• Aktualności

     • Wigilie klasowe- fotorelacja

      Piątkowy dzień był wyjątkowy dla wszystkich uczniów. Był to czas wspólnych klasowych Wigilii, kolędowania i niepowtarzalna okazja do integracji. Tego dnia uczniowie zasiedli przy wspólnych stołach, by zjeść razem świąteczny poczęstunek oraz złożyć sobie życzenia.

     • Kiermasz świąteczny

      Bałwanki, choineczki, bombki, aniołki, kartki i inne ozdoby choinkowe można było nabyć podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbył się 18 grudnia 2021r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście.

      Uczniowie wykonywali ozdoby od kilku tygodni z nauczycielami oraz w domach wraz z rodzicami, a efekt ich pracy, to wystawiane na kiermaszu dekoracje.

     • Piernikowy dzień w klasie 5b

      Światąteczny klimat panuje wszędzie. Uczniowie klasy 5b przygotowali piękne, świąteczne pierniki, by później, wraz z wychowawcą spędzić wspólnie miło czas przy pierniczku i herbacie.

     • Klasa 3a piecze świąteczne pierniczki!

      Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz pieczenia pysznych pierniczków na klasową Wigilię.

      Tekst i zdjęcia: Emilia Starosta

     • Warsztaty z terapeutą

      W grudniu zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów klas IV-VI pod hasłem “Rozumiem, słucham, argumentuję, a nie atakuję - stop mowie nienawiści”. Podczas tych zajęć terapeuta uwrażliwiał uczniów na wypowiadanie zbyt pochopnych, często krzywdzących opinii o innych. Podczas wykonywania ćwiczeń uczniowie przekonali się, jak łatwo jest oceniać innych mimo, iż ich nie znamy. Mamy nadzieję, że wzmacnianie empatii wśród naszych podopiecznych przyczyni się do zapobiegania hejtowi i agresji, które są widoczne u dzieci i młodzieży.

    • Wyniki konkursów w ramach akcji "Z Ekologią na Ty""
     • Wyniki konkursów w ramach akcji "Z Ekologią na Ty""

      W dniu 7 grudnia br. zostały ocenione prace konkursowe. W "Recy-Konkursie" uczestniczyły dzieci i młodzież naszej szkoły .

      Lista nagrodzonych poniżej :

      w kategorii I – uczniowie z klas 1-3 SP

      I miejsce: Maciej Pańczyszyn

      II miejsce: Małgorzata Pańczyszyn

      III miejsce: Gabriela Pawluk

      wyróżnieni: Aleksandra Nowak, Michał Błoszyk, Kaja Kokocińska, Nadia Nowak, Liliana Kubik, Aleksandra Kuczyk

     • Mikołajki- 6 grudnia

      Mikołajki to jeden z ulubionych dni w roku nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Uczniów naszej szkoły również odwiedził Święty Mikołaj.

     • Warsztaty profilaktyczne ,,DEBATA”

      W naszej szkole realizowany jest Program Profilaktyczny DEBATA. Jest on polecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

      W tym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie klasy 5a i 5b. Zajęcia prowadził terapeuta Paweł Sieradzan z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie.

     • Spotkanie z policjantami i Tygryskiem LUPO

      30 listopada najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili dzielnicowi pani Daria Puchalska i pan Tomasz Konopacki. Towarzyszył im Tygrysek LUPO - policyjna maskotka.

      W ramach Programu Prewencyjnego LUPO policjanci przybliżyli uczniom klas I-III zasady ruchu drogowego dotyczące poruszania się po chodniku, drodze, pasach. Dzieci chętnie podawały przykłady z życia na poparcie tych przepisów. Zadawały pytania dotyczące poruszania się rowerem, hulajnogą czy związane z jazdą na rolkach. Funkcjonariusze opowiedzieli jak postępować by zachować się odpowiedzialnie zarówno w szkole jak i w domu. Upewnili się czy uczniowie znają numery alarmowe. Szczególną uwagę zwrócili również na bezpieczeństwo dzieci w sieci. Zachęcali ich do racjonalnego korzystania z telefonów i Internetu. Na zakończenie spotkania policjanci uczulili naszych najmłodszych na bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu.

     • Wesołe maseczki

      Podczas obchodów Dnia Życzliwości odbył się konkurs na najbardziej oryginalną maseczkę.
      Zwycięzcami są :

      - Wiktor Kubicki,

      - Julka Wolska ,

      - Antek Kozubal.

      Gratulujemy!

