• Prezentacja baśni

          • Uczniowie klasy 4b podczas lekcji języka polskiego opowiadali baśnie. Niektórzy wzbogacili swoje prezentacje o rekwizyty, kostiumy, plakaty, pokaz slajdów czy podkład muzyczny. Wymagało to od nich także współpracy i opanowania tremy.

            Nowe wydanie baśni braci Grimm zostało zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

          • Spotkanie z naszym absolwentem

          • Dnia 1.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z naszym absolwentem Dominikiem Dzikowskim. Opowiedział nam on o swojej niepełnosprawnosci, walce z przeciwnościami losu, o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zachęcał uczestników spotkania do polubienia na facebooku jego profilu DZIKI TEAM  na którym na bieżąco informuje o wydarzeniach i osiągnięciach. Dziękujemy za to spotkanie.

          • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024

          • Koniec półrocza to czas podsumowania wyników kilkumiesięcznej pracy. Podczas apelu pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz przedstawiła wyniki klasyfikacji i nagrodziła uczniów osiągających najwyższe wyniki w poszczególnych klasach. Przypomniała też ósmoklasistom, że oceny roczne będą decydowały o liczbie punktów przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Warto więc w drugim półroczu zmobilizować się do większego wysiłku, aby wymarzona szkoła średnia okazała się dla każdego dostępna.

            Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w drugim półroczu.

            Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych klas oraz zestawienie frekwencji.

             

          • „Wolność wczoraj i dziś”

          • Z okazji rocznicy wyzwolenia Babimostu 20.01.2024 r. nasi uczniowie wystąpili w krótkiej inscenizacji, w której ukazali różne oblicza wolności dawniej i dziś. Zaprezentowali także kilka scen z dziejów Babimostu – jak walczono o polskość i zachowanie tożsamości na tych ziemiach.
            W spektaklu zagrali: Aleksandra Kuc, Antoni Grądziel, Szymon Radziński, Anastazja
            Antończak, Hanna Wieczorek, Lilianna Waligórska, Katarzyna Stasik, Katarzyna Lewandowska,
            Nataniel Sołtysiak, Leon Łasiński, Igor Skraburski, Hubert Doliński, Paulina Kubiak, Hubert Antończak oraz
            czwartoklasistki Nadia Korzeniewska, Michalina Maszewska i Julia Wolska.
            Przedstawienie „Czym jest wolność?” przygotowały panie: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

             

          • PODZIĘKOWANIA

          • W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla  zwierzaków objętych opieką  Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt ,,Azyl na Koziej''. Młodzież bardzo zaangażowała się w całą akcję i zgromadziła dużą ilość karmy i zabawek.

            Stowarzyszenie przesyła naszym uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne podziękowanie za wsparcie azylowych podopiecznych oraz szerzenie empatii do zwierząt wśród najmłodszych.

          • Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

          • Po kilku miesiącach nauki czytania nasi pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną. Z zainteresowaniem obejrzeli piękne książki, poznali zasady korzystania z księgozbioru i wypożyczyli swoje pierwsze bajki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książki zakupione w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł. Wkład własny wyniósł 3 000 zł. Miłej lektury!

          • „Nie pal śmieci”

          • CZARNY GRUDZIEŃ

                 „Nie pal śmieci” pod taki hasłem w grudniu, miesiącu powietrza pracowali nasi uczniowie. Zrobionymi przez siebie ulotkami promowali akcję, której celem było uświadomienie mieszkańcom naszego miasta szkodliwości spalania śmieci w domowych piecach. Pokazywali, że spalanie niedozwolonych odpadów w domowych warunkach stwarza nie tylko zagrożenia zdrowotne, ale może być przyczyną bardzo groźnych w skutkach pożarów i zaczadzeń. Wystawę prac można było oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w naszej szkole.

          • Wesołych Świąt!

          • Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia wypełnionych zapachem świątecznych frykasów, nutą wspólnie śpiewanych kolęd, miłością najbliższych, ciepłem życzliwych serc, bliskością, spokojem i radością,  a w Nowym Roku spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności        
                                                                               życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i wszyscy Pracownicy Szkoły

          • W świetlicy już świątecznie:)

          • W naszej świetlicy konkursy na świąteczne prace rozstrzygnięte. Nagrodzonym gratulujemy! Najważniejsze jednak było zaangażowanie i świetne humory, bo przecież Gwiazdka tuż, tuż.
            Gratulujemy i życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

            Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

          • Dyplom za czytanie

          • Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w  IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie.
            W październiku 2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! W tym również nasi uczniowie. Przerwa z książką to przyjemny wypoczynek:)

        • GRANTY PPGR – przypominamy o konieczności złożenia oświadczeń
          • GRANTY PPGR – przypominamy o konieczności złożenia oświadczeń

          • Przypominamy, że na podstawie pkt 5 Procedury monitorowania utrzymania efektów projektu Cyfrowa Gmina „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” osoby, które otrzymały sprzęt komputerowy w w/w programie, zobowiązane są złożyć do końca grudnia 2023 r. w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście ul. Rynek 3, 66-110 Babimost oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu sprzętu.

            Oświadczenie.docx

          • CZERWONY LISTOPAD - projekt edukacyjny

          • Listopad to miesiąc energii. Uczniowie dowiadywali się skąd czerpiemy energię, do czego ją wykorzystujemy, jak ją oszczędzać w klasie, w szkole, w domu. Pracowali w grupach omawiając zasady:
            1.Wyłącz urządzenia pobierające prąd (telewizor, komputer, ładowarka, radio), jeżeli w danym momencie z nich nie korzystasz.
            2. Wyłączaj światło w pomieszczeniu, jeżeli w nim aktualnie nie przebywasz.
            3. Nie korzystaj z dodatkowego oświetlenia sztucznego, jeżeli oświetlenie dzienne/naturalne jest wystarczające.
            4. Wymień żarówki na energooszczędne. itp.
            Efektem naszej pracy były plakaty.

          • ŻÓŁTY PAŹDZIERNIK - projekt edukacyjny

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie, którego finałem będzie Światowy Dzień Ziemi. W październiku młodzież pracowała nad zagadnieniami: co to jest słońce, jak dbać o skórę i chronić ją przed słońcem, jakie zagrożenia niesie słońce, jak wykorzystać potencjał słońca itd.

            Celem projektu jest upowszechnienie i pogłębianie wiedzy uczniów na temat problemów ekologicznych oraz działań na rzecz ochrony środowiska. Październik jest miesiącem słońca, co ukazują prace naszych uczniów na wystawie w holu szkoły.

            Tekst i zdjęcia - Barbara Kubaś.

          • ,,Z moich rodzinnych stron - zabytki zapomniane, warte ocalenia''

          • Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zorganizowało V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Z moich rodzinnych stron - zabytki zapomniane, warte ocalenia''. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne różnymi technikami  przedstawiające zabytki Babimostu i okolic. Dużym zainteresowaniem cieszył się piękny drewniany kościół w Klępsku "perła drewnianej architektury'' oraz najstarszy drewniany kościół w Europie znajdujący się w Kosieczynie.  Niektórzy uczniowie wybrali malowniczy kościół w Chlastawie wraz z dzwonnicą ale też architekturę Babimostu.
            ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie''. Tym razem słowa cytatu okazały się prawdziwe.

            Tekst - Bożena Wołek

          • Z tenisem "za pan brat"

          • W poniedziałek 18 grudnia na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej, podczas lekcji wychowania fizycznego, odbyły się w hali warsztatowe zajęcia tenisa stołowego. Z inicjatywy naszego nauczyciela pana Marka Przygockiego oraz nauczyciela i trenera tenisa stołowego  z Drzonkowa pana Pawła Sroczyńskiego dwie nasze klasy 4a i 6a aktywnie uczestniczyły w pokazowym treningu. Na początku p. Paweł Sroczyński przedstawił krótką historię mało znanej naszym uczniom dyscypliny. Następnie zawodnicy z Zielonogórskiego Klubu Sportowego, mający sukcesy na poziomie ogólnopolskim, zaprezentowali swoje wysokie umiejętności przy stołach.

