Amelia Melnik
Wiktoria Lehmann
Julia Hylak
Kaja Kosicka
29 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem tematem przewodnim lekcji była „Podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały stroje oraz uzbrojenie. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli spróbować swoich sił walcząc mieczami. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny.
Podczas przedstawienia odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były denary Bolesława Chrobrego. Na zakończenie lekcji każdy z uczniów mógł podejść i dotknąć eksponatów przywiezionych przez prowadzących. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.
Rankiem 29.05.2018 r. ze swoimi wychowawczyniami wyruszyliśmy na wycieczkę do Biskupina. Wiedzieliśmy, że czekają na nas różne atrakcje. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Kolejki Wąskotorowej i ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji. Następnie przejechaliśmy kolejką wąskotorową z Gąsawy do Biskupina. Tam zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne oraz osadę biskupińską. Odbyły się również warsztaty łucznictwa historycznego, podczas których mogliśmy spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Po smacznym obiedzie pojechaliśmy do Rodzinnego Parku Rozrywki „Zaurolandia” w Rogowie, a następnie byliśmy w pierwszej stolicy Polski – w Gnieźnie, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską. Bogaci w wiedzę oraz nowe doświadczenia i wspaniałe pamiątki wróciliśmy szczęśliwie z tej niesamowitej podróży w czasie. Galeria...
Tekst i zdjęcia – B. Mikołajczak
28 maja 2018 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w obradach VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Do Sejmiku zostały zakwalifikowane 33 szkoły z całego województwa. Patronat nad Sejmikiem objęli Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak oraz Przewodniczący Sejmiku Czesław Fiedorowicz. Zadaniem Zuzanny Szczeszek, jako reporterki, było przedstawienie relacji z obrad Sejmiku. Jej kolega klasowy, Oskar Stroiński reprezentował szkołę jako radny. Oskar został wybrany przez uczniów klas szóstych i siódmych w wyborach, które odbyły się w naszej szkole na początku maja. W tym roku mottem obrad były słowa Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie”. Młodzi radni zastanawiali się nad obowiązkami
i postawami, jakimi powinien charakteryzować się współczesny patriota. Miło nam również poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie za życzenia złożone z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci.
Tekst i zdjęcia -EWa Muńko.
Uczniowie klas drugich gimnazjum, w ramach lekcji wos-u, przedstawiali swoim młodszym kolegom z klas 1-7 szkoły podstawowej prezentacje nt. polskich symboli narodowych.
W każdej z klas o symbolach narodowych opowiadała inna grupa uczniów. Prezentacje zostały wykonane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Tekst i zdjęcie - Ewa Muńko.
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zarząd Regionu Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górzez z okazji 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Tematem XXIV edycji konkursu pod hasłem „Dbam o Piękno Mego Domu Ziemi” był „Świat pełen kolorów”.
Spotkanie laureatów tego konkursu odbyło się 1.06.2018 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wśród uczniów z całego województwa nagrodzone zostały nasze młode artystki: Magdalena Mańczak i Ola Radzińska z klas gimnazjalnych oraz Amelia Kubiak i Hanna Mleczak ze szkoły podstawowej. Zwycięzcom gratulujemy!
Tekst i zdjęcia – Bożena Wołek.
Konkurs Przyrodniczy
Wyniki finału konkursu
Nawiązując do obchodów Dnia Ziemi 22 maja 2018 r. już po raz kolejny odbył się finał szkolnego konkursu przyrodniczego „1 z 10” dla uczniów gimnazjum.
Tematem przewodnim było:
„ZDROWE ŚRODOWISKO – ZDROWY CZŁOWIEK”
Do finału zakwalifikowały się następujące osoby:
W finale zwyciężyła Wiktoria Lehmann,
przed Bartoszem Ziołą i Nikodemem Gawrońskim.
Konkurs prowadziły uczennice z klasy II b: Daria Jankowiak, Andżelika Piwecka i Amelia Melnik.
Gratulacje dla zwycięzców i finalistów!
J. Jankowiak
Dnia 29.05.2018 r. klasa 2 a miło spędziła czas w Parku Trampolin – Skokoloco w Zielonej Górze. Wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności na trampolinach oraz ruchomym torze przeszkód. Okazało się, że nie wszystkie zadania były łatwe, jednak każdy dobrze się bawił, pomimo trudności z jakimi musiał się zmierzyć. Po dwugodzinnej zabawie zmęczeni, ale zadowoleni pojechaliśmy do Mc Donalda, gdzie każdy samodzielnie wybierał i kupował coś smacznego.
