• Wyniki Konkursu czytelniczego w języku angielskim „Masters of Reading”

          • Uczniowie klas 6-8 przystąpili  do testu składającego się z ćwiczeń sprawdzających rozumienie tekstu pisanego, na podstawie dwóch lektur uproszczonych:

            Dla uczniów kl. 6:  The Missing Coins Johna Escotta
            Dla uczniów kl. 7-8:  Forrest Gump Winstona Grooma

            Najwyżej ocenione prace pod względem literackim i językowym w klasach 6:
            1. Julia Brychcy
            2. Zuzanna Ratajczak
            3. Maja Kubiak

            W klasach 7-8
            1. Antek Grądziel
            2. Anastazja Antończak
            3. Kinga Mruk
            4. Hanna Pisarek

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Powyżej wymienieni uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody.

            Organizatorzy: Patrycja Stajkowska i Agnieszka Gaertner.

            Tekst -Patrycja Stajkowska.

          • Bezpieczni w sieci

          • W lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”.
            Uczniowie klas I-III z „Sieciakami” podczas zajęć z edukacji informatycznej poznawali zasady bezpiecznego  korzystania z Internetu. Dzieci poznały „Netykiety” – zasady świadomego korzystania z zasobów sieciowych, jak również dbania o prywatne dane oraz niebezpieczeństwa związane z utrzymywaniem niepożądanych kontaktów. Oglądały kreskówki, których bohaterami była drużyna Sieciaków, rozwiązywali rebusy, wykonali  karty do gry memorki  oraz układali sieciakowe puzzle.

            Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

          • Spotkanie z muzyką

          • „Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała” - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem muzycy zaprezentowali instrumenty w nietypowy sposób. Prowadziły one ze  sobą  rozmowę, a my usłyszeliśmy  dźwięki  tuby i harfy, które zachęciły uczniów do aktywnego udziału w koncercie.

            Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

          • „Po drugiej stronie Smoczej Jamy”

          • Klasa 5a omawiała „Władcę Lewawu” D. Terakowskiej. Książka opowiada o alternatywnym świecie po drugiej stronie Smoczej Jamy. Rządzi tam okrutny czarodziej, a mieszkańcom Wokarku zagrażają olbrzymie Pajęczaki. Do takiego świata przedostaje się Bartek. Stara się pomóc Allianom i odnaleźć rodzinę.
            Uczniowie budowali z klocków swoje wizje Wokarku, Lewawu, jego mieszkańców, potworów, a także Nienazwanego i walczącego z nim Bartka.„Po drugiej stronie Smoczej Jamy”Klasa 5a omawiała „Władcę Lewawu” D. Terakowskiej. Książka opowiada o alternatywnym świecie po drugiej stronie Smoczej Jamy. Rządzi tam okrutny czarodziej, amieszkańcom Wokarku zagrażają olbrzymie Pajęczaki. Do takiego świata przedostaje się Bartek. Stara się pomóc Allianom i odnaleźć rodzinę.Uczniowie budowali z klocków swoje wizje Wokarku, Lewawu, jego mieszkańców,potworów, a także Nienazwanego i walczącego z nim Bartka. Książki "Władca Lewawu" zostały zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

            Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

          • Prezentacja baśni

          • Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego opowiadali baśnie. Niektórzy wzbogacili swoje prezentacje o rekwizyty, kostiumy, plakaty, pokaz slajdów czy podkład muzyczny. Wymagało to od nich także współpracy i opanowania tremy.

            Nowe wydanie baśni braci Grimm zostało zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

          • Spotkanie z naszym absolwentem

          • Dnia 1.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Dominikiem Dzikowskim. Opowiedział nam on o swojej niepełnosprawnosci, walce z przeciwnościami losu, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zachęcał uczestników spotkania do polubienia na facebooku jego profilu DZIKI TEAM  na którym na bieżąco informuje o wydarzeniach i osiągnięciach. Dziękujemy za to spotkanie.