• Merry Christmas!

     • Uczniowie klasy 7a pod kierunkiem pani Patrycji Stajkowskiej przygotowali e-kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Thank you:)

     • Pierwszaki potrafią!

     • Uczniowie klas pierwszych przy wsparciu pani Elżbiety Zdunek przygotowali prace plastyczne o tematyce świątecznej. Oprócz tradycyjnych ozdób z papieru stworzyli na lekcjach informatyki zimowe obrazki w  programie Microsoft Paint. Gratulujemy efektownej twórczości:)

     • SKETCHNOTING - JAK NARYSOWAĆ SOBIE NOTATKĘ?

     • Sketchnoting pochodzi od angielskich słów sketch – szkic, noting – notowanie. Jest to sposób na notowanie, zapamiętywanie i prezentowanie najróżniejszych treści w formie wizualnej. Wykorzystuje się tu rysunki, symbole i różnorodne znaki graficzne.

      Ludzki mózg myśli obrazami, więc notatki graficzne w dużym stopniu usprawniają nam pracę.

      Wykorzystując obraz nie tylko upraszczamy zapis ale i precyzyjniej przekazujemy sens za pomocą symboli, obrazów i ułatwiamy zapamiętywanie.

      Każdy z nas próbował jakiś sposobów, by ułatwić sobie naukę. Uczniowie klas ósmych korzystali na lekcji języka angielskiego ze sketchnotki, by usystematyzować sobie wiadomości z gramatyki. Takim sposobem powstało kilka ciekawych notatek graficznych, dotyczących użycia przedimków a/an/the oraz stopniowania przymiotników.

      Może ktoś z was z nich skorzysta?

       Tekst: Patrycja Stajkowska

     • Mikołajkowe prace plastyczne klas 3 a, 3b, 2a, 2b i 1a

     • Uczniowie klas trzecich i drugich pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pań: Bernardety Mikołajczak, Małgorzaty Piechaczek, Elżbiety Kurowskiej-Hoły, Magdaleny Żok i Dominiki Pawluk przygotowali piękne prace mikołajkowo - gwiazdkowe. Zapraszamy do galerii!

     • "Autoportret z książką"

     •  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs plastyczny pt. "Autoportret z książką". Uczniowie klas 4-7 wykonali swoje portrety pod kierunkiem pani Bożeny Wołek.

      Autorami najlepszych prac są:
      1 miejsce - Natalia Ludowicz kl. 7c
      2 miejsce - Katarzyna Stasik  kl. 4a
      3 miejsce - Kinga Mruk  kl. 4b
      Wyróżnienia: Ewa Michalak 7b, Dawid Żołądkiewicz 4b, Piotr Szewczyk 4a. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły:)
      Gratulujemy!

     • Czas na kreatywność – jak promować Polskę wśród obcokrajowców?

     • Uczniowie klas czwartych stworzyli na lekcjach języka angielskiego sporą kolekcję koszulek, pełną nowych trendów i wzorów.

      Polska gości coraz więcej turystów w zagranicy, którzy nabywają różnorodne pamiątki. Sprawdźcie jakie pomysły na prezent z polskim akcentem dla obcokrajowca mieli nasi czwartoklasiści. Niejeden sklep z pamiątkami pozazdrościłby takiej kolekcji.

      Poniżej prace uczniów, które niejednokrotnie będą się kojarzyć z tym co polskie. Podziwiajcie!

      Tekst - Patrycja Stajkowska.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Zna twoje najskrytsze tajemnice, nigdy cię nie zawiódł, do tego jest zawsze przy tobie. Pluszowy miś, symbol szczęśliwego dzieciństwa, 25 listopada obchodzi swoje święto. Zapraszamy do galerii zdjęć naszych misiaków:)

      Galeria zdjęć

    • Warsztaty profilaktyczne ,,DEBATA”
     • Warsztaty profilaktyczne ,,DEBATA”

     • Od 18 listopada br. w naszej szkole realizowany jest Program Profilaktyczny DEBATA. Jest on polecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.  

      Uczestniczą w nim uczniowie klasy 5a, 6a i 6b. W każdym oddziale realizowane są 3 godziny.  Zajęcia prowadzi pani Kamila Pakosz z Centrum Edukacji i Profilaktyki DIALOG w Krakowie. Pani Kamila dostarcza uczniom obiektywnych informacji, dotyczących tego, czym jest alkohol, jakie jest jego działanie oraz skutki spożywania. Wspólnie z uczniami obalają mity, które krążą wokół alkoholu. Zwraca też uwagę na inne uzależnienia m.in. na nadmierne korzystanie z aplikacji internetowych i gier. Przypomina uczniom, że ważnym krokiem jest ustalenie zasad i etapów stopniowego ograniczania czasu spędzanego przy telefonie i komputerze. Jest to szczególnie ważne w czasie zdalnej nauki.