      Tekst: Iwona Firlej-Prętka
      Zdjęcia: Aleksandra Kuc

     • Spotkanie profilaktyczne

      24 listopada 2021 roku w ramach Programu Prewencyjnego LUPO gościliśmy w Szkole Podstawowej w Babimoście nowego dzielnicowego pana Tomasza Konopackiego. Podczas spotkania z uczniami klas IV funkcjonariusz przypomniał o lubuskiej policyjnej maskotce – tygrysku LUPO oraz różnych aspektach bezpieczeństwa. Mówił o przepisach obowiązujących uczestników ruchu drogowego, bezpieczeństwie w szkole, w domu, na dworze. Przypomniał również o zagrożeniach, jakie może nieść Internet i związana z tym cyberprzemoc.

     • Wycieczka do Krakowa

      Uczniowie klas 7 i 8 spędzili trzy dni, od 8 do 10 listopada br., w Krakowie i okolicach ciesząc się naszą polską złotą jesienią. Pierwszy dzień wycieczki był poświęcony na zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Starą Synagogę, Synagogę Remu oraz Cmentarz Remu, elementy zapomnianej już dziś kultury Żydów polskich. Nieco później odwiedziliśmy XIX- wieczną pamiątkę polskiego patriotyzmu – Kopiec Kościuszki.

     • Obchody Dnia Życzliwości

      W tym roku nasza szkoła pragnie włączyć się w obchody Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada 2021r. w niedzielę. To propozycja wspólnego świętowania dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dla rodziców. Oczywiście życzliwość, uprzejmość, kultura osobista są mile widziane każdego dnia. Jednak chcemy podkreślić, jaką wartość ma pogodny uśmiech, bezinteresowność, uczynność.

     • Spotkanie muzyczne

      Uczniowie klas 1-4 dnia 15.11.br wzięli udział w koncercie muzyki ludowej pt." Beczy koza, beczy, bo ją bolą plecy, nasza koza beczała bo cztery dni na weselu grała." Dzieci miały okazję poznać jak wyglądają stroje ludowe Regionu Kozła, z czego zbudowane są dudy oraz wysłuchać utworów granych na kozłach. Gośćmi była grupa Kotkowiacy.

     • Projekty mundurków szkolnych

      Uczniowie klas 5a i 5b w ramach projektu na lekcjach języka angielskiego tworzyli wymarzone mundurki szkolne. Oto ich prace przdstawiające stroje szkolne naszych czasów oraz ich wizje przyszłości.

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

     • Żywa lekcja historii

      9 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji zbliżającej się 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, tematem przewodnim lekcji było „Ku Niepodległości”. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli wziąć udział w plebiscycie głosując za Polską lub Niemcami, czy też zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      Narodowe Święto Niepodległości to państwowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dnia 9.11.2021r. uczniowie wraz z wychowawcami klas 1-3 uczcili ten dzień w szczególny sposób. Ubrania nawiązywały do barw narodowych, a w klasach i na ścianach korytarza pojawiły sie liczne prace plastyczne.

     • Konkursy rozstrzygnięte!

      W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczyli w konkursach organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ “Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” oraz “Rozwiąż krzyżówkę”.

      W jesiennym podsumowaniu w konkursie plastyczno-literackim 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia w postaci nagród książkowych i dyplomów:

     • Zdrowy styl

      Uczniowie klasy 6a w ramach lekcji "mój styl to zdrowie" wykonywali podczas zajęć pyszne sałatki owocowe i warzywne oraz zdrowe lody owocowe.

      Tekst i zdjęcia: Aleksandra Michalska

     • JĘZYKI OBCE NIE SĄ JUŻ NAM TAK OBCE

      QUIZY, DEGUSTACJE DAŃ, STROJE LUDOWE TO NIEKTÓRE Z ATRAKCJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ UCZNIÓW NA „DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH”, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 29 PAŹDZIERNIKA W NASZEJ SZKOLE.

      W piątek 29 października można było podziwiać oryginalne stoiska krajów europejskich ( Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Czech, Szwecji, Szkocji i Anglii), na których zaprezentowane były: geografia, kultura, sławni ludzie, ciekawostki oraz kuchnia wybranych krajów. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście degustacja dań charakterystycznych dla każdego z krajów. Uczniowie każdej z klas od 5 do 8 mieli również za zadanie przygotować charakterystyczną muzykę oraz stroje reprezentowanych krajów.

     • Szkoła Pamięta

      W piątek, 29 października 2021 r., nasza szkoła kolejny już raz wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta. Akcja prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jej celem jest zwrócenie uwagi na kultywowanie tradycji, poznawanie historii i pielęgnowanie pamięci o lokalnych bohaterach. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzili miejscowy cmentarz a zwłaszcza groby pochowanych na nim Powstańców Wielkopolskich.

