• 1,5 % NA SP BABIMOST

    • Szanowni Państwo!
     W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej w Babimoście zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszej placówki w postaci przekazania 1,5 % podatku. To nic nie kosztuje, a pomoże nam ufundować sztandar naszej szkoły.
     Wystarczy, by przy wypełnieniu PIT-u wpisać KRS: 0000270261 i cel szczegółowy: SP Babimost 10026
  • Aktualności

    • Zmiana planu lekcji
     • Zmiana planu lekcji

      Pod koniec drugiego tygodnia ferii pojawi się na naszej stronie nowy plan lekcji. Ze względów organizacyjnych nie będzie w nim części zajęć dodatkowych.

     • Odpowiedzialność prawna nieletnich i bezpieczne ferie

      25 stycznia w sali gimnastycznej odbyły się spotkania dla klas 5-8 z pedagogiem szkolnym oraz funkcjonariuszami policji - aspirantem Tomaszem Konopackim i sierżantem sztabowym Iloną Sulik na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpiecznych zimowych ferii, co wpisało się w trwającą akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

     • E-biblio już działa!

      W naszej bibliotece po wielomiesięcznych przygotowaniach ruszył program do elektronicznego wypożyczania książek.

      System e-biblio pozwala m.in. przeglądać, rezerwować i prolongować książki wprost ze smartfonów lub komputerów czytelników. Uczniowie i nauczyciele, aby znaleźć potrzebną pozycję lub przedłużyć termin oddania książki mogą "odwiedzić" naszą bibliotekę poprzez program komputerowy. Zdjęcia prezentują kolejne czynności po zalogowaniu się na swoje konto w programie Librus.

     • Galeria twórczości szkolnej

      Uczniowie klasy 2b oraz 7 wykonali dla swoich babć i dziadków wyjątkowe prezenty.

      Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za troskę i cierpliwość, za ciepło, opiekę, ogromne serce i życzymy dużo zdrowia oraz wielu słonecznych dni:)

      Uczestnicy zajęć kreatywnych

      Zdjęcia: Patrycja Stajkowska

     • Apel podsumowujący pierwsze półrocze

      Koniec semestru jest okazją do podsumowania wyników nauczania. Na apelu dnia 20.01.2023 r. przekazane zostały wyniki klasyfikacji. Najlepsi uczniowie otrzymali listy pochwalne. Pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz przypomniała, że wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz oceny na świadectwie będą decydowały o szansach na dalszą edukację w wymarzonych szkołach. Warto więc w drugim półroczu z dużym zapałem przyłożyć się do nauki. Życzymy udanych ferii i sukcesów w nauce w drugim półroczu!

     • Dyskoteka karnawałowa

      12 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W imprezie uczestniczyła młodzież z klas 4-8. Pięknie ubrani uczestnicy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki, wśród kolorowych świateł. Rolę didżejów przejęli najstarsi uczniowie. Dało się odczuć, że młodzież była spragniona tego typu rozrywki i relacji między sobą.

      Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę.

      Szczególne podziękowania dla Pana Artura Sołtysiaka za pomoc w uświetnieniu imprezy oraz dla nauczycieli, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

     • Doradztwo zawodowe w praktyce

      Klasy 8a i 8b zaproszone zostały 5.01.2023 roku do Zbąszynia do firmy Kwaśnik SKPD zajmującej się m.in. montażem bram, drzwi oraz rolet. W sali konferencyjnej uczniowie wysłuchali ciekawej historii powstania zakładu ściśle związanej ze ścieżką kariery dyrektora firmy pana Szymona Kwaśnika. Właściciel udzielał również cennych wskazówek dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej. Mieliśmy też możliwość poznać proces kształcenia uczniów w zawodach np. monter, stolarz i ślusarz, zwiedziliśmy zakład produkcyjny oraz salon gotowych produktów. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praktyczny egzamin zawodowy. Podczas zwiedzania zakładu towarzyszyła nam pani Magdalena Fleischer oraz dyrektor ds. marketingu i sprzedaży pan Andrzej Osuch. Na koniec wycieczki uczniowie mogli się zrelaksować przy ciastkach, chipsach i popcornie w sali gier. Cała wycieczka sfinansowana została przez właściciela firm

