• Majowa niespodzianka

    • W poniedziałek 8 maja na uczniów naszej szkoły czekała niezwykła niespodzianka – szkolne korytarze przeszły niesamowitą metamorfozę. Kto za tym stoi? Dorota Szelągowska? A może Krzysztof Miruć albo telewizja Polsat 😊
     Otóż nie. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z firmą IKEA Industry w realizacji projektów wspierających rozwój uczniów, a także promujących działania ekologiczne. W tym roku IKEA dofinansowała projekt o nazwie "3 x R – relaks, ruch, rozrywka". Szczegóły poniżej.
  • Aktualności

     • Wizyta w "Akacjowym ranczu"

      „Akacjowe Ranczo” w Karszynie to przepiękne miejsce z wieloma możliwościami. Uczniowie klas 3a i 3b podczas pobytu w Karszynie zapoznali się ze ścieżką edukacyjną na temat roślin, drzew, zwierząt leśnych oraz ekologii. Poznali papugę Olgę, która wykonała pokaz jazdy na rowerze. Każdy z uczniów skorzystał z przejażdżki bryczką. Gospodarstwo dysponuje ogromnym placem zabaw oraz wieloma miejscami na odpoczynek i dobrą zabawę. Na koniec był pyszny, ciepły poczęstunek oraz owoce.

     • VI Turniej Szachowy Dobrosułka

      Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w VI Turnieju Szachowym Dobrosułka. Sędzią głównym był pan Henryk Paciejewski, natomiast organizacją zajęła się pani Elżbieta Kurowska-Hoły, która prowadzi zajęcia szachowe w naszej szkole.

      Impreza ta pokazuje jak przyjemnie można spędzić czas, sprawdzić swoje umiejętności szachowe oraz nauczyć się wygrywać i przegrywać.
      Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:

     • Nasze przedstawicielki w Lubuskim Sejmiku Dziecięcym

      31 maja uczennice naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w Lubuskim Sejmiku Dziecięcym. Tegoroczne, IX posiedzenie Sejmiku, odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze pod hasłem „25-lecie Województwa Lubuskiego”. W pracach Sejmiku wzięli udział przedstawiciele
      25 szkół naszego województwa. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzyli radni dziecięcy, a drugą tworzyli uczniowie, którzy wcielili się w rolę dziennikarzy relacjonujących obrady. Naszą szkołę reprezentowały: drugi już rok - Aleksandra Kuc z klasy 7a (jako radna) i Anastazja Antończak z klasy 6a, która po raz pierwszy mogła wykazać się jako dziennikarka.

     • Konkurs pięknego czytania

      Uczennice i uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie pięknego czytania zorganizowanym 5.06.2023 r. w naszej bibliotece. Czytając wybrany przes siebie fragment ulubionej książki uczestnicy zmagań ze słowem pisanym starali się zaprezentować nie tylko wzorową technikę czytania, ale również próbowali stosować odpowiednie środki artystycznego wyrazu.
      Najlepiej udało się to: Anastazji Antończak, Kindze Mruk oraz Mariannie Radzińskiej.
      Wyróżnione zostały również: Angelika Piosik i Julia Kulczewska.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pięknych prezentacji - organizatorki: Ewelina Wozińska, Agnieszka Weimann i Wioletta Wernerowska.

     • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

      W tegorocznym konkursie mitologicznym „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trudno było zatem rozstrzygnąć, kto otrzyma zwycięski laur. Na początku na czoło wysunęła się klasa 5a, ale potem rywale zaczęli ich skutecznie wyprzedzać. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Anastazja Antończak, Katarzyna Stasik i Leon Łasiński.

      Na zaszczytnym II miejscu uplasowali się: Klaudia Kruk, Malwina Malka oraz Jakub Kędziora. Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Nadia Gierszewska, Adam Gołębiowski i Kamil Smagur.

      Gratulacje dla rywalizujących uczniów!

      Organizatorki konkursu: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

     • Rozstrzygnięcie konkursu

      Spośród 15 klas naszej szkoły największą ilością DOBRYCH UCZYNKÓW wykazały się 4 klasy: 1 miejsce - klasa 7 a, upiększając szkolne korytarze - uzyskała 100 punktów, 2 miejsce - klasa 4b, zdobywając 31 punktów, 3 miejsce - klasa 1b zdobywając 20 punktów,oraz 3 b uzyskując 18 punktów. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, w czynieniu dobra w życiu codziennym.
      Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie smakołyków. Katecheci

     • Wyróżnienie w Finale Wojewódzkim Amatorskich Grup Teatralnych

      30 maja 2023 okazał się szczęśliwym dniem dla Reimannówek.

      Nasza grupa teatralna ponownie zatriumfowała i w tym roku, otrzymując wyróżnienie w Finale Wojewódzkim Amatorskich Grup Teatralnych.

