• Liga Talentów

     • 21 marca – w pierwszym dniu wiosny w naszej szkole odbyła się gala  „Liga talentów”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły. Chętni mieli okazję zaprezentowania swoich talentów i pasji przed całą społecznością szkolną. Efekty tych prezentacji zostały docenione przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Było co podziwiać, bo nasi uczniowie mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań: śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, uprawiają sporty, są świetni w układaniu kostki Rubika, graniu w szachy, konstruowaniu z klocków Lego, rysowaniu, recytowaniu… Nie sposób wymienić ich wszystkich.

      Oprócz występów w sali gimnastycznej można było odwiedzić stoiska, gdzie prezentowano różnorodne pasje w postaci rękodzieł, różnorodnych zbiorów  oraz pięknych rysunków.

      „Liga talentów”  była bardzo ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą zabawą. Wielu uczniów miało okazję pokazania się  po raz pierwszy przed szkolną społecznością, a także zmierzenia się trudną sztuką autoprezentacji.

      Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Nagrody dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

      Dziękujemy wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do prezentacji, Panu Rafałowi Urbanowiczowi oraz Panu Wojciechowi Jaroszkowi za nagłośnienie imprezy oraz Panu Arturowi Sołtysiakowi za wszelką pomoc.

      Występy uczniów zostały sfilmowane kamerą cyfrową zakupioną w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez naszą szkołę.

      Samorząd Uczniowski

     • Jak udekorować stół na różne okazje

     • Na lekcjach techniki uczniowie klas 6 zrealizowali projekt "Jak udekorować stół na różne okazje". Dowiedzieli się, jak wygląda nakrycie proste stołu, co może posłużyć jako dekoracja. Następnie sami wybrali okazje i opracowali pomysły na udekorowanie stołów.Pojawiły się dekoracje na romantyczną kolację, Halloween, jesienną kolację, baby shower, wesele, posiłek w stylu azjatyckim czy vintage. Uczniowie wykazali się kreatywnością, a zajęcia sprawiły im dużą radość i dały satysfakcję.

      Tekst i zdjecia - Monika Maksimczyk.

     • Mistrzowie Intelektu

     • Po przerwie spowodowanej pandemią po raz kolejny z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się konkurs „Mistrz Intelektu”. Rywalizowały klasy 6, 7, i 8. Należało wykazać się kreatywnością, refleksem, umiejętnością porozumiewania się bez słów lub odwrotnie bogatym słownictwem. Liczyła się również współpraca w trzyosobowym zespole. Każdy z nich zasłużył na wyróżnienie. Do rozstrzygnięcia, kto zostanie zwycięzcą, potrzebna była dogrywka pomiędzy uczniami z kl. 6a i 8b. Zdecydował 1 punkt. Jakub Cyl, Krzysztof Paciejewski oraz Jacek Wołek zdobyli dla swojej klasy puchar oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców. Na zaszczytnym drugim miejscu znaleźli się Anastazja Antończak, Hanna Wieczorek oraz Hubert Doliński. Podium zamknęli Aleksandra Kuc, Szymon Radziński i Mateusz Świderski. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dla niektórych będzie szansa, by się odegrać za rok. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.
      Organizatorki - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

     • Dzień kolorowej skarpetki

     • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Również w naszej szkole wiele osób założyło kolorowe skarpetki, aby okazać solidarność z osobami z zespołem Downa.

      Zdjęcie - Iwona Firlej-Prętka.

     • Święto liczby Pi

     • Zgodnie z tradycją w dniu 14 marca 2023 r. obchodziliśmy święto liczby Pi. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali różne ciekawe zadania dotyczące liczby będącej ilorazem obwodu i średnicy koła.

      Nauczycielki matematyki

     • Szkolny konkurs recytatorski

     • Wyniki eliminacji szkolnych do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii „Recytacja”

      Kategoria klasy 1-3:

      Nadia Korzeniowska, Adrian Kuc, Maria Kremer, Kornel Rychły. Wyróżnienie – Olha Yehorova.

      Kategoria klasy 4-6:

      Anastazja Antończak, Zuzanna Buda, Angelika Piosik, Lilianna Waligórska.

      Kategoria klasy 7-8:

      Michał Długosz, Hanna Kaczorek, Aleksandra Kuc.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

     • WYNIKI KONKURSU “Czytam dla siebie - czytam dla ciebie”

     • WYNIKI KONKURSU “Czytam dla siebie -czytam dla ciebie”

      (tworzenie audiobooków obcojęzycznych wspólnie z rodzicami)

      W dniu 7 marca br. zostały ocenione prace konkursowe.
      W konkursie “Czytam dla siebie - czytam dla ciebie” uczestniczyły dzieci  i młodzież naszej szkoły.

      Lista nagrodzonych poniżej :

      w kategorii I  – uczniowie z klas 4-6 SP

      I miejsce: Hanna Pisarek

      II miejsce: Marta Małycha

      III miejsce: Kinga Mruk

      w kategorii II – uczniowie z klas 7-8

      I miejsce: Iga Heyduk 

      Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymali nagrody.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

      Organizatorzy:

      Nauczyciele Języków Obcych

       

      Tekst: Patrycja Stajkowska

       

     • W zamku Drakuli

     • Uczniowie klas 4 pojechali do Teatru Lubuskiego, by obejrzeć przedstawienie pt. „Drakula”.
      Tytuł sugerował, że będzie w nim nastrój grozy. Jednak, jak się okazało, „straszliwy wampir” to nieco niezdarny, pragnący znaleźć żonę krwiopijca. Jego wybranka serca postawiła mu surowy warunek. Miał zmienić dietę. Pan zamku musiał się podporządkować, jeśli nie chciał pozostać singlem. Na uwagę zasługiwała świetna, mroczna scenografia. Rekwizyty też przywodziły na myśl horror. Jednak dziecięcą publiczność potrafił rozbawić aktor wcielający się w role lokaja, listonosza czy pielęgniarki.
      Sztuka stanowiła umiejętne połączenie teatru lalkowego i popisów aktorskich. Młodym widzom najbardziej podobała się scena imprezy, którą urządził służący podczas nieobecności hrabiego
      Drakuli.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska i Patrycja Stajkowska.

     • KONKURS WALENTYNKOWY W SP  W BABIMOŚCIE ROZSTRZYGNIĘTY

     • Po Walentynkach pozostały wspomnienia, ale dla klas 1-8, wróciły wraz z  rozstrzygniętym konkursem religijnym pt. ,, Walentynka dla Pana Jezusa”. To pierwsza edycja konkursu w tej szkole. Do wyrażenia miłości do Jezusa w pracach plastycznych włączyli się  uczniowie klas 1-7.

      Oto wykaz zwycięzców:

      I miejsce: Katarzyna Przybyła kl. 4a, Laura Uszler kl.5a,

      II miejsce: Małgorzata Pańczyszyn kl. 2b, Oktawia Rudnicka kl. 3 b,

      III miejsce: Maciej Pańczyszyn kl.4a, Magdalena Mała kl. 6a, Szymon Radziński kl. 7.

      Gratulacje dla wszystkich uczestników.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody dla każdego uczestnika. Organizatorki konkursu:  Izabela Olszewska, Anna Szafrańska.

     • Fantazyjne kanapki

     • Na lekcjach techniki uczniowie klas 5  wykonali fantazyjne kanapki. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Dzieci utrwaliły nawyki zdrowego odżywiania, rozwinęły kreatywność. Udowodniły, że to,co jest zdrowe, może też atrakcyjnie wyglądać i doskonale smakować.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Zabawa i ćwiczenia idą w parze!

     • Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej dzieci składały klocki Riverlandacape, które tworząc ścieżki, pomagają dzieciom ćwiczyć równowagę.

      Tekst i zdjęcia - Agnieszka Weimann.

     • Dni profilaktyki

     • Przez trzy dni obchodziliśmy w szkole “Dni profilaktyki”. Dla najmłodszych uczniów zorganizowaliśmy przerwy w ruchu, czyli zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez Marysię i Maję z 8b. Dla starszych uczniów przygotowano strefę relaksu z muzyką relaksacyjną oraz stoiska profilaktyczne, w które zaangażowali się bracia Michał i Wojtek z 8b. Stoiska profilaktyczne miały uświadomić uczniom jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania tych tematów młodzież miała okazję założyć specjalne okulary -  alkogogle i narkogogle (imitujące stan nietrzeźwości).  Uczniowie mogli przekonać się, że zadania z użyciem tych okularów są trudne do wykonania, a nawet niemożliwe. Przekonali się jak po spożyciu alkoholu i innych substancji psychoruchowych spowalnia się czas reakcji na bodźce, zmienia się ocena odległości, zaburza koordynacja wzrokowo - ruchowa i możliwość oceny sytuacji, a wtedy można zrobić sobie i innym ludziom krzywdę. 

      We wtorek odbyły się spotkania uczniów z pedagogiem i dzielnicowym Panem Tomaszem Konopackim. W klasach 4-6 poruszany był temat cyberprzemocy i hejtu. Natomiast w klasach 7-8 tematyka uzależnień od substancji psychoaktywnych. Przedstawiono również hasło i konkursy tegorocznej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł - ROSNĘ ZDROWO”. Podczas godzin wychowawczych realizowane są zajęcia profilaktyczne “Świat jest w ruchu i ja z nim też”, “Zdrowo jem - zdrowo rosnę!”, “Bilet na zdrową podróż!”, “Wygrywam Zdrowie!”, “Inwestuję w zdrowie bez używek!” i “Wiem, jak utrzymać porządek”.

      Dla rodziców w holu szkoły zorganizowano też kącik edukacyjno-informacyjny.

      Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań problematyką prozdrowotną, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień oraz przeciwdziałanie uzależnieniom.

       

      Życzymy wszystkim uczniom, by te działania profilaktyczne były inspiracją do podejmowania rozmów o dobrych nawykach i zdrowym stylu życia w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz stosowania tych zasad na co dzień. 

      Życzymy dokonywania właściwych wyborów życiowych!

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Tablice sensoryczne

     • Rodzice uczniów klas 1a, 1b,2a, 2b, 3a i 3b wykonali tablice, które mają służyć dzieciom do zabawy podczas przerwy Ręcznie wykonane, drewniane tablice manipulacyjne to idealna zabawka, które pozwolą dzieciom rozwijać umiejętności psychomotoryczne. Oprócz tego tablice sensoryczne pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów oraz umożliwiają ćwiczenie koordynacji rąk. Dziękujemy rodzicom, a dzieciom życzymy przyjemnej zabawy!

         Bernardeta Mikołajczak, Małgorzata Piechaczek, Iwona Firlej-Prętka, Elżbieta Kurowska-Hoły, Dominika Pawluk, Magdalena Żok.

     • Wizytówki sal lekcyjnych

     • Podczas lekcji techniki uczniowie klas 5 i 6 wykonywali wizytówki sal lekcyjnych. Zadanie dostarczyło im wiele radości, rozwinęło kreatywność, zdolność wytworzenia czegoś nowego i oryginalnego. Wizytówki w najbliższych dniach będą umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych.

      Tekst i zdjecia - Monika Maksimczyk.

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • Dnia 3 marca 2023 r. w GOK w Babimoście odbyły się Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - eliminacje gminne.
      Temat pracy to:,, Moje spojrzenie na miasto”. Uczniowie mieli do wyboru różne techniki malarskie i rysunkowe. Czas wykonania pracy to 2 lub 3 godziny w zależności od kategorii wiekowej. Młodzi artyści bardzo się zaangażowali w wykonanie prac. Najczęściej malowanym miastem był Babimost. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek oraz podsumowanie Eliminacji Gminnych. Wszystkie prace były bardzo  ładne - dominowały techniki malarskie.
      Komisja do etapu powiatowego zakwalifikowała:
      W kategorii I-III -  pracę Antoniny Łozowickiej kl.IIIa ;
      w kategorii IV- VI -  pracę Katarzyny Stasik kl. VIa;
      w kategorii VII- VIII pracę Zuzanny Dembowskiej kl. VIII.

      Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mruk, Vladyslava Nykuzailo i  Szymon Radziński.
      Zwycięzcom gratulujemy.

                  Tekst i zdjęcia Bożena Wołek

     • Wyróżnienie w konkursie plastycznym

     • Uczennica naszej szkoły Marianna Radzińska z klasy IV a  otrzymała wyróżnienie w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023. Temat przewodni tego konkursu to ,,Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Marianna namalowała ciekawą i pouczającą pracę plastyczną. Gratulujemy.                     Opiekun konkursu: Bożena Wołek

     • Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 2 a

     • Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Poprzez zabawę dzieci stopniowo uczą się kompetencji przydatnych w nauce programowania. Podczas takich aktywności uczą się współpracy, planowania, analizowania i samodzielnego tworzenia różnych kodów. 

        Zdjęcia i tekst – Bernardeta Mikołajczak