Biblioteka Publiczna w Babimoście zaprasza:
W świetlicy każdy może rozwijać swoje talenty
- 4
Debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego
- 1
W poniedziałek 23.09 odbyła się debata kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wszystkich klas 4-8 mieli szansę zadać zainteresowanym pytania dotyczące ich ewentualnych rządów w nadchodzącej kadencji. Kandydaci przedstawiali swoje pomysły na urozmaicenie życia szkolnego. Niektóre z nich były bardzo kreatywne. Wybory odbędą się w środę 25.09. W tym roku mamy trzech pretendentòw do Rady Samorządu Uczniowskiego. Są to: Zuzanna Buda z kl. 6b. Zuzanna Ratajczak z kl. 7a oraz Brayan Wąs z klasy 8b.
Co w koźle piszczy? Tradycje ludowe Regionu Kozła
- 6
Sam tytuł podpowiada nam już co było celem spotkania stowarzyszenia muzyków z Regionu Kozła z naszymi uczniami. Nie tylko zapiszczało, ale zagrało i zaśpiewało.
Grupa muzyków z Regionu Koza na czele z p. Marcinem Szczechowiakiem, przygotowało prelekcję na temat tradycji regionalnych w Regionie Kozła. Uczniom zaprezentowano podstawowe instrumenty ludowe z których najbardziej charakterystyczny jest kozioł weselny. Z zaciekawieniem słuchaliśmy nie tylko opowiadań o tradycjach, ale delektowaliśmy się brzmieniem poszczególnych instrumentów. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób i z jakiego materiału są wykonane.
My także miło zaskoczyliśmy naszych gości. Pod kierunkiem p. Bożeny Wołek uczniowie przemienili naszą klasę muzyczną w istny skansen z symbolami, plakatami oraz rekwizytami, które symbolizują Region Kozła. Prezentacją Regionu Kozła zajęła się p. Joanna Piosik, natomiast częścią artystyczną, tańcem i śpiewem naszych uczniów pokierowała p. Jolanta Reimann.
Szkoła otrzymała od Stowarzyszenia specjalne plansze, które będą stanowiły pomoc w samodzielnym prowadzeniu lekcji.
Było miło, kolorowo i muzycznie. Region Kozła będzie miał dla nas, od tej pory inny wymiar.
Dziękujemy i do zobaczenia!
Tekst: Jolanta Reimann. Zdjęcia - Joanna Piosik.
Dzień z wychowawcą w klasach drugich - fotorelacja
- 6
Pomagamy powodzianom
Jak zawsze można liczyć na naszą społeczność szkolną. Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz kadrze szkoły za wsparcie akcji pomocy poszkodowanym w powodzi. Już dziś dary pojadą do potrzebujących.
Samorząd Uczniowski
Dzień Kropki
Klasy pierwsze tradycyjnie obchodziły Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Ubrani w nakrapiane stroje pierwszoklasiści poznali historię dziewczynki, która uwierzyła w siebie, wykonali zakładki według własnego pomysłu i rozwiązywali zagadki. Towarzyszyło im hasło:
"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego dokonać!"37
Akcja „Szkoły Pełne Talentów” sieci sklepów Lidl
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów” sieci sklepów Lidl.
Istotą akcji jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania wybranej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu edukacyjnego i sportowego.
Akcja startuje już 02.09.2024r. i trwa do 05.12.2024r.
Każdy Klient, który przy okazji zakupów za 50 zł ( zakupy zawierające min. jeden owoc lub warzywo) odbierze Talenciaki, chcąc wesprzeć szkoły musi przekazać je samodzielnie skanując kod QR z Talenciaka lub przekazując Talenciak w formie fizycznej do naszej szkoły.
W jaki sposób przekazać zebrane punkty wybranej szkole?
Są trzy drogi:
– Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.
– Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.
– Przekazując Talenciaki fizycznie naszej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek.
