• 8c otwiera klasową kapsułę czasu

     • Na początku nauki w klasie 4 uczniowie stworzyli klasową kapsułę czasu. Było to pudełko, które okleili karteczkami ze swoimi imionami. Do środka włożyli drobiazgi, rysunki lub listy do siebie z przyszłości. Zapieczętowana kapsuła czekała na nich cierpliwie 5 lat....Nadszedł w końcu dzień, w którym kapsuła została otwarta. Nie obyło się bez ogromnych wzruszeń, wróciły wspomnienia.....

     •  Czwórboistki na trzecim miejscu w województwie!!!

     • W bardzo ładnym stylu wystartowały nasze lekkoatletki w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w 4-boju. Na starcie 3 czerwca o 9 rano w Żarach stanęło 19 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego województwa lubuskiego. Czwórbój to trudna konkurencja wielobojowa składająca się z 4 konkurencji lekkoatletycznych wymagających od startujących wszechstronnego przygotowania motorycznego i technicznego. Pierwsza                    z konkurencji to sprint na dystansie 60m. Kolejna to skok w dal, następnie rzut piłeczką palantową i na końcu trudny, wytrzymałościowy bieg na 600m. Po pierwszej konkurencji spiker zawodów ogłosił, iż drużyna dziewcząt z Babimostu po podliczeniu wszystkich punktów (wyniki uzyskane przez zawodników zamienia się na punkty wielobojowe) plasuje się                    na wysokim, drugim miejscu. Dawało to ogromną nadzieję na medal. Niestety po trzeciej konkurencji, a mianowicie rzucie piłeczką palantową, reprezentantki babimojskiej podstawówki spadły w klasyfikacji drużynowej na piąte miejsce. Nadal była ogromna szansa na wywalczenie upragnionego krążka. Nasze dziewczęta miały świadomość, że medal zawiśnie na ich szyi wyłącznie po rewelacyjnie przebiegniętym dystansie na 600m. Mijała 5 godzina rywalizacji na całkowicie nasłonecznionym stadionie w Żarach, kiedy nasze biegaczki stanęły na starcie ostatniej i zarazem najbardziej wyczerpującej konkurencji. Wszystkie nasze sportwomenki przebiegły ten dystans w przepięknym stylu zajmując w swoich seriach czołowe miejsca. Po podliczeniu wszystkich punktów i ogłoszeniu wyników przez prezesa Szkolnego Związku Sportowego z Zielonej Góry radość naszych lekkoatletek była przeogromna. Dziewczęta wywalczyły brązowy medal zdobywając łącznie 970 pkt. Wielobojowych. Nasza brązowa drużyna to: Maria Uracz, Nikola Wołek, Kornelia Groszek, Patrycja Konieczek, Andżelika Piosik i Aleksandra Kuc.

      Serdeczne gratulacje dla naszych brązowych wieloboistek!!! 

     • Zdrowe odżywianie

     • Zasady zdrowego odżywiania poznajemy również na lekcjach języka niemieckiego. Tematyka zajęć była inspiracją do wykonania przez uczniów klas szóstych i siódmych plakatów promujących zdrowy styl życia, a także poznanie nowego słownictwa. Powyżej efekty ich pracy.

       

      Tekst: A. Michalska,
      Zdjęcia: Iwona Firlej-Prętka

     • Sukces naszej uczennicy z kl. 5b!

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b, Hania Pisarek, zajęła 2. miejsce w trzeciej  edycji międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla uczniów klas piątych „THE UNION JACK”, organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyprostyni.  

      Serdecznie gratulujemy sukcesu!

     • Nasze uczennice w Lubuskim Sejmiku!

     • 1 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny już wzięli udział w Lubuskim Sejmiku Dziecięcym. Tegoroczny, VIII Sejmik, odbył się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze pod hasłem „Ocal planetę, żyjąc ekologicznie”. W pracach Sejmiku wzięło udział 36 uczniów z 18 szkół naszego województwa. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzyli radni dziecięcy, a drugą tworzyli uczniowie, którzy wcielili się w rolę dziennikarzy relacjonujących obrady. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kuc z klasy 6a (jako radna) i  Zuzanna Matysiak z klasy 8b, która mogła wykazać się jako dziennikarka. 

