• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 21 września 2022 w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
      W głosowaniu wzięło udział 127 uczniów z klas 4-8. Oddano 126 ważnych głosów.
      Szkolna Komisja Wyborcza stwierdza, że do Rady Samorządu Uczniowskiego zakwalifikowali się:

      1. Mateusz Szewczyk klasa 8a – przewodniczący
      2. Jacek Wołek klasa 8b – zastępca przewodniczącego
      3. Aleksandra Kuc klasa 7a – skarbnik

      Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

     • Na biwaku w Lubrzy

     • Przez dwa wrześniowe dni uczniowie klas 6a, 7a oraz kilkoro z 8a uciekli od obowiązków szkolnych i wyjechali na biwak nad jezioro do Lubrzy. Aura jednak nie sprzyjała plażowaniu, jednak świetnie się bawili w małym ośrodku położonym w pobliżu lasów.

      Największą atrakcję stanowił rozległy plac zabaw, gdzie bez względu na wiek, można było aktywnie się zrelaksować. Z czego oczywiście wszyscy w pełni skorzystali, skacząc na trampolinach, pokonując tory przeszkód czy mini park linowy oraz zjeżdżając z pozornie małego pagórka. Nie zabrakło też możliwości pogrania w kosza lub w kręgle. Natomiast wieczorem uczniowie z opiekunami spędzili czas przy ognisku, objadając się kiełbaskami. Niektórzy nawet odważyli się zatańczyć. Ze śpiewaniem poszło nieco gorzej. Więcej można dowiedzieć się z fotorelacji.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Dzień z wychowawcą - klasy czwarte

     • Nasz pierwszy tydzień z nowymi wychowawcami: panią Patrycją Stajkowską i Anną Prządką zakończyliśmy w piątek, 9-tego września 2022 r. na integracji, wspólnym gotowaniu i dobrej zabawie.

      Zdjęcia: Anna Prządka i Patrycja Stajkowska.

     • Program dla szkół

     • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła ponownie przystąpiła do „Programu dla szkół”, którego celem jest:
      - edukowanie na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz właściwej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz mleko,
      - przybliżenie dzieciom tematyki związanej z rolnictwem, w tym zapoznanie ich z różnorodnymi produktami i ich pochodzeniem.
      - zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie ilości owoców i warzyw w ich codziennej diecie.

      W ramach programu owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne będą udostępniane uczniom naszej szkoły (tylko uczniom, których rodzice złożyli deklarację) od 19.09.2022 r.

      Więcej informacji o programie można znaleźć pod adresem https://www.programdlaszkol.org/

      Warunki udziału w Programie dla szkół 2022-2023 (pdf 590KB)

     • „Szkoły Pełne Talentów” – akcja wspierająca szkoły

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji „ Szkoły Pełne Talentów” sieci sklepów Lidl.

      Istota akcji jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania wybranej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

      Akcja startuje już 05.09.2022r. i trwa do 13.11.2022r.

      Dodatkowo odbędzie się 6 losowań losów w Wielkiej Szkolnej Loterii. Wezmą w niej udział zarejestrowane Talenciaki.

      Każdy Klient, którzy przy okazji zakupów za 50 zł ( zakupy zawierające min. jeden owoc lub warzywo) odbierze Talenciaki, chcąc wesprzeć szkoły musi przekazać je samodzielnie skanując kod QR z Talenciaka lub przekazując Talenciak w formie fizycznej do wybranej przez siebie szkoły.

      W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?

      Są trzy drogi:

      – Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

      – Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

      – Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek.

      Zachęcamy wszystkich do wpierania naszej szkoły i przekazania Talenciaków za pośrednictwem aplikacji bądź wrzucenia ich do skrzyneczki w wejściu głównym, w wejściu do przedszkola i w sekretariacie.

       

     • INFORMACJA O OBIADACH W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Babimoście informuje, że od dnia 08.09.2022 r. jest możliwość korzystania z obiadów w stołówce szkolnej.
      Chętnych do korzystania z posiłku zapraszamy po deklarację, którą można uzyskać w sekretariacie lub
      pobrać ze strony internetowej szkoły. Deklaracje dotyczące korzystania z posiłków w stołówce szkolnej należy złożyć najpóźniej do 5 września 2022 r.

     • Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2021/2022

     • PODSUMOWANIA SPORTOWE


      Na apelu szkolnym w dniu 23 czerwca podsumowano całoroczną rywalizację o tytuł najlepszego sportowca szkoły w roku szkolnym 2021/22. Nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili największe osiągnięcia sportowe uczniów, a co za tym idzie największe osiągnięcia szkoły i Uczniowskich Klubów Sportowych FENOMEN i ISKRA. Najlepszym sportowcem SP w Babimoście w roku szkolnym 2021/22 został po raz drugi z rzędu ALEKSANDER KARGUL  z klasy VIIIC, na drugim miejscu uplasował się Beniamin Schuster z VIIIA, a na miejscu trzecim Igor Melson z VIIIA. 

      Do największych sukcesów szkoły oraz klubów sportowych zaliczyć należy:

      - złoty medal w finale woj. LOM w badmintonie – 100pkt.,

      - I miejsce dziewcząt z klas VII- VIII w la indywidualnej – 100pkt. ( złoty medal Amelii Sypniewskiej w skoku w dal, złoty medal Anity Chmielak w biegu na 1000m, srebrny medal dziewcząt w sztafecie 4x100m: P. Groszek, A. Sypniewska, J. Jamuła i Z. Szczeszek),

      - srebrny medal w finale woj. w unihokeju chłopców starszych – 80pkt.,

      - srebrny medal w finale woj.  w unihokeju chłopców młodszych – 80pkt.,

      - brązowy medal w finale woj.  w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt – 60pkt.,

      - brązowy medal w finale woj. w czwórboju dziewcząt młodszych – 60pkt. ( Wołek N., Uracz M, Groszek K., Konieczek P., Kuc A., Piosik A.),

      - srebrny medal w finale woj. w sztafecie szwedzkiej dziewcząt starszych ( Chmielak, Sypniewska, Łukaszewska, Szczeszek),

      - IV miejsce w finale woj. w sztafecie szwedzkiej dziewcząt młodszych ( Konieczek, Uracz, Groszek K., Wołek N.),

      - VI miejsce w MP w unihokeju chłopców – juniorów młodszych,

      - brązowy medal w Małych Mistrzostwach Polski w unihokeju dzieci – klasy I-III,

      - V miejsce w finale woj. w unihokeju dziewcząt młodszych,

      - VI miejsce w finale woj. w badmintonie dziewcząt młodszych.

       

      Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.
      Tekst: J. Przygocka

     • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

     • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowany w naszej placówce w klasie 3a.

      Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty? 

      Podczas 30 spotkań wspólnie z uczniami zastanawialiśmy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzyły i wyposażały swoje Apteczki. Uczyliśmy się optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

      Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami, dlatego program ten będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym w kolejnej klasie.

      pedagog szkolny

      Urszula Kusiak

     • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

     • W finale tegorocznego konkursu mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów.  Na przedstawicieli  piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trudno było zatem rozstrzygnąć, kto otrzyma zwycięski laur. Dzięki kreatywności klasy 5b i umiejętnościom 5a udało się wyłonić zwycięzców. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Kuc i Szymon Radziński.

      Na zaszczytnym II miejscu uplasowały się: Paulina Kubiak, Hanna Pisarek, Kinga Mruk. Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Anastazja Antończak, Katarzyna Stasik oraz Leon Łasiński.

      Gratulacje dla rywalizujących uczniów!

      Organizatorki konkursu:

      Wioletta Wernerowska

      Ewelina Wozińska

     • Sukces Zuzanny:)

     • Miło nam poinformować, że relacja dziennikarska  naszej uczennicy  Zuzanny Matysiak,  znalazła się wśród 3 najlepszych prac opisujących obrady VIII Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego w Zielonej Górze. Oceny nadesłanych prac dokonał zespół Lubuskiego Centrum Informacyjnego. Nagrodzone prace zostały opublikowane na  stronie internetowej LCI.

      Zuzi gratulujemy!

     • Kolejne medale w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce!!!

     • Kolejne medale w finałach wojewódzkich LOM wywalczyły nasze wspaniałe lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej w Babimoście. Pierwszą zawodniczką, która triumfowała na  pięknym stadionie w Słubicach na swoim ulubionym dystansie 1000 metrów była Anita Chmielak. Anita zdobyła złoty medal, co oznacza, iż jest najlepszą biegaczką na kilometr w swojej kategorii wiekowej w całym województwie lubuskim.  Godzinę później mistrzynią naszego województwa została nasza kolejna multimedalistka Amelia Sypniewska, która nie miała sobie równych w skoku w dal. Obie mistrzynie odebrały złoty medal, stojąc na najwyższym stopniu podium,  z rąk prezesa Szkolnego Związku Sportowego pana Zbigniewa Bermesa. Na tych samych zawodach kolejny krążek, tym razem srebrny, wybiegały nasze najszybsze biegaczki  w prestiżowym biegu rozstawnym 4x100m. Srebrny  medal w biegu sztafetowym zdobyły: Patrycja Groszek, Amelia Sypniewska, Joanna Jamuła i Zosia Szczeszek. Chwilę po dziewczętach w biegu 4x100 biegali nasi chłopcy, którzy pomimo tego, iż wygrali swoją serię, ostatecznie uplasowali się na wysokim, czwartym miejscu w województwie lubuskim. W sztafecie męskiej naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Lachnicki,  Igor Rurkowski,  Nikodem Rakowski oraz najszybszy w tym roku w naszej szkole Michał Długosz. Wszystkim lekkoatletom serdecznie gratulujemy!

       

     • V TURNIEJ DOBROSUŁKA

     • 7 czerwca 2022r. odbył V Turniej Szachowy Dobrosułka. W turnieju brali udział uczniowie klas drugich i trzecich, łącznie 50 uczestników. Zawodnicy rozegrali 3 partie, każda po 15 minut. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy w kategorii chłopców i dziewcząt. 

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Maciej Pańczyszyn - klasa IIIa

      II miejsce - Ignacy Krasiński - klasa IIIb

      III miejsce - Kornel Rychły - klasa IIb

      IV miejsce - Michał Kotwicki - klasa IIIa

      V miejsce - Janek Kamiński - klasa IIIB

       

       

      Kategoria dziewcząt:

       

      I miejsce -  Oliwia Dzierzgwa - klasa IIIa

      II miejsce - Julia Kluczewska - klasa IIIb

      III miejsce - Marta Chmielak - klasa IIb

      IV miejsce - Patrycja Poźniak - klasa IIb

      V miejsce - Kornelia Szewczyk - klasa IIIb

       

       

       

    • Wyniki konkursu "Anglista roku 2021/2022"
     • Wyniki konkursu "Anglista roku 2021/2022"

     • 9 czerwca br. odbył się konkurs „Anglista Roku 2021/22”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów
      szkoły podstawowej klas 4-8, z podziałem na kategorie wiekowe.
      Lista zwycięzców poniżej:

      w kategorii klas 4 SP
      I miejsce: Kacper Walczak kl. 4b
      II miejsce: Julia Brychcy kl. 4a oraz Nadia Gierszewska kl. 4b
      III miejsce: Zuzanna Ratajczak kl. 4a

      w kategorii klas 5 SP
      I miejsce: Hanna Pisarek kl. 5b
      II miejsce: Kalina Kubiak kl. 5b
      III miejsce: Nataniel Sołtysiak kl. 5a

      w kategorii klasy 6 SP
      I miejsce: Martyna Nowakowska kl. 6
      II miejsce: Maja Niemczyk kl. 6
      III miejsce: Aleksandra Kuc kl. 6

      w kategorii klas 7 SP
      I miejsce: Jakub Cyl kl. 7b
      II miejsce: Maksymilian Czerwiński kl. 7a
      III miejsce: Jakub Czechowski oraz Marcel Misiak kl. 7a

      w kategorii klas 8 SP
      I miejsce: Zuzanna Matysiak kl.8b
      II miejsce: Maciej Cybulski kl. 8c
      III miejsce: Nikodem Rakowski kl. 8a

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorzy:
      Nauczyciele języków obcych

       

     • Rodzina aktywna-rodzina zdrowa

     • Nasza uczennica Aleksandra Kuc z klasy 6a otrzymała nagrodę pocieszenia za nagrany filmik w Konkursie na spot „Rodzina aktywna – rodzina zdrowa” ogłaszanym w ramach lekcji informatyki, organizowanym dla klas 6 i 7 przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zielonej Górze. 

      Gratulujemy!