• Zmiana numeru konta bankowego

     • Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat za obiady. W związku z tym prosimy o dokonywanie wpłat na nowy numer konta:

      45 9660 0007 2600 1456 2000 0040

      Przepraszamy za niedogodności.

     • "Jeśli kochasz swoje dzieci, nie pal śmieci"

     • Drodzy rodzice, dziadkowie, sąsiedzi! Jeśli nas kochacie,  nie palcie śmieci!
      - taki apel wygłaszają dzieci do dorosłych. Pod tym hasłem uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali plakaty, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

      Zwycięzcami konkursu są:

      1. Amelia Urbanowicz - kl. 2 a

      2. Paulina Błoszyk - kl. 3 a

      3. Maja Kubiak - kl. 3 b

      Wyróżnienia: Marianna Radzińska, Monika Trocholepsza, Klaudia Kruk, Mateusz Jungowski, Maja Krzanowska, Lilianna Kubik, Martyna Błoszyk, Adam Gołębiowski.
      Autorom gratulujemy ciekawych pomysłów i uzdolnień plastycznych. Wszystkie wymienione dzieci otrzymają upominki:)

     • Brązowy medal dla naszych biegaczek w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!

     •  

                 

      Bardzo dobrą dyspozycją biegową wykazały się nasze zawodniczki przełajowe, które w miniony czwartek , 15 października, wywalczyły brązowy medal w Mistrzostwach Województwa  Lubuskiego w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii igrzysk dzieci ( roczniki 2008 – 2010). Naszą dziewięcioosobową drużynę, w pięknej walce na pierwszej zmianie, poprowadziła do boju Jagoda Urbanowicz, która od pierwszego do ostatniego metra była zdecydowaną liderką biegu, uzyskując na trasie bardzo dobry  rezultat 2 minut i 51 sekund. Kolejnymi naszymi biegaczkami, które przyczyniły się do zdobycia brązowego krążka były: Nikola Wołek, Nikola Wójcik, Natalia Poźniak, Weronika Gulak, Angelika Piosik, Zuzanna Piosik, Zofia Szczeszek i Zuzanna Olender. Radość dziewcząt i ich opiekunów po zakończonym biegu była ogromna, zwłaszcza, iż jest to pierwszy medal w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych w historii babimojskich szkół. Bardzo ambitnie zaprezentowały się również nasze starsze dziewczęta z roczników 2006-2007, które w tych samych zmaganiach wywalczyły bardzo wysokie szóste miejsce w województwie w kategorii igrzysk młodzieży. Starsze koleżanki wystąpiły w następującym składzie: Małgorzata Stasik, Amelia Kubiak, Amelia Sypniewska, Klaudia Kędziora, Marika Szewczyk, Agata Fliegner, Marta Brudło i Maria Sołtysik.

      Wszystkim biegaczkom serdecznie gratulujemy, życząc zdrowia i samych  radosnych chwil, związanych z uprawianiem sportu!!!!

     • Zza kulis JORIKA

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Teatr "Jorik".

       

      Wcielając się w rolę, mamy szansę choć przez chwilę popatrzeć na świat oczami innej postaci. Myśleć i czuć jak ona. Kosztuje to niestety. Trzeba przełamać wewnętrzne bariery. Nieśmiałość, niepewność, tremę. Zdobyć się na odwagę. Umieć współpracować, dostosować się do sytuacji. Zgadzać się na kompromis.  Udało się to niewątpliwie aktorom naszego zespołu. Każdy na scenie był bardzo ważny. Choćby miał do wypowiedzenia  jedno zdanie, słowo lub do pokazania jeden gest.

      Czasami spotykały nas niespodzianki. Najczęściej złośliwy, lecz jakże ważny rekwizyt znikał przed premierą. Czasem został zjedzony. Dźwięk z głośników wydobywał się z trudem lub opóźnieniem. Aktorzy nie chcieli zejść ze sceny albo trzeba było ich zmuszać, by nie uciekali. Bywały znacznie dramatyczniejsze momenty. Ale o tym cisza. Tylko dla wtajemniczonych. Przed każdym spektaklem pojawiał się na próbach tak zwany etap „głupawki”. Śmiech grupy wywoływał dowolny tekst. Bez znaczenia, że nie był zabawny.

      Wielu aktorów naszej grupy teraz uczy się w szkołach średnich, studiuje lub pracuje. Niestety nie udało się ich zatrzymać ani siłą, ani perswazją. Liczymy na ich godnych następców, którzy już mieli się pokazać publiczności, ale … pandemia „zamknęła nam usta”.

      W ubiegłym „sezonie” przygotowaliśmy spektakl inspirowany mitologią. Role opanowane, lecz część obsady w szkole średniej. Rekwizyty się kurzą, kostiumy smętnie wiszą w szafie. Mamy jednak nadzieję, że  doczekają się kolejnej premiery, kolejnych utalentowanych aktorów, niespodzianek, wzruszeń i śmiechu bez powodu.

      Tekst - Wioletta Wernerowska.

     • Wszyscy z medalami!

     •  1 października, po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, biegacze z naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swoich sił podczas Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody rozgrywane były na obiekcie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście.

      Wystartowaliśmy w dwóch  kategoriach wiekowych: osobno dziewczęta i chłopcy. We wszystkich czterech rozgrywanych sztafetach na dystansie 800 metrów nasi zawodnicy wywalczyli medale.  Najokazalej zaprezentowały się dziewczęta z roczników 2008 - 2010 oraz z roczników 2006-2007. W obu kategoriach nasza szkoła zdobyła srebrne medale. Do srebrnych medalistek dołączyli też chłopcy urodzeni w latach 2008-2010, natomiast najstarsi nasi reprezentanci w kategorii chłopców wybiegali miejsce trzecie, czyli odebrali krążki brązowe.
      Wszyscy nasi biegacze wrócili do swoich domów z medalami na szyi. Radość była ogromna, zwłaszcza, iż powrót do formy i kondycji sprzed pandemii nie jest łatwy. Najlepsze czasy we wszystkich drużynach uzyskali:

      W kategorii dziewcząt młodszych: Anita Chmielak, Jagoda Urbanowicz i Weronika Gulak.

      W kategorii dziewcząt starszych: Amelia Sypniewska, Małgorzata Stasik I Amelia Kubiak.

      W kategorii chłopców młodszych: Aleksander Kargul, Stanisław Chmielak, Piotr Rojek.

      W kategorii chłopców starszych: Bartosz Nykiel, Beniamin Schuster, Maksymilian Lachnicki.

      Wszystkim biegaczom długodystansowym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy, życząc dużo zdrowia i coraz lepszych wyników sportowych.

     • "Gang Fajniaków i miasto marzeń" w naszej bibliotece:)

     • Nowe książki pt. "Gang Fajniaków i miasto marzeń" wraz z zestawem maskotek otrzymała nasza biblioteka od właściciela sieci sklepów Biedronka - Jeronimo Martins Polska S.A.

      Książki  i naklejki już czekają na czytelników! Bardzo dziękujemy fundatorowi za ten miły prezent:)

     • „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”

     •  

      W tym roku szkolnym zakwalifikowaliśmy się do udziału w akcji pt. „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Organizuje ją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. W akcji wezmą udział uczniowie  klas pierwszych, a będzie ją koordynowała biblioteka szkolna.

      Już  trafił do naszej szkoły pakiet materiałów promocyjnych, dzięki któremu będziemy jeszcze aktywniej wspierać najmłodszych czytelników w  ich przygodzie z samodzielnym czytaniem książek.

     • "Wehikuł czasu"

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej kampanii pod hasłem "Zachowaj trzeźwy umysł- dorastajmy asertywnie". Tegoroczny temat konkursu plastycznego i literackiego to ,,Wehikuł czasu". Uczniowie tym razem mogli sobie wyobrazić, że podróżują w czasie i przestrzeni, i przenieść się w przeszłość lub w przyszłość. Powstały bardzo różnorodne prace z których najciekawsze prezentujemy.                    Opiekunki konkursu: B. Wołek , U. Kusiak.

     • Dzień Kropki 2020

     • 15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki! Inicjatywa wzięła się z książki pt. „The Dot”, którą w 2003 roku wydał amerykański pisarz i ilustrator. Bohaterką lektury jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

      „Uwierz w siebie, bo jesteś ważny i masz w sobie talent” - to motto  Dnia Kropki zorganizowanego przez naszą bibliotekę szkolną.Uczniowie klas pierwszych poznali książkę, opowiadali o swoich talentach oraz wykonali prace plastyczne. Autorzy najlepszych rysunków otrzymali wyróżnienia, a wszyscy kolorowe zakładki:)

     • Program dla zdrowia

     • W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do „Programu dla szkół”, który jest kontynuacją programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole” realizowanych w ubiegłych latach.

      Celem programu jest:
      -edukowanie na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz właściwej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz mleko,
      - przybliżenie dzieciom tematyki związanej z rolnictwem, w tym zapoznanie ich z różnorodnymi produktami i ich pochodzeniem.
      - zmianę nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie ilości owoców i warzyw w ich codziennej diecie. W ramach programu owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne będą udostępniane uczniom naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021 od 5.10.2020 r.

      Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem https://www.programdlaszkol.org

      Warunki udziału w Programie dla szkół_2020_2021.pdf

     • Powitanie pierwszoklasistów:)

     • Nowy rok szkolny, choć rozpoczyna się nietypowo, dla czterdziestu siedmiu pierwszoklasistów jest początkiem kolejnego etapu w życiu. Postaraliśmy się, aby oprócz pasowania tradycyjnym ołówkiem, ślubowania oraz okolicznościowych dyplomów dzieci otrzymały rogi obfitości na osłodę tego pełnego emocji dnia.

      Drodzy Pierwszoklasiści!
      Życzymy Wam, aby każdy dzień w szkole był ciekawą przygodą w gronie przyjaciół. Z pewnością spełni się oczekiwanie rezolutnej Alicji z klasy 1a, która chce "nauczyć się wielu nowych rzeczy". Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

    • Wyróżnienia w konkursie "Kangur 2020"
     • Wyróżnienia w konkursie "Kangur 2020"

     • Mimo trudu zdalnego nauczania grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2020.
      Konkurs został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach28.05 - 5.06.
      W tym roku w naszej szkole zostało wyróżnionych 4 uczniów:

      Maksymilian Czerwiński    klasa 5b
      Zuzanna Matysiak            klasa 6b
      Marta Brudło                klasa 6b
      Amelia Kubiak                klasa 7b

      Gratulujemy nagrodzonym!

      Tekst - Bożena Dąbrowska.

       

       

    • Laureatka konkursu
     • Laureatka konkursu

     •  

      Pragniemy poinformować, że uczennica klasy 8b Sara Treffkorn została laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Dzięki temu będzie zwolniona z egzaminu z tego przedmiotu i na pewno umożliwi jej to dostanie się do wybranej szkoły średniej.

      Gratulujemy sukcesu Sarze i jej opiekunce pani Wioletcie Wernerowskiej.