      Aktorzy nasi przedstawili sztukę pt. „Mały Książę” w reżyserii p. J.Reimann. Nie była to forma bajkowa i bogata w dekoracje, lecz forma w której przekaz wartości był najważniejszy. Skupiliśmy się na symbolach i słowie. Wyjątkowa, współczesna jazzowa muzyka Leszka Możdżera, w awangardowej produkcji, podkreślała oryginalność i klimat spektaklu.

     • Przyjemne z pożytecznym

      Uczniowie kl. 6 i 7 wyjechali do Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Mieli szansę
      obejrzeć szkołę, poznać uczniów i uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do pracy
      leśnika. Na koniec spędzili czas przy ognisku, smażąc kiełbaski.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Nasi uczniowie w kolejnym finale wojewódzkim!

      Nasza grupa teatralna „Reimannówki“ ponownie nominowana do
      FINAŁU LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH – TEATR 2023.
      Finał odbędzie się 30 maja 2023 r. W tym roku startujemy z przedstawieniem „Mały Książę”.
      Trzymajcie za nas kciuki !

     • 19 maja - dzień dobrych uczynków w Szkole Podstawowej w Babimoście

      Pomysłodawcą święta Dnia Dobrych Uczynków jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie. Arka zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt czy środowiska naturalnego. Pomysł ARKI zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji czy mediów.
      Również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji w postaci szeregu inicjatyw.
      Jedną z nich było wdrażanie dzieci i młodzieży w chęć niesienia pomocy środowisku, a więc szerzenia akcji czystości w najbliższym otoczeniu - szczególnie miasta Babimost.

     • Majowa niespodzianka

      W poniedziałek 8 maja na uczniów naszej szkoły czekała niezwykła niespodzianka – szkolne korytarze przeszły niesamowitą metamorfozę. Kto za tym stoi? Dorota Szelągowska? A może Krzysztof Miruć albo telewizja Polsat 😊

      Otóż nie. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z firmą IKEA Industry w realizacji projektów wspierających rozwój uczniów, a także promujących działania ekologiczne. W tym roku IKEA dofinansowała projekt o nazwie 3 x R – relaks, ruch, rozrywka, który zakładał zagospodarowanie przestrzeni korytarzowych na trzech różnych kondygnacjach budynku tak, by powstały dostępne dla uczniów strefy o różnej funkcjonalności.

      Na parterze dla najmłodszych i pełnych energii uczniów klas 1-3 urządziliśmy strefę ruchu – wypełniły ją tablice sensoryczno-manipulacyjne oraz gry podłogowe.

      Na pierwszym piętrze powstała strefa gier – stoliki z grami planszowymi i kolorowe pufy umożliwiają spędzanie przerw w miłym towarzystwie koleżanek i kolegów. Można zagrać w chińczyka, szachy czy warcaby i zrelaksować się po trudnym sprawdzianie.

      Z kolei na drugim piętrze zagościły kwiaty – doniczkowe i tekstylne. Tam bowiem powstał przytulny kącik relaksu. Wykonane z palet i wyłożone kolorowymi poduchami siedziska, w otoczeniu mięciutkich zasłon i pięknych roślin pozwalają odpocząć, poczytać książkę, porozmawiać z rówieśnikami, bowiem zgodnie z założeniami projektu nowe miejsca to strefy bez telefonu, tu rozmowy toczą się tylko na żywo, twarzą w twarz.

      W realizację projektu zaangażowało się mnóstwo osób – uczniowie, którzy malowali palety, obszywali zasłony, urządzali kąciki podczas majówki. Pracownicy firmy IKEA – pani Paulina Wolska, która koordynowała nasz projekt z IKEĄ oraz załatwiała wszelkie sprawy formalne. Pani Elżbieta Twardowska, panowie Rafał Wieczorek, Dominik Pawluk, Kornel Radziński, Mieczysław Kostera, Tomasz Waligórski i Michał Kurasiak, którzy podczas ferii zimowych spędzili w szkole cały dzień szlifując palety, a następnie skręcając je, aby powstały fotele. Pracownicy firmy budowlanej oraz sam szef – pan Marek Muńko, który osobiście przywiózł palety z IKEI do szkoły. Pracownicy obsługi naszej szkoły – którzy porządkowali, pomagali urządzić i upiększać nasze korytarze. Rodzice oraz wychowawczynie klas 1-3 przygotowali cudowne tablice manipulacyjne, działając przy tym w myśl zasad upcyclingu. Z kolei pan Wojciech Jaroszek zaprojektował i drukował na drukarce 3D pionki i figury do gier. Wreszcie nauczycielki – pani Aleksandra Michalska i Patrycja Stajkowska (oraz sama pani dyrektor – Ewa Pietrusiewicz), które nie tylko napisały i koordynowały projekt, zakupiły niezbędne materiały, ale też osobiście kleiły gry podłogowe, prasowały zasłony, meblowały kąciki.

