Aktualności
Powodzenia na egzaminie!
- 17
Zapraszamy do udziału w Gminnym Dniu Dziecka:)
„W poszukiwaniu nici Ariadny”
W tegorocznym konkursie mitologicznym „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trzeba było także przebrnąć przez labirynt pytań i zadań. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:Hanna Fiołka, Marianna Radzińska i Maciej Pańczyszyn.
Na zaszczytnym II miejscu uplasowali się: Barbara Kusiak, Adam Matysiak i Łukasz Owczarek. Natomiast statuetkę Nike oraz tort otrzymali: Patrycja Poźniak, Adrian Kuc oraz Marcel Szymański. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.
Gratulacje dla rywalizujących uczniów!Organizatorki konkursu: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.
Udany występ naszej uczennicy w finale wojewódzkim LKA
Z dumą informujemy, że nasza uczennica Paulina Kubiak z klasy 8b bardzo dobrze zaprezentowała się podczas finału wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Artystycznego (LKA) dnia 9.05.2025 r. w Kostzynie nad Odrą. Jej występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem jury oraz publiczności. Gratulujemy występu i życzymy dalszych artystycznych osiągnięć!
Sukces Anastazji w finale wojewódzkim konkursu plastycznego PRO ARTE 2025!
- 3
Z ogromną dumą informujemy, że Anastazja Antończak, uczennica klasy 8a, zdobyła III miejsce oraz zaszczytny tytuł laureata w finale wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2025!
Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Oczy to miejsce, w którym koncentruje się wszystko, co najważniejsze w człowieku”. Anastazja w wyjątkowy sposób zinterpretowała temat, tworząc poruszającą i dojrzałą pracę, która została wybrana spośród ponad 1100 zgłoszeń z całego województwa!
Ten sukces to nie tylko prestiż, ale i konkretne korzyści – Anastazja uzyskała dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, co z pewnością pomoże jej w rekrutacji do wymarzonej szkoły.
Gratulujemy Anastazji ogromnego talentu, wrażliwości artystycznej i pasji!
Do finału awansowała również uczennica klasy 5 a Aleksandra Czarna uzyskując za swoją piękną pracę tytuł finalistki. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!Opiekunką obu utalentowanych uczennic jest pani Bożena Wołek.
Magiczny dywan w akcji!
- 31
Nauka przez ruch? Tak, to możliwe! W klasach 1–3 odbywają się wyjątkowe zajęcia z kształcenia kreatywności z wykorzystaniem magicznego dywanu – interaktywnego narzędzia, które w atrakcyjny sposób wspiera rozwój dzieci. Uczniowie mają okazję uczyć się poprzez ruch, zabawę i współpracę, rozwiązując zadania rozwijające spostrzegawczość, refleks, logiczne myślenie oraz wyobraźnię.
Tekst i zdjecia - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.
Wiosenne kodowanie na dywanie w klasach 1a i 1b
- 9
W klasach pierwszych zrobiło się wyjątkowo kolorowo i kreatywnie za sprawą zajęć z kodowania na dywanie! W ramach wiosennej tematyki uczniowie pracowali z matami do kodowania oraz klockami Korbo, rozwijając przy tym logiczne myślenie, orientację przestrzenną i umiejętność pracy zespołowej. Zadania polegały na tworzeniu wiosennych wzorów, a także budowaniu ruchomych konstrukcji z klocków Korbo. Nauka przez zabawę przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji z osiąganych rezultatów.
Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.
Dzień Bez Plecaka
- 22
Dzień bez plecaka (z ang. „No Backpack Day”) to akcja, podczas której uczniowie przychodzą do szkoły… bez tradycyjnych plecaków. Ich zadaniem jest znaleźć alternatywny sposób na przyniesienie swoich książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Możliwości jest wiele – walizki, koszyki na zakupy, garnki, wózki dziecięce, pudełka po butach, skrzynki na narzędzia, a nawet… poszewki na poduszki! Pomysł wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i początkowo miał wymiar charytatywny – zwracano uwagę na dzieci w biedniejszych krajach, które nie mają możliwości noszenia książek w plecakach. W Polsce przyjął się jako zabawna i kreatywna forma oderwania się od szkolnej rutyny.
A oto wyniki konkursu na najciekawszy „nie-plecak” . Przedstawiciele samorządu wybrali najbardziej kreatywne pomysły następujących uczniòw:
Zuzanna Buda kl.6b, Oliwier Bohdanowicz kl. 7b, Tomasz Buda kl. 5b
Na wyróżnienie zasługują także: Małgorzata Pańczyszyn, 4b Ernest Łukasiewicz kl. 5b, Wiktor Lehmann kl. 5b Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.Samorząd Uczniowski
Wspólne upamiętnienie 80 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
- 1
Z okazji 80 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa, wspólnie z delegacją Urzędu Miejskiego w Babimoście, z delegacjami lokalnych stowarzyszeń, radnymi oraz przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście, złożyliśmy symboliczne wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Babimoście.
Zdjęcia - UM w Babimoście.
Sztuka dekorowania stołu – lekcja estetyki i radości
- 2
Na lekcjach techniki uczniowie klas 5 poznali zasady nakrycia prostego i dekoracji stołu. Dowiedzieli się, jak może wyglądać codzienne udekorowanie stołu, a jak na ważną uroczystość. Następnie wykonali dekoracje stołów na okazje wybrane przez siebie: Walentynki, Wielkanoc czy urodziny. Dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że warto zadbać o piękny wygląd stołu nawet co dzień, bez szczególnej okazji. Ważne, by dekorowanie sprawiało radość, a pięknie wyglądający stół wprowadzał domowników podczas posiłków w dobry nastrój.
Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.
Konkurs na kartkę wielkanocną
Z ogromną radością nagrodziliśmy osoby, które włożyły serce, talent i zaangażowanie w wykonanie przepięknych kartek wielkanocnych. Ich prace zachwyciły nas pomysłowością, starannością oraz świątecznym duchem, który w nich zawarli. Każda kartka to nie tylko ozdoba, ale także wyraz życzliwości, tradycji i artystycznej wrażliwości. Cieszymy się, że dzięki Wam mogliśmy poczuć magię Świąt Wielkanocnych w tak wyjątkowy sposób. Z przyjemnością wręczyliśmy dyplomy i upominki - za kreatywność, trud włożony w przygotowanie prac i piękne przesłanie, jakie z nich płynie. Gratulujemy i dziękujemy!
Tekst i zdjęcia - Alicja Młynarczak.
Konkurs czytelniczy: "Czy znasz książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai?"
W naszej szkole odbył się dnia 29.04.2025 r. konkurs czytelniczy dla miłośników serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka. Uczestnicy musieli wykazać się świetną znajomością przygód młodych detektywów z Valleby, odpowiadając na pytania dotyczące fabuły, bohaterów i zagadek rozwiązanych przez Lassego i Maję. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie z zaangażowaniem rywalizowali o tytuł najlepszego znawcy serii. Zwyciezcami zostali:
Miejsce 1. Tymon Kaczorek i Ignacy Banach;
Miejsce 2. Adam Pisarek;
Miejsce 3. Martyna Brzóska,Leon Waligórski i Oskar Żabnicki.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego czytania!
Alpaki, lemury i małpi gaj – dzień pełen wrażeń!
- 42
Dnia 28.04.2025 r.odbyła się wycieczka do Zagrody „Józefówka” znajdującej się w miejscowości Sątopy koło Nowego Tomyśla. Główną atrakcją była wizyta w zagrodzie, gdzie na dzieci czekało wiele ciekawych i rozwijających atrakcji. Już na samym początku ogromne zainteresowanie wzbudziła zagroda z wolno biegającymi zwierzętami. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć, pogłaskać, a nawet nakarmić kozy, owce, alpaki, lamy, lemury. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył wszystkim mnóstwo radości. Kolejnym punktem programu były aktywności ruchowe – dmuchane zamki oraz kolorowy małpi gaj, które zapewniły dzieciom mnóstwo śmiechu i ruchu na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją okazały się również warsztaty ogrodnicze, podczas których każde dziecko mogło stworzyć swój własny miniogród. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci wróciły zadowolone, pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Siedlisko w Sątopach to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić ponownie.
Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.
Okresowe ABC
- 2
24 i 25 kwietnia uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych i profilaktycznych, które przeciwdziałają wykluczeniu menstruacyjnemu. Poprowadziła je edukatorka menstruacyjna, położna pani Joanna Lehmann. Uczniowie i uczennice mieli szansę zyskać wiedzę oraz wsparcie, które pozwoli im poczuć się pewnie i komfortowo.
Dzięki tym warsztatom uczennice mają dostęp do darmowych podpasek i tamponów, które pojawiły się w szkolnych toaletach w specjalnych różowych skrzyneczkach, które dostarcza Fundacja Różowa Skrzyneczka.
Tekst i zdjecia - Urszula Kusiak.