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
30 maja uczniowie klas najmłodszych spędzili dzień na placu zabaw. Rozpoczęliśmy od biwakowania na kocykach i w namiotach przyniesionych przez uczniów oraz biesiadowania. Każdy przyniósł słodkie co nieco, a Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia zdrowe przekąski. W ten upalny dzień świeża woda i jabłuszko pokrzepiły wszystkich.
Następnie uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Pana Adama. Chętni mogli się sprawdzić w chodzeniu na szczudłach, biegach sprinterskich i skoku w dal.
Na zakończenie uczniowie wzmocnili swoje siły drobnymi upominkami przygotowanymi przez rodziców.
Takich dni chcemy więcej :)
Galeria zdjęć...
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.
Z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy zorganizowano Babimojską Grę Uiczną, podczas której uczestnicy musieli rozszyfrować wskazówki oraz rozwiązać szereg, jak się okazało nie tak trudnych, zadań, bo nawet najmłodsi uczniowie klas IV i V dobrze sobie z nimi poradzili. Szlak wędrówki wiódł przez różne miejsca naszego miasta. W określonych punktach stali „strażnicy” z łamigłówkami, zagadkami lub wyzwaniami. Dzieci i młodzież m. in. określali kolory tęczy, przypisywali duchownych do wyznań, układali wiersze, pokazali umiejętności matematyczne, a nawet „pomagali jeźdźcom dosiąść koni”. Oprócz inteligencji i błyskotliwości mieli szansę poznać nieco historii Babimostu (przy dwóch figurach na rynku) oraz zdobyć szlify żołnierskie podczas musztry. Specjalne podziękowania dla Pana Marka Kuca, Pana Witolda Sypniewskiego, absolwenta naszej szkoły Oskara Piweckiego oraz gimnazjalistów i nauczycieli pomagających przy organizacji.
Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami, bo okazali się wytrwali i błyskotliwi, i przede wszystkim świetnie się bawili. Wyniki rywalizacji ogłosimy w poniedziałek.
Gra została przygotowana przez Panie: Ewelinę Wozińską, Aleksandrę Michalską i Wiolettę Wernerowską.
Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie!
Rymowanka o wiośnie autorstwa klasy 7B:
"Wyrwaliśmy się ze szkolnej ławy,
żeby dotknąć świeżej trawy.
Pachną kwiaty, słońce świeci,
a my cieszymy się jak małe dzieci."
Dzięki dużej determinacji zawodników oraz ich rodziców nasi unihokeiści w ostatni weekend majowy reprezentowali województwo lubuskie, gminę Babimost oraz naszą szkołę na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju na zawodach w Elblągu. Babimojszczanie przegrywając tylko jedno spotkanie ze znanym sobie dobrze przeciwnikiem z SP4 z Zielonki udowodnili kolejny raz, że należą do czołówki kraju i wrócili na Ziemię Lubuską z brązowym medalem na piersi. W ciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali łącznie 7 spotkań:
SP Babimost – Gim Subkowy 0:0
SP Babimost – PG Łambinowice 3:0
SP Babimost – SP Nowy Targ 4:0
SP Babimost – SGSE Gorzów 1:0
SP Babimost – Gim Przykona 6:1
SP Babimost – SP 4 Zielonka 0:3
Mecz o brązowy medal
SP Babimost – SP 1 Sanok 3:1
Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny z Babimostu była nagroda indywidualna dla kapitana i lidera naszego zespołu Nikodema Gawrońskiego, którego uznano MVP całego turnieju w kategorii gimnazjów.
Ogromne gratulacje dla całego zespołu, ich rodziców oraz klubu Fenomen, którzy wspólnie przygotowali i sfinansowali wyjazd na tak prestiżową imprezę.
Drużyna z naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Nikodem Gawroński (kapitan), Miłosz Gról, Dominik Bartczak, Andrzej Czeski, Aleksander Czeski, Oskar Stroiński, Oskar Szewczyk, Kacper Jarysz, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle.
Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.
W poszukiwaniu trendów na wiosnę 2018 najpierw przejrzałyśmy zdjęcia z najważniejszych światowych pokazów, a później zajrzałyśmy na Instagram. Modelki, stylistki i blogerki już noszą rzeczy, które będą hitami. Na ich profilach bez problemu znajdą się fotografie z przezroczystymi botkami, intensywnymi bluzkami, czy swetrami. Czy te ubrania znajdą miejsce też w Waszych szafach? Sprawdźcie.
Projekt przygotowały: Kaja Kosicka, Paulina Fabiś, Wiktoria Skalska i Klaudia Grąs.
