• Roboty klasy 2a

     • Dzieci z klasy II a w ramach edukacji technicznej konstruowały roboty z surowców wtórnych. Oto efekty ich pracy.

     • Projektanci z klas piątych

     • Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 5 poznali różne style ubioru oraz pracę projektanta odzieży. Wykorzystali w praktyce zdobytą wiedzę tworząc projekty odzieży na różne okazje.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Jak radzić sobie z agresją? - spotkanie z policjantami

     • W ramach Programu wychowawczo-profilaktycznego i Prewencyjnego programu  LUPO 3 marca odbyły się w naszej szkole spotkania dla klas V i VI  z pedagogiem szkolnym oraz funkcjonariuszami policji na temat agresji i przemocy. 

      Celem tych działań było zapoznanie dzieci ze zjawiskiem agresji i przemocy fizycznej, psychicznej, słownej oraz cyberprzemocy. Wspólnie z uczniami omówiliśmy objawy oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych emocjonalnie. Zarówno piątoklasiści jak i szóstoklasiści chętnie i aktywnie uczestniczyli w tych spotkaniach. Sami sygnalizowali problemy odwołując się do własnych przeżyć, dzięki czemu  można było zareagować na konkretne problemy. Zwracaliśmy szczególną uwagę na to, by nie pozostawać obojętnym wobec agresji i przemocy. Dzielnicowi pan Piotr Czuba i pani Daria Puchalska uświadomili również uczniom temat konsekwencji prawnych, jakie mogą ponieść uczniowie dopuszczając się takich zachowań. Na zakończenie przypomnieliśmy naszym podopiecznym o osobach i instytucjach, do których można się zwrócić z prośbą o pomoc. W czasie tych zajęć rozdawane były ulotki z programu ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej “Zachowaj trzeźwy umysł” - Przemoc BOLI (zakupione dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście). Była to także okazja do bliższego poznania zawodu policjanta. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące pracy funkcjonariusza, jego umundurowania i wyposażenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne kajdanki, które można było przymierzać.

      Mamy nadzieję, że te spotkania pozytywnie wpłyną na ich postawy i w przyszłości nie będą przechodzić obojętnie wobec problemu przemocy.

      Przypominamy  numery ważnych telefonów na naszym terenie:

      • Ośrodek Pomocy Społecznej w Babimoście: 68-351-24-44

      • Posterunek Policji w Babimoście 68-476-23-51  (Dzielnicowy: 519534653)

      • Gminny Ośrodek Zdrowia: 68-351-20-24

       oraz        - Telefon zaufania: 116-111 

           - Niebieska Linia: 801 120 002

     • "Stop uzależnieniom!

     • W świetlicy szkolnej dla klas najmłodszych pracowaliśmy pod hasłem "Stop uzależnieniom!" Głównym celem naszych działań było zwiększenie poziomu wiedzy uczniów o zagrożeniach, jakie związane są z wszelkimi używkami takimi jak paierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze ale także kształtowanie świadomości wśród dzieci na temat negatywnego wpływu nadużywania internetu (gier komputerowych), telefonu, zakupów, hazardu a nawet fast foodów itp.

      Najmłodsi bardzo dobrze wiedzą jak istotne znaczenie  mają czynniki chroniące przed uzależnieniami takie jak: dom, rodzina, pozytywne relacje z kolegami i koleżankami z kasy, szkoły, podwórka.

      Były dyskusje, pogadanki, prezentacje i prace plastyczne. Dzieci potrafią mówić o sobie w sposób pozytywny, wiedzą że mogą zawsze liczyć na rodziców czy rodzeństwo, a w szkole na wychowawcę, nauczyciela oraz pedagagoga. Mówią o swoich pasjach, zainteresowaniach oraz marzeniach.

      Zajęcia przyczyniły się do nabycie  przez dzieci praktycznych umiejętności radzenia sobie z zagrożeniami istniejącymi w otaczającym świecie. Zebrane informacje utwierdziły uczniów w przekonaniu, iż używki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

     • Lapbooki o losach Stasia i Nel

     • Klasa 5a podczas lekcji języka polskiego pracowała nad lapbookiem.  Celem pracy było utrwalenie materiału dotyczącego utworu Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie wykazali się kreatywnością, poszukiwali informacji, uczyli się je selekcjonować oraz ciekawie prezentować.

     • Ortografia po niemiecku

     • Konkursem  „Ortografia po niemiecku”  rozpoczęliśmy cykl konkursów na lekcjach języka niemieckiego  w klasach 6, 7 i 8. Zwyciężczyniami pierwszej edycji zostali uczeniowie kl 6 b: Zuzanna Matysiak, Jagoda Urbanowicz, Ewa Michalak i Krzysztof Kiełb.

      Tematyka zadań będzie dotyczyła różnych tematów, od ortografii poprzez znajomość historii, geografii, literatury i muzyki w krajach niemieckojęzycznych. Mam nadzieję, że skłoni to  naszych uczniów do pogłębiania swojej wiedzy w tych dziedzinach.

      Mobilizujące jest to tym bardziej, że  w maju czeka nas wymiana z uczniami z Niemiec. Wszystkim  uczniom biorących udział w tych przedsięwzięciach życzymy wielu radości i sukcesów !

      Jolanta Reimann

     • "O psie, który jeździł koleją"

     • 26.02.2020 r.