      Warto jeszcze wspomnieć, że wcześniej nowe przestrzenie korytarzowe zostały wyciszone, aby zwiększyć komfort odpoczynku i relaksu uczniów.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację naszego projektu serdecznie dziękujemy – bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady 😊

      Efekty naszej kilkumiesięcznej pracy można podziwiać na zdjęciach.

      Poniżej link do filmiku prezentującego drukowanie figury szachowego króla w drukarce 3D:

     • Nasz uczeń w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego!

      Uczeń klasy 8b Michał Długosz reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii "Recytacja", który odbył się 17.05.2023 r. w Kłodawie. Piękną interpretacją tekstu o problemach młodzieży, będącego fragmentem książki "Stowarzyszenie umarłych poetów", Michał poruszył publiczność. Gratulujmy mu udziału w konkursie!

     • „Z wizytą w kubańskiej wiosce”

      Koncerty zielonogórskiej filharmonii „Orfeusz” z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” to możliwość poznania różnego rodzaju muzyki, instrumentów oraz wspólnej zabawy uczniów klas I-IV. Ostatni koncert w roku szkolnym 2022/23 pt. „Z wizytą w kubańskiej wiosce” zaprowadził uczniów do wioski kubańskiej. Rytmiczna muzyka tak poruszyła uczniów iż trudno było usiedzieć na fotelach.
      Na takie koncerty czekamy w nowym roku szkolnym.

    • Kangur Matematyczny
     • Kangur Matematyczny

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny.
      Konkurs wywodzi się z Australii. W roku 1990 obył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.
      Kangur został doceniony przez Francuskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą ALEMBERT w 1994 roku w kategorii: najlepszy sposób popularyzacji matematyki.
      W Kangurze bierze obecnie udział około 30 krajów. Z radością informujemy, że w tym roku wyróżnienia otrzymali Julia Kluczewska z klasy 4 b i Marcel Misiak z klasy 8 a. Gratulujemy!

     • Wycieczka do portu lotniczego w Nowym Kramsku

      Jak wyglądają miejsca na lotnisku na co dzień niedostępne dla pasażerów? Jak prezentują się w powietrzu startujące i lądujące samoloty, oglądane z bliskiej odległości? Na czym polega praca służb lotniczych? Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 2a i 2b podczas wycieczki w dniu 28 kwietnia 2023 roku. Dzieci zostały zapoznane z zasadami funkcjonowania portu lotniczego oraz poznały jego infrastrukturę. Została im zaprezentowana praca Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Uczniowie przeszli „ścieżką pasażera”, jechali autobusem po płycie lotniska, obserwowali lądowanie i start samolotu oraz zdobyli podstawową wiedzę z zakresu działania służb bezpieczeństwa.

     • Konkurs kulinarny

      Ostatnie dni w naszej szkole były bardzo pracowite, ponieważ Samorząd Uczniowski zorganizował Konkurs Kulinarny o puchar MasterChef’a 2023 ufundowany przez panią dyrektor Ewę Pietrusiewicz. Polegał on na rywalizacji klas 4-8 w przygotowaniu dwóch dań. Temat przewodni konkursu to: „Zdrowo na co dzień”. Rywalizacja miała na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Czteroosobowe jury oceniało potrawy według: smaku, aromatu, kreatywności, kolorystyki, zgodności z tematem oraz czystości miejsca pracy, a i tak miało ogromny problem z wyróżnieniem zwycięzców. Wszystkie dania były bardzo zróżnicowane i smakowite. Ich sposób podania również budził zachwyt. A oto podium MasterChef’a szkoły:

      I miejsce - klasa 4b

      II miejsce - klasa 8b

      III miejsce - klasa 5a

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Zajęcia kulinarne odbywały się w pracowni gastronomicznej, która została doposażona w sprzęt z progrmau "Laboratoria Przyszłości".

     • Kolejny sukces naszego ucznia

      Z radością informujemy, że uczeń klasy 8b, Krzysztof Paciejewski, jest finalistą Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy zdolnemu uczniowi i jego opiekunce - pani Wioletcie Wernerowskiej!

     • Majowe święta

      Majowe Święta Narodowe - dni o których należy pamiętać.

      1. 1 maja- Święto Pracy
      2. 2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
      3. 3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji.
     • Finał konkursu plastycznego

      Uczennica klasy 6a, Katarzyna Stasik, brała udział w finale wojewódzkim Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii "Plastyka", który odbył się 26.04.2023 r. w Zbąszynku. Kasia stworzyła piękną pracę na temat "Pokój artysty". Gratulujemy naszej uczennicy udziału w finale!

