• Wyniki Konkursu czytelniczego w języku angielskim „Masters of Reading”

     • Uczniowie klas 6-8 przystąpili  do testu składającego się z ćwiczeń sprawdzających rozumienie tekstu pisanego, na podstawie dwóch lektur uproszczonych:

      Dla uczniów kl. 6:  The Missing Coins Johna Escotta
      Dla uczniów kl. 7-8:  Forrest Gump Winstona Grooma

      Najwyżej ocenione prace pod względem literackim i językowym w klasach 6:
      1. Julia Brychcy
      2. Zuzanna Ratajczak
      3. Maja Kubiak

      W klasach 7-8
      1. Antek Grądziel
      2. Anastazja Antończak
      3. Kinga Mruk
      4. Hanna Pisarek

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Powyżej wymienieni uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody.

      Organizatorzy: Patrycja Stajkowska i Agnieszka Gaertner.

      Tekst -Patrycja Stajkowska.

     • Bezpieczni w sieci

     • W lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”.
      Uczniowie klas I-III z „Sieciakami” podczas zajęć z edukacji informatycznej poznawali zasady bezpiecznego  korzystania z Internetu. Dzieci poznały „Netykiety” – zasady świadomego korzystania z zasobów sieciowych, jak również dbania o prywatne dane oraz niebezpieczeństwa związane z utrzymywaniem niepożądanych kontaktów. Oglądały kreskówki, których bohaterami była drużyna Sieciaków, rozwiązywali rebusy, wykonali  karty do gry memorki  oraz układali sieciakowe puzzle.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Spotkanie z muzyką

     • „Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała” - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem muzycy zaprezentowali instrumenty w nietypowy sposób. Prowadziły one ze  sobą  rozmowę, a my usłyszeliśmy  dźwięki  tuby i harfy, które zachęciły uczniów do aktywnego udziału w koncercie.

      Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • „Po drugiej stronie Smoczej Jamy”

     • Klasa 5a omawiała „Władcę Lewawu” D. Terakowskiej. Książka opowiada o alternatywnym świecie po drugiej stronie Smoczej Jamy. Rządzi tam okrutny czarodziej, a mieszkańcom Wokarku zagrażają olbrzymie Pajęczaki. Do takiego świata przedostaje się Bartek. Stara się pomóc Allianom i odnaleźć rodzinę.
      Uczniowie budowali z klocków swoje wizje Wokarku, Lewawu, jego mieszkańców, potworów, a także Nienazwanego i walczącego z nim Bartka.„Po drugiej stronie Smoczej Jamy”Klasa 5a omawiała „Władcę Lewawu” D. Terakowskiej. Książka opowiada o alternatywnym świecie po drugiej stronie Smoczej Jamy. Rządzi tam okrutny czarodziej, amieszkańcom Wokarku zagrażają olbrzymie Pajęczaki. Do takiego świata przedostaje się Bartek. Stara się pomóc Allianom i odnaleźć rodzinę.Uczniowie budowali z klocków swoje wizje Wokarku, Lewawu, jego mieszkańców,potworów, a także Nienazwanego i walczącego z nim Bartka. Książki "Władca Lewawu" zostały zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Prezentacja baśni

     • Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego opowiadali baśnie. Niektórzy wzbogacili swoje prezentacje o rekwizyty, kostiumy, plakaty, pokaz slajdów czy podkład muzyczny. Wymagało to od nich także współpracy i opanowania tremy.

      Nowe wydanie baśni braci Grimm zostało zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Spotkanie z naszym absolwentem

     • Dnia 1.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Dominikiem Dzikowskim. Opowiedział nam on o swojej niepełnosprawnosci, walce z przeciwnościami losu, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zachęcał uczestników spotkania do polubienia na facebooku jego profilu DZIKI TEAM  na którym na bieżąco informuje o wydarzeniach i osiągnięciach. Dziękujemy za to spotkanie.

     • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024

     • Koniec półrocza to czas podsumowania wyników kilkumiesięcznej pracy. Podczas apelu pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz przedstawiła wyniki klasyfikacji i nagrodziła uczniów osiągających najwyższe wyniki w poszczególnych klasach. Przypomniała też ósmoklasistom, że oceny roczne będą decydowały o liczbie punktów przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Warto więc w drugim półroczu zmobilizować się do większego wysiłku, aby wymarzona szkoła średnia okazała się dla każdego dostępna.

      Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w drugim półroczu.

      Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych klas oraz zestawienie frekwencji.

