• Podsumowanie konkursu plastycznego, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub z baśni”

          • W dniu 30.11.2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomówza udział wkonkursie plastycznym, pt. „Moja ulubiona postać z bajki lub baśni”.Uczestnikami byli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Wytypowanych zostało 29 prac, na które uczniowie mogli oddawać swoje głosy przez cały poprzedni tydzień. Łącznie oddano 159 głosów. Pierwsze miejsce z ilością 25 głosów zdobyła Patrycja P. z klasy III b, drugie miejsce Antonina Ł. z klasy IIIa, trzecie miejsce Łukasz O. z klasy III a. Wyróżnienie zdobyli: Leon W. - Ib, Michalina W. - IIb, Igor U. - II b, Hubert A. - Ia, Nadia K. - IIIb, Oktawia R. - IIIb, Kamil W. - III b.

            Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.

          • Gratulujemy uczniom !

          • Od lat w naszej szkole realizujemy ogólnopolską kampanię profilaktyczną ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.  W ubiegłym roku szkolnym  hasło przewodnie brzmiało  “Nie czas na nudę!”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie chętnie brali udział w organizowanych konkursach.  

            7 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia w konkursie plastyczno-literackim  “Nie czas na nudę!”:

            Małgorzata Pańczyszyn z klasy 2a

            Aleksandra Kuczyk, Nadia Nowak, Julia Kluczewska i Nathan Szlachetka z klasy 4b

            oraz Nikola Olejarz i Nikola Pyszkowska z klasy 5b

            Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone podczas szkolnych apeli.

            szkolny koordynator -  Urszula Kusiak.

          • Warsztaty słowno-muzyczne

          • 28 listopada 2022 roku w sali kina Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście uczniowie klas 4-8 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w  programie profilaktyki uzależnień w formie warsztatów słowno -muzycznych pt: „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu Krzysztofa Niedźwieckiego.

            Pan Krzysztof przybliżył nam ważne tematy dotyczące naszego codziennego  życia, takie jak uważność, przyjaźń, miłość, szacunek i tolerancja. Ciekawe spostrzeżenia prowadzącego były przeplatane znanymi utworami muzycznymi oraz poezją. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali cennych wskazówek dotyczących poruszanych kwestii.

            Program odbył się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z GKRPA w Babimoście.

            Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

          • Szkolny Dzień Życzliwości

          • Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

            Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

            Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

            Mimo pochmurnej pogody, był to dzień wyjątkowy – pełen uśmiechów, przyjaznych gestów i pozytywnych emocji. Największą atrakcją było Pudełko Życzliwości, z którego można było wylosować serduszka z życzliwymi słowami i przekazać je dalej. Tym sposobem powstał łańcuch miłych życzeń.

            Pamiętajmy, że bycie życzliwym nic nie kosztuje, a umila życie nie tylko nam, ale i osobom z naszego otoczenia.

            Samorząd Uczniowski

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie pt. "Moja ulubiona postać z bajki lub baśni". Ich zadaniem było przedstawienie swojego ulubionego bohatera. Technika prac była dowolna.
            Do końca tygodnia można oddać głos na najlepszą pracę.
            Tekst - Emila Starosta. Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

          • Spektakl "Pchła Krętaczka"

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli 22.11.2022 r. inscenizację opartą na bajce wierszowanej Jana Brzechwy. Opowiadała ona o przebiegłej pchle i jej ciekawych przygodach, pełnych humoru i śmiesznych gagów. Aktorzy  Studia Teatralnego "Krak - Art" zaangażowali dzieci do wspólnej zabawy, Uświadomili też widzom, że krętactwo nie popłaca.

            Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.

          • Wyjazd na przedstawienie "Rumcajs"

          • Uczniowie  klas I-III   w dniu 17.11.2022 r. odbyli wycieczkę do domu kultury w Sulechowie, gdzie obejrzeli teatrzyk pt. „Rumcajs” przedstawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Rumcajs z Hanką i Cypiskiem  uświadamiali młodym widzom, że  jeżeli będziemy dbali o przyrodę, to ona nam się zawsze odwdzięczy.
            Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.

          • Klasa 1 a po raz pierwszy w pracowni gastronomicznej!

          • Podczas zajęć dzieci poznały zasady BHP. Nauczyły się obsługi m.in.: ręcznego blendera, tostera i opiekacza, przygotowując chrupiące grzanki, tosty oraz pyszny koktajl owocowy. 

            Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.

          • Akcja czytelnicza READ ON

          • Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2022/2023 akcję  czytelniczą READ  ON,  wspierającą czytelnictwo w języku angielskim wśród dzieci  w wieku 10 – 13 lat.

            Celem Akcji jest:

            1. Rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych oraz umiejętności kluczowych dla odniesienia sukcesu w XXI.

            2. Wspieranie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dzieci oraz inspirowanie do działania poprzez promocję czytelnictwa

            3. Wychodzenie naprzeciw Specjalnym Potrzebom Edukacyjnym poprzez umożliwienie dzieciom rozwijania kompetencji czytelniczych w sposób dostosowany do indywidualnych możliwości każdego dziecka.

            Akcja jest skierowana do dzieci w wieku 10-13 lat uczących się języka angielskiego w klasach 4-6.

            Ideą akcji jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka.

            Uczniowie z klasy przystępującej do akcji otrzymują do dyspozycji ponad 100 lektur w języku angielskim o różnorodnej tematyce oraz na odpowiednim poziomie językowym, dostosowanym do podstawy programowej w klasach 4–6.

            Uczestnicy czytają książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijają kompetencje czytelnicze zgodnie ze swoim aktualnym poziomem znajomości języka.

            Każdy uczeń w klasie, niezależnie od poziomu znajomości języka, ma możliwość doskonalenia umiejętności w sposób dostosowany do swoich potrzeb.

            Dzieci są zachęcane do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek i dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat, wykonując różnorodne zadania i projekty.

             

            O poczynaniach w ramach akcji, jak również o wynikach czytelnictwa będziemy na bieżąco informować! Zapraszamy do współpracy!

                                                               

                                                                                                        Nauczyciele języka angielskiego

          • Wycieczka klas 1a i 1b

          • Podczas wycieczki  do skansenu w  Ochli i  ogrodu botanicznego w Zielonej Górze 8 listopada br.  uczniowie  zwiedzali zabytki kultury ludowej z regionu lubuskiego – drewniane chałupy z przełomu XVIII i XIX wieku przeniesione z terenu Dolnych Łużyc, tradycyjną wiejską zabudowę z Zachodniej Wielkopolski, chatę z Potrzebowa datowaną na 1675 r. Brali udział w warsztatach – malarstwo na szkle. Wykonane prace otrzymali na pamiątkę. Podczas wizyty w ogrodzie botanicznym poznali różnorodność flory. Mieli szansę karmić zwierzęta w mini zoo. W kawiarni zjedli pyszne lody. Wycieczka miała swój finał  w McDonald’ s.
            Wycieczka została dofinansowana w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”.

            Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły i Emilia Starosta.

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Upamiętniąjąc rocznicę odzyskania niepodległości włączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu”. Dnia 10.11.2022 r. o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Swą radość z życia w niepodległym kraju podkreśliliśmy też odświętnymi, biało-czerwonymi strojami i okolicznościowymi dekoracjami w całej szkole. Wielu wzruszeń dostarczyło również przedstawienie pt. "O czym mówią stare zdjęcia" przygotowane przez nasz szkolny teatr.  Zapraszamy do GALERII.

          • Wycieczka klas czwartych

          • 4 listopada 2022r. uczniowie klasy 4a i 4b wraz z opiekunami: p. Patrycją Stajkowską , p. Anną Prządką i p. Bożeną Wołek uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce, dofinansowanej z programu „Poznaj Polskę”. Celem tej wyprawy było zwiedzanie pięknego zamku Książ, uważanego za dolnośląską ,,perłę architektury, otoczonego malowniczymi krajobrazami. Uczniowie uczestniczyli też w ciekawej połączonej z konkursami lekcji muzealnej z której to lekcji poznali historię tajemniczego zamku i księżnej Daisy. Następnym punktem programu wycieczki był Wałbrzych i przede wszystkim lekcja edukacyjna w Centrum Aktywnej Edukacji - Explorapark. Tam uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy i nauki przy pomocy doświadczeń. Uczniowie powrócili do Babimostu zadowoleni z "bagażem nowej wiedzy i doświadczeń”.

            Zdjęcia : Patrycja Stajkowska
            Tekst: Bożena Wołek