• Nagrody rozdane

     • W ramach akcji „Stop uzależnieniom”  uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowując plakaty tematyczne. Celem konkursu było  propagowanie zdrowego trybu życia, uświadamianie o zagrożeniach wynikających z uzależnienia od telefonu komórkowego, Internetu i komputera. 12 marca zostały rozdane nagrody dla osób które zwyciężyły i które zostały wyróżnione.
      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

      Laureaci konkursu:
      1 miejsce  - Maciej Pańczyszyn kl. 2a
      2 miejsce - Martyna Błoszyk kl. 3a
      3 miejsce - Hania Kruk kl. 1a

      Wyróżnienia:
      -Zuzanna Buda Kl. 2b
      -Klaudia Kruk kl. 3a
      -Laura Uszler kl. 3a 
      Gratulujemy!

      Tekst: Iwona Firlej-Prętka
       

     • SZACH - MAT

     • "Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że szachy są dla nich dobre!"

      W naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich zgłębiają tajniki tej królewskiej gry pod kierunkiem pań: Sabiny Kędziory i Elżbiety Kurowskiej-Hoły.

     • Logopedia w naszej szkole

     • Szedł wąż wąską dróżką, nie poruszał żadną nóżką.
      Poruszałby gdyby mógł, lecz wąż przecież nie ma nóg. 

      Takiej i podobnych rymowanek uczą się dzieci  na zajęciach logopedycznych. Równolegle prowadzone są ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i artykulacyjne, które zapewniają prawidłowy rozwój artykulacji u dziecka. Nieodłącznym elementem są śmiech i zabawa. Zajecia prowadzone są przez logopedów dyplomowanych: Iwonę Firlej-Prętką i Ewelinę Wozińską.

     • Zmień nawyki! Odśwież swój jadłospis na wiosnę:)

     • Więcej słońca, dłuższy dzień, a i sezon plażowy coraz bliżej. Wszystko to sprawia, że na wiosnę wielu z nas postanawia wprowadzić w swoim stylu życia i codziennym menu pewne zmiany. Co jeść, by skutecznie wybudzić organizm z zimowego snu, dodać sobie energii i nie dać się wiosennemu przesileniu? Odpowiedź znajdziecie w książkach kulinarnych oferowanych przez naszą bibliotekę. Zapraszamy:)

     • Pączki zjadamy - kalorie spalamy!

     • Dawne przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Dziś rozpoczyna się ostatni tydzień karnawału.

      Nam również pączki smakowały. Po słodkościach chętnie bawiliśmy się w klasie i na śniegu:)

     • CV i praktyki

     • "My Future" to organizacja non profit, która za cel postawiła sobie uzupełnianie luki między edukacją a karierą poprzez metodę "Nauka przez doświadczenie".
      5 lutego 2021 r. nasza szkoła gościła na zajęciach panią Natalię Różańską z tejże organizacji.
      Podczas spotkania z uczniami klas ósmych nasza prelegentka  opowiedziała  o tym kiedy najlepiej rozpocząć swoją przygodę z praktykami lub pierwszą pracą, jak aplikować oraz o czym należy pamiętać podczas pisania swojego CV. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz zadawali pytania. 

      Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Aleksandrę Michalską w ramach doradztwa zawodowego.

     • THE BIG CHALLENGE

     • Zapraszamy uczniów kl. 4-8 do udziału w konkursie z języka angielskiego
      Kolejna edycja konkursu odbędzie się w terminie 12-16 kwietnia 2021 r. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Zgłoszenia do konkursu prosimy kierować do 12.02.2021 r. do pani Patrycji Stajkowskiej lub pani Małgorzaty Ziuber. Czas trwania testu ustalony jest na 45 minut.
      Test konkursowy odbywa się w trybie online, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu.Moduł testowy składa się z 55 pytań, dla każdego pytania podane są 4 możliwe odpowiedzi. Zadaniem ucznia jest wybranie jednej, poprawnej odpowiedzi. Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury.Uczniowie mogą codziennie przygotowywać się do konkursu wchodząc na stronę
      :https://liblink.pl/LnBawfmbhR
      Wszystkie pytania, które znajdują się w grze QUIZ są autentycznymi pytaniami z testów konkursowych z poprzednich edycji The Big Challenge. Również uczestnicy konkursu instalują aplikacje English Every Day, gdzie grają w gry edukacyjne The Big Challenge.

      NAGRODY: Uczestnicy konkursu zostaną sklasyfikowani według trzech rankingów: szkolnego, wojewódzkiego i krajowego. Niezależnie od uzyskanych wyników, uczeń otrzymuje w nagrodę dyplom oraz plakat. 50% uczestników otrzyma dodatkowe nagrody (słuchawki, głośniki, power banki itd.) Najlepsi uczniowie w klasyfikacji regionalnej i krajowej zostaną uhonorowani dodatkowymi nagrodami, takimi jak: puchary, ZŁOTY dyplom, T-shirt The Big Challenge.Test odbywa się pod nadzorem nauczyciela lub koordynatora konkursu.Koszt uczestnictwa w konkursie to 12 zł od ucznia.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!DONT DELAYJOIN US TODAY

     • Pogadanka w klasie 3 b

     • Uczniowie klasy 3 b wraz z naszą szkolną panią psycholog szukali odpowiedzi na bardzo aktualne pytanie: "Jaki wpływ na nasz mózg ma długotrwałe korzystanie z urządzeń elektronicznych?". W zabawnej formie zaprezentowane zostały funkcje poszczególnych obszarów mózgu oraz mechanizmy powstawania uzależnienia.

      Aby dowiedzieć się, czy grozi nam uzależnienie można przeprowadzić prosty eksperyment - spędzić dzień lub dwa bez komputera i smartfona. Kilkoro trzecioklasistów podjęło to wyzwanie. Może również weźmiecie udział w tym eksperymencie?