      Warsztaty realizowane są w ramach współpracy naszej szkoły z  Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście i otrzymanemu na ten cel dofinansowaniu.

       

      Urszula Kusiak - pedagog szkolny.

     • Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Języka Niemieckiego

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Niemieckiego.

      Wydarzenie to miało miejsce 4 listopada 2020 r.

       Uczniowie wykonywali zadania online. Nie ominęły ich emocje towarzyszące tego typu konkursom. Teraz będziemy czekać na wyniki, które mają pojawić się pod  koniec grudnia.

      Angażowanie się w różnego rodzaju przedsięwzięcia językowe pozwala na rozwijanie zainteresowań młodzieży językiem obcym oraz doskonali stopień jego opanowania. Pogłębia  również wiedzę z zakresu  literatury, historii, geografii oraz tradycji i zwyczajów innych krajów, kształtuje też postawy tolerancji i poszanowania dla odmiennych wartości kulturowych.

      W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Są to:

      Martyna Małoid

      Amelia Kubiak

      Nikola Litwa

      Igor Melson

      Maksymikian Lachnicki

      Aleksander Kargul

      Szymon Podolszański

      Wiktor Framm

       

      Wszystkim życzymy powodzenia!

      Viel SpaB und viel Erfolg !

       

       Opiekun: Jolanta Reimann

       

       

     • „Dary Jesieni” w świetlicy szkolnej

     • Pod opieką nauczycieli pracujących w  świetlicy uczniowie klas początkowych przygotowali  wystawę prac pod tytułem „Jesień , czy to ty?”

      Uczniowie poszukiwali jesiennych barw,  które wykorzystali w swoich pracach. Szukali oni w swojej wyobraźni  obrazów  kojarzących się im z tą porą roku. Zapanował też przepiękny klimat podkreślony piosenkami i muzyką o tematyce jesiennej.

      Oprócz tego zebraliśmy w wielkim koszu dary jesieni na które składają się naturalne materiały typu kasztany, żołędzie, kolorowe liście oraz soki i dżemy z różnych owoców wykonanych przez rodziców lub dziadków.  Przy tym  odbyło się wiele dyskusji o jesieni, jej odcieniach, cechach charakterystycznych i cudownej różnorodności  czterech pór roku.

      Zdjęcie i tekst :

      Jolanta Reimann

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Pluszowy miś to bardzo ważna  zabawka dla dzieci na całym świecie. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. Często jest największym przyjacielem i powiernikiem sekretów dziecka. Nic dziwnego, że często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.

      Ma nawet swoje uroczyste święto, które cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

      Skąd  narodził się  pomysł na stworzenie maskotki ?

      Dzień Pluszowego Misia to święto, które jest obchodzone 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki – pluszowego misia.  Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

      Z okazji święta biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek o misiach oraz do zabaw, które zostały wysłane w Librusie na konta rodziców.

      Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w zabawie fotograficznej polegającej na sfotografowaniu swojego ukochanego misia i nadesłaniu zdjęcia na adres ewelina.wozinska@szkola.babimost.pl

      Postarajcie się o ciekawe, może też nastrojowe lub zabawne ujęcia. Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Wszyscy uczniowie z klas 1-3 otrzymają szóstki z plastyki.

      Autorzy 10 najlepszych zdjęć z klas 4-8 również otrzymają szóstki z plastyki.

      Biblioteka szkolna zaprasza do wspólnej zabawy:)

     • ,,Pod kolorowym parasolem jesieni" - "Marzenia"

     • Uczniowie SP w Babimoście wzięli udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - ,,Pod kolorowym parasolem jesieni"  - "Marzenia". Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu zadedykowano tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swoich refleksjach i spostrzeżeniach na temat mijającego roku 2020. To wyjątkowe spotkanie plastyczne. Nikt z nas nie przeżył podobnego okresu izolacji i nie spodziewał się niewidzialnego "gościa", który uwięzi w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.

      Konkurs jest organizowany pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydenta miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów, które zakwalifikowały się do konkursu. Czekamy na wyniki i życzymy sukcesów naszym wychowankom.   Opiekun konkursu - B. Wołek