, Julia Wolska, Adrian Kuc, Nadia Korzeniewska, Łukasz Owczarek, Kornel Rychły, Zofia Miodun, Patrycja Pożniak, Tomasz Buda i Jakub Kosicki. Młodym aktorom przygotowanie inscenizacji dało wiele radości, a widzom dobrą zabawę. Efekt ich pracy możemy obejrzeć na zdjęciach i filmie.

     • Dni otwarte w sulechowskich szkołach

     • Dnia 4 kwietnia odbyły się Dni Otwarte w CKZiU w Sulechowie oraz w tamtejszym LO. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką szkół. Obejrzeć pracownie zawodowe i sale lekcyjne. Dzięki temu, będzie im łatwiej podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek i Aleksandra Michalska.

     • Dzień Zdrowia

     • Dzisiaj obchodziliśmy  Dzień Zdrowia przypominając uczniom o Światowym Dniu Zdrowia, który wypada w tym roku w piątek. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne,  zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

      We wszystkich klasach odbyły się pogadanki z  pedagogiem szkolnym i pielęgniarką na temat prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz higieny. Panie podkreślały ważność śniadania, sportu, snu i umiejętności czytania etykiet.

      W szkole realizowane są również programy uczące kształtować postawy i zachowania związane z prawidłowym odżywianiem “Trzymaj Formę!” i “Zachowaj trzeźwy umysł” (w tym roku pod hasłem ROSNĘ ZDROWO).

      Światowy Dzień Zdrowia każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

       

      Samorząd Uczniowski i pedagog szkolny

     • III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

     • 31 marca 2023 roku  odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkoły podstawowej z Babimostu oraz z  Zespołów Edukacyjnych z Podmokli Małych i Nowego Kramska.

      Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

      W konkursie  brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:

      Miejsce 1.

      Uczniowie z klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 2.

      Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 3.

      Uczniowie z klasy 8 z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku

      Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN. Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 8b – uczniom SP w Babimoście.

      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

      III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – panie: Anna Prządka, Agnieszka Gaertner,  Aleksandra Michalska,  Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska. 

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

       

     • Gminny konkurs recytatorski

     • Nasi uczniowie 29.03.2023 r. wsapniale zaprezentowali swoje umiejętności krasomówcze podczas gminnego konkursu zorganizowanego w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do etapu powiatowego nominacje uzyskali: Nadia Korzeniewska, Adrian Kuc, Lilianna Waligórska, Aleksandra Kuc i Michał Długosz. Wszystkim gratulujemy udanych prezentacji, a nominowanym życzymy dalszych sukcesów.

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy"

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy" - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem pani Muzyka przeniosła dzieci w przepiękne góry - Alpy. Dzieci poznały instrumenty takie jak: dzwonki, fujarki, klarnet, gitarę.
      Muzykanci przebrani w regionalne stroje zachęcali dzieci do wspólnej zabawy przy rytmach granej muzyki.

      Tekst i zdjęcia -Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Światowy Dzień Teatru

     • Światowy Dzień Teatru zainicjował w nasze szkole Szkolny Klub Europejski, a dokładniej nasza grupa teatralna „Reimannówki”. Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę „Nasze spektakle teatralne”,
      która jest naszym wspaniałym wspomnieniem a zarazem inspiracją do dalszej pracy. Dla uczniów naszej szkoły zorganizowaliśmy seanse filmowe z nagraniami naszych przedstawień oraz innych przedstawień internetowych. Nie obyło się bez małych warsztatów teatralnych, konkursów i opowieści o teatrze.
      To był zaczarowany i bardzo radosny dzień.

      Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

     • Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym

     • Dnia 23 marca 2023r.w GOK w Babimoście miały miejsce eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Na konkurs przybyli uczniowie z powiatu zielonogórskiego, którzy w konkursie plastycznym w swojej gminie lub miejscowości, otrzymali nominację do etapu wyższego. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Stasik z klasy szóstej i Antonina Łozowicka z klasy trzeciej. Tym razem tematem pracy były postacie z bajek Disneya. Prace były bardzo różnorodne, każda z nich była ciekawa i miała swój urok. Komisja jako Rada Artystyczna miała nie mały problem z wyborem tylko kilku prac, które zostały nagrodzone i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymała Katarzyna Stasik ( grupa wiekowa  4-6).    Kasi gratulujemy  sukcesu.

      Tekst i zdjęcia - Bożena Wołek.

     • Liga Talentów

     • 21 marca – w pierwszym dniu wiosny w naszej szkole odbyła się gala  „Liga talentów”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły. Chętni mieli okazję zaprezentowania swoich talentów i pasji przed całą społecznością szkolną. Efekty tych prezentacji zostały docenione przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Było co podziwiać, bo nasi uczniowie mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań: śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, uprawiają sporty, są świetni w układaniu kostki Rubika, graniu w szachy, konstruowaniu z klocków Lego, rysowaniu, recytowaniu… Nie sposób wymienić ich wszystkich.

      Oprócz występów w sali gimnastycznej można było odwiedzić stoiska, gdzie prezentowano różnorodne pasje w postaci rękodzieł, różnorodnych zbiorów  oraz pięknych rysunków.

      „Liga talentów”  była bardzo ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą zabawą. Wielu uczniów miało okazję pokazania się  po raz pierwszy przed szkolną społecznością, a także zmierzenia się trudną sztuką autoprezentacji.

      Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Nagrody dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

      Dziękujemy wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do prezentacji, Panu Rafałowi Urbanowiczowi oraz Panu Wojciechowi Jaroszkowi za nagłośnienie imprezy oraz Panu Arturowi Sołtysiakowi za wszelką pomoc.

      Występy uczniów zostały sfilmowane kamerą cyfrową zakupioną w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez naszą szkołę.

      Samorząd Uczniowski