     • LISTY OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

      To właśnie dzisiaj uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali odpowiedzi na listy
      przekazane pomocnikom św. Mikołaja w listopadzie . Organizator AKCJI PISANIA LISTÓW, wręczył listy
      na ręce wychowawców i dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich. Serdeczne podziękowania
      składam za pomoc rodzicom, wychowawcom i samym uczniom. Udało się! Prezenty
      dotarły do wszystkich dzieci w grudniu.
      Organizator: Izabela Olszewska

     • O słowiańskich gusłach

      Niezwykłych wrażeń dostarczył spektakl, na który wybrały się do Zielonej Góry klasy 8 oraz 7. Przedstawienie to stanowiło adaptację „Dziadów” cz. II, ale nawiązywało także do dalszych części dramatów Mickiewicza. Na scenie „zagrało” wszystko. Rewelacyjne kostiumy, charakteryzacja i rekwizyty przenosiły widza do mrocznej, starej kaplicy, gdzie Guślarz wywoływał zjawy. Sugestywnie za pomocą tańca, ruchu, śpiewu pokazywały one swój nieszczęśliwy los w zaświatach. Dzieło z pewnością dynamizowała rytmiczna muzyka. Wyróżniała też świetna i wymagająca choreografia. Tu podziw dla kondycji aktorów.

     • Nasze prezentacje na jarmarku bożonarodzeniowym

      W mroźne popołudnie 17 grudnia 2022 r. nasi uczniowie i nauczyciele reprezentowali Szkołę Podstawową w Babimoście podczas Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na scenie wystąpiła młodzież pięknie śpiewając kolędy i grając na fletach, czym wprowadziła liczną publiczność w świąteczny nastrój. Na stoisku wystawiliśmy bardzo ładne i pomysłowe prace. Uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali w świąteczną oprawę ekspozycji, dlatego składamy wszystkim twórcom serdeczne podziękowania za to artystyczne przedsięwzięcie.

     • Logopedyczne najserdeczniejsze życzenia świąteczne:)

      Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Uczniowie naszej szkoły, podczas zajęć logopedycznych przygotowali kartki świąteczne. W ramach wymiany pocztówkowej nasze kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Nądni oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy. My również otrzymaliśmy świąteczne życzenia z tamtych szkół.

      Iwona Firlej-Prętka i Ewelina Wozińska.

     • Przedstawienie „Jak w Krainie Lodu“ - zdjęcia i migawki filmowe

      Nasze tegoroczne grudniowe przedstawienie „Jak w Krainie Lodu“ wprowadziło mieszkańców naszego miasteczka w atmosferę zimową i świąteczną. Oczarować i rozgrzać serca ludzkie, takie było nasze przedsięwzięcie. Oczami zobaczyć piękno na scenie, a sercem odebrać słowa. Bajka, którą znają wszystkie dzieci, przypomniała nam o tym, co najważniejszej na świecie, o miłości. O tym, że tylko wielka miłość może rozpuścić lód w sercu. Chcielibyśmy, aby ten przekaz, szczególnie w dzisiejszych czasach, nigdy nas nie opuszczał.

      „Kiedy miłość w ludzkich sercach
      Gości zawsze, w każdej porze
      Obojętność, złość czy zazdrość
      Nic pokonać jej nie może”

      Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, ciepła, miłości i wiele radości w gronie rodzinnym!
      Grupa teatralna Reimannówki z opiekunką

      Tekst – Jolanta Reimann Zdjęcia - Lech Kozubal

     • SREBRO W FINALE WOJEWÓDZKIM W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW MŁODSZYCH

      Ogromną niespodziankę sprawili w tym roku szkolnym nasi młodzi unihokeiści, którzy 13 grudnia 2022 r. wywalczyli w babimojskiej hali OLIMPIA srebrny medal. Zaskoczenie dla wszystkich było ogromne, zwłaszcza, iż skład naszej szkolnej drużyny jest bardzo młody. W reprezentacji szkoły w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsi) znalazło się aż trzech uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Na szczególne wyróżnienie zasługują utalentowani Kornel Rychły (klasa III) oraz bracia Sebastian ( klasa III) i Nikodem (klasa I) Rabiega. Nikodem jest naszym najmłodszym reprezentantem i zarazem zdobywcą medalu w unihokeju w historii szkoły. Sebastian natomiast jest zdobywcą największej ilości bramek we wszystkich tegorocznych etapach rozgrywek.Pozostali zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia srebrnego medalu to bracia : Dominik i Igor Weil, Natan Fabrowski (pierwszy bramkarz), Natan Szlachetk

     • Mikołajki

      6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki!
      Z tej okazji w naszej szkole przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Były prezenty świąteczne, uczniów odwiedził Święty Mikołaj ze swoim orszakiem.

      Samorząd Szkolny

     • Co można wyczarować z masy solnej?

      Masy plastyczne dla dzieci do samodzielnego wykonania to doskonały przepis na udaną zabawę .
      Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć plastycznych wykonali masę solną, a później uformowali z niej różne figurki. Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

      Tekst i zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka i Dominika Pawuk.

     • Akcja Lidla – „Szkoły Pełne Talentów” – ZAKOŃCZONA!!!

      Z ogromną radością informujemy o otrzymaniu nagród w ramach akcji „Szkoły Pełne Talentów”.
      Uzbieraliśmy dzięki Wam 1240 Talenciaków.
      Są one najlepszym dowodem na to, że współpraca i zaangażowanie dają wspaniałe efekty.
      Dziękujemy Wam RODZICE za wspólne działanie w tym projekcie i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz
      uda nam się zjednoczyć lokalną społeczność w jakimś przedsięwzięciu.
      Zdjęcie i tekst: Patrycja Stajkowska

     • Konkurs czytelniczy

      Liczna grupa młodszych uczniów polubiła szwedzkie książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" napisane przez Martina Widmarka. Najwierniejsi fani młodych detektywów dnia 7.12.2022 r. wzięli udział w konkursie ze znajomości ich przygód. Zwyciężczyniami rywalizacji zostały:
      1. Zofia Miodun kl. 3b
      2.Nadia Korzeniewska kl. 3b
      3. Maria Kremer kl. 2a

     • „SZPIKOWA PACZKA”

      W listopadzie 2022 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla dzieci w ramach akcji:
      „SZPIKOWA PACZKA” organizowanej przez fundację im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU.
      Zebraliśmy różnorodne podarki, takie jak: zabawki, klocki LEGO, puzzle, maskotki, kubki,
      książki, przybory szkolne, środki higieniczne, środki czystości, słodycze oraz żywność o
      długim terminie przydatności do spożycia.
      Zebrane przedmioty zostały przekazane do punktu zbiórki w Zbąszyniu a następnie
      przetransportowane do Poznania do siedziby „Drużyny Szpiku, skąd trafią do podopiecznych
      fundacji i ich rodzin.
      Mam nadzieję, że dzięki zebranym przez nas prezentom na twarzach małych pacjentów
      oddziału onkologicznego w Poznaniu zagości uśmiech a w sercach radość i nadzieja na lepsze
      jutro. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę – dzieciom i ich rodzicom – pragnę gorąco
      podziękować za hojność i empatię, którą się wykazali.
      Oto kilk