Zachęcamy wszystkich do wpierania naszej szkoły i przekazania Talenciaków za pośrednictwem aplikacji bądź wrzucenia ich do skrzyneczki w wejściu głównym, w wejściu dla klas 1-3 i w sekretariacie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- 35
„W baśniowej oprawie”
- 15
Szkolny zespół teatralny „Jorik” po raz drugi zaprezentował publiczności przedstawienie pt. „Śnieżka 2.0”. Młodzi aktorzy wcielili się w baśniowe postacie, których charakter jednak nieco się zmienił… Magiczne lustro okazało się chciwe, krasnoludki były łakome i leniwe, a Czerwonemu Kapturkowi nie podobało się jego imię. Tytułowa Śnieżka broniła głośno puszczy i zwierząt, natomiast Pięknej Bestia zdecydowanie nie przypadła do gustu. Wielu bohaterów ratował z opresji dr Strange.
Na scenie wystąpili: Aleksandra Kuc, Szymon Radziński, Anastazja Antończak, Lilianna Waligórska, Katarzyna Stasik, Hanna Wieczorek, Magdalena Mała, Nataniel Sołtysiak, Leon Łasiński, Paulina Kubiak, Nadia Korzeniewska, Michalina Maszewska, Julia Wolska, Wiktoria Białecka, Patrycja Poźniak, Adrian Kuc, Ernest Łukasiewicz, Kornel Rychły oraz Tomasz Buda.
Specjalne podziękowania dla pani Bożeny Wołek, pana Artura Sołtysiaka i asystenta technicznego Huberta Dolińskiego.Opiekunki szkolnego zespołu teatralnego "Jorik" - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.
Zakończenie nauki klasy 8 a
- 5
Zakończenie roku szkolnego klas 1-7
- 26
Apel podsumowujący osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe klas 1-7
- 12
APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ
- 4
APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowane w naszej placówce. W tym roku szkolnym realizowany był przez pedagoga szkolnego w klasie 2b.
Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami.
Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.
Kolejny sukces Oli!
Nasza uczennica Aleksandra Kuc, która była przewodniczącą podczas obrad Jubileuszowego X Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, została zaproszona na II zwyczajną sesję Sejmiku Województwa Lubuskiego. Przewodnicząca Sejmiku p. Anna Synowiec, zaprosiła Olę na obrady "dorosłego" Sejmiku naszego województwa w dniu 17 czerwca 2024 r.
Podczas obrad Ola została oficjalnie powitana i przedstawiona, a następnie w imieniu wszystkich dzieci odczytała stanowisko z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Z kolei Marszałek Województwa Lubuskiego p. Marcin Jabłoński oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Lubuskiego p. Anna Synowiec w ramach podziękowań wręczyli Oli przepiękny bukiet kwiatów.
W tym ważnym wydarzeniu Oli towarzyszył tata - p. Tomasz Kuc oraz nauczycielka wos-u w naszej szkole p. Ewa Muńko.
Jesteśmy niezwykle dumni, że pasja i zaangażowanie Oli w sprawy społeczne i lokalne znalazły uznanie wśród samorządowców. Życzymy jej dalszych sukcesów!
Klasa 1 c w kręgielni
Klasa 1c w nagrodę za 1 miejsce w konkursie "Drzewo Dobrych Uczynków" wspaniale spędziła czas grając w kręgle.
Wizyta klas pierwszych w Urzędzie Miejskim w Babimoście
- 2
Zajęcia artystyczne w klasie 3b i 5a
- 30
„Sztuka pozwala dotknąć tego, co niedotykalne.
Zmierzyć się z tym, co niemierzalne.
Zobaczyć to, co ukryte głęboko w nas…”Dziecko i wszystko co z nim, wokół niego i w nim samym się dzieje, dokonuje się w trakcie jego rozwoju. Sztuka ma na te procesy ogromny wpływ, bo uwrażliwia, rozwija twórcze aktywności uczniów i ich pozytywne cechy charakteru.
Uczniowie klasy 3b i 5a próbowali w roku szkolnych 2023/24 swoich sił, tworząc rzeczy użytkowe, ale i takie , które miały nacieszyć ludzkie oko. Na zdjeciach kilka ich projektów:
Test i zdjęcia; Patrycja Stajkowska
Klasy pierwsze zwiedziły pocztę
- 2
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie