• Świąteczny czas w naszej szkole

     • Wiele serdecznych życzeń, tradycyjne przysmaki oraz dźwięk kolęd pozwoliły każdej klasie wspólnie świętować Boże Narodzenie. Dodatkowym akcentem było przedstawienie pt. "Bóg się rodzi" przygotowane przez panie Halinę Grinę, Iwonę Firlej-Prętką oraz pana Andrzeja Gaertnera wraz z naszymi zdolnymi, młodymi aktorami. Wesołych Świąt!

    • Finały wojewódzkie w badmintonie drużynowym
     • Finały wojewódzkie w badmintonie drużynowym

     • Tegoroczne zmagania w badmintonie drużynowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2019/2020 Szkoła Podstawowa w Babimoście rozpoczęła na szczeblu powiatu zielonogórskiego i cztery nasze drużyny uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego. Było to dla nas bardzo ważne, ponieważ miniony rok szkolny nie był pomyślny dla naszych badmintonistów, gdyż znaleźliśmy się poza podium.Półfinał dał również awans 4 drużynom do finału wojewódzkiego.

      W kategorii dziewcząt młodszych Weronika Gulak, Marta Brudło i Amelia Sypniewska zajęły I miejsce i mają prawo do reprezentowania szkoły na zawodach ogólnopolskich.

      III miejsce zajęli chłopcy młodsi w składzie: Maksymilian Czerwiński, Jakub Gulak i Nikodem Rakowski.

      W kategorii chłopców starszych Mateusz Rakowski, Bartosz Nykiel i Bartosz Rakowski  zajęli IV miejsce. Niewiele zabrakło by sięgnąć po brązowy medal, ale tak to już jest w sporcie, że nie wszystko układa się tak, jak byśmy tego oczekiwali.

      W kategorii dziewcząt starszych Klaudia Kędziora, Wiktoria Wójcik i Julia Chorobińska zajęły VI miejsce, udało się jednak im osiągnąć swoje małe sukcesy.

      Wszystkim za pracę, zaangażowanie i wysiłek na korcie dziękuję - Maria Pocztowiak.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Focus-Autumn 2019”

     •  

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Focus-Autumn 2019” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali w nim swoich sił. Przede wszystkim gratulacje należą się naszym uczniom za wiedzę oraz osiągnięte wyniki czego dowodzą wysokie lokaty na poszczególnych poziomach. Najwyższe wyniki punktowe jakie uzyskali uczniowie w tej edycji konkursu na poszczególnych poziomach to:

      klasa 3 – Pisarek Hanna

      klasa 4 – Maja Niemczyk

      klasa 5 – Zuzanna Piosik

      klasa 6 – Zuzanna Matysiak

      klasa 7 – Klaudia Kędziora

      klasa 8 – Dagmara Cyl oraz Julia Wójcik

      Dla uczestników organizator przygotował dyplomy uznania w nagrodę za wysiłek włożony w przygotowanie się oraz chęć współzawodnictwa z rówieśnikami z różnych części Polski.

      Tekst: Patrycja Stajkowska

     • 3 medale w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju!!!

     •      W województwie lubuskim zakończyły się rozgrywki finałowe w unihokeju w ramach  Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii igrzysk dzieci oraz młodzieży szkolnej. Nasza szkoła przystąpiła do tych zmagań w obu  kategoriach i to zarówno dziewcząt oraz chłopców. Dużym sukcesem mogą pochwalić się wszystkie cztery  drużyny z babimojskiej podstawówki, ponieważ zajęły czołowe miejsca wśród startujących szkół. Najwyższą lokatę – srebrny medal  wywalczyła drużyna chłopców starszych, pokonując w turnieju finałowym drużyny z SP 5 w Zielonej Górze oraz z ZSG z Dobiegniewa. W meczu o złoty medal nasi zawodnicy musieli uznać wyższość szkoły podstawowej z Brójec. Najlepiej punktujący zawodnicy w tym turnieju to: Beniamin Schuster ( 5 bramek, 2 asysty), Mateusz Rakowski ( 3 bramki, 2 asysty) oraz Filip Wołek ( 3 bramki). Srebrna drużyna wystąpiła w następującym składzie: M. Rakowski ( kapitan), F. Wołek, M. Brudło, K. Nyga, J. Piter, B. Schuster, B. Dolski, J. Grześkowiak, J. Rybarski, I. Melson, K. Heyduk, P. Borek, M. Grocholski, B. Rakowski.

                  Kolejne dwa medale brązowe , po bardzo zaciętych pojedynkach,  wywalczyli nasi młodsi adepci unihokeja, a mianowicie dziewczęta i chłopcy z klas szóstych. Brązowa drużyna dziewcząt reprezentowała naszą szkołę w następującym składzie : N. Poźniak ( kapitan), M. Sołtysik, P. Groszek, A. Sypniewska,   J. Urbanowicz, W. Wójcik, H. Łukaszewska, Z. Szczeszek, Z. Olender i W. Gulak. Jedyną złotą bramkę w tych bardzo wyrównanych rozgrywkach w walce o brązowy medal z SP 21 z Gorzowa zdobyła Natalia Poźniak. Brązowi medaliści w kategorii chłopców z klas szóstych to: B. Schuster (kapitan), Grześkowiak, J. Rybarski, I. Melson, K. Heyduk, P. Borek, M. Musioł,  H. Jensz, A. Kargul, D. Piosik, J. Wołek, K. Kondracki, P. Rojek, W. Framm. Najlepiej punktującymi unihokeistami w turnieju finałowym o medale byli: Beniamin Schuster  ( 8 bramek, 2 asysty) oraz  Hubert Jensz ( 2 bramki, 4 asysty).

