• „W baśniowej oprawie”

     • Szkolny zespół teatralny „Jorik” po raz drugi zaprezentował publiczności przedstawienie pt. „Śnieżka 2.0”. Młodzi aktorzy wcielili się w baśniowe postacie, których charakter jednak nieco się zmienił… Magiczne lustro okazało się chciwe, krasnoludki były łakome i leniwe, a Czerwonemu Kapturkowi nie podobało się jego imię. Tytułowa Śnieżka broniła głośno puszczy i zwierząt, natomiast Pięknej Bestia zdecydowanie nie przypadła do gustu. Wielu bohaterów ratował z opresji dr Strange.
      Na scenie wystąpili: Aleksandra Kuc, Szymon Radziński, Anastazja Antończak, Lilianna Waligórska, Katarzyna Stasik, Hanna Wieczorek, Magdalena Mała, Nataniel Sołtysiak, Leon Łasiński, Paulina Kubiak, Nadia Korzeniewska, Michalina Maszewska, Julia Wolska, Wiktoria Białecka, Patrycja Poźniak, Adrian Kuc, Ernest Łukasiewicz, Kornel Rychły oraz Tomasz Buda.
      Specjalne podziękowania dla pani Bożeny Wołek, pana Artura Sołtysiaka i asystenta technicznego Huberta Dolińskiego.

      Opiekunki  szkolnego zespołu teatralnego "Jorik" - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

       

     • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

     •  APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowane w naszej placówce. W tym roku szkolnym realizowany był przez pedagoga szkolnego w klasie 2b.

      Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Kolejny sukces Oli!

     • Nasza uczennica Aleksandra Kuc, która była przewodniczącą podczas obrad Jubileuszowego X Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, została zaproszona na II zwyczajną sesję Sejmiku Województwa Lubuskiego. Przewodnicząca Sejmiku p. Anna Synowiec,  zaprosiła Olę na obrady "dorosłego" Sejmiku naszego województwa w dniu 17 czerwca 2024 r.

      Podczas obrad Ola została oficjalnie powitana i przedstawiona, a następnie w imieniu wszystkich dzieci odczytała stanowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z kolei Marszałek Województwa Lubuskiego p. Marcin Jabłoński oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubuskiego p. Anna Synowiec w ramach podziękowań wręczyli Oli przepiękny bukiet kwiatów.
      W tym ważnym wydarzeniu Oli towarzyszył tata - p. Tomasz Kuc oraz nauczycielka wos-u w naszej szkole p. Ewa Muńko.
      Jesteśmy niezwykle dumni, że pasja i zaangażowanie Oli w sprawy społeczne i lokalne znalazły uznanie wśród samorządowców. Życzymy jej dalszych sukcesów!

     • Zajęcia artystyczne w klasie 3b i 5a

     • „Sztuka pozwala dotknąć tego, co niedotykalne.
      Zmierzyć się z tym, co niemierzalne. 
      Zobaczyć to, co ukryte głęboko w nas…”

      Dziecko i wszystko co z nim, wokół niego i w nim samym się dzieje, dokonuje się w trakcie jego rozwoju. Sztuka ma na te procesy ogromny wpływ, bo uwrażliwia, rozwija twórcze aktywności  uczniów i ich pozytywne cechy charakteru.

      Uczniowie klasy 3b i 5a próbowali w roku szkolnych 2023/24 swoich sił, tworząc rzeczy użytkowe, ale i takie , które miały nacieszyć ludzkie oko. Na zdjeciach kilka ich projektów:

      Test i zdjęcia; Patrycja Stajkowska

     • Wycieczka klas trzecich do Poznania

     •         „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”

                                                                         Mark Twain

           Kierowani tą myślą uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami Bernardetą Mikołajczak
      i Małgorzatą Piechaczek oraz panią Dominiką Pawluk wybrali się na wycieczkę do Poznania.                       

           Podczas wycieczki zwiedziliśmy Palmiarnię, w której oglądaliśmy egzotyczne rośliny, próbowaliśmy ziarna kakaowca oraz wąchaliśmy strąki wanilii. Później wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej. Następnie udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania. Tam wysłuchaliśmy historii Rogala Świętomarcińskiego opowiedzianej gwarą poznańską przez Wuja Binia. Wiele chętnych osób czynnie włączyło się w proces tworzenia słynnego rogala pod czujnym okiem samego Rogalowego Mistrza. Śmiechu było, co niemiara. Na koniec zostaliśmy poczęstowani kawałkiem najprawdziwszego Rogala Świętomarcińskiego, co tylko zaostrzyło nam apetyty. W restauracji zjedliśmy więc domowy obiad. Mieliśmy też czas na spacer po rynku i na zakup pamiątek.

             Długo jeszcze będziemy żyli wrażeniami, których dostarczył nam ten wyjazd.