      Podczas sesji młodzież mogła zobaczyć, jak wygląda praca dorosłych radnych i dziennikarzy. Radni zostali podzieleni na cztery grupy, których zadaniem było przygotowanie trzech argumentów potwierdzających tezę, że warto żyć ekologicznie. Grupa dziennikarzy odbyła warsztaty dziennikarskie pod okiem służb prasowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Zanim jednak uczniowie zabrali głos, Wiceprzewodniczący Sejmiku Pan Mirosław Marcinkiewicz opowiedział, na czym polega praca Sejmiku i radnych. Podczas obrad obecni byli również lubuscy posłowie na Sejm oraz dorośli radni Sejmiku Województwa.  

      Podczas gdy „dziecięcy” dziennikarze tworzyli swoje relacje (które zostaną ocenione przez Biuro Prasowe Sejmiku), głos zabierali „dziecięcy” radni. Ola, która znalazła się w klubie białych, również zabierała głos i prezentowała jedną z tez swojego klubu. Na sam koniec uczniowie jednogłośnie przegłosowali uchwałę, w której znalazło się 10 kluczowych argumentów za działaniami proekologicznymi. Uczestnicy otrzymali również upominki i wzięli udział w pamiątkowej sesji fotograficznej. Nasze dziewczyny mają także pamiątkowe zdjęcia z Panem Mirosławem Marcinkiewiczem oraz radną Sejmiku Panią Anną Chinalską.

      Obrady Sejmiku Dziecięcego były również relacjonowane przez Radio Zachód i TVP3 Gorzów, a niektórzy młodzi radni i dziennikarze udzielali wywiadów. Poniżej zamieszczamy linki, pod którymi można posłuchać wywiadu Oli dla Radia Zachód a kolejny obejrzeć w TVP 3 Gorzów.

      Obrady były z pewnością cennym doświadczeniem i lekcją demokracji. A jeśli będzie taka możliwość, za rok wrócimy tam znowu. ☺

      https://zachod.pl/651141/viii-lubuski-sejmik-dzieciecy/

      https://gorzow.tvp.pl/60516058/lubuski-sejmik-dzieciecy-mlodzi-radni-spotkali-sie-juz-osmy-raz

     • Akcja profilaktyczna "Ząbki"

     • Uczniowie naszej szkoły, tak jak w ubiegłym roku, uczestniczyli w Akcji Profilaktycznej przeprowadzonej przez studentów stomatologii oddział w Zabrzu. 6 kwietnia została przeprowadzona lekcja na platformie Teams, po lekcji dzieci zostały poproszone o wykonanie prac plastycznych. Spośród wielu przepięknych prac panie Ania i Ola wyłoniły zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni upominkami. Zwycięzcom gratulujemy.

     • Babimojska Gra Uliczna

     • Już po raz trzeci z okazji Dnia Dziecka klasy rywalizowały w Babimojskiej Grze Ulicznej. Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała puchar oraz tort. Tym razem na trasie należało znaleźć dzięki wskazówkom siedem miejsc. W każdym z nich czekały na uczniów różnorodne zadania. Musieli między innymi wykazać się umiejętnościami matematycznymi, polonistycznymi, plastycznymi czy muzycznymi. Umieć grać w szachy, przyszyć guziki, wykonać ćwiczenia fizyczne. Jednak najważniejsza umiejętność, jaką należało się wyróżnić, to praca zespołowa.

      Najwięcej punktów zdobyła klasa 7b, więc ona zdobyła puchar i mogła skosztować pysznego tortu. Zaszczytne II miejsce zajęła klasa 7a, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z kl. 5b. Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim biorącym udział w grze serdecznie gratulujemy, że podjęli wyzwanie. Nie sukces uczy, lecz droga, którą trzeba przejść, by go osiągnąć.

