Szachy to gra królewska, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka- kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Wpływa na rozwój intelektualny, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.
27.03.2025 r. 30 uczniów naszej szkoły z klas III-VIII podjęło próbę sprawdzenia swoich umiejętności
w „Ogólnopolskim Konkursie Szachowym - Szachowy Konik Extra” w trzech kategoriach: Pionek- klasy I-III, Goniec – klasy IV-VI i Wieża – klasy VII-VIII.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy najlepszych wyników.
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.