Aktualności
Dzień liczby Pi
Mistrz tabliczki mnożenia klas trzecich
- 7
Tabliczka mnożenia to dla wielu osób problem. Dlatego uczniowie klas trzecich postanowili sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w konkursie "Mistrz tabliczki mnożenia". Pierwszy etap przeprowadzono w klasie 3a i 3b. Uczniowie, którzy najszybciej i bezbłędnie rozwiązali 36 przykładów wzięli udział w drugim etapie do którego zakwalifikowało się 16 uczniów klas trzecich. Sześć osób rozwiązało przykłady bezbłędnie. W kategorii dziewcząt były to Laura Marciniak 3a, Agata Cwojdzińska 3b i Martyna Brzóska 3b. Natomiast wśród chłopców byli Borys Berliński 3b, Hubert Żabnicki 3b i Antoni Piwecki 3a. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła Pani dyrektor życząc dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że takie sukcesy będą motywowały do dalszej pracy.
Tekst - Alicja Młynarczak.
Dzień Kobiet w klasach 1-3
- 30
Cóż to był za wspaniały dzień, pełen radości i niespodzianek dla naszych małych kobietek. Każda z dziewczynek otrzymała upominek. Podczas zajęć z plastyki dzieci z tej okazji wykonały przepiękne prace plastyczne
Marzec czarodziej (Kodowanie na dywanie)
- 6
Pierwszoklasiści po raz kolejny wzięli aktywny udział podczas zajęć z kreatywności, m.in. Wyjaśniali znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”; Wykonywali obrazki na podstawie podanych współrzędnych, a następnie odczytywali poszczególne litery i tworzyli wyraz. Wykorzystując klocki korbo tworzyli model miesiąca marca z podziałem na dwa kolory, ponieważ Marzec to miesiąc w którym spotykają się dwie pory roku oraz zastanawiały się co wspólnego może mieć garnek z pogodą.
Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.
Szkolny konkurs recytatorski
- 14
Uczniowie klas 1-3 ,4-6 i 7-8 w dniach 10-11 marca zaprezentowali przygotowane wiersze i fragmenty prozy. Do eliminacji gminnych awansowali następujący uczniowie:
Kl. 1-3: Iga Jaśkaczek, Ignacy Banach, Emilia Kowalczuk i Emilia Adamczak.
KL. 4-6: Zuzanna Buda, Kornel Rychły, Małgorzata Pańczyszyn, Barbara Kusiak.
Kl. 7-8: Lilianna Waligórska, Paulina Kubiak i Anastazja Antończak.
Gratulujemy! Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!
"Zemsta" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Prawie dwa wieki temu napisana przez Aleksandra Fredrę "Zemsta" nadal bawi i wzrusza. Mamy tu dowcipną intrygę, a w niej galerię postaci ulepionych z odwiecznych ludzkich słabości. Uczniowie klas 8a, 8b i 7b obejrzeli tę komedię 5.03.2025 r. w gorzowskim teatrze. Była to nie tylko okazja do nauki i rozwijania zainteresowań, ale także świetna zabawa. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i z nowymi doświadczeniami.
Oby tylko nasze dziewczęta nie powtarzały swoim kolegom "Jeli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby!".
Zdjęcia: m.in.Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Na takie koncerty czekamy!
- 3
Koncert filharmonii Lubuskiego Biura Koncertowego p.t. "O klaunie, który chciał zostać muzykiem" był tak ciekawy i zabawny, że porwał widzów do tańca. Uczniowie mieli okazję wystąpić na scenie z muzykami i klaunem. Na takie koncerty czekamy!
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
Kto jest po drugiej stronie?
- 2
W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2025 uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji online prowadzonej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet .Temat sieciakowej lekcji brzmiał "Kto jest po drugiej stronie?". Uczniowie mieli okazję utrwalić i podsumować swoją wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Mamy nadzieję, że działania prowadzone w naszej szkole wpłyną pozytywnie na zachowania uczniów w sieci i realu.
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
Żywa lekcja historii - „Tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego”
- 10
4 marca 2025 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem świętowaliśmy „Tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego”. Uczniowie wraz z Mieszkiem I pokonali margrabiego Hodona w bitwie pod Cedynią, nawracali pogańskich Prusów wraz ze św. Wojciechem, byli świadkami koronacji Bolesława Chrobrego na króla w 1025 r. oraz wspólnie z Bolesławem Krzywoustym walczyli o Pomorze. Niektórzy zostali nawet „wzięci do niewoli”. Podczas lekcji mogliśmy zobaczyć jak wyglądało uzbrojenie z tego okresu czasu. Wszystko to zostało przedstawione jak zawsze w sposób ciekawy i dowcipny, a uczniowie mogli poznać historię Polski w niecodzienny sposób. Na zakończenie przedstawienia, odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „srebrne” monety. Wszyscy wyszli z tej lekcji zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.
