• KONKURS WALENTYNKOWY W SP  W BABIMOŚCIE ROZSTRZYGNIĘTY

     • Po Walentynkach pozostały wspomnienia, ale dla klas 1-8, wróciły wraz z  rozstrzygniętym konkursem religijnym pt. ,, Walentynka dla Pana Jezusa”. To pierwsza edycja konkursu w tej szkole. Do wyrażenia miłości do Jezusa w pracach plastycznych włączyli się  uczniowie klas 1-7.

      Oto wykaz zwycięzców:

      I miejsce: Katarzyna Przybyła kl. 4a, Laura Uszler kl.5a,

      II miejsce: Małgorzata Pańczyszyn kl. 2b, Oktawia Rudnicka kl. 3 b,

      III miejsce: Maciej Pańczyszyn kl.4a, Magdalena Mała kl. 6a, Szymon Radziński kl. 7.

      Gratulacje dla wszystkich uczestników.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody dla każdego uczestnika. Organizatorki konkursu:  Izabela Olszewska, Anna Szafrańska.

     • Fantazyjne kanapki

     • Na lekcjach techniki uczniowie klas 5  wykonali fantazyjne kanapki. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Dzieci utrwaliły nawyki zdrowego odżywiania, rozwinęły kreatywność. Udowodniły, że to,co jest zdrowe, może też atrakcyjnie wyglądać i doskonale smakować.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Zabawa i ćwiczenia idą w parze!

     • Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej dzieci składały klocki Riverlandacape, które tworząc ścieżki, pomagają dzieciom ćwiczyć równowagę.

      Tekst i zdjęcia - Agnieszka Weimann.

     • Dni profilaktyki

     • Przez trzy dni obchodziliśmy w szkole “Dni profilaktyki”. Dla najmłodszych uczniów zorganizowaliśmy przerwy w ruchu, czyli zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez Marysię i Maję z 8b. Dla starszych uczniów przygotowano strefę relaksu z muzyką relaksacyjną oraz stoiska profilaktyczne, w które zaangażowali się bracia Michał i Wojtek z 8b. Stoiska profilaktyczne miały uświadomić uczniom jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania tych tematów młodzież miała okazję założyć specjalne okulary -  alkogogle i narkogogle (imitujące stan nietrzeźwości).  Uczniowie mogli przekonać się, że zadania z użyciem tych okularów są trudne do wykonania, a nawet niemożliwe. Przekonali się jak po spożyciu alkoholu i innych substancji psychoruchowych spowalnia się czas reakcji na bodźce, zmienia się ocena odległości, zaburza koordynacja wzrokowo - ruchowa i możliwość oceny sytuacji, a wtedy można zrobić sobie i innym ludziom krzywdę. 

      We wtorek odbyły się spotkania uczniów z pedagogiem i dzielnicowym Panem Tomaszem Konopackim. W klasach 4-6 poruszany był temat cyberprzemocy i hejtu. Natomiast w klasach 7-8 tematyka uzależnień od substancji psychoaktywnych. Przedstawiono również hasło i konkursy tegorocznej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł - ROSNĘ ZDROWO”. Podczas godzin wychowawczych realizowane są zajęcia profilaktyczne “Świat jest w ruchu i ja z nim też”, “Zdrowo jem - zdrowo rosnę!”, “Bilet na zdrową podróż!”, “Wygrywam Zdrowie!”, “Inwestuję w zdrowie bez używek!” i “Wiem, jak utrzymać porządek”.

      Dla rodziców w holu szkoły zorganizowano też kącik edukacyjno-informacyjny.

      Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań problematyką prozdrowotną, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień oraz przeciwdziałanie uzależnieniom.

       

      Życzymy wszystkim uczniom, by te działania profilaktyczne były inspiracją do podejmowania rozmów o dobrych nawykach i zdrowym stylu życia w grupie rówieśniczej, w domach, w szkole oraz stosowania tych zasad na co dzień. 

      Życzymy dokonywania właściwych wyborów życiowych!

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Tablice sensoryczne

     • Rodzice uczniów klas 1a, 1b,2a, 2b, 3a i 3b wykonali tablice, które mają służyć dzieciom do zabawy podczas przerwy Ręcznie wykonane, drewniane tablice manipulacyjne to idealna zabawka, które pozwolą dzieciom rozwijać umiejętności psychomotoryczne. Oprócz tego tablice sensoryczne pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów oraz umożliwiają ćwiczenie koordynacji rąk. Dziękujemy rodzicom, a dzieciom życzymy przyjemnej zabawy!

         Bernardeta Mikołajczak, Małgorzata Piechaczek, Iwona Firlej-Prętka, Elżbieta Kurowska-Hoły, Dominika Pawluk, Magdalena Żok.

     • Wizytówki sal lekcyjnych

     • Podczas lekcji techniki uczniowie klas 5 i 6 wykonywali wizytówki sal lekcyjnych. Zadanie dostarczyło im wiele radości, rozwinęło kreatywność, zdolność wytworzenia czegoś nowego i oryginalnego. Wizytówki w najbliższych dniach będą umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych.

      Tekst i zdjecia - Monika Maksimczyk.