     • Rok Wisławy Szymborskiej

      W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki nagrodzonej Nagrodą Nobla w 1996 roku.

      Również nasza biblioteka przypomniała uczniom postać poetki i jej niezwykłą twórczość. W ramach akcji "Przerwy z Szymborską" odwiedzający kącik obok biblioteki mogli otrzymać wydrukowany wiersz, wyklejankę lub wylosować cytat z jej twórczości. Towarzyszyła nam piosenka Sanah "Nic dwa razy", która popularyzuje ten piękny wiersz.

     • Dekoracyjne słoiki

      Na lekcji techniki uczniowie klas 6 wykonali dekoracyjne słoiki. Wykorzystali do tego głównie naturalne elementy:piasek, kamienie, szyszki, gałązki, rośliny tworząc oryginalne kompozycje. Słoje można było podziwiać na szkolnym korytarzu, a teraz staną się ozdobą w domach uczniów.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.

     • Z okazji Dnia Ziemi

      By uczcić Dzień Ziemi, obchodzony 22 kwietnia, uczniowie na zajęciach z etyki budowali obraz naszej planety z klocków. Ukazywali wizję optymistyczną – gdy zadbamy o naturę i jej dary, ale i także pesymistyczną - pełne śmieci morza, pozbawione zieleni lądy. Prace młodych ludzi to też apel do dorosłych!

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska

     • Spotkanie z pisarką

      Nawet uczniowie czytający wyłącznie obowiązkowe lektury z wielką uwagą przysłuchiwali się opowieściom pisarki Anny Czerwińskiej-Rydel, która 21.04.2023 r. odwiedziła Babimost. Autorka 50 książek biograficznych opisujących życie i dokonania znanych postaci opowiadała anegdoty ze swoich pisarskich zmagań. Nasi uczniowie zasypali literatkę mnóstwem pytań. Może wśród nich również kryje się literacki talent?

     • 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

      19 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jedenastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji przygotowywali żółte żonkile - będące symbolem akcji, którymi została przyozdobiona cała szkoła. W trakcie zajęć uczniowie klas 1-6 wysłuchali też opowiadań nawiązujących do powstania.

     • Jesteśmy najlepsi!

      Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w konkursie z języka niemieckiego „Najpiękniej czytający w języku niemieckim”.
      Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas 5 i 6.
      Wszyscy uczestnicy byli miło zaskoczeni poziomem umiejętności czytania jaki zaprezentowali, mimo tak krótkiego okresu nauki tego języka. Uczniowie zajęli następujące miejsca:

     • Sukces naszego ucznia

      W ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 19.04.2023 r. w Bojadłach odbyły się eliminacje powiatowe w kategorii recytacje, w których wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Nadia Korzeniewska, Adrian i Aleksandra Kuc, Lilianna Waligórska oraz Michał Długosz. Musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pokonać tremę podczas publicznego wystąpienia, co z pewnością stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego każdy z uczestników zasługuje na duże uznanie. Jury przyznało wyróżnienie Aleksandrze Kuc. Niemały sukces odniósł Michał Długosz z klasy 8b. Otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego. To jego debiut w zmaganiach ze sztuką żywego słowa. Zatem serdeczne gratulacje! Trzymamy kciuki z jego występ w finale wojewódzkim!

     • Ruch to zdrowie

      W Szkole Podstawowej w Babimoście zakończony został drugi etap projektu realizowanego we współpracy z firmą IKEA Industry – Ruch to zdrowie. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 15.410 zł z IKEA oraz wsparciu Rady Rodziców w wysokości 4.750 zł a także środkom własnym na terenie szkoły powstała siłownia zewnętrzna wyposażona w 17 różnych urządzeń do treningu.

      Siłownia służy uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście przede wszystkim do aktywnego spędzania przerw międzylekcyjnych. Korzystają z niej również dzieci przebywające w świetlicy. Po godzinie 16.00, kiedy kończą się zajęcia szkolne, mogą na niej trenować wszyscy mieszkańcy Babimostu. Zapraszamy!

      Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe firmie IKEA Industry oraz Radzie Rodziców.

     • Posiłek w szkole i w domu

      W Szkole Podstawowej w Babimoście zakończony został projekt z rządowego programu Posiłek w szkole i w domu, na który szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 80.000 zł przy 20.000 wkładu własnego. W ramach projektu wykonany został remont stołówki szkolnej i części kuchni oraz zakupiono nowoczesne urządzenia do przygotowywania posiłków, m.in. piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, nowoczesną zmywarko-wyparzarkę kapturową, lodówkę, zamrażarkę, nowe szafki i stoły kuchenne, a także drobny sprzęt kuchenny i zastawę stołową.