       

     • „Wolność wczoraj i dziś”

     • Z okazji rocznicy wyzwolenia Babimostu 20.01.2024 r. nasi uczniowie wystąpili w krótkiej inscenizacji, w której ukazali różne oblicza wolności dawniej i dziś. Zaprezentowali także kilka scen z dziejów Babimostu – jak walczono o polskość i zachowanie tożsamości na tych ziemiach.
      W spektaklu zagrali: Aleksandra Kuc, Antoni Grądziel, Szymon Radziński, Anastazja
      Antończak, Hanna Wieczorek, Lilianna Waligórska, Katarzyna Stasik, Katarzyna Lewandowska,
      Nataniel Sołtysiak, Leon Łasiński, Igor Skraburski, Hubert Doliński, Paulina Kubiak, Hubert Antończak oraz
      czwartoklasistki Nadia Korzeniewska, Michalina Maszewska i Julia Wolska.
      Przedstawienie „Czym jest wolność?” przygotowały panie: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

       

     • PODZIĘKOWANIA

     • W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla  zwierzaków objętych opieką  Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt ,,Azyl na Koziej''. Młodzież bardzo zaangażowała się w całą akcję i zgromadziła dużą ilość karmy i zabawek.

      Stowarzyszenie przesyła naszym uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne podziękowanie za wsparcie azylowych podopiecznych oraz szerzenie empatii do zwierząt wśród najmłodszych.

     • Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

     • Po kilku miesiącach nauki czytania nasi pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Z zainteresowaniem obejrzeli piękne książki, poznali zasady korzystania z księgozbioru i wypożyczyli swoje pierwsze bajki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książki zakupione w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł. Wkład własny wyniósł 3 000 zł. Miłej lektury!

     • „Nie pal śmieci”

     • CZARNY GRUDZIEŃ

           „Nie pal śmieci” pod taki hasłem w grudniu, miesiącu powietrza pracowali nasi uczniowie. Zrobionymi przez siebie ulotkami promowali akcję, której celem było uświadomienie mieszkańcom naszego miasta szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach. Pokazywali, że spalanie niedozwolonych odpadów w domowych warunkach stwarza nie tylko zagrożenia zdrowotne, ale może być przyczyną bardzo groźnych w skutkach pożarów i zaczadzeń. Wystawę prac można było oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w naszej szkole.

     • Wesołych Świąt!

     • Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia wypełnionych zapachem świątecznych frykasów, nutą wspólnie śpiewanych kolęd, miłością najbliższych, ciepłem życzliwych serc, bliskością, spokojem i radością,  a w Nowym Roku spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności        
                                                                         życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i wszyscy Pracownicy Szkoły

     • W świetlicy już świątecznie:)

     • W naszej świetlicy konkursy na świąteczne prace rozstrzygnięte. Nagrodzonym gratulujemy! Najważniejsze jednak było zaangażowanie i świetne humory, bo przecież Gwiazdka tuż, tuż.
      Gratulujemy i życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

      Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

     • Dyplom za czytanie

     • Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w  IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie.
      W październiku 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! W tym również nasi uczniowie. Przerwa z książką to przyjemny wypoczynek:)

    • GRANTY PPGR – przypominamy o konieczności złożenia oświadczeń
     • GRANTY PPGR – przypominamy o konieczności złożenia oświadczeń

     • Przypominamy, że na podstawie pkt 5 Procedury monitorowania utrzymania efektów projektu Cyfrowa Gmina „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” osoby, które otrzymały sprzęt komputerowy w w/w programie, zobowiązane są złożyć do końca grudnia 2023 r. w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście ul. Rynek 3, 66-110 Babimost oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu sprzętu.

      Oświadczenie.docx

     • CZERWONY LISTOPAD - projekt edukacyjny

     • Listopad to miesiąc energii. Uczniowie dowiadywali się skąd czerpiemy energię, do czego ją wykorzystujemy, jak ją oszczędzać w klasie, w szkole, w domu. Pracowali w grupach omawiając zasady:
      1.Wyłącz urządzenia pobierające prąd (telewizor, komputer, ładowarka, radio), jeżeli w danym momencie z nich nie korzystasz.
      2. Wyłączaj światło w pomieszczeniu, jeżeli w nim aktualnie nie przebywasz.
      3. Nie korzystaj z dodatkowego oświetlenia sztucznego, jeżeli oświetlenie dzienne/naturalne jest wystarczające.
      4. Wymień żarówki na energooszczędne. itp.
      Efektem naszej pracy były plakaty.

     • ŻÓŁTY PAŹDZIERNIK - projekt edukacyjny

     • Nasza szkoła bierze udział w projekcie, którego finałem będzie Światowy Dzień Ziemi. W październiku młodzież pracowała nad zagadnieniami: co to jest słońce, jak dbać o skórę i chronić ją przed słońcem, jakie zagrożenia niesie słońce, jak wykorzystać potencjał słońca itd.

      Celem projektu jest upowszechnienie i pogłębianie wiedzy uczniów na temat problemów ekologicznych oraz działań na rzecz ochrony środowiska. Październik jest miesiącem słońca, co ukazują prace naszych uczniów na wystawie w holu szkoły.

      Tekst i zdjęcia - Barbara Kubaś.