     • BRĄZOWY MEDAL W FINALE WOJEWÓDZKIM LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BADMINTONIE

      Brązowym medalem dla naszych badmintonistów zakończył się finał wojewódzki LOM. Zawody rozegrano w "Mikołajki", czyli 6 grudnia w hali OLIMPIA w Babimoście. W zmaganiach wzięło udział 6 najlepszych drużyn dziewcząt oraz 6 najlepszych drużyn chłopców z całego województwa lubuskiego, wyłonionych kolejno w zawodach powiatowych, a następnie w zawodach półfinałowych. Naszą szkołę reprezentowała para chłopców: Maksymilian Czerwiński oraz Maciej Rakowski. Pomimo różnicy wieku nasza para stworzyła zgrany duet, pokonując na swojej drodze do sukcesu drużyny z Sulechowa, Żar, Bobrowic, Lipinek Łużyckich, Nowej Soli, Bobrówka oraz w meczu o brązowy medal drużynę z Nowogrodu Bobrzańskiego. W wojewódzkim turnieju finałowym nasi reprezentanci: Maksymilian Czerwiński i Maciej Rakowski przegrali z drużynami z SP 7 ze Świebodzina (złoty medal) oraz z SP 2 z Sulęcina ( srebrny medal).

     • MIKOŁAJKOWY FESTYN SPORTOWY

      W sobotę 3 grudnia w naszej hali OLIMPIA odbył się Mikołajkowy Festyn Sportowy. Festyn zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego dla wszystkich chętnych dzieci z naszej szkoły, które chciały spędzić sobotnie przedpołudnie w sposób aktywny, odrywając się od komputerów, komórek i telewizorów. W programie festynu znalazły się indywidualne pokazy akrobatyczne oraz liczne konkursy i zabawy o charakterze rekreacyjno - sportowym. Dzieci i młodzież rywalizowali w takich konkurencjach jak: podbijanie piłeczki kijem do unihokeja, wspinanie po linie, odbicia lotki do badmintona, skoki na skakance, żonglerka piłką nożną, bip-test, kręcenie hula-hopem oraz rzuty karne na bramkę w unihokeju.

     • Andrzejki w świetlicy

      Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych magicznych dni w roku.
      Dawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby.
      Uczennice klasy VIb na każdej przerwie oraz w świetlicy edukacji wczesnoszkolnej wróżyły uczniom i uczennicom podtrzymując tradycje andrzejkowe…Dzieci z radością brały udział w zabawie.
      Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

     • Podsumowanie konkursu plastycznego, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub z baśni”

      W dniu 30.11.2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomówza udział wkonkursie plastycznym, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub baśni”.Uczestnikami byli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Wytypowanych zostało 29 prac, na które uczniowie mogli oddawać swoje głosy przez cały poprzedni tydzień. Łącznie oddano 159 głosów. Pierwsze miejsce z ilością 25 głosów zdobyła Patrycja P. z klasy III b, drugie miejsce Antonina Ł. z klasy IIIa, trzecie miejsce Łukasz O. z klasy III a. Wyróżnienie zdobyli: Leon W. - Ib, Michalina W. - IIb, Igor U. - II b, Hubert A. - Ia, Nadia K. - IIIb, Oktawia R. - IIIb, Kamil W. - III b.

     • Gratulujemy uczniom !

      Od lat w naszej szkole realizujemy ogólnopolską kampanię profilaktyczną ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. W ubiegłym roku szkolnym hasło przewodnie brzmiało “Nie czas na nudę!”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie chętnie brali udział w organizowanych konkursach.

      7 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia w konkursie plastyczno-literackim “Nie czas na nudę!”:

     • Warsztaty słowno-muzyczne

      28 listopada 2022 roku w sali kina Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w programie profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno -muzycznych pt: „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu Krzysztofa Niedźwieckiego.

      Pan Krzysztof przybliżył nam ważne tematy dotyczące naszego codziennego życia, takie jak uważność, przyjaźń, miłość, szacunek i tolerancja. Ciekawe spostrzeżenia prowadzącego były przeplatane znanymi utworami muzycznymi oraz poezją. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali cennych wskazówek dotyczących poruszanych kwestii.