      Dzięki projektowi przygotowywane w szkole obiady są jeszcze zdrowsze, a zjedzone w czystej i estetycznej stołówce smakują wyśmienicie.

     • Nowe gabinety

      Szkoła Podstawowa w Babimoście wreszcie ma gabinet logopedyczny i gabinet do zajęć
      korekcyjno-kompensacyjnych. Dzięki zaadaptowaniu nowych pomieszczeń i pozyskaniu
      25.000 zł na wyposażenie, uczniowie SP Babimost mogą korzystać z estetycznych i
      nowocześnie urządzonych pomieszczeń do zajęć z zakresu pomocy pedagogiczno-
      psychologicznej.
      Nowe gabinety są pięknie wyremontowane i wyposażone w nowoczesne pomoce
      dydaktyczne, w tym monitory interaktywne, na których uczniowie korzystają z zakupionych
      w ramach programu Aktywna tablica za kwotę 35.000 zł multimedialnych programów
      wspierających pracę pedagogów specjalnych i logopedów. Specjalistyczne oprogramowanie
      zawiera tysiące interaktywnych ćwiczeń do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
      rewalidacyjnych, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Lekcje prowadzone w ten
      sposób zwiększają zaangażowanie uczniów i ich motywację do dodatkowych ćwiczeń, dzięki
      czemu zajęcia są bardziej skuteczne i efektywne. Z kolei nauczycielom i terapeutom
      pozwalają na całkowitą indywidualizację procesu dydaktycznego.

     • Efektowna Balladyna

      Kolejny raz uczniowie klas 8 i 7 obejrzeli adaptację lektury. Tym razem była to „Balladyna” w gorzowskim teatrze. Spektakl trwał około 2 godzin z antraktem. Oprócz dialogów ważną funkcję pełniła choreografia. Śmierć niektórych bohaterów, przemianę charakteru tytułowej postaci ukazywano symbolicznie dzięki kostiumom. W przedstawieniu wykorzystywano zmianę oświetlenia, scenę obrotową. Te efekty specjalne miały pobudzić wyobraźnię. Miejscami jednak nie współgrały z treścią. Sugestywnie wcielili się w role aktorzy grający Grabca, Skierkę czy Chochlika. W ciekawy sposób też zaprezentowano przemianę wybranka Goplany w wierzbę. Duże wrażenie zrobił także finał sztuki. Piorun rażący Balladynę oślepił na chwilę widzów.

     • Dzień Zawodowca w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

      Uczniowie klas 8 i 7 po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w Dniu Zawodowca zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Zbąszyniu.
      Podczas dni otwartych rzemieślnicy pokazywali swoje zawody a uczniowie mogli spróbować swoich sił, wykonując proste czynności związane z tymi zawodami. Mieliśmy szansę poznać specyfikę pracy między innymi: KUVERT POLSKA z Przyprostyni, Instalatorstwo Sanitarne i Studniarstwo Jan Tomiński ze Zbąszynia, AUTO-WASZKOWIAK Sp.o.o z Perzyn, Lakiernia Krzysztof Mirek z Przyprostyni, Kwaśnik SKDP ze Zbąszynia, NAVIGATOR HOTEL ze Zbąszynia oraz wiele innych zakładów pracy skupionych w Cechu Rzemiosł Różnych.
      Uczniowie zapoznali się również z szeroką listą rzemieślników deklarujących chęć przyjęcia uczniów na naukę zawodu w latach 2023 - 2026. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wydarzeniu.

     • Konkursy wielkanocne

      Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursach wielkanocnych. Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu kartki świątecznej techniką dowolną. W wyniku głosowania zwyciężyły następujące osoby:

      -1 miejsce: Kornel Rychły,
      -2 miejsce: Oktawia Rudnicka
      -3 miejsce: Antonina Łozowicka

      Konkurs literacki na opowiadanie pt.: „Wielkanocna przygoda” był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Najpiękniejsze opowiadania napisali:

     • Tajemnica miłości

      Wielu młodszych uczniów naszej szkoły zaczytuje się wręcz w książkach szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Na podstawie jednej z nich powstało przedstawienie pt. "Tajemnica miłości" przygotowane przez trzecioklasistów pod kierunkiem Eweliny Wozińskiej i Wioletty Wernerowskiej. Spektakl został wystawiony 4.04.2023 r., a wystąpili w nim: Michalina Maszewska, Julia Wolska, Adrian Kuc, Nadia Korzeniewska, Łukasz Owczarek, Kornel Rychły, Zofia Miodun, Patrycja Pożniak, Tomasz Buda i Jakub Kosicki. Młodym aktorom przygotowanie inscenizacji dało wiele radości, a widzom dobrą zabawę. Efekt ich pracy możemy obejrzeć na zdjęciach i filmie.

     • Dni otwarte w sulechowskich szkołach

      Dnia 4 kwietnia odbyły się Dni Otwarte w CKZiU w Sulechowie oraz w tamtejszym LO. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką szkół. Obejrzeć pracownie zawodowe i sale lekcyjne. Dzięki temu, będzie im łatwiej podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek i Aleksandra Michalska.

     • Dzień Zdrowia

      Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Zdrowia przypominając uczniom o Światowym Dniu Zdrowia, który wypada w tym roku w piątek. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne, zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

      We wszystkich klasach odbyły się pogadanki z pedagogiem szkolnym i pielęgniarką na temat prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz higieny. Panie podkreślały ważność śniadania, sportu, snu i umiejętności czytania etykiet.

     • III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

      31 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkoły podstawowej z Babimostu oraz z Zespołów Edukacyjnych z Podmokli Małych i Nowego Kramska.

      Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

      W konkursie brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:

      Miejsce 1.

      Uczniowie z klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 2.

      Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 3.

      Uczniowie z klasy 8 z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku

      Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN. Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 8b – uczniom SP w Babimoście.

      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

      III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – panie: Anna Prządka, Agnieszka Gaertner, Aleksandra Michalska, Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska.

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

     • Gminny konkurs recytatorski

      Nasi uczniowie 29.03.2023 r. wsapniale zaprezentowali swoje umiejętności krasomówcze podczas gminnego konkursu zorganizowanego w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do etapu powiatowego nominacje uzyskali: Nadia Korzeniewska, Adrian Kuc, Lilianna Waligórska, Aleksandra Kuc i Michał Długosz. Wszystkim gratulujemy udanych prezentacji, a nominowanym życzymy dalszych sukcesów.

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy"

      "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy" - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem pani Muzyka przeniosła dzieci w przepiękne góry - Alpy. Dzieci poznały instrumenty takie jak: dzwonki, fujarki, klarnet, gitarę.
      Muzykanci przebrani w regionalne stroje zachęcali dzieci do wspólnej zabawy przy rytmach granej muzyki.

     • Światowy Dzień Teatru

      Światowy Dzień Teatru zainicjował w nasze szkole Szkolny Klub Europejski, a dokładniej nasza grupa teatralna „Reimannówki”. Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę „Nasze spektakle teatralne”,
      która jest naszym wspaniałym wspomnieniem a zarazem inspiracją do dalszej pracy. Dla uczniów naszej szkoły zorganizowaliśmy seanse filmowe z nagraniami naszych przedstawień oraz innych przedstawień internetowych. Nie obyło się bez małych warsztatów teatralnych, konkursów i opowieści o teatrze.
      To był zaczarowany i bardzo radosny dzień.

     • Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym

      Dnia 23 marca 2023r.w GOK w Babimoście miały miejsce eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Na konkurs przybyli uczniowie z powiatu zielonogórskiego, którzy w konkursie plastycznym w swojej gminie lub miejscowości, otrzymali nominację do etapu wyższego. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Stasik z klasy szóstej i Antonina Łozowicka z klasy trzeciej. Tym razem tematem pracy były postacie z bajek Disneya. Prace były bardzo różnorodne, każda z nich była ciekawa i miała swój urok. Komisja jako Rada Artystyczna miała nie mały problem z wyborem tylko kilku prac, które zostały nagrodzone i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymała Katarzyna Stasik ( grupa wiekowa 4-6). Kasi gratulujemy sukcesu.

      Tekst i zdjęcia - Bożena Wołek.

     • Liga Talentów

      21 marca – w pierwszym dniu wiosny w naszej szkole odbyła się gala „Liga talentów”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły. Chętni mieli okazję zaprezentowania swoich talentów i pasji przed całą społecznością szkolną. Efekty tych prezentacji zostały docenione przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Było co podziwiać, bo nasi uczniowie mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań: śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, uprawiają sporty, są świetni w układaniu kostki Rubika, graniu w szachy, konstruowaniu z klocków Lego, rysowaniu, recytowaniu… Nie sposób wymienić ich wszystkich.

      Oprócz występów w sali gimnastycznej można było odwiedzić stoiska, gdzie prezentowano różnorodne pasje w postaci rękodzieł, różnorodnych zbiorów oraz pięknych rysunków.

      „Liga talentów” była bardzo ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą zabawą. Wielu uczniów miało okazję pokazania się po raz pierwszy przed szkolną społecznością, a także zmierzenia się trudną sztuką autoprezentacji.

      Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Nagrody dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

      Dziękujemy wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do prezentacji, Panu Rafałowi Urbanowiczowi oraz Panu Wojciechowi Jaroszkowi za nagłośnienie imprezy oraz Panu Arturowi Sołtysiakowi za wszelką pomoc.