                  V miejsce w województwie lubuskim  po bardzo dramatycznych pojedynkach zajęły waleczne dziewczęta z klas VII- VIII. Reprezentacja dziewcząt to: M. Szewczyk, A. Kubiak, M. Kaźmierczak, O. Pietraszewska, I. Zmuda, J. Chorobińska, M. Stasik, A. Korbanek, K. Kędziora, N. Poźniak, M. Sołtysik. Najlepiej punktującymi zawodniczkami zostały: Marika Szewczyk ( 3 bramki, 1 asysta), Amelia Kubiak ( 2 bramki, 2 asysty) oraz Oliwia Pietraszewska  ( 2 bramki, 2 asysty).

      Ogromne gratulacje dla wszystkich finalistów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!

      Tekst i zdjecia - Justyna i Marek Przygoccy.

       

     • Spotkania z Mikołajem:)

     • Nasz drogi Gość przybył ze swoją świtą przy wsparciu Rady Rodziców oraz uczniów z Samorządu Szkolnego. Dziękujemy za odwiedziny i miłe upominki!

     • „SZPIKOWA PACZKA”

     • Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się zbiórka rzeczy dla dzieci w ramach akcji organizowanej przez fundację Anny Wierskiej DAR SZPIKU. Zebraliśmy różnorodne podarki, takie jak: zabawki, gry, maskotki, kubki, książki, przybory szkolne (kredki, pisaki, ołówki, zeszyty), ręczniki, środkami czystości, słodycze oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia.

      Darczyńcy wykazali się hojnością i empatią, dzięki czemu i w tym roku Święta Bożego Narodzenia dla wielu dzieci będących pacjentami odziału onkologicznego w Poznaniu oraz ich rodzin będą radośniejsze i przepłenione świadomością, że nie są pozostawioni sami w swojej chorobie. Nasze prezenty zostały dostarczone do punktu zbiórki w Zbąszyniu, stamtąd do siedziby „Drużyny Szpiku” w Nowym Tomyślu a następnie tarfią do dzieci na oddziale onkologicznym w Poznaniu.

      Otrzymaliśmy ogromne podziękowania za ponowne włączenie się do akcji „SZPIKOWA PACZKA”. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę – dzieciom i ich rodzicom – chciałabym gorąco podziękować za wsparcie tej szczytnej inicjatywy.

      Oto kilka przykładowych zdjęć, tego co udało nam się zebrać.

      Autor tekstu i zdjęć: Anna Prządka

       

    • W 15. ROCZNICĘ DZIAŁALNOŚCI TEATRALNEJ
     • W 15. ROCZNICĘ DZIAŁALNOŚCI TEATRALNEJ

     • „PRZYGODY  PIOTRUSIA PANA" w wykonaniu  naszych uczniów i absolwetów ze Szkolnego Klubu Europejskiego  oraz kółka teatralnego przy Gminnym Ośrodku Kultury a także wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście.

      Ile dzieci chciało, choć przez minutę stać się dorosłymi? Kto choć raz w życiu nie zapragnął latać? Czy jest choć jedna osoba, która nie marzyła, by na statku pirackim przemierzać morza i oceany? Gdzie jest Nibylandia? Czy być Piotrusiem Panem, to znaczy nie umieć kochać? Czy wróżki istnieją? Czy tykanie budzika może obudzić krokodyla? Gdzie leży granica naszej wyobraźni? Czy…? Ale…? Dlaczego…? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można było znaleźć w naszym „kolorowo – muzyczno – fantastycznym” spektaklu!

      Można śmiało powiedzieć, że było to ogromne przedsięwzięcie, nie ze względu na efekt finalny (choć ten był wspaniały), ale na pracę naszych aktorów włożoną w przedstawienie. Scenariusz był elastyczny i występujący  sami mogli zmieniać teksty, wymyślać  scenografię i, ku mojemu zdziwieniu, nawet na występie dostosowywały tekst do sytuacji. Cudownie było obserwować ich grę..., choć trzeba przyznać szczerze, że same próby były ogromnie wyczerpujące zarówno i fizycznie jak i psychicznie. Opanowanie na scenie około 50 aktorów różnych grup wiekowych to wyczyn na miarę Oskara! Ponad 20 uczniów to nowicjusze.

      Ilość wróżek i piratów zmieniała się z próby na próbę. Częste nieobecności aktorów z różnych ważnych lub mniej ważnych powodów napawały lękiem, czy damy radę zdążyć ze wszystkim przed premierą. Ale bawiliśmy się fenomenalnie!!! I to się liczy... Nic tak nie rozwija, jak kreatywność i elastyczność...

      Scenografia zrobiła swoje - prawdziwy statek dla piratów, drzewo z domkiem, autentyczna zjeżdżalnia na wyspie i płynąca łódka z piratami zaskoczyła publiczność. A indiańskie i pirackie tańce podniosły dynamikę spektaklu. Nie wspominając już o grze świateł, które to współgrały znakomicie ze scenami na morzu, na zielonej wyspie lub w indiańskiej wiosce.

      Wszystkie te efekty - scenografię, muzykę i stroje aktorów zawdzięczamy  ludziom dobrej woli  oraz naszym rodzicom. Dziękujemy!

      Wywiad w Radiu Zachód

     • Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

     • 30 listopada z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze odbył się Konkurs Wiedzy o Zdrowiu, Aids i Uzależnieniach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8 b Hanna Mleczak, Sara Treffkorn i Mateusz Krawiec, którzy zajęli III miejsce.  Gratulujemy!