     • O dzieciach i dla dzieci. Spotkanie autorskie

      Do naszej szkoły przyjechała znana autorka książek dla dzieci i młodzieży Pani Renata Piątkowska. Spotkanie, które odbyło się 21.10.21r., zostało zorganizowane dzięki propozycji Pani Marty Wieczorek, która w ramach współpracy z WiMBP w Zielonej Górze zaprosiła pisarkę. Opowiadała ona uczniom klas 5a i 6a o niełatwym życiu Malali Yousafzai. To najmłodsza na świecie laureatka Nagrody Nobla. Walczy do dziś o prawo edukacji dla dzieci na całym świecie.

     • Pierwszoklasiści już czytają!

      Uczniowie klas pierwszych poznają litery i uczą się trudnej sztuki czytania. Pomogą im w tym książki, które wypożyczyli 19.10.2021 r. po raz pierwszy w bibliotece szkolnej. Pierwszoklasiści poznali zasady korzystania z naszej biblioteki oraz zdali trudny "egzamin", dzięki któremu stali się pełnoprawnymi czytelnikami. Życzymy im wielu ciekawych lektur, niezapomnianych przygód przeżytych razem z bohaterami książek!

     • „Zielona szkoła”

      Uczniowie klas Va i VI a wyjechali 12 października br. na dwudniową wycieczkę w okolicę Trzciela. Mimo kapryśnej pogody humory wszystkim dopisywały. Udało się zbudować imponujące szałasy w lesie, zaprzyjaźnić ze zwierzętami mieszkającymi w zagrodzie przy pensjonacie. Zabawa przy dźwiękach muzyki trwała całe dnie. Kreatywnie wykorzystano sznury, przeciągając linę czy skacząc jak na skakance. Wieczorem nawet chłopcy próbowali własnych sił, tańcząc belgijkę lub macarenę.

     • Pomagamy Mai!

      W piątek 8 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję udowodnić, że nie jest im obojętny los osób potrzebujących pomocy. Za sprawą samorządu uczniowskiego włączyli się w akcję charytatywną dla Mai Tomczak ze Zbąszynia, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Zbiórka ma na celu zgromadzenie środków na najdroższy lek świata.

     • Konkurs plastyczny „Baśnie z całego świata”

      Barwne i piękne prace plastyczne powstały po wysłuchaniu baśni czytanych przez starsze koleżanki. "Rybi książę", "Opowieść o papudze", "Wieśniak, jego żona i otwarte drzwi" to baśnie hinduskie, węgierska opowieść pt. "Drzewo sięgające nieba" i litewska "Historia szewca, który szanował swoich rodziców" były dobrą inspiracją do refleksji oraz twórczości plastycznej.

      Komisja konkursowa wybrała najciekawsze ilustracje:
      I miejsce: Nadia Nowak (3b), Marta Małycha (3a), Katarzyna Przybyła (3a);
      II miejsce: Hanna Fiołka (3a), Jasmin Muchowska (3a), Adam Pisarek (2b);
      III miejsce: Aleksandra Drozdowska (1a), Sebastian Rabiega (2a), Patrycja Poźniak (2b), Patrycja Garbowska (1b).
      Gratulujemy!

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      Tegoroczne święto biblioteki odbywa się na całym świecie pod hasłem "Baśnie i legendy z całego świata". Uczennice klas ósmych i siódmych czytały dzieciom z klas 1-3 ciekawe baśnie japońskie, hinduskie, węgierskie i litewskie. Egzotyczne, pełne fantazji fabuły były inspiracją do stworzenia prac plastycznych. Rysunki wezmą udział w konkursie. O jego wynikach poinformujemy wkrótce.

     • Wycieczka do ZOO

      4 października uczniowie klas 4a, 4b oraz 5b mieli okazję udać się na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie najstarszego w Polsce Ogrodu Zoologicznego oraz bardzo nowoczesnego Afrykarium - kompleksu budynków wraz z oceanarium prezentującego zwierzęta Afryki.

      Tego dnia przypadał Światowy Dzień Zwierząt, więc data była bardzo trafiona! Sprzyjała także pogoda, która dodawała humoru i tak szczęśliwym dzieciom. Dodatkową atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Odrze i zwiedzanie Wrocławia z perspektywy rzeki.

