• Z policjantami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie

     • Program Prewencyjny LUPO dla uczniów szkół podstawowych prowadzony jest przez lubuskich policjantów od kilkunastu lat.

      30 października 2019 roku gościliśmy w Szkole Podstawowej w Babimoście naszych dzielnicowych sierż.szt. Piotra Czubę i st.sierż. Darię Puchalską. Podczas corocznego spotkania z uczniami klas I-IV funkcjonariusze przypomnieli o lubuskiej policyjnej maskotce – tygrysku LUPO oraz różnych aspektach bezpieczeństwa. Mówili o przepisach obowiązujących uczestników ruchu drogowego, bezpieczeństwie w szkole i na podwórku. Przypomnieli o zagrożeniach, jakie może nieść Internet oraz związanej z nim cyberprzemocy. Omówili bezpieczeństwo w kontaktach z nieznanymi osobami i zasady zachowywania się podczas imprez masowych. Poruszyli także tematy związane z pierwszą pomocą.

      Policjanci od najmłodszych lat uczą swoich słuchaczy, że ich bezpieczeństwo w bardzo dużym stopniu zależy od ich zachowania i ich świadomości oraz właściwej oceny możliwych niebezpieczeństw.

      Tekst i zdjecia - Urszula Kusiak.

     • Nasza szkoła pamięta

     • Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez MEN. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego odwiedzili lokalne miejsca pamięci, zapalili znicze oraz wspominali osoby ważne dla społeczności babimojskiej. Pamięć o Nich jest wyrazem szacunku dla ich dokonań.

     • "Każda ksiażka to podróż..."

     • Tradycyjnie w październiku bierzemy udział w obchodach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczna edycja zorganizowana była pod hasłem "Każda książka to podróż...".

      W ramach MMBS zorganizowaliśmy:
      - wystawę książek o podróżach i dla podróżników;
      - konkurs plastyczny na podstawie przeżyć, literatury  i publikacji dostępnych w bibliotece szkolnej;
      - wystawę prac plastycznych pt. „Pocztówka z wakacji”; 
      -głośne czytanie książki „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” dla uczniów klas 1-4 oraz  zajęcia plastyczne w oparciu o czytane teksty;
      -akcję wspierającą naukę czytania w kl. 2 i 3 – codzienne głośne czytanie w domu;
      - "Baśniowe kalambury" - zabawę dla klas drugich i trzecich.
      Wszystkim uczestnikom oraz paniom wychowawczyniom dziękujemy za udział w zajęciach i życzymy ciekawej lektury:)

     • Doradztwo zawodowe

     • W dniu 25 października 2019 r. uczniowie  klas ósmych wzięli udział w wycieczce do Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych sp. Z o.o. w Kalsku. Instytucja działa pod patronatem Uniwersytetu Zielonogórskiego.

      W placówce wysłuchaliśmy interesującego wykładu na temat zdrowego odżywiania oraz zwiedziliśmy laboratoria, które zajmują się badaniem żywności.

      W ramach preorientacji zawodowej, zapraszamy do współpracy rodziców naszych uczniów, którzy chcieliby opowiedzieć o tajnikach swoich zawodów.

      Tekst i zdjęcia: A. Michalska

    • Zdrowe odżywianie
     • Zdrowe odżywianie

     •       W minionym tygodniu klasa 2a realizowała projekt na temat zdrowego odżywiania.   Dzieci próbowały wyjaśnić, dlaczego właściwe odżywianie jest tak ważne w życiu człowieka i jaką rolę w odżywianiu spełniają witaminy. Dowiedziały się, jakie  produkty mają wpływ na energię i siłę do nauki i zabawy,  a jakie na właściwy rozwój organizmu, na zdrowie oraz odporność na choroby. Poznały produkty roślinne i zwierzęce zawierające witaminy A, B, C i D.                                                           

            Na podsumowanie projektu uczniowie samodzielnie wykonywali  kanapki i ze smakiem je degustowali.

