Międzynarodowy Dzień Pizzy dzieci z klasy 3 a obchodziły bardzo smakowicie. Na zajęciach miały okazje wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi i samodzielnie przygotować ulubioną pizze.
Zdjęcia i tekst: Emilia Starosta
Międzynarodowy Dzień Pizzy dzieci z klasy 3 a obchodziły bardzo smakowicie. Na zajęciach miały okazje wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi i samodzielnie przygotować ulubioną pizze.
Zdjęcia i tekst: Emilia Starosta
Organizacja pracy szkoły w czasie edukacji zdalnej dla klas 5-8
od 31.01.2022 do 27.02.2022
Klasy 1- 4 pracują w trybie stacjonarnym.
Szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla uczniów klas 1-3.
Z obiadów mogą korzystać uczniowie klas 1- 4.
Obiady będą wydawane tylko do godziny 13.00.
Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-4 odbywają się w trybie stacjonarnym, a dla uczniów klas 5-8 w trybie zdalnym.
Zasady pracy zdalnej:
Lekcje on-line odbywają się zgodnie z obowiązującym planem lekcji oraz zgodnie z regulaminem organizacji nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej w Babimoście.
Nie będą organizowane zastępstwa za nauczycieli nieobecnych w pracy. Informacje na ten temat będą umieszczane na stronie internetowej szkoły w zakładce Zastępstwa.
Lekcje on-line odbywają się za pomocą platformy MS Teams.
Na każdej lekcji będzie sprawdzana obecność i zaznaczana w Librusie.
Usprawiedliwianie nieobecności odbywa się na dotychczasowych zasadach.
Jeżeli uczeń z przyczyn technicznych nie może mieć włączonej kamery, jest zobowiązany do głosowego potwierdzania swojej obecności na każde wezwanie nauczyciela.
Jeśli uczeń dwukrotnie nie potwierdzi swojej obecności poprzez przynajmniej połączenie głosowe na zajęciach (w różnym czasie zajęć), ma zaznaczoną nieobecność.
Piątkowy dzień był wyjątkowy dla wszystkich uczniów. Był to czas wspólnych klasowych Wigilii, kolędowania i niepowtarzalna okazja do integracji. Tego dnia uczniowie zasiedli przy wspólnych stołach, by zjeść razem świąteczny poczęstunek oraz złożyć sobie życzenia.
Bałwanki, choineczki, bombki, aniołki, kartki i inne ozdoby choinkowe można było nabyć podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbył się 18 grudnia 2021r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście.
Uczniowie wykonywali ozdoby od kilku tygodni z nauczycielami oraz w domach wraz z rodzicami, a efekt ich pracy, to wystawiane na kiermaszu dekoracje.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, zebrane fundusze przeznaczone zostały na cele charytatywne oraz szkolne.
Światąteczny klimat panuje wszędzie. Uczniowie klasy 5b przygotowali piękne, świąteczne pierniki, by później, wraz z wychowawcą spędzić wspólnie miło czas przy pierniczku i herbacie.
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz pieczenia pysznych pierniczków na klasową Wigilię.
Tekst i zdjęcia: Emilia Starosta
W grudniu zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów klas IV-VI pod hasłem “Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję - stop mowie nienawiści”. Podczas tych zajęć terapeuta uwrażliwiał uczniów na wypowiadanie zbyt pochopnych, często krzywdzących opinii o innych. Podczas wykonywania ćwiczeń uczniowie przekonali się, jak łatwo jest oceniać innych mimo, iż ich nie znamy. Mamy nadzieję, że wzmacnianie empatii wśród naszych podopiecznych przyczyni się do zapobiegania hejtowi i agresji, które są widoczne u dzieci i młodzieży.
W tym samych dniach odbyły się dla klas siódmych i ósmych zajęcia pod hasłem “Techniki aktywnych metod nauki”. Warsztaty te miały na celu pobudzić uczniów do odkrywania w sobie nowych umiejętności i kierowania swoim życiem bez używek. Pan Paweł Sieradzan opowiedział uczniom, jak skutecznie ćwiczyć swój umysł i zdobywać wiedzę. Młodzież zadowolona była z warsztatów i zadeklarowała, że będą wykorzystywać poznane metody.
Realizatorem tych warsztatów był wspomniany pan Paweł - terapeuta z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie.
W dniu 7 grudnia br. zostały ocenione prace konkursowe. W "Recy-Konkursie" uczestniczyły dzieci i młodzież naszej szkoły .
Lista nagrodzonych poniżej :
w kategorii I – uczniowie z klas 1-3 SP
I miejsce: Maciej Pańczyszyn
II miejsce: Małgorzata Pańczyszyn
III miejsce: Gabriela Pawluk
wyróżnieni: Aleksandra Nowak, Michał Błoszyk, Kaja Kokocińska, Nadia Nowak, Liliana Kubik, Aleksandra Kuczyk
w kategorii II – uczniowie z klas 4-8
I miejsce: Anna Głuska
Uczennica Ania Głuska została również nagrodzona za wykonanie prac do "Konkursu na najciekawsze zdjęcie ekologiczne" oraz "Konkursu na najciekawsze hasło ekologiczne i grafikę ekologiczną"
Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za piękne i pomysłowe prace.