                                                                                              Bernardeta Mikołajczak     Małgorzata Piechaczek

     • Karty Grabowskiego

     • Sale naszej szkoły zostały wyposażone w nowe pomoce - karty Grabowskiego. Daje to alternatywny, ciekawy sposób na naukę matematyki w zakresie dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ułamków i logicznego myślenia. Zajęcia z użyciem kart prowadzą nasi przeszkoleni nauczyciele. Życzymy uczniom przyjemności z uczenia się matematyki

      Tekst i zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

    • Wyniki konkursu ANGLISTA ROKU 2023/24
     • Wyniki konkursu ANGLISTA ROKU 2023/24


     • 10 czerwca 2024 r. odbył się szkolny konkurs „ANGLISTA ROKU” dla uczniów klas 4-8 SP w Babimoście.
      Lista nagrodzonych osób:

      w kategorii uczniów klas 4 - Patrycja Poźniak
      w kategorii uczniów klas 6 - Maja Kubiak
      w kategorii uczniów klas 7 - Anastazja Antończak

      Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody.
      Gratulujemy im wysokich not i życzymy dalszych sukcesów.

      Organizatorzy: nauczyciele języka angielskiego
      Tekst : Patrycja Stajkowska

     • Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja u dzieci

     •  Dla uczniów klasy IIIa,Vb, VIa i VIb  odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat  “Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja u dzieci”. Głównymi celami zajęć było omówienie słów, które dzieci i młodzież słyszą i używają na co dzień, a które potrafią wyrządzić im bardzo dużą krzywdę, uaktywnienie empatii do drugiego człowieka oraz zminimalizowanie istniejących stereotypów. Podczas ćwiczeń uczniowie wypracowywali więc umiejętność stosowania słów, które mimo braku sympatii do innych nie są krzywdzące. Mamy nadzieję, że takie zajęcia pomogą uczniom swobodnie wyrażać swoje uczucia i myśli, bez obrażania innych. Realizatorem tych warsztatów była terapeutka Pani Kamila Pakosz z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie. 

     • Nałóg przegrane życie

     • 11 czerwca uczniowie klasy 7a,7b i 8a wzięli udział w warsztatach profilaktycznych NAŁÓG PRZEGRANE ŻYCIE.  Zajęcia te prowadziła terapeutka Pani Kamila Pakosz z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie. Uczniowie poszerzali wiedzę na temat zagrożeń wynikających z sięgania po substancje psychoaktywne. 

      Klasy te uczestniczyły również w spotkaniu z pedagogiem szkolnym i dzielnicowymi na temat uzależnień. Poruszony został również wątek cyberprzemocy i hejtu. Na zakończenie spotkania w celu lepszego zrozumienia i zobrazowania tematu uzależnień młodzież miała okazję założyć specjalne okulary -  alkogogle i narkogogle imitujące stan nietrzeźwości. Uczniowie mogli przekonać się, że codzienne zadania z użyciem tych okularów są trudne do wykonania, a nawet niemożliwe. Przekonali się jak po spożyciu alkoholu i innych substancji psychoruchowych spowalnia się czas reakcji na bodźce, zmienia się ocena odległości, zaburza koordynacja wzrokowo - ruchowa i możliwość oceny sytuacji, a wtedy można zrobić sobie i innym ludziom krzywdę.

      Chcemy aby nasi uczniowie wiedzieli, że warto dbać o swoje zdrowie i być odpowiedzialnym człowiekiem.

     • Dzień Dobrych Uczynków

     • 20 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dobrych Uczynków, której inicjatorem była pani Anna Szafrańska.

      Na korytarzu szkolnym była wystawiona Fotobudka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

      Uczniowie naszej szkoły zaproszeni byli do wzięcia udziału w konkursie, w którym mieli za zadanie wykonać dobre uczynki  i wspólnie z klasą stworzyć Drzewo Dobrych Uczynków.

      Laureatem konkursu została klasa 1c. Nagrodą w konkursie jest integracyjne wyjście klasy na kręgle, której fundatorem jest Rada Rodziców.

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanej zabawy!

      Anna Szafrańska

       

     • Srebrny medal w finale Wielkopolskiej Ligi Unihokeja chłopców

     • W minioną sobotę, 8 czerwca, nasi najmłodsi unihokeiści z "Fenomena", wywalczyli srebrny medal w finale Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii Dzieci - Chłopców( U-11). Turniej odbył się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Kotlinie. W zmaganiach wzięły udział 4 najlepsze drużyny, wyłonione w turniejach eliminacyjnych i półfinałowych. Nasi najmłodsi adepci unihokeja z klas II- IV przez cały sezon od grudnia do czerwca przegrali tylko jeden pojedynek - mecz finałowy o złoty medal z gospodarzami turnieju, czyli z zawodnikami z Kotlina. Pozostałe mecze w całym sezonie, jak również w ostatnim turnieju zakończyły się zwycięstwem naszej młodej drużyny w składzie: Sebastian Rabiega - kapitan "Fenomena", Ernest Łukasiewicz - bramkarz, Nikodem Rabiega, Wojciech Taberski, Tobiasz Ratajczak, Tomasz Buda, Igor Urbanowicz, Filip Owczarek, Adrian Kuc, Kornel Rychły i Kacper Niemczyk. Warto dodać, iż nasi zawodnicy, oprócz srebrnych medali i okazałego pucharu, otrzymali także nagrody indywidualne : Sebastian Rabiega - nasz najlepszy punktujący oraz Ernest Łukasiewicz - uznany najlepszym bramkarzem w turnieju finałowym.

      Serdeczne gratulacje !!!!!