• GRANTY PPGR – przypominamy o konieczności złożenia oświadczeń

     • Przypominamy, że na podstawie pkt 5 Procedury monitorowania utrzymania efektów projektu Cyfrowa Gmina „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” osoby, które otrzymały sprzęt komputerowy w w/w programie, zobowiązane są złożyć do końca czerwca 2024 r. w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Babimoście ul. Rynek 3, 66-110 Babimost oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu sprzętu. Oświadczenie można pobrać ze strony internetowej Urzędu w zakładce ogłoszenia.

      Oświadczenie.pdf

     • Obstsalat

     • Klasy 7a i 7b zapoznały się na lekcjach języka niemieckiego z formą przepisu kulinarnego oraz przygotowały sałatki owocowe według swoich przepisów w tym właśnie języku. Sałatki były pyszne i smakowały ...jak po polsku:)

      Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

     • Nasze uczennice na powiatowym konkursie plastycznym PRO - ARTE 2024

     • Uczennice naszej szkoły Nikola Pyszkowska, Klaudia Kruk i Anastazja Antończak otrzymały nominację do powiatowego konkursu plastycznego PRO - ARTE 2024, który odbył się dnia 18.04. 2024 w Świdnicy.  Dziewczęta namalowały ładne i pomysłowe prace. Wśród uczestników konkursu była jednak  duża konkurencja. Wyróżnienie w konkursie powiatowym otrzymała Nikola Pyszkowska z klasy VI b.

      Tekst - Bożena Wołek.

     • Nominacja do FINAŁU LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH – TEATR 2024

     • Nasza  grupa teatralna „Reimannówki“ ponownie nominowana  do FINAŁU  LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH – TEATR  2024, Finał odbędzie się 3 czerwca 2024 r. W tym roku startujemy z przedstawieniem ”Jak w Krainie Lodu”. Może uda nam się wszystkich zamrozić i oczarować. Trzymajcie za nas kciuki!

      Jolanta Reimann

     • Podsumowanie konkursu kulinarnego Masterchef

     • W drugiej połowie kwietnia w naszej szkole odbywała się druga edycja konkursu kulinarnego Masterchef.
      Uczniowie klas 4-8 walczyli o puchar ufundowany przez Panią Dyrektor Ewę Pietrusiewicz.
      Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Zielone smaki”. Jury oceniało smak potrawy, aromat, estetykę podania oraz czystość miejsca pracy. Jury konkursowe w składzie:
      Pani Bernardeta Mikołajczak
      Pani Małgorzata Piechaczek
      Pani Justyna Zmuda
      Pani Urszula Kusiak
      Marysia Kremer oraz Kasia Skiba
      przyznało następujące miejsca:
      1 miejsce i tytuł Szkolnego Masterchefa Szkoły Podstawowej w Babimoście - klasa 7b
      2 miejsce - klasa 6a
      3 miejsce - klasa 4b


      Organizator konkursu – Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za starania podczas konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom
      Samorząd Uczniowski

       

     • Nasze dziewczęta jadą na Mistrzostwa Polski w Unihokeju!

     • Od grudnia do kwietnia trwały eliminacje Uczniowskich Klubów Sportowych do Mistrzostw Polski w Unihokeju. W tym roku szkolnym dziewczęta z klas piątych i szóstych w kategorii młodziczek uzyskały awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Orzyszu na Mazurach w dniach 26-28 kwietnia . Unihokeistki z  FENOMENA rozegrały łącznie cztery turnieje. W dwóch pierwszych wygrały wszystkie mecze, w trzecim  i czwartym przegrały po jednym spotkaniu. Ten doskonały bilans sprawił, że nasze dziewczęta wywalczyły brązowy medal w finale Wielkopolskiej Ligi Unihokeja, co dało zawodniczkom bezpośredni awans do Mistrzostw Polski. Serdecznie gratulujemy młodym unihokeistkom z FENOMENA oraz ich trenerowi p. Markowi Przygockiemu, życząc samych zwycięskich pojedynków na turnieju finałowym MP w Orzyszu. Naszą szkołę na Mistrzostwach Polski  będą reprezentować : Emilia Rakowska, Nadia Gierszewska, Maja Kubiak, Zuzanna Buda, Amelia Urbanowicz, Maja Krzanowska, Katarzyna Przybyła i Nikola Pyszkowska. Trzymamy kciuki !!!.

     • Konkurs pięknego czytania klas 4-6

     • Uczniowie klas 4-6 dnia 22.04.2024 r. zaprezentowali fragmenty ulubionych książek podczas konkursu pięknego czytania. Poziom występów był bardzo wyrównany. Czytający swoimi występami przenosili nas w świat Ani z Zielonego Wzgórza, Mikołajka, Feliksa, Neta i NIki lub ciekawych baśni. Najbardziej podobały się interpretacje tekstów w wykonaniu:

      1. Nadii Korzeniewskiej;
      2. Zuzanny Ratajczak;

      3. Malwiny Malki.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych prezentacji:) Dyplomy i nagrody zostały wręczone na apelu szkolnym. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

       

     • Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

     • 19 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji uczniowie podczas lekcji przygotowywali żółte żonkile -  będące symbolem akcji, którymi została przyozdobiona szkoła. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali też opowiadań nawiązujących do powstania lub obejrzeli animację, która opowiadała o powstaniu. Wszystkie materiały wykorzystane podczas zajęć zostały przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

     • IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

     • 19 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych z Babimostu, z Zespołu Edukacyjnego z Podmokli Małych oraz z Nowego Kramska.
      Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
      W konkursie  brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:
      Miejsce 1.
      Uczniowie z klasy 7b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście
      Miejsce 2.
      Uczniowie z klasy 7a ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku
      Miejsce 3.
      Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście
      Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły
      Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN oraz Klett.
      Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 7b
      – uczniom SP w Babimoście.
      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże
      zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.
      IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka
      angielskiego i niemieckiego – pani Agnieszka Gaertner, pani Jolanta Reimann oraz pani
      Patrycja Stajkowska.
      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

       

     • Nominacja do finału wojewódzkiego!