Toruń jest często odwiedzany przez wycieczki uczniów z naszej szkoły. Również w tym roku, w dniach 21-23 maja, uczniowie klas czwartych i piątych wybrali się do tego pięknego grodu nad Wisłą. Tak uczniowie klasy 4b: Jagoda U., Weronika G., Jakub G., Zuzia M. i Marta B. wspominają wycieczkę:
"Pierwszym celem naszej wyprawy był Inowrocław, gdzie zwiedziliśmy tężnie solankowe. Są to drewniane konstrukcje o długości 300 metrów. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka. Nasycone jodem powietrze ma bardzo dobry wpływ na zdrowie. W Inowrocławiu zwiedziliśmy też planetarium, a wieczorem obejrzeliśmy spektakl „Grające fontanny Cosmopolis”.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach papierniczo-drukarskich. Kolejną atrakcją było zwiedzanie „Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy” z licznymi eksponatami, których można było dotykać, eksperymentować i tym samym poznawać prawa fizyki.
Dzień trzeci poświecony był zwiedzaniu Torunia, a w nim Muzeum Toruńskiego Piernika. Mogliśmy własnoręcznie przygotować, a potem schrupać te aromatyczne smakołyki. Najbardziej podobała nam się toruńska Starówka i piękny ratusz. Atrakcji było mnóstwo, więc wróciliśmy do domu bardzo zadowoleni.” Zaporaszamy do galerii...
Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.
Worek z medalami LOM otworzyli najstarsi chłopcy z naszej szkoły, zdobywając 10 maja we własnej hali „Olimpia” tytuł mistrzów województwa lubuskiego w unihokeju. Nasi szkolni unihokeiści mając na swoim koncie 2 medale klubowych Mistrzostw Polski nie mieli sobie równych w zawodach szkolnych wygrywając wysoko z wszystkimi rywalami z całego województwa lubuskiego. W meczu finałowym o złoty medal pokonali SP10 z Zielonej Góry 11:1. Najlepiej punktującym zawodnikiem z naszej szkoły we wszystkich rozgrywkach na różnych etapach został kapitan naszej drużyny Nikodem Gawroński.
Cztery dni później na rozgrywki finałowe LOM w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej pojechały do Brójec dziewczęta z klas gimnazjalnych. Nie chcąc być gorsze od swoich szkolnych kolegów dziewczyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, pokazując swój warsztat wyuczonych zagrań unihokejowych. Nie przegrywając żadnego meczu zdobyły dla szkoły kolejny złoty medal, pokonując w finałowym meczu dziewczęta z Maszewa 3:0.
Na kolejne szczęśliwe chwile wystarczyło poczekać tylko dwa dni, kiedy ponownie w naszej hali rozgrywaliśmy finał wojewódzki dziewcząt młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. Tym razem młodsze dziewczynki wspierane gromkim dopingiem swoich bliskich i kolegów wywalczyły brązowy medal LOM. Radość była przeogromna, zwłaszcza, że dla większości dziewcząt jest to pierwszy medal zdobyty w finale wojewódzkim.
Na zdjęciu: Aleksander Czeski, Dominik Bartczak, Miłosz Gról, Andrzej Czeski, Nikodem Gawroński, Kacper Jarysz, Oskar Szewczyk, Aleksander Sołtysik, Mariusz Forelle, Karol Pazoła, Oskar Stroiński.
Na zdjęciu: Julia Chorobińska, Oliwia Pietraszewska, Marika Szewczyk, Małgorzata Stasik, Amelia Kubiak, Marta Kaźmierczak, Amelia Sypniewska, Izabela Zmuda, Julia Zalewicz, Natalia Poźniak.
Na zdjęciu: Marta Bannach, Paulina Fabiś, Kaja Kosicka, Karolina Tomiak, Julia Tomaszewska, Weronika Jagos, Dobrosława Piwecka, Alicja Kolendowicz, Wiktoria Muńko, Amelia Draga, Zuzanna Owczarek, Nikola Brajer, Karina Bładyko.
Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.
15 maja 2018 r. uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w indiańskiej wiosce, w Nowym Jaromierzu. Tam mogli na własne oczy zobaczyć jak żyli Indianie Równin Ameryki Północnej w XIX wieku.
W tipi oglądaliśmy repliki autentycznych przedmiotów takich jak stroje, broń, przedmioty codziennego użytku.
Potem wszyscy pokonali indiański tor przeszkód, strzelali z łuku, rzucali rzutkami. W rytmie indiańskiego tańca udaliśmy się do tipi, w którym upiekliśmy kiełbaski i wysłuchaliśmy indiańskiej legendy. Na koniec przejechaliśmy się kolejką i bawiliśmy się na placu zabaw.
Po zjedzeniu smacznych lodów zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.
Powered by aSc EduPage