            Jednakże największą radość sprawiły naszym uczniom gry, zabawy, konkursy i ćwiczenia przygotowane właśnie dla nich. Udział w nich wzięli wszyscy uczniowie z klasy 4a i 6a. Najlepsi  zostali nagrodzeni wieloma upominkami i nagrodami z Fundacji KGHM oraz z Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

            Tekst i zdjęcia - Justyna Przygocka.

          • In der Weihnachtsbäckerei

          • Na lekcjach języka niemieckiego przenieśliśmy się do „bożonarodzeniowej piekarenki”.
            W tym przedświątecznym klimacie klasy 7a i 7b  piekły i  dekorowały  pierniczki i ciasteczka waniliowe, które pięknie zapakowane, powędrują na jarmarkowe stoły. Zapachniało w całej szkole. Mieliśmy  w tych kuchennych rewolucjach wiele przyjemności  i radości. Mamy nadzieję, że chętnych na nasze słodkości na jarmarku nie zabraknie. Zapraszamy !
            Tekst i zdjęcia: Jolanta Reimann, Bożena Wołek

          • Warsztaty kulinarne w języku angielskim

          • Klasa 5a przygotowała 4 potrawy po uprzednim przetłumaczeniu z języka angielskiego przepisów kulinarnych. Efektem tej pracy były przepyszne naleśniki, babeczki, sałatka owocowa oraz makaron w sosie pomidorowym.

            Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

          • Srebrny medal w unihokeju dziewcząt!

          • 5 grudnia w hali "OLIMPIA" odbył się  finałowy turniej Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci, która obejmuje uczniów z roczników klas szóstych i młodszych. W zawodach, zgodnie z regulaminem, wzięły udział cztery najlepsze drużyny z całego województwa lubuskiego, wyłonione we wcześniejszych etapach rozgrywek. Wśród najlepszych znalazły się w tym roku szkolnym dziewczęta z naszej  szkoły, które w bardzo dobrym stylu pokonały reprezentantki dwóch szkół : z SP Brójce oraz z SP 5 Gorzów. W meczu o złoty medal nasze unihokeistki musiały uznać wyższość dziewcząt z zielonogórskiej podstawówki nr 5, co oczywiście dało naszym zawodniczkom srebrny medal ! Radość naszych unihokeistek  była ogromna, zwłaszcza, iż niektóre z nich pracowały na ten sukces nawet pięć lat. W srebrnej drużynie znalazły się: Emilia Rakowska (kapitan), Zuzanna Buda (bramkarka), Nadia Gierszewska, Maja Kubiak, Katarzyna Przybyła, Maja Krzanowska, Amelia Urbanowicz (bramkarka), Klaudia Kruk, Dominika Jamuła, Julia Kandulska, Nikola Olejarz, Lena Olender, Weronika Zastawna, Monika Trocholepsza.

            Nasi unihokeiści  w tym roku szkolnym  nie zdobyli medalu, ale zasługują również na gratulacje, ponieważ zostali sklasyfikowani na V miejscu - grupa młodsza ( Sebastian Rabiega, Igor Weil, Kornel Rychły, Nikodem Rabiega,Antoni Wo    źniak, Jakub kędziora, Nikodem Rzeski, Igor Wawrzyniak, Natan Szlachetka, Ernest Łukasiewicz)  oraz na  VII miejscu - grupa starsza (Dominik Weil, Natan Fabrowski, Antoni Grądziel, Leon Łasiński, Wojciech Hylak, Stanisław Chmielak, Piotr Szewczyk, Hubert Doliński, Marcel Woźny)

            Gratulujemy naszym srebrnym medalistkom, życząc im dalszych sukcesów w  zawodach klubowych.

            Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.