Tekst - Ewa Muńko.
Konkurs matematyczny „Złota Żaba”
W sobotę 1 marca uczennica kl. 7a Julia Brychcy brała udział w konkursie matematycznym „Złota Żaba”. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS z siedzibą w Swarzędzu. Był to już drugi etap tego konkursu, rywalizowało w nim 73 uczestników. Gratulujemy i czekamy na ogłoszenie wyników!
Tekst i zdjęcie - Bożena Dąbrowska.
Promocja Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu - fotorelacja
- 10
Tłusty Czwartek i matematyka? Dlaczego nie!
Pierwszoklasiści w Tłusty Czwartek nie tylko zasmakowali pysznych, domowych faworków i pączków przygotowanych przez swoje mamy. Ćwiczyli m.in. liczenie, czytanie ze zrozumieniem, oraz logiczne myślenie. Idealna lekcja pełna słodkich wyzwań.
Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.
Międzynarodowy program Kodowanie na dywanie - Zaprogramowana muzyka
- 15
Pierwszoklasiści w tym tygodniu podczas zajęć z kreatywności odpowiadali na pytanie: - Czy kodowanie i muzyka mogą mieć ze sobą coś wspólnego?
Dzieci wyruszając do muzycznej krainy, dowiedziały się kim jest dyrygent i na czym polega jego praca. Układały obrazki wg. podanych kodów i rozpoznawały instrumenty. Rozwiązywały zagadki, a także ćwiczyły pamięć i spostrzegawczość.
Tekst i zdjęcia Emilia Starosta
Bądźmy bezpieczni w internecie
- 7
Dzień bezpiecznego internetu, który w tym roku przypada 11.02.2025r po hasłem „Działajmy razem” był okazją, aby uczniowie klas I-III zapoznali się oraz utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z sieci z drużyną Sieciaków.
Podczas zajęć pierwszoklasiści poznali drużynę Sieciaków tj: Ajpi, Netka ,Kompel, Spociak, Netrobi, którzy przestrzegają przed złym działaniem Śmieciuchów tj: Czystego zła, Bełkotu, Kradzieja, Śmieciucha, Kłamacza. Kolorowali bohaterów drużyny Sieciaków.
Drugoklasiści układali puzzle z których odczytywali hasła z zasadami netykiety: ”Szanuj innych w sieci”, „Reaguję, gdy ktoś krzywdzi mnie albo znajomą mi osobę”, ”Reaguję na brak kultury w sieci”,grali w sieciakowe memory.
Natomiast trzecioklasiści rozwiązywali rebusy,krzyżówki,wykreślanki i zadania, które uczyły jak zachować się podczas korzystania z sieci;” Chroń swoja prywatność!”, ”Mów jeśli coś jest nie tak! -116 111”, „Nie ufaj osobom poznanym w sieci!”, „Szanuj innych w sieci!”,” Korzystaj z umiarem z internetu!”
Uczniowie dowiedzieli się co znaczy „Patostreamy”,”Cyberprzemoc”,”Fomo”,”Grooming” dzięki bohaterom z bajek -Czerwony Kapturek, Królowa Śniegu, Śpiąca Królewna, Złota rybka.
W ramach DBI 2025 uczniowie klas trzecich 27 lutego wezmą udział w lekcji online, której tematem będzie Sieciakowa lekcja- „ Kto jest po drugiej stronie?”
Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy będziemy czuli się bezpieczniej korzystając z sieci.
W zdrowym ciele zdrowy duch
- 22
„Zdrów jak ryba” ,”W zdrowym ciele zdrowy duch” itp. przysłowia o zdrowiu zainspirowały uczniów klasy trzecich do zajęć w pracowni gastronomicznej, gdzie samodzielnie przygotowywali dla siebie zdrowe śniadanie. Każdy miał okazję zaprezentować swoje umiejętności posługiwania się nożem oraz swoją kreatywność w dekorowaniu zdrowych kanapek. Było wesoło i smacznie.
Tekst i zdjecia - Alicja Młynarczak.
Muzyczne trele
„Muzyczny pojedynek – fujarka i skowronek” – to temat koncertu Lubuskiego Biura Koncertów „Orfeusz” podczas którego uczniowie klas I-IV mogli posłuchać śpiewu skowronka wykonanego przez muzyków na fletach i fujarkach co było bardzo ciekawe i pouczające.