     • Zajęcia kulinarne propagujące zdrowe odżywianie w klasie 5b

      Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy 5b w pracowni gastronomicznej przygotowywali zdrowe drugie śniadanie. Wcześniej rozmawialiśmy o tym, że spożywanie przez dzieci i młodzież odpowiednich produktów, we właściwych ilościach i proporcjach, a także codzienna aktywność fizyczna i inne elementy stylu życia, wskazane w piramidzie zdrowego żywienia, są kluczem do zdrowia, prawidłowego rozwoju i dobrych wyników w nauce.

     • Mamy chomika:)

      Uczniowie klasy 3b mają nową koleżankę. Będą uczyć się odpowiedzialności opiekując się chomikiem, którego nazwali "Kulka". Zwierzątko jest bardzo ruchliwe i wesołe, więc trudno je sfotografować:)

     • Kiedy piszemy "RZ"?

      Uczniowie klasy 5b na lekcji języka polskiego, pod okiem pani Agnieszki Weimann tworzyli ortogramy z "rz" niewymiennym. Zdjęcia przedstawiają owoce ich pracy.

     • Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

      W poniedziałek, 20 września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Babimoście odbyło się głosowanie, mające na celu wybór nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

      Przewodniczącą została Aleksandra Kuc z klasy 6a, a zastępcą Jacek Wołek z klasy 7b. Gratulujemy!

     • 15.09 - Międzynarodowy Dzień Kropki

      Już po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klas pierwszych poznali małą Vashti, bohaterkę książki 'Kropka" Petera Reynoldsa. Dziewczynka pokonała swoje obaw, odważyła się na pierwszy krok i rozwinęła swoje zdolności. Nasi uczniowie wykonali ciekawe "kropkowe" prace plastyczne, które prezentujemy w galerii.

     • 10.09.2021 r. - dzień z wychowawcą

      Dzisiaj zamiast lekcji i nauki cały czas poświecony był na zacieśnianie więzi, budowanie dobrych relacji i beztroskie zabawy:) Było wspaniale!

      Autorkami zdjęć są: Iwona Firlej-Prętka, Elżbieta Zdunek, Urszula Krzaczkowska, Wioletta Wernerowska, Dwór Kolesin, Monika Maksimczyk, Emilia Starosta.

     • M-legitymacja

      Bezpłatny generator zdjęć do mLegitymacji!

      Początek roku szkolnego to czas, w którym pracownicy sekretariatu wyrabiają papierowe legitymacje dla uczniów. W szkołach, które przystąpiły do programu mLegitymacja, uczniowie nie muszą posiadać tradycyjnego dokumentu legitymacyjnego. Zamiast tego młodzież szkolna może posługiwać się mLegitymacją, czyli elektronicznym dokumentem wyświetlanym na ekranie telefonu. Podobnie jak w przypadku zwykłej legitymacji, do mLegitymacji również potrzebna jest fotografia, którą można przygotować przy pomocy Bezpłatnego Kreatora Zdjęć.

    • Akcja charytatywna
     • Akcja charytatywna

      Szanowni Rodzice!

      Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przyłącza się do akcji ratowania zdrowia małej Mai Tomczak ze Zbąszynia. Na przełomie września i października podejmiemy działania związane z akcją zbierania środków finansowych na ten cel. Wkrótce poinformujemy o szczegółach naszego przedsięwzięcia.

     • Sukcesy na konkursie recytatorskim

      Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez GOK w Babimoście. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych.

      W grupie wiekowej klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kuc przygotowywana przez panią Małgorzatę Kaczmarską.
      Drugie miejsce wywalczyła Anastazja Antończak, a trzecie Lilianna Waligórska - podopieczne pani Wioletty Wernerowskiej.

     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – materiały informacyjne

      Szanowni Państwo,

      od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

      Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

     • Germanista roku

      Uczniowie naszej szkoły, jak co roku o tej porze pod kierunkiem p. Jolanty Reimann, zmierzyli się w konkursie jęz. niemieckiego „Germanista Roku”. Mimo trudnego czasu tego roku szkolnego, młodzieży nie zabrakło jednak zapału do wytyczania sobie ambitnych celów i osiągania bardzo dobrych wyników.

     • Jedno słowo - dwa znaczenia

      "Jedno słowo - dwa znaczenia" to temat pracy plastycznej na zajęciach logopedycznych. Autorami prac są uczniowie klas 1-3, którzy uczęszczają na logopedię.

      Tekst i zdjęcia: Iwona Firlej-Prętka

     • WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO THE BIG CHALLENGE

      The Big Challenge, to konkurs języka angielskiego, w nowoczesnej formie online. Konkurs ten wspaniałe motywował, dając uczniom możliwość sprawdzenia się oraz porównania swoich wyników z kolegami i koleżankami w klasyfikacji ogólnopolskiej.

      Uczniowie rozwiązywali test odpowiadając na pytania sprawdzające wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, wymowy, gramatyki i ogólnej znajomości kultury.

     • Wyniki konkursu „Anglista Roku 2021”

      W dniu 11 czerwca br. odbył się konkurs języka angielskiego „Anglista Roku 2021”.

      Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej klas 4-8, z podziałem na kategorie wiekowe.

      Lista nagrodzonych osób, z najwyższymi wynikami z każdej kategorii:

      Klasy 4 – Hanna Pisarek oraz Dawid Żołądkiewicz

     • „Jak dbać o zęby”

      8 czerwca 2021 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w akcji profilaktycznej Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Podczas spotkania online uczniowie obejrzeli prezentacje na temat: „Jak dbać o zęby”, „W gabinecie stomatologicznym” i „Wpływ żywienia na zdrowie jamy ustnej”.

     • Wyniki eliminacji szkolnych do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego

      Grupa klas 1-3

      1. Adam Gołębiowski kl. 3b
      2. Nadia Korzeniewska kl. 1b
      3. Kornel Rychły kl. 1b

      Grupa klas 4-6

      1. Aleksandra Kuc kl. 5a
      2. Lilianna Waligórska kl. 4a
      3. Anastazja Antończak kl. 4a

      Gratulujemy!

      Wyżej wymienieni uczniowie wezmą udział w eliminacjach gminnych, które odbędą się 21.06.2021 r. w Gminny Ośrodku Kultury w Babimoście.

     • Nowe zabawki w świetlicy EW

      Z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie dostali wspaniałe zabawki, które wręczyła im pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz. Domek, warsztat stolarski, sklep oraz drewniana kolejka pozwolą na ciekawe zabawy i dostarczą dzieciom wiele radości.

     • Ilustrujemy książki klockami LEGO

      W konkursie na budowlę z klocków LEGO, będącą ilustracją przeczytanej książki, wzięło udział sześcioro uczniów. Autorzy budowli wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Wszyscy otrzymali wyróżnienia i drobne upominki.

     • Dzień Dziecka

      Wszystkim Dzieciom - małym i dużym życzymy, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń:)

      Z okazji Dnia Dziecka 1.06.2021 r. została zorganizowana II Babimojska Gra Uliczna. Uczniowie klas 4 - 7 musieli rozszyfrować wskazówki, by dotrzeć do 6 miejsc, gdzie czekały na nich zadania, rebusy i zagadki. Zwycięscy okazali się piątoklasiści. Odebrali puchar i tort ufundowany przez Radę Rodziców oraz sklep Groszek.

     • Sukces w konkursie plastycznym

      Uczeń naszej Szkoły Podstawowej w Babimoście Dawid Żołądkiewicz z klasy IV b , został jednym z laureatów półfinału regionalnego ogólnopolskiego konkursu plastycznego o tematyce geologiczno - środowiskowej "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Tegoroczna edycja konkursu jest pod hasłem "Tajemniczy świat jaskiń".

     • Sukces naszej uczennicy!

      Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b, Amelia Kubiak, została finalistką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem Amelii jest p. Patrycja Stajkowska. Serdecznie gratulujemy!

     • „Znajdź nić Ariadny”

      W finale konkursu mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” wzięło udział pięcioro uczestników. Trudno było wyłonić zwycięzcę. Nawet w ostatnim, dodatkowym zadaniu zarówno Ola Kuc jak i Szymon Radziński zdobyli identyczną liczbę punktów. Zaproponowali także, by zorganizować dogrywkę już stacjonarnie w szkole. Organizatorki zatem muszą się lepiej postarać, by kolejne zadania rozstrzygnęły, kto otrzyma statuetkę Nike.

    • „Znajdź nić Ariadny”
     • „Znajdź nić Ariadny”

      Pragniemy poinformować, że do finału konkurs mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” zakwalifikowali się uczniowie: Aleksandra Kuc, Martyna Nowakowska, Antoni Grądziel, Szymon Radziński i Paweł Kamiński. Zdecydowały o tym wyniki testu. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy też za udział pozostałym uczniom kl. Va.

    • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
  • Dzwonki

   Środa 26.01.2022
  • Godziny lekcyjne:

   1. 800   –  845

   2. 855    –   940

   3. 950   –  1035

   4. 1045  –  1130

   5. 1145  –  1230

   6. 1245  –  1330

   7. 1345  – 1430

   8. 1435  – 1520

   9. 1525 - 1610

   • Realizujemy programy:

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 2042826