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

     • Dnia 3 marca 2023 r. w GOK w Babimoście odbyły się Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - eliminacje gminne.
      Temat pracy to:,, Moje spojrzenie na miasto”. Uczniowie mieli do wyboru różne techniki malarskie i rysunkowe. Czas wykonania pracy to 2 lub 3 godziny w zależności od kategorii wiekowej. Młodzi artyści bardzo się zaangażowali w wykonanie prac. Najczęściej malowanym miastem był Babimost. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek oraz podsumowanie Eliminacji Gminnych. Wszystkie prace były bardzo  ładne - dominowały techniki malarskie.
      Komisja do etapu powiatowego zakwalifikowała:
      W kategorii I-III -  pracę Antoniny Łozowickiej kl.IIIa ;
      w kategorii IV- VI -  pracę Katarzyny Stasik kl. VIa;
      w kategorii VII- VIII pracę Zuzanny Dembowskiej kl. VIII.

      Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mruk, Vladyslava Nykuzailo i  Szymon Radziński.
      Zwycięzcom gratulujemy.

                  Tekst i zdjęcia Bożena Wołek

     • Wyróżnienie w konkursie plastycznym

     • Uczennica naszej szkoły Marianna Radzińska z klasy IV a  otrzymała wyróżnienie w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023. Temat przewodni tego konkursu to ,,Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Marianna namalowała ciekawą i pouczającą pracę plastyczną. Gratulujemy.                     Opiekun konkursu: Bożena Wołek

     • Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 2 a

     • Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Poprzez zabawę dzieci stopniowo uczą się kompetencji przydatnych w nauce programowania. Podczas takich aktywności uczą się współpracy, planowania, analizowania i samodzielnego tworzenia różnych kodów. 

        Zdjęcia i tekst – Bernardeta Mikołajczak

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W  lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

      Uczniowie klas I-III podczas zajęć z edukacji informatycznej poznawały zasady bezpiecznego  korzystania z Internetu z „Sieciakami” . Dowiedziały się jakie zasady należy stosować korzystając z Internetu, jakie zagrożenia czyhają na nas w sieci  oraz co to jest „netykieta” . Brały udział w lekcji online CYBER lekcja prowadzonej przez „NASK akademia” podczas której dowiedziały się jak zabezpieczyć swój sprzęt przed wirusami komputerowymi.

      Równocześnie pedagog szkolny oraz nauczyciele informatyki przeprowadzili wśród uczniów zajęcia w ramach realizacji programu profilaktycznego SMART – To znaczy mądrze! 

      Skierowany jest on do uczniów z klas I-VIII. Założeniem programu jest wczesne zdiagnozowanie problemów wynikających z nadużywania technologii cyfrowych przez dzieci i młodzież.

      Uczniowie uczą się bezpiecznych zasad korzystania z Internetu, świadomego korzystania z zasobów sieciowych, jak również dbania o prywatne dane oraz niebezpieczeństw związanych z utrzymywaniem niepożądanych kontaktów.

      Program ma również na celu pomoc w wyznaczaniu granic i ustalaniu zasad dotyczących korzystania z technologii mobilnych i cyfrowych.

      Tekst i zdjecia - Elżbieta Kurowska-Hoły i Urszula Kusiak.

    • Sukces naszego ucznia!
     • Sukces naszego ucznia!

     • Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b Krzysztof Paciejewski awansował do finalu wojewódzkiego Konkursu  Języka Polskiego. Ucznia przygotowywała pani Wioletta Wernerowska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w eliminacjach wojewódzkich!

     • Wiersze dla babci i dziadka

     • Kilkoro uczniów z klasy 3a i 3b napisało wierszyk z okazji święta Babci i Dziadka. Efekt ich pracy przedstawiają powyższe zdjęcia. Autorami wierszy są:
      - Barbara Kusiak (kl. 3a)
      -Nadia Korzeniewska (kl. 3b),
      -Kornel Rychły (kl. 3b),
      -Julia Wolska (kl. 3b),
      -Adrian Kuc (kl. 3b),
      -Gabriela Pawluk (kl. 3b),
      -Ernest Łukasiewicz (kl. 3b),
      -Zofia Miodun (kl. 3b),
      -Patrycja Poźniak (kl. 3b).

      Gratulujemy uczniom kreatywności.

     • Detektyw Zagadka na tropie

     • Kolejny spektakl Studia Teatralnego Krak-Art zabrał naszych najmłodszych uczniów w podróż wraz z detektywem  poszukującym zaginionej artystki "Koko". Dzieci wraz z głównymi bohaterami przemierzali egzotyczne rejony świata i poznawali kulturę innych krajów.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU  „CUKIEREK ZA  ŻYCZLIWOŚĆ   I   TY MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM”

     • Nasza szkoła przystąpiła do konkursu, który pomysł podsunęła Fundacja: ,,DWA SKRZYDŁA ANIOŁA” w Lublinie. Konkurs należał do wymagających, bo uczniowie z klas 4-7, przystępujący do niego, musieli w okresie od 01.10.2022 r. do 15.01.2023r. wypełniać codziennie dobre uczynki wobec koleżanek, kolegów, rodziny bliższej i dalszej oraz osób spoza rodziny, potrzebujących pomocy i zapisywać je w założonych przez siebie dzienniczkach. Do konkursu w miesiącu wrześniu ubiegłego roku zgłosiło się 12 uczniów, a do końca wytrwały dwie uczennice:

      Zuzanna Ratajczak z klasy 5 A    oraz  Lilianna Waligórska z klasy 6 A

      W piątek 17.02.2023 r. zostały wręczone nagrody i dyplomy za udział  w konkursie. Gratulujemy wytrwałości i  rozszerzania wartości transcendentalnych: prawdy, dobra i piękna.                                                              Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie nagród  w konkursie.

                                                                                         Organizatorzy: Izabela Olszewska, Anna Szafrańska