      Tekst - Wioletta Wernerowska.
      Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • Klasowe spotkanie w kręgielni

     • Dzień Dziecka to czas pełen radości i frajdy. Uczniowie klasy 2a chcąc ten dzień świętować jak najdłużej wybrali się do kręgielni. Nie zabrakło niespodzianek i dobrej zabawy.

     • Nie czas na nudę!

     • W ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 30.05.2022 roku odbyła się prezentacja sposobów na nudę. Każda klasa zaprezentowała inny pomysł na spędzanie wolnego czasu:

      1a- kręgle,
      1b- hula-hop,
      2a- puzzle,
      2b- szachy,
      3a- gry stolikowe,
      3b- aerobik,
      4a- koszykówka,
      4b- taniec,
      5a- kalambury,
      5b- rolki/wrotki/deskorolki,
      6a- badminton,
      7a- unihokej,
      7b- rowery,
      8a- gra na instrumentach,
      8b- piłka nożna,
      8c- siatkówka.

       

      Tekst: U. Kusiak, A. Fheed
      Zdjęcia: I. Firlej-Prętka

     • Klaudia w finale

     • W piątek 27.05.2022 r. uczennica klasy 4a Klaudia Kruk reprezentowała naszą szkołę w Finale Wojewódzkim Lubuskich Konfrontacji Artystycznych Plastyka. Tematem pracy jaki miała przedstawić wykorzystując różnego rodzaju materiały, a nie tylko farby było „Śniadanie dla Shreka”. 

     • Konkurs- Germanista roku 2021-2022

     • Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy cykl konkursów wyłaniających Germanistę roku 2021-2022. Pierwszy z nich to konkurs ortograficzny z jęz.niemieckiego. I tak pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Matysiak,drugie miejsce Wiktor Grasza,a trzecie miejsce Ewa Michalak.Wszyscy nagrodzeni są uczniami klasy 8b. W klasach piątych pierwsze miejsce zajęła Kinga Mruk z kl. 5b,drugie miejsce Anastazja Antończak z klasy 5a ,a trzecie miejsce Angelika Piosik z klasy 5b.Gratulujemy i trzymamy kciuki. Następnym etapem będzie Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim a ostatni etap to Test leksykalno-gramatyczny oraz Test z Wiedzy o Krajach Niemieciego Obszaru Językowego.Na bieżąco będziemy informować o wynikach tych konkursów.

       

      Tekst i zdjęcia: J. Reimann

     • Sukces grupy teatralnej

     • Hurra! Grupa teatralna z naszego Klubu Europejskiego oraz grupa teatralna przy GOKu dostała się do finału wojewódzkiego teatrów. Grupy obrały wspólną nazwę Reimannówki, ponieważ taki był wymóg jury. Będziemy się świetnie bawić. Trzymajcie za nas kciuki.

      Tekst: J. Reimann

     • Zajęcia artystyczne w roku szkolnym 2021/22 

     • Celem tych zajęć  było kształtowanie i rozwijanie sprawności grafomotorycznej  oraz zdolności manualnych uczniów, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań  i zdolności plastycznych, stymulowanie rozwoju wyobraźni oraz wrażliwości artystycznej. 

      Różnorodność użycia materiałów, narzędzi i technik pozwoliła  na uatrakcyjnienie zajęć. Nasza pracownia została wyposażona w maszyny tnąco-wytłaczające, gilotyny co ułatwiło uczniom wykonywania fantazyjnych rzeczy z papieru. A prowadzone zajęcia pomogły dzieciom rozwijać motorykę małą, poprzez usprawnianie rąk. 

      Co powstawało na naszych zajęciach – zobacz poniżej. 