      Ta ulubiona książka kolejnego pokolenia uczniów stała się tematem konkursu czytelniczego dla klas trzecich zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Dzieci miały za zadanie nie tylko wykazać się znajomością losów psa Lampo, ale także napisać nowe zakończenie jego przygód.

      Laureatami konkursu są:

      1 miejsce - Hanna Pisarek - kl. 3 b;

      2 miejsce - Angelika Piosik - kl. 3 b;

      3 miejsce - Nataniel Sołtysiak - kl. 3 a.

      Wyróżnienia: Anastazja Antończak (3a), Kinga Mruk (3b), Oliwier Sawiński (3a), Hanna Wieczorek (3a).

      Gratulujemy! Zwycięzcy otrzymają dyplomy, wyróżnienia, upominki oraz oceny celujące z języka polskiego:)

     • Świetne występy naszych recytatorek

     • Eliminacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 25.02.2020 r. w Nowogrodzie Bobrzańskim, były okazją do pokazania swoich umiejętności na szerszym forum. Nasze uczennice zaprezentowaly się bardzo dobrze. Jury przyznało nominację do finału wojewódzkiego Amelii Kubiak, a wyróżnienia Aleksandrze Kuc i Anastazji Antończak. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

       

     • Sukces w konkursie z języka polskiego

     • Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica - Sara Treffkorn - z klasy 8 b została finalistką konkursu z języka polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Sara będzie rywalizowała z najlepszymi w etapie wojewódzkim. Uczennicę przygotowuje pani Wioletta Wernerowska. Gratulujemy!

     • W świetlicy nie tylko się bawimy!

     • 20.02.2020 r.

      W trosce o naszych najmłodszych dbamy o ich kondycję. W trakcie zajęć w świetlicy edukacji wczesnoszkolnej systematycznie wykonujemy ćwiczenia rozciągające. Po wysiłku intelektualnym podczas lekcji kilka ćwiczeń poprawia wszystkim samopoczucie.

     • Sukcesy na Gminnym Konkursie Recytatorskim

     • Eliminacje gminne do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE możemy uznać za bardzo udane dla reprezentantek naszej szkoły. Zdobyły one  pierwsze miejsca  w każdej z kategorii wiekowych oraz jedno drugie miejsce.
      W kategorii klas 1-3 zwyciężyła Anastazja Antończak z klasy 3a.
      W kategorii klas 4-5 wygrała Aleksandra Kuc z klasy 4a, a w kategorii klas 6-8 miejsce pierwsze zajęła Amelia Kubiak z klasy 7b, a drugie Małgorzata Stasik z klasy 7a.

      Zdolne recytatorki z naszej szkoły będą reprezentowały Gminę Babimost w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 25.02.2020 r. w Nowogrodzie Bobrzańskim. Życzymy awansu do finału wojewódzkiego!

     • Czy pingwiny potrafią latać?

     • Po przeczytaniu książki "Zaczarowana zagroda" Aliny  i Czesława Centkiewiczów uczniowie klas drugich  wzięli udział w konkursie ze znajomości przygód sprytnych pingwinów. Okazało się, że nasi młodzi czytelnicy lekturę poznali bardzo dobrze i trudno było wyłonić zwycięzców. W związku z tym  mamy podwójnych laureatów konkursu:
      I miejsce: Zuzanna Ratajczak (kl. 2a) i Adam Gołębiowski (kl.2b);
      II miejsce: Nadia Gierszewska (kl. 2b) i Kacper Walczak (kl. 2b);
      III miejsce: Paulina Błoszyk (kl. 2a) i Monika Trocholepsza (kl. 2a).
      Zwycięzcom gratulujemy!

     • Ferie za nami

     • W dniach 27.01- 31.01.2020 r. został zorganizowany wypoczynek zimowy dla uczniów pod hasłem “Lubisz basen, kulki, kino? Spędź ferie z nami! Będzie miło!”.

         W ramach ferii uczniowie wybrali się do Max Kina w Świebodzinie na amerykański film przygodowy pt. “Doktor Dolittle”. Dość zabawnie przedstawiona historia głównego bohatera i całkiem wartka akcja sprawiły, że film oglądało się z zaciekawieniem. Następnego dnia starsi uczniowie pojechali do Centrum Rekreacyjno –Sportowego w Zielonej Górze. Tam korzystając z wodnych atrakcji aktywnie spędzili czas, rozwinęli swoje umiejętności pływackie. Przez kolejne dni w hali Olimpia zorganizowane były zajęcia sportowo-rekreacyjne (turniej gier zespołowych i turnieju badmintona). Podczas tych dwóch dni opiekunom i uczestnikom towarzyszyła miła, sportowa atmosfera, uczniowie wrócili do domu zmęczeni i z pewnością zadowoleni. Ostatniego dnia organizowanego przez nas zimowego wypoczynku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do sali zabaw Dinopolis w Wolsztynie. Bezpiecznie bawili się tam w suchym basenie, na trampolinie usprawniając koordynację ruchową i równowagę. 

      Podczas wszystkich wyjazdów i spotkań opiekunowie zachęcali uczestników do aktywności fizycznej, prawidłowego odżywiania się i spędzania czasu wolnego bez używek. Ważnym elementem była też integracja poszczególnych grup rówieśniczych. Funkcjonariusze policji w celu zwiększenia bezpieczeństwa sprawdzali przed każdym wyjazdem stan techniczny autokaru i gotowość kierowcy.