Ciekawe spektakle teatralne
Dnia 28 maja uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia bardzo ciekawych spektakli Poznańskiego Teatru Aktora. Dla klas 1-3 będzie to spektakl "Jaś i Małgosia" - o godz. 8.50. Dla klas 4-8 "Teatr vs Film" o godz. 11.50. Spektakle trwają 60 minut. Koszt biletu 33 zł. Wpłaty u wychowawców klas.
Językowe zmagania na medal – V Gminny Konkurs Językowy
- 16
25 kwietnia 2025 roku w murach naszej szkoły rozbrzmiewały języki świata – wszystko za sprawą V Gminnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego, organizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Babimostu.
W konkursowych szrankach stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Babimostu, Zespołów Edukacyjnych z Podmokli Małych oraz Nowego Kramska. Głównym celem wydarzenia było rozbudzenie pasji do nauki języków obcych oraz rozwijanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego, sprawności językowej i wiedzy o kulturze krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn z klas 7 i 8, które w duchu sportowej walki mierzyły się z zadaniami wymagającymi wiedzy, sprytu i doskonałej znajomości języków. Emocji nie brakowało, a ostateczne wyniki prezentują się następująco:
🥇 I miejsce – uczniowie klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście
🥈 II miejsce – uczniowie klasy 7a ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku
🥉 III miejsce – uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Nowym KramskuZwycięska drużyna klasy 8b z Babimostu zasłużenie odebrała Puchar Burmistrza Babimostu, a wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminę Babimost i wręczone przez panie Jadwigę Furman i Martynę Kwiatkowską. Fundatorami nagród byli także Nadleśnictwo Babimost oraz wydawnictwa Draco, PWN i Klett.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom! Życzymy kolejnych sukcesów i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.
Całe wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego: panią Agnieszkę Gaertner, panią Jolantę Reimann oraz panią Aleksandrę Michalską.
Akcja "Żonkile"
- 6
Radość i rozwój na świeżym powietrzu
- 2
Zabawy na świeżym powietrzu to ważna część każdego dnia w naszej świetlicy EW. Dzieci nie tylko spędzają czas w radosny sposób, ale przede wszystkim rozwijają się zdrowo i naturalnie. Dzięki nowym tunelom codzienne aktywności stały się jeszcze bardziej urozmaicone i pełne energii.
Ruch na świeżym powietrzu to nie tylko źródło radości – to także doskonały sposób na poprawę samopoczucia, lepszą koncentrację i większą gotowość do nauki. Cieszymy się, że wspólnie możemy wspierać rozwój dzieci!Tekst i zdjęcia - Joanna Piosik i Barbara Kubaś.
TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW
INFORMACJA O TURNUSACH REHABILITACYJNYCH DLA DZIECI ROLNIKÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ KRUS
W okresie wakacji 2025 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS lub uprawnienie do świadczeń z KRUS.
Turnusy rehabilitacyjne są organizowane dla dzieci urodzonych w latach
2010-2018 (7-15 lat)Skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny wypełnia lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz specjalista. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności (do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności), z zastrzeżeniem, że są zdolne do samoobsługi.
Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej KRUS www.gov.pl/krus lub w siedzibie Oddziału i placówkach terenowych.
Turnusy rehabilitacyjne organizowane są dla dzieci z chorobami układu oddechowego (w terminie 11-31.08.2025), układu ruchu oraz wadami postawy (w terminie 7-27.07.2025).
Centra Rehabilitacji Rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy dostarczyć do Oddziału Regionalnego KRUS w Zielonej Górze lub placówek terenowych do 16 maja 2025 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel: 68 452 31 06
Wielkanoc tuż tuż
Nie przeoczcie filmiku pod tekstem:)
41W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych w klasach 1–4 zorganizowano kilka aktywności angażujących uczniów: Wykonanie mazurków – dzieci samodzielnie dekorowały tradycyjne wielkanocne ciasta przy użyciu różnych składników, takich jak czekolada, kajmak, bakalie. Przygotowanie kartek świątecznych – uczniowie tworzyli własne kartki z życzeniami, wykorzystując materiały plastyczne, co pozwoliło im na wyrażenie kreatywności i naukę składania życzeń. Szukanie zajączka wielkanocnego – zorganizowano zabawę, podczas której dzieci szukały ukrytych przez nauczyciela niespodzianek, co dostarczyło im radości i wprowadziło w świąteczny nastrój. Działania te miały na celu nie tylko edukację przez zabawę, ale także integrację grupy oraz rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni. Wesołych Świąt !
Archiwum Aktualności