      Występy uczniów zostały sfilmowane kamerą cyfrową zakupioną w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez naszą szkołę.

      Samorząd Uczniowski

     • Jak udekorować stół na różne okazje

      Na lekcjach techniki uczniowie klas 6 zrealizowali projekt "Jak udekorować stół na różne okazje". Dowiedzieli się, jak wygląda nakrycie proste stołu, co może posłużyć jako dekoracja. Następnie sami wybrali okazje i opracowali pomysły na udekorowanie stołów.Pojawiły się dekoracje na romantyczną kolację, Halloween, jesienną kolację, baby shower, wesele, posiłek w stylu azjatyckim czy vintage. Uczniowie wykazali się kreatywnością, a zajęcia sprawiły im dużą radość i dały satysfakcję.

     • Mistrzowie Intelektu

      Po przerwie spowodowanej pandemią po raz kolejny z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się konkurs „Mistrz Intelektu”. Rywalizowały klasy 6, 7, i 8. Należało wykazać się kreatywnością, refleksem, umiejętnością porozumiewania się bez słów lub odwrotnie bogatym słownictwem. Liczyła się również współpraca w trzyosobowym zespole. Każdy z nich zasłużył na wyróżnienie. Do rozstrzygnięcia, kto zostanie zwycięzcą, potrzebna była dogrywka pomiędzy uczniami z kl. 6a i 8b. Zdecydował 1 punkt. Jakub Cyl, Krzysztof Paciejewski oraz Jacek Wołek zdobyli dla swojej klasy puchar oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców. Na zaszczytnym drugim miejscu znaleźli się Anastazja Antończak, Hanna Wieczorek oraz Hubert Doliński. Podium zamknęli Aleksandra Kuc, Szymon Radziński i Mateusz Świderski. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dla niektórych będzie szansa, by się odegrać za rok. Nagrodę ufundowała Rada Rodz

     • Dzień kolorowej skarpetki

      21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Również w naszej szkole wiele osób założyło kolorowe skarpetki, aby okazać solidarność z osobami z zespołem Downa.

     • Święto liczby Pi

      Zgodnie z tradycją w dniu 14 marca 2023 r. obchodziliśmy święto liczby Pi. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali różne ciekawe zadania dotyczące liczby będącej ilorazem obwodu i średnicy koła.

      Nauczycielki matematyki

     • Szkolny konkurs recytatorski

      Wyniki eliminacji szkolnych do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii „Recytacja”

      Kategoria klasy 1-3:

      Nadia Korzeniowska, Adrian Kuc, Maria Kremer, Kornel Rychły. Wyróżnienie – Olha Yehorova.

      Kategoria klasy 4-6:

      Anastazja Antończak, Zuzanna Buda, Angelika Piosik, Lilianna Waligórska.

     • WYNIKI KONKURSU “Czytam dla siebie - czytam dla ciebie”

      WYNIKI KONKURSU “Czytam dla siebie -czytam dla ciebie”

      (tworzenie audiobooków obcojęzycznych wspólnie z rodzicami)

      W dniu 7 marca br. zostały ocenione prace konkursowe.
      W konkursie “Czytam dla siebie - czytam dla ciebie” uczestniczyły dzieci i młodzież naszej szkoły.

      Lista nagrodzonych poniżej :

     • W zamku Drakuli

      Uczniowie klas 4 pojechali do Teatru Lubuskiego, by obejrzeć przedstawienie pt. „Drakula”.
      Tytuł sugerował, że będzie w nim nastrój grozy. Jednak, jak się okazało, „straszliwy wampir” to nieco niezdarny, pragnący znaleźć żonę krwiopijca. Jego wybranka serca postawiła mu surowy warunek. Miał zmienić dietę. Pan zamku musiał się podporządkować, jeśli nie chciał pozostać singlem. Na uwagę zasługiwała świetna, mroczna scenografia. Rekwizyty też przywodziły na myśl horror. Jednak dziecięcą publiczność potrafił rozbawić aktor wcielający się w role lokaja, listonosza czy pielęgniarki.
      Sztuka stanowiła umiejętne połączenie teatru lalkowego i popisów aktorskich. Młodym widzom najbardziej podobała się scena imprezy, którą urządził służący podczas nieobecności hrabiego
      Drakuli.

     • KONKURS WALENTYNKOWY W SP  W BABIMOŚCIE ROZSTRZYGNIĘTY

      Po Walentynkach pozostały wspomnienia, ale dla klas 1-8, wróciły wraz z rozstrzygniętym konkursem religijnym pt. ,, Walentynka dla Pana Jezusa”. To pierwsza edycja konkursu w tej szkole. Do wyrażenia miłości do Jezusa w pracach plastycznych włączyli się uczniowie klas 1-7.