      Tekst:Patrycja Stajkowska

     • Sukcesy sportowe

     • Udany występ naszych lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej podczas finału wojewódzkiego Festiwalu Sztafet LOM w Słubicach

      Bardzo udany występ zaliczyli uczniowie naszej szkoły podczas finału wojewódzkiego Festiwalu Sztafet Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Słubicach w dniu 17 maja. Szkołę reprezentowały cztery sztafety, w tym trzy dziewczęce i jedna sztafeta złożona z chłopców z klas VII-VIII. Największy sukces odniosły dziewczęta z klas VII-VIII, które wywalczyły srebrny medal w „sztafecie szwedzkiej” ( 600m, 400m, 200m, 100m), ulegając jedynie szkole sportowej z Żar. Nasze srebrne medalistki to: Anita Chmielak, Amelia Sypniewska, Hanna Łukaszewska i Zofia Szczeszek. Kolejne  czwarte, wysokie miejsca tuż za podium  zajęły dziewczęta z roczników klas szóstych w składzie: Patrycja Konieczek, Nikola Wołek, Maria Uracz i Kornelia Groszek               ( sztafeta szwedzka) oraz dziewczęta z klas VII-VIII w sztafecie sprinterskiej 4x100m w składzie: Weronika Gulak, Aleksandra Kuc, Marta Brudło i Jagoda Urbanowicz. Sztafeta szwedzka złożona z chłopców zajęła również wysokie piąte miejsce w województwie lubuskim. Warto dodać, iż w reprezentacji naszej męskiej sztafety znalazł się bardzo uzdolniony sportowo uczeń z Ukrainy Artur Jaremczuk. Pozostali biegacze to Igor Rurkowski, Michał długosz i Nikodem Maszner. 

      Na zakończenie tej sportowej imprezy organizatorzy ze Słubic oraz przedstawiciele SZS z Zielonej Góry dokonali medalowych dekoracji oraz podsumowali zmagania młodych lubuskich lekkoatletów. W klasyfikacji generalnej młodzież z SP w Babimoście otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom za trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej wszystkich szkół, biorących udział w tych lekkoatletycznych zmaganiach sztafetowych. Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w lekkiej atletyce w finałach wojewódzkich  indywidualnych. 

     • Projekt Polska

     • Projekt – Polska (Koszulki z napisami w języku angielskim)

      Oto jak uczniowie klasy 4b zachęcają do zwiedzania Polski i jak solidaryzują się z Ukrainą. 

      Dzieci przygotowały swoje projekty koszulek, umieszczając na nich hasła „reklamujące” Polskę. Każdy z uczniów miał swoją wizję. Jak na młodych projektantów to naprawdę ciekawe prace…

      Tekst: Patrycja Stajkowska

     • Wycieczka do Torunia

     •  Uczniowie klas 3a, 4a, 4b oraz  8a, 8b oraz 8c  spędzili dwa słoneczne dni, od 17 do 18 maja br.,  w Toruniu. Pierwszy dzień wycieczki był poświęcony na zwiedzanie starówki Torunia – miasta Mikołaja Kopernika. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Kościół Franciszkański, Krzywą Wieżę, mury miasta, Bulwar Filadelfijski, katedrę św. Janów oraz Ratusz. Nieco później odwiedziliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika. W tym niezwykłym interaktywnym miejscu przenieśliśmy się  w czasie do średniowiecza i poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Każdy z uczniów miał okazję w trakcie warsztatów piernikarskich ulepić swoje własne korzenne ciasteczka. Dzień pierwszy zakończył się wizytą w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. W centrum mogliśmy obejrzeć  wystawy m.in. „O obrotach”, Rzeka”, „IDEE”, „…To takie proste”, „Główka pracuje”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Odkrywaliśmy żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy dzięki strefom tematycznym oraz eksponatom.

      Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Domu Legend, w którym przenieśliśmy się do średniowiecza i poznaliśmy historię Torunia z wykorzystaniem legend miejskich. Dzień zwiedzania zakończyliśmy w Domu Mikołaja Kopernika – interaktywną wystawą. 

       

      Wycieczka dała nam możliwość poznania kultury i dziedzictwa narodowego jak  również była świetną okazją do integracji uczniów oraz kadry szkoły.

       

      Wycieczka do Torunia  została dofinansowana w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”.

       

      Tekst: Patrycja Stajkowska