     • Szkolny Dzień Życzliwości

      Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

      Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie pt. "Moja ulubiona postać z bajki lub baśni". Ich zadaniem było przedstawienie swojego ulubionego bohatera. Technika prac była dowolna.
      Do końca tygodnia można oddać głos na najlepszą pracę.
      Tekst - Emila Starosta. Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

     • Spektakl "Pchła Krętaczka"

      Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 22.11.2022 r. inscenizację opartą na bajce wierszowanej Jana Brzechwy. Opowiadała ona o przebiegłej pchle i jej ciekawych przygodach, pełnych humoru i śmiesznych gagów. Aktorzy Studia Teatralnego "Krak - Art" zaangażowali dzieci do wspólnej zabawy, Uświadomili też widzom, że krętactwo nie popłaca.

     • Wyjazd na przedstawienie "Rumcajs"

      Uczniowie klas I-III w dniu 17.11.2022 r. odbyli wycieczkę do domu kultury w Sulechowie, gdzie obejrzeli teatrzyk pt. „Rumcajs” przedstawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Rumcajs z Hanką i Cypiskiem uświadamiali młodym widzom, że jeżeli będziemy dbali o przyrodę, to ona nam się zawsze odwdzięczy.
      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Akcja czytelnicza READ ON

      Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2022/2023 akcję czytelniczą READ ON, wspierającą czytelnictwo w języku angielskim wśród dzieci w wieku 10 – 13 lat.

      Celem Akcji jest:

      1. Rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych oraz umiejętności kluczowych dla odniesienia sukcesu w XXI.

      2. Wspieranie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci oraz inspirowanie do działania poprzez promocję czytelnictwa

     • Wycieczka klas 1a i 1b

      Podczas wycieczki do skansenu w Ochli i ogrodu botanicznego w Zielonej Górze 8 listopada br. uczniowie zwiedzali zabytki kultury ludowej z regionu lubuskiego – drewniane chałupy z przełomu XVIII i XIX wieku przeniesione z terenu Dolnych Łużyc, tradycyjną wiejską zabudowę z Zachodniej Wielkopolski, chatę z Potrzebowa datowaną na 1675 r. Brali udział w warsztatach – malarstwo na szkle. Wykonane prace otrzymali na pamiątkę. Podczas wizyty w ogrodzie botanicznym poznali różnorodność flory. Mieli szansę karmić zwierzęta w mini zoo. W kawiarni zjedli pyszne lody. Wycieczka miała swój finał w McDonald’ s.
      Wycieczka została dofinansowana w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”.

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Upamiętniąjąc rocznicę odzyskania niepodległości włączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu”. Dnia 10.11.2022 r. o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Swą radość z życia w niepodległym kraju podkreśliliśmy też odświętnymi, biało-czerwonymi strojami i okolicznościowymi dekoracjami w całej szkole. Wielu wzruszeń dostarczyło również przedstawienie pt. "O czym mówią stare zdjęcia" przygotowane przez nasz szkolny teatr. Zapraszamy do GALERII.

     • Wycieczka klas czwartych

      4 listopada 2022r. uczniowie klasy 4a i 4b wraz z opiekunami: p. Patrycją Stajkowską , p. Anną Prządką i p. Bożeną Wołek uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce, dofinansowanej z programu „Poznaj Polskę”. Celem tej wyprawy było zwiedzanie pięknego zamku Książ, uważanego za dolnośląską ,,perłę architektury, otoczonego malowniczymi krajobrazami. Uczniowie uczestniczyli też w ciekawej połączonej z konkursami lekcji muzealnej z której to lekcji poznali historię tajemniczego zamku i księżnej Daisy. Następnym punktem programu wycieczki był Wałbrzych i przede wszystkim lekcja edukacyjna w Centrum Aktywnej Edukacji - Explorapark. Tam uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy i nauki przy pomocy doświadczeń. Uczniowie powrócili do Babimostu zadowoleni z "bagażem nowej wiedzy i doświadczeń”.

      Zdjęcia : Patrycja Stajkowska
      Tekst: Bożena Wołek

     • Dzień Zdrowego Śniadania

      Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego Samorząd Uczniowski ogłosił 8 listopada Dniem Zdrowego Śniadania. Celem akcji było zwiększenie świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. Dzieci na drugiej godzinie lekcyjnej z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stołach znalazły się kolorowe kanapki, sery, jogurty, owoce, warzywa, sałatki, płatki owsiane. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.

     • Projektanci z klas piątych

      Podczas zajęć technicznych uczniowie klas 5 stworzyli projekty odzieży swojej autorskiej marki. Efekty ich pracy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Dzień Kolorów Jesieni

      Mimo, że za oknem pochmurna pogoda, w naszej szkole cała paleta barw jesieni. Wszystko za sprawą Dnia Kolorów zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek.

     • Koncert „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce”

      Po długiej przerwie uczniowie klas I-IV wzięli udział w koncercie z cyklu „W krainie Pani Muzyki” Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz .
      „Suzafon i saksofon w dźwiękowej galaktyce” - barwna opowieść o Mozoludku i dwóch instrumentach: największym instrumencie dętym blaszanym i najgłośniejszym dętym drewnianym.

     • Wielka akcja zbierania listów od uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej w Babimoście

      W dniu 03.11.2022r. w naszej szkole pojawili się najbliżsi pomocnicy św. Mikołaja. Ale po co? Po to, aby odebrać przygotowane wraz z rodzicami w domu listy do świętego Mikołaja. Wśród pomocników przybył renifer Rudolf, elfiki, śnieżynka oraz prawa i lewa ręka św. Mikołaja: Mikołajek i Mikoś. Uczniowie dowiedzieli się w czym pomocnicy Mikołaja wspierają świętego.
      Elfiki skrupulatnie zbierały listy w każdej klasie i wkładały do dużych kopert, aby każdy list trafił pod właściwy adres. Chętne dzieci miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia w towarzystwie przybyłych pomocników. Dzieci obiecały gościom, że będą grzeczne, aby wymarzone prezenty trafiły w ich ręce już w grudniu. Życzymy spełnienia marzeń!

     • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

      QUIZY, DEGUSTACJE DAŃ, STROJE LUDOWE TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ
      UCZNIÓW NA „DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 28 PAŹDZIERNIKA W NASZEJ SZKOLE.
      W piątek 28 października można było podziwiać oryginalne stoiska krajów europejskich (Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji, Szkocji i Anglii), na których zaprezentowane były: geografia, kultura, sławni ludzie, ciekawostki oraz kuchnia wybranych krajów. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście degustacja dań charakterystycznych dla każdego z krajów. Uczniowie każdej z klas od 5 do 8 mieli również za zadanie przygotować charakterystyczną muzykę oraz stroje reprezentowanych krajów.
      Wszystkie klasy spisały się na medal – zainteresowanie było ogromne i przy tym wszyscy bardzo dobrze się bawili.
      Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za ogromne zaangażowanie.

      Nauczyciele Języków Obcych
      Tekst: Patrycja Stajkow

     • Przerwa na czytanie

      Nasza szkoła 26.10.2022 r. wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. ,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Podczas przerwy czytało łącznie około 180 uczniów i nauczycieli. Uczniom klas pierwszych ciekawe książki czytali starsi koledzy.

     • „O przeszłości i nie tylko na scenie”

      Nasi uczniowie włączyli się w obchody 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech przypadającej właśnie na ten rok. Z tej okazji w sobotę 22 października br. wystąpili w przedstawieniu zatytułowanym „Co mówią stare zdjęcia?”. Wcielili się między innymi w role starych fotografii opowiadających zwiedzającym muzeum dzieciom o historii Związku, walce o przetrwanie kultury polskiej na ziemiach, które nie znalazły się w granicach Rzeczpospolitej po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.

     • Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował

      18 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem mogliśmy się dowiedzieć "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował" Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, a niektórzy nawet przymierzyć, zbroję husarską. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy na temat wojen polskich królów z Turkami i Moskwą. Wszystko to zostało przedstawione jak zawsze w sposób ciekawy i dowcipny. Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „srebrne” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

     • "Teatrzyk po niemiecku"

      Nasz gość pojawił się u nas we wtorek przed południem i przyjechał aż z Wrocławia. Pan Grzegorz przyjechał do nas z teatrzykiem i przedstawił nam historię gąsienicy Ursuli, która to po zjedzeniu wszystkich owoców przemieniła się w pięknego motyla. Uczniowie osłuchali się z językiem niemieckim oraz utrwalili zwroty poznane na lekcji. Z zainteresowaniem przysłuchiwano się opowieści gąsienicy Ursuli, która zapraszała dzieci do aktywnej rozmowy.

     • Nasze biegaczki w czołówce województwa lubuskiego

      Biegaczki z naszej szkoły po raz kolejny udowodniły, że świetnie biegają. 18 października na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 800 metrów. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewcząt. Pierwsza drużyna w kategorii Igrzysk Dzieci to dziewczęta z roczników 2010-2011 : Aleksandra Kuc, Hanna Pisarek, Andżelika Piosik, Paulina Kubiak, Nadia Gierszewska, Kinga Mruk i Maja Kubiak, druga to dziewczęta z roczników 2008-2009 w składzie: Anita Chmielak, Patrycja Konieczek, Nikola Wołek, Maria Uracz, Hanna Kaczorek, Kornelia Groszek i Maja Pietraszewska. Zdecydowanie lepiej zaprezentowały się dziewczęta z klas ósmych ocierając się o medal i zajmując ostatecznie wysokie IV miejsce w województwie lubuskim ( na 14 startujących drużyn). Młodsze koleżanki zajęły XII miejs

     • „Poznaj Polskę” - wycieczka klas 2a i 2b

      Uczniowie klas 2a i 2b w dniu 13 października 2022r. uczestniczyli w wycieczce do Ochli i Zielonej Góry. Wycieczka została dofinansowana w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”. W Ochli uczniowie zwiedzali zabytki kultury ludowej z regionu lubuskiego – drewniane chałupy z przełomu XVIII i XIX wieku przeniesione z terenu Dolnych Łużyc, tradycyjną wiejską zabudowę z Zachodniej Wielkopolski, chatę z Potrzebowa datowaną na 1675r. Brali udział w warsztatach – malarstwo na szkle. Podczas wizyty w ogrodzie botanicznym poznali różnorodność flory. Mieli również szansę karmić zwierzęta w mini zoo. Następnie bawili się na placu zabaw. Wyjazd uatrakcyjniły wizyta w lodziarni i w McDonald’ s.

     • Wycieczka klas trzecich do Biskupina i Gniezna

      Gniezno i Biskupin to był cel wycieczki uczniów klasy 3a i 3b. 17 października uczniowie zwiedzili jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - katedrę gnieźnieńską, gdzie zobaczyli Drzwi Gnieźnieńskie. Kolejną atrakcją była kolejka wąskotorowa, którą uczniowie pojechali ze Żnina do Biskupina. Tam poznali historię grodu, który jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych.

     • I miejsce SP w Babimoście w województwie lubuskim

      11 października w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY za rok szkolny 2021/2022. Dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami wychowania fizycznego odebrali puchary , dyplomy i medale za osiągnięcia swoich szkół z rąk Prezesa Szkolnego Związku Sportowego Pana Zbigniewa Bermesa. Nasza szkoła w Babimoście wywalczyła, spośród 150 sklasyfikowanych szkół, I miejsce w klasyfikacji generalnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki uczniów 2007 -2008). Łącznie nasi sportowcy zdobyli 780 punktów, wyprzedzając następną szkołę z Żar o 145 punktów. Zdecydowanie najwięcej punktów zdobywali nasi uczniowie w dyscyplinach, związanych z lekką atletyką: I miejsce w województwie w lekkiej atletyce indywidualnej dziewcząt - 100 punktów, w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - 1

  • Dzwonki

   Poniedziałek 06.02.2023
  • Godziny lekcyjne:

   1. 800   –  845

   2. 855    –   940

   3. 950   –  1035

   4. 1045  –  1130

   5. 1145  –  1230

   6. 1245  –  1330

   7. 1345  – 1430

   8. 1435  – 1520

   9. 1525 - 1610

   • Realizujemy programy:

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 2482137