     • Z radością informujemy, że uczennica klasy 7b, Paulina Kubiak podczas eliminacji powiatowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych  - RECYTACJA otrzymała nominację do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę na eliminacjach w Bojadłach pięknie reprezentowały również Anastazja Antończak (7a) i Maria Kremer (3a). Wszystkim recytatorkom gratulujemy udanych występów.

     • Premiera Anastazji Antończak w spektaklu „Wiktorek”

     • Główne role w przedstawieniach bajkowych opanowała Anastazja do perfekcji. Lecz ostatnio, zmierzyła się także z rolą w sztuce dla odbiorców dorosłych i oczywiście znakomicie zdała ten egzamin.
      Anastazja zagrała w niej jedną z głównych postaci. Trudno było nie zauważyć wrażliwości emocjonalnej oraz dojrzałości artystycznej naszej uczennicy.
      Opowieść o Wiktorku, którego wujostwo za wszelką cenę chce ożenić i aranżuje spotkania z przyszłymi kandydatkami na żonę, jest historią pełną zabawnych i pełnych humoru sytuacji. Nasi bohaterowie rewelacyjnie odegrali niełatwe role, ukazując swoje talenty aktorskie oraz oddając wyśmienicie klimat czasu, w którym odbywa się akcja.
      Scenografia, kostiumy oraz wystrój sceny wzbogaciły całą sztukę, pozwalając przenieść się do innego świata XIX wieku. W zaprezentowanym spektaklu udział wzięli w większości dorośli mieszkańcy naszej gminy. Nasza wspaniała publiczność, która wypełniła po brzegi salę, w skupieniu i w zachwycie oglądała kolejne sceny przedstawienia, a na koniec zgotowała nam owacje na stojąco.  Historię ożenku Wiktorka na deski sceniczne przeniosła i wyreżyserowała pani Jolanta Reimann. Na przyszłość życzymy Anastazji wiele sukcesów.

       

     • Spotkanie z Romami

     •  

      Kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Polska Roma. Dzięki temu uczniowie klas 7a i 7b mieli możliwość zapoznania się z kulturą romską, m.in mogli usłyszeć muzykę, zobaczyć stroje oraz poznać historię Romów. Wszystko to zostało zaprezentowane w bardzo ciekawy sposób.

     • NIEBIESKI MARZEC

     • Marzec to miesiąc wody – 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

      Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, którą posiadamy a co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

      Na lekcjach rozmawialiśmy o tym do czego człowiek wykorzystuje wodę, ile litrów wody przeciętny ludzki mieszkaniec Ziemi potrzebuje na dobę, czym jest ślad wodny, ile potrzeba wody do wyprodukowania jednego kilograma np. mięsa z kurczaka, jednego t-shirtu czy jeansów, dlaczego ludzie zużywają tak dużo wody, skąd się bierze woda i dlaczego zaczyna jej brakować.

      Wszystkie nasze dyskusje, pogadanki, burze mózgów, filmiki i ciekawostki podsumowaliśmy testem na test portalu, większość wyników wynosiła ponad 80%, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

     • Sprzątamy świat!

     • W dniu 10 kwietnia 2024 r. klasy 4a, 4b oraz 7b wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Rezerwatu Laski w celu wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata”. Koordynatorem akcji był edukator nadleśnictwa z Nadleśnictwa Babimost pan Stanisław Skrzetuski, który wyruszył z nami, otrzymaliśmy worki na śmieci oraz uzbrojeni w gumowe rękawice sprzątaliśmy trasę w kierunku Rezerwatu Laski. Pan Stanisław nad wszystkim czuwał, spacer z nim to lekcja poszanowania środowiska oraz promowanie czystego otoczenia. Po zakończeniu sprzątania, wspólnie piekliśmy kiełbaski, słuchaliśmy sygnałów łowieckich oraz w drodze powrotnej ciekawostek dotyczących roślinności tam rosnącej, największe zainteresowanie wzbudziły zawilce, fiołki, jaskry oraz czosnaczek, którego podobno można dodawać do sałatek. Otrzymaliśmy również drobne upominki.
      Dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

     • „W Krainie Pani Muzyki”

     • „W Krainie Pani Muzyki”  to cykl koncertów Lubuskiego  Biura Koncertowego, w którym uczestniczą uczniowie  klas I-IV.   5.04.24 muzycy przedstawili  „Baśń o dwunastu miesiącach”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali jak za pomocą muzyki można przedstawić historię dziewczynki, której pomagały kolejne miesiące.

      Tekst i zdjecia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
       

     • Brązowy luty – miesiąc Ziemi. 7 filmów naszych uczniów!

     • BRĄZOWY LUTY

           Brązowy luty – