• Sukcesy naszych uczniów w gminnym konkursie recytatorskim

     • Nasi uczniowie 12.03.2024 r.wzięli udział w gminnych eliminacjach do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Młodzi recytatorzy  przygotowali różnorodne utwory literackie. Każdy z uczestników zaprezentował swoje recytacje z dużym zaangażowaniem i pasją.

      Do etapu powiatowego awansowali: Maria Kremer (kl. 3a), Anastazja Antończak (kl. 7a) i Paulina Kubiak (kl. 7b). Wyróżnienie otrzymał Kornel Rychły (4b).

      Konkurs recytatorski nie tylko dał uczniom możliwość zaprezentowania swoich talentów, ale także rozwijał ich umiejętności w zakresie publicznego wystąpienia oraz interpretacji literatury. Nominowanym do etapu powiatowego, który odbędzie się 17.04.2024 r. w Bojadłach,  gratulujemy i trzymamy kciuki!

     • Dzień Kobiet z książką:)

     • Wystawa książek o kobietach z okazji ich święta przyciągnęła wielu czytelników. Towarzyszyły jej najpiękniejsze piosenki o płci pięknej. Zachęcamy do wypożyczania, gdyż dzięki nowym zakupom w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasze zbiory wzbogaciły się o wiele ciekawych pozycji.

     • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

     • W tegorocznym konkursie mitologicznym „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trzeba było także przebrnąć przez labirynt pytań i zadań. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Nadia Gierszewska, Julia Kandulska i Adam Gołębiowski.
      Na zaszczytnym II miejscu uplasowali się: Zuzanna Buda, Maja Krzanowska i Kornelia Szewczyk.
      Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Hanna Fiołka, Maria Radzińska i Maciej Pańczyszyn. Słodycze ufundowała Rada Rodziców.

      Gratulacje dla rywalizujących uczniów!
      Organizatorki konkursu:
      Wioletta Wernerowska
      Ewelina Wozińska

    • Sukces naszej uczennicy!
     • Sukces naszej uczennicy!

     • Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a Aleksandra Kuc będzie reprezentowała szkołę na etapie wojewódzkim w konkursie przedmiotowym z historii. Oli, oraz jej opiekunce - pani Ewie Muńko, gratulujemy i trzymamy kciuki!

     • Dni profilaktyki

     • W tym roku w ramach “Dni profilaktyki” odbyły się warsztaty profilaktyczne, konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów naszej szkoły na temat “Moje popołudnie bez telefonu i komputera”, Konkursy z Wiedzy o profilaktyce, spotkania w policją oraz akcja - ZABAWY NASZYCH RODZICÓW. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie aktywności fizycznej uczniów, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień oraz przeciwdziałanie uzależnieniom.

     • Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

     • Do etapu gminnego awansowali:

      kl. 1-3: Aryna Kostruba, Maria Kremer, Zofia Mała;

      kl. 4-6: Adrian Kuc, Kornel Rychły, Barbara Kusiak, Zuzanna Buda;

      kl. 7-8: Anastazja Antończak, Aleksandra Kuc, Paulina Kubiak, Julia Konieczna.

      Gratulujemy i życzymy dobrego występu w kolejnym etapie, który odbedzie się 12 marca 2024 r.

       

     • Wyniki Konkursu czytelniczego w języku angielskim „Masters of Reading”

     • Uczniowie klas 6-8 przystąpili  do testu składającego się z ćwiczeń sprawdzających rozumienie tekstu pisanego, na podstawie dwóch lektur uproszczonych:

      Dla uczniów kl. 6:  The Missing Coins Johna Escotta
      Dla uczniów kl. 7-8:  Forrest Gump Winstona Grooma

      Najwyżej ocenione prace pod względem literackim i językowym w klasach 6:
      1. Julia Brychcy
      2. Zuzanna Ratajczak
      3. Maja Kubiak

      W klasach 7-8
      1. Antek Grądziel
      2. Anastazja Antończak
      3. Kinga Mruk
      4. Hanna Pisarek

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Powyżej wymienieni uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody.

      Organizatorzy: Patrycja Stajkowska i Agnieszka Gaertner.

      Tekst -Patrycja Stajkowska.

     • Bezpieczni w sieci

     • W lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”.
      Uczniowie klas I-III z „Sieciakami” podczas zajęć z edukacji informatycznej poznawali zasady bezpiecznego  korzystania z Internetu. Dzieci poznały „Netykiety” – zasady świadomego korzystania z zasobów sieciowych, jak również dbania o prywatne dane oraz niebezpieczeństwa związane z utrzymywaniem niepożądanych kontaktów. Oglądały kreskówki, których bohaterami była drużyna Sieciaków, rozwiązywali rebusy, wykonali  karty do gry memorki  oraz układali sieciakowe puzzle.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Spotkanie z muzyką

     • „Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała” - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem muzycy zaprezentowali instrumenty w nietypowy sposób. Prowadziły one ze  sobą  rozmowę, a my usłyszeliśmy  dźwięki  tuby i harfy, które zachęciły uczniów do aktywnego udziału w koncercie.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • „Po drugiej stronie Smoczej Jamy”

     • Klasa 5a omawiała „Władcę Lewawu” D. Terakowskiej. Książka opowiada o alternatywnym świecie po drugiej stronie Smoczej Jamy. Rządzi tam okrutny czarodziej, a mieszkańcom Wokarku zagrażają olbrzymie Pajęczaki. Do takiego świata przedostaje się Bartek. Stara się pomóc Allianom i odnaleźć rodzinę.
      Uczniowie budowali z klocków swoje wizje Wokarku, Lewawu, jego mieszkańców, potworów, a także Nienazwanego i walczącego z nim Bartka.„Po drugiej stronie Smoczej Jamy”Klasa 5a omawiała „Władcę Lewawu” D. Terakowskiej. Książka opowiada o alternatywnym świecie po drugiej stronie Smoczej Jamy. Rządzi tam okrutny czarodziej, amieszkańcom Wokarku zagrażają olbrzymie Pajęczaki. Do takiego świata przedostaje się Bartek. Stara się pomóc Allianom i odnaleźć rodzinę.Uczniowie budowali z klocków swoje wizje Wokarku, Lewawu, jego mieszkańców,potworów, a także Nienazwanego i walczącego z nim Bartka. Książki "Władca Lewawu" zostały zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Prezentacja baśni

     • Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego opowiadali baśnie. Niektórzy wzbogacili swoje prezentacje o rekwizyty, kostiumy, plakaty, pokaz slajdów czy podkład muzyczny. Wymagało to od nich także współpracy i opanowania tremy.

      Nowe wydanie baśni braci Grimm zostało zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Spotkanie z naszym absolwentem

     • Dnia 1.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Dominikiem Dzikowskim. Opowiedział nam on o swojej niepełnosprawnosci, walce z przeciwnościami losu, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zachęcał uczestników spotkania do polubienia na facebooku jego profilu DZIKI TEAM  na którym na bieżąco informuje o wydarzeniach i osiągnięciach. Dziękujemy za to spotkanie.

     • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024

     • Koniec półrocza to czas podsumowania wyników kilkumiesięcznej pracy. Podczas apelu pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz przedstawiła wyniki klasyfikacji i nagrodziła uczniów osiągających najwyższe wyniki w poszczególnych klasach. Przypomniała też ósmoklasistom, że oceny roczne będą decydowały o liczbie punktów przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Warto więc w drugim półroczu zmobilizować się do większego wysiłku, aby wymarzona szkoła średnia okazała się dla każdego dostępna.

      Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w drugim półroczu.

      Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych klas oraz zestawienie frekwencji.

       

     • „Wolność wczoraj i dziś”

     • Z okazji rocznicy wyzwolenia Babimostu 20.01.2024 r. nasi uczniowie wystąpili w krótkiej inscenizacji, w której ukazali różne oblicza wolności dawniej i dziś. Zaprezentowali także kilka scen z dziejów Babimostu – jak walczono o polskość i zachowanie tożsamości na tych ziemiach.
      W spektaklu zagrali: Aleksandra Kuc, Antoni Grądziel, Szymon Radziński, Anastazja
      Antończak, Hanna Wieczorek, Lilianna Waligórska, Katarzyna Stasik, Katarzyna Lewandowska,
      Nataniel Sołtysiak, Leon Łasiński, Igor Skraburski, Hubert Doliński, Paulina Kubiak, Hubert Antończak oraz
      czwartoklasistki Nadia Korzeniewska, Michalina Maszewska i Julia Wolska.
      Przedstawienie „Czym jest wolność?” przygotowały panie: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

       

     • PODZIĘKOWANIA

     • W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla  zwierzaków objętych opieką  Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt ,,Azyl na Koziej''. Młodzież bardzo zaangażowała się w całą akcję i zgromadziła dużą ilość karmy i zabawek.

      Stowarzyszenie przesyła naszym uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne podziękowanie za wsparcie azylowych podopiecznych oraz szerzenie empatii do zwierząt wśród najmłodszych.