Organizatorzy:
Iwona Firlej- Prętka
Patrycja Stajkowska
Tekst: Patrycja Stajkowska
Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Uczniów naszej szkoły również odwiedził Święty Mikołaj.
W naszej szkole realizowany jest Program Profilaktyczny DEBATA. Jest on polecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
W tym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie klasy 5a i 5b. Zajęcia prowadził terapeuta Paweł Sieradzan z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie.
Terapeuta dostarczył uczniom informacji na temat przyczyn i skutków uzależnień. Pan Paweł podczas zajęć ukazał naszym podopiecznym niewidoczne straty rozwojowe dotyczące zwłaszcza kontaktów międzyludzkich: komunikacji, przyjaźni, miłości, bycia towarzyskim i umiejętności zabawy. Mamy nadzieję, że realizując ten program uchronimy naszych uczniów przed przedwczesnym używaniem alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom.
Warsztaty realizowane są w ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście i otrzymanemu na ten cel dofinansowaniu.
pedagog szkolny
30 listopada najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili dzielnicowi pani Daria Puchalska i pan Tomasz Konopacki. Towarzyszył im Tygrysek LUPO - policyjna maskotka.
W ramach Programu Prewencyjnego LUPO policjanci przybliżyli uczniom klas I-III zasady ruchu drogowego dotyczące poruszania się po chodniku, drodze, pasach. Dzieci chętnie podawały przykłady z życia na poparcie tych przepisów. Zadawały pytania dotyczące poruszania się rowerem, hulajnogą czy związane z jazdą na rolkach. Funkcjonariusze opowiedzieli jak postępować by zachować się odpowiedzialnie zarówno w szkole jak i w domu. Upewnili się czy uczniowie znają numery alarmowe. Szczególną uwagę zwrócili również na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Zachęcali ich do racjonalnego korzystania z telefonów i Internetu. Na zakończenie spotkania policjanci uczulili naszych najmłodszych na bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu.
Podczas obchodów Dnia Życzliwości odbył się konkurs na najbardziej oryginalną maseczkę.
Zwycięzcami są :
- Wiktor Kubicki,
- Julka Wolska ,
- Antek Kozubal.
Gratulujemy!
Tekst: Iwona Firlej-Prętka
Zdjęcia: Aleksandra Kuc
24 listopada 2021 roku w ramach Programu Prewencyjnego LUPO gościliśmy w Szkole Podstawowej w Babimoście nowego dzielnicowego pana Tomasza Konopackiego. Podczas spotkania z uczniami klas IV funkcjonariusz przypomniał o lubuskiej policyjnej maskotce – tygrysku LUPO oraz różnych aspektach bezpieczeństwa. Mówił o przepisach obowiązujących uczestników ruchu drogowego, bezpieczeństwie w szkole, w domu, na dworze. Przypomniał również o zagrożeniach, jakie może nieść Internet i związana z tym cyberprzemoc.
Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w bardzo dużym stopniu zależy od naszego zachowania, naszej świadomości na temat zagrożeń oraz właściwej oceny możliwych niebezpieczeństw.
Tekst i zdjęcia: Urszula Kusiak
Uczniowie klas 7 i 8 spędzili trzy dni, od 8 do 10 listopada br., w Krakowie i okolicach ciesząc się naszą polską złotą jesienią. Pierwszy dzień wycieczki był poświęcony na zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Starą Synagogę, Synagogę Remu oraz Cmentarz Remu, elementy zapomnianej już dziś kultury Żydów polskich. Nieco później odwiedziliśmy XIX- wieczną pamiątkę polskiego patriotyzmu – Kopiec Kościuszki.
Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania perły kultury polskiej, czyli Wzgórza Wawelskiego. Młodzież odwiedziła Katedrę, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta i dziedziniec Zamku Królewskiego. Krótki spacer zaprowadził nas na rynek Starego Miasta, gdzie odwiedziliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Egzotyczną ciekawostką była wystawa egipska Muzeum Archeologicznego.
Ostatni dzień naszej wycieczki został poświęcony na zwiedzanie kopalni w Wieliczce, która znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wycieczka dała nam możliwość poznania kultury i dziedzictwa narodowego jak również była świetną okazją do integracji uczniów oraz kadry szkoły.
Tekst: Patrycja Stajkowska
W tym roku nasza szkoła pragnie włączyć się w obchody Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada 2021r. w niedzielę. To propozycja wspólnego świętowania dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dla rodziców. Oczywiście życzliwość, uprzejmość, kultura osobista są mile widziane każdego dnia. Jednak chcemy podkreślić, jaką wartość ma pogodny uśmiech, bezinteresowność, uczynność.
Proponujemy:
- 18 – 19 listopada -wrzucanie do „skrzynki życzliwości” kartek z pozdrowieniami dla wybranej osoby, klasy, rodzica, pracownika szkoły… (Uwaga! Kartki z logo akcji będą skserowane, rozdawane, wystarczy na odwrocie napisać kilka miłych słów);
- 22 listopada dzień pełen barw – czyli ubieramy się kolorowo;
- konkurs na najbardziej „życzliwą, oryginalną i kreatywną maseczkę”.
Samorząd Uczniowski, dzieci i młodzież ucząca się etyki
Powered by aSc EduPage