Wizyta w Izbie Pamiątek Regionalnych
W dniu 21 lutego 2025 r. uczniowie klasy 4b oraz 7a i 7b odwiedzili nowo otwartą Izbę Pamiątek Regionalnych, która mieści się w Bibliotece Publicznej. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli zobaczyć stare dokumenty, zdjęcia, instrumenty ludowe, stroje oraz wiele innych cennych pamiątek pochodzących z Babimojszczyzny. Serdecznie dziękujemy p. Łukaszowi Wieczorkowi, kustoszowi izby, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię oraz tradycje Babimostu. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć kopię najstarszego dokumentu z 1257 r. mówiącego o Babimoście, mogliśmy usłyszeć o Krzysztofie Żegockim, Powstańcach Wielkopolskich, lotnictwie w Babimoście oraz poznaliśmy wiele ciekawostek mówiących o naszych terenach.
Trudne decyzje przed uczniami klas ósmych
- 1
Uczniowie klas ósmych muszą do końca czerwca podjąć decyzję o dalszym kształceniu. Jak każdego roku staramy się im w tym pomóc, organizując spotkania promocyjne ze szkołami ponadpodstawowymi, z absolwentami oraz wyjazdy na dni otwarte.
Za nami pierwsze spotkania. W czwartek i piątek uczniowie klas 8 mieli okazję porozmawiać ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami. Odwiedzili nas Mateusz Szewczyk, Marcel Misiak i Michał Długosz, którzy od dwóch lat uczęszczają do Liceum w Wolsztynie, a także Sara Treffkorn i Hanna Mleczak - już absolwentki tej szkoły. Na spotkaniu uczniowie poznali ofertę edukacyjną. Dowiedzieli się między innymi, jakie zasady panują w szkole, jakie są kierunki do wyboru, ile trzeba mieć punktów, aby dostać się na wybrany kierunek. Absolwenci opowiedzieli również o zajęciach pozalekcyjnych oferowanych przez szkołę, a także o możliwościach dojazdu do Wolsztyna.
Natomiast w czwartek odbyło się spotkanie z panią wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Powodowie. Uczniowie dowiedzieli się, jak przebiega rekrutacja do szkoły, na jakie kierunki będzie nabór oraz jak przebiega nauka w technikum. Pani dyrektor szczegółowo przedstawiła przebieg nauki w szkole ponadpodstawowej.
Serdecznie dziękujemy jej i absolwentom za poświęcony czas.
Wizyta pierwszoklasistów w Ochotniczej Straży Pożarnej w Babimoście
- 10
W związku z realizacją projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki 2024/2025” uczniowie pierwszych klas w module V pt. „Matematyka w Straży Pożarnej” mieli okazję sprawdzić jak teoretyczne umiejętności nabywane w szkole – nauka kalendarza, odczytywania czasu, obliczanie odległości, wagi, czasu, pojemności – wykorzystywane są w pracy strażaka. Ich głównym zadaniem było przygotowanie modelu wozu strażackiego z wyjaśnieniem zapamiętanych elementów matematyki, jakie można w nim odnaleźć. Zadaniem dodatkowym było odbycie wycieczki do najbliższej siedziby straży pożarnej.
Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.
Nowe zabawki i gry w świetlicach edukacji wczesnoszkolnej – radość, rozwój i edukacja w jednym!
- 37
Nasze świetlice edukacji wczesnoszkolnej wzbogaciły się o nowe zabawki i gry! To ekscytująca wiadomość dla wszystkich najmłodszych uczniów, którzy teraz mogą bawić się i rozwijać w jeszcze ciekawszy sposób.
Nowe wyposażenie obejmuje m.in. mini-golf, drewniany stolikowy cymbergraj, stół do gry w piłkarzyki, tenisa stołowego, duży cymbergraj, bilard oraz liczne gry planszowe i stolikowe. Dodatkowo świetlica zyskała kolorowy dywan, który sprawia, że przestrzeń jest jeszcze bardziej przyjazna i komfortowa dla dzieci.
Nowe zabawki i gry to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do rozwoju! Dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności społeczne, spostrzegawczość oraz sprawność fizyczną, a wszystko to w atmosferze radości i kreatywności. Zaangażowanie uczniów klasy 5b, w szczególności Ernesta Łukasiewicza i Oliwiera Klementowskiego, w montaż stołu do gry w piłkarzyki pokazało, jak ważna jest współpraca i zaangażowanie w życie szkoły.
Zapraszamy wszystkie dzieci do korzystania z nowych atrakcji w świetlicach! Dziękujemy Dyrekcji za troskę o potrzeby najmłodszych uczniów oraz wychowawcom świetlic za ich zaangażowanie. Niech świetlica pozostanie sercem naszej szkoły, miejscem uśmiechu, twórczej zabawy i inspirującej nauki!
Tekst i zdjęcia - wychowawcy świetlic.
Archiwum Aktualności