                                                                             Tekst i zdjęcia – Bernardeta Mikołajczak

     • "Pod kolorowym parasolem jesieni"

     • Uczennice: Sara Treffkorn, Małgorzata Stasik, Julia Wójcik i Marika Uszler namalowały jesienne pejzaże, które biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Pod kolorowym parasolem jesieni". Autorkom tych pięknych prac przygotowanych pod kierunkiem pani Bożeny Wołek życzymy powodzenia:)

    • Gang Słodziaków w naszej szkole
     • Gang Słodziaków w naszej szkole

     • Gang Słodziaków znów zawitał do naszej szkoły wraz z książkami, zakładkami oraz innymi prezentami dla dzieci. Wszystkie klasy 1-4 odwiedziły  bibliotekę szkolną i wysłuchały opowiadań o sympatycznych zwierzątkach. Rozpoczęły też udział w akcji czytelniczej, polegającej na systematycznym czytaniu przez co najmniej 10 min. dziennie. W specjalnych albumikach dzieci będą kolekcjonowały naklejki, a po potwierdzeniu czytania przez 21 dni otrzymają zakładki z Gangiem Słodziaków oraz oceny celujące z języka polskiego.
      A więc do dzieła! Czytamy, lub słuchamy czytania (pierwszoklasiści) i wyrabiamy nawyk systematycznego czytania!

      Maskotki, książki oraz inne gadżety otrzymaliśmy od Jeronimo Martins Polska S.A. Serdecznie dziękujemy!

     • Poznajemy pracę policjantów

     • W ramach doradztwa zawodowego klasy 7a i 8a miały okazję dnia 9.10.2019 r. gościć babimojskich policjantów - panią Darię Puchalską oraz pana Piotra Czubę. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie warunki trzeba spełnić, aby służyć w policji oraz jakie są plusy i minusy wykonywania takiego zawodu. Młodzież najbardziej zainteresował podręczny sprzęt używany przez stróżów prawa. Być może któryś z naszych uczniów zwiąże swoją przyszłość z zawodem policjanta?

      Tekst i zdjęcia - Aleksandra Michalska.

     • Poznaliśmy las

     • Uczniowie klas trzecich poznawali tajemnice lasu, uczyli się o jego warstwowej budowie, a na koniec wykonali barwne makiety leśnych ostępów. Wystawę pomysłowych prac przygotowanych pod kierunkiem pań Sabiny Kędziory, Elżbiety Zdunek i Iwony Firlej-Prętkiej  można oglądać w holu na parterze  szkoły. Zapraszamy!

     • Wycieczka do Międzyrzecza

     • Z okazji Dnia Chłopaka  uczniowie klas VIIa, VIIb i VIa pojechali 26.09.2019 r. wraz z wychowawcami do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego pod Międzyrzeczem. Zwiedzaliśmy bunkry o których opowiadał nam przewodnik, następnie dużo emocji dostarczył nam też przejazd wozem bojowym. Wycieczka zakończyła się w miłej atmosferze wspólnym ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.
      Wychowawcy: P. Stajkowska, B. Wołek, A. Prządka.

     • Pierwszy w naszej szkole „Dzień bez telefonu”

     • Odpowiadając na liczne sugestie nauczycieli, rodziców, a nawet samych uczniów, Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o wprowadzeniu w każdy pierwszy piątek miesiąca „Dnia bez telefonu”.

      Zamiast gier na smartfonach uczniowie brali udział w zabawach ruchowych, rozwiązywali łamigłówki i grali w kalambury. Wokół zorganizowanych przez samorząd szkolny stanowisk z rozrywkami umysłowymi tłoczyli się uczniowie, którzy oprócz zabawy otrzymywali słodycze. Mamy nadzieję, że „Dzień bez telefonu” stanie się też dniem rozmów i przerw mile spędzonych  w gronie przyjaciół.

     • Małe sprzątanie świata

     • W ostatnich dniach września klasa  6c uczestniczyła w akcji "Małe sprzątanie świata" zorganizowanej przy współudziale Nadleśnictwa w Babimoście. Jej celem było poszerzenie wrażliwości ekologicznej i troska o piękno przyrody. Dzięki pracownikom Nadleśnictwa, którzy dostarczyli drewno, udało się także zorganizować klasowe ognisko.Akcji towarzyszył również  biologiczno- geograficzny plener fotograficzny.

      Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.