      Oto wykaz zwycięzców:

     • Fantazyjne kanapki

      Na lekcjach techniki uczniowie klas 5 wykonali fantazyjne kanapki. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Dzieci utrwaliły nawyki zdrowego odżywiania, rozwinęły kreatywność. Udowodniły, że to,co jest zdrowe, może też atrakcyjnie wyglądać i doskonale smakować.

     • Dni profilaktyki

      Przez trzy dni obchodziliśmy w szkole “Dni profilaktyki”. Dla najmłodszych uczniów zorganizowaliśmy przerwy w ruchu, czyli zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez Marysię i Maję z 8b. Dla starszych uczniów przygotowano strefę relaksu z muzyką relaksacyjną oraz stoiska profilaktyczne, w które zaangażowali się bracia Michał i Wojtek z 8b. Stoiska profilaktyczne miały uświadomić uczniom jak alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania tych tematów młodzież miała okazję założyć specjalne okulary - alkogogle i narkogogle (imitujące stan nietrzeźwości). Uczniowie mogli przekonać się, że zadania z użyciem tych okularów są trudne do wykonania, a nawet niemożliwe. Przekonali się jak po spożyciu alkoholu i innych substancji psychoruchowych spowalnia się czas reakcji na bodźce, zmienia się ocena odległości, zaburza koordynacja wzrokowo - ruchowa i

     • Tablice sensoryczne

      Rodzice uczniów klas 1a, 1b,2a, 2b, 3a i 3b wykonali tablice, które mają służyć dzieciom do zabawy podczas przerwy Ręcznie wykonane, drewniane tablice manipulacyjne to idealna zabawka, które pozwolą dzieciom rozwijać umiejętności psychomotoryczne. Oprócz tego tablice sensoryczne pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów oraz umożliwiają ćwiczenie koordynacji rąk. Dziękujemy rodzicom, a dzieciom życzymy przyjemnej zabawy!

      Bernardeta Mikołajczak, Małgorzata Piechaczek, Iwona Firlej-Prętka, Elżbieta Kurowska-Hoły, Dominika Pawluk, Magdalena Żok.

     • Wizytówki sal lekcyjnych

      Podczas lekcji techniki uczniowie klas 5 i 6 wykonywali wizytówki sal lekcyjnych. Zadanie dostarczyło im wiele radości, rozwinęło kreatywność, zdolność wytworzenia czegoś nowego i oryginalnego. Wizytówki w najbliższych dniach będą umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych.

      Tekst i zdjecia - Monika Maksimczyk.

     • Targi edukacyjne

      Nasi ósmoklasiści stoją przed podjęciem ważnej decyzji życiowej związanej z dalszą ścieżką kariery zawodowej. Dlatego w szkole zorganizowano w dniach 6-7 marca targi edukacyjne, podczas których reprezentanci kilku szkół zapoznali nas ze swoją ofertą. W targach udział wzięli przedstawiciele:

      Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu,

     • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

      Dnia 3 marca 2023 r. w GOK w Babimoście odbyły się Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - eliminacje gminne.
      Temat pracy to:,, Moje spojrzenie na miasto”. Uczniowie mieli do wyboru różne techniki malarskie i rysunkowe. Czas wykonania pracy to 2 lub 3 godziny w zależności od kategorii wiekowej. Młodzi artyści bardzo się zaangażowali w wykonanie prac. Najczęściej malowanym miastem był Babimost. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek oraz podsumowanie Eliminacji Gminnych. Wszystkie prace były bardzo ładne - dominowały techniki malarskie.
      Komisja do etapu powiatowego zakwalifikowała:
      W kategorii I-III - pracę Antoniny Łozowickiej kl.IIIa ;
      w kategorii IV- VI - pracę Katarzyny Stasik kl. VIa;
      w kategorii VII- VIII pracę Zuzanny Dembowskiej kl. VIII.

      Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mruk, Vladyslava Nykuzailo i Szymon Radziński.
      Zwycięzcom gratulujemy.

      Tekst i zdjęcia Bożena Wołek

     • Wyróżnienie w konkursie plastycznym

      Uczennica naszej szkoły Marianna Radzińska z klasy IV a otrzymała wyróżnienie w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023. Temat przewodni tego konkursu to ,,Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Marianna namalowała ciekawą i pouczającą pracę plastyczną. Gratulujemy. Opiekun konkursu: Bożena Wołek

  • Dzwonki

   Czwartek 08.06.2023
  • Godziny lekcyjne:

   1. 800   –  845

   2. 855    –   940

   3. 950   –  1035

   4. 1045  –  1130

   5. 1145  –  1230

   6. 1245  –  1330

   7. 1345  – 1430

   8. 1435  – 1520

   9. 1525 - 1610

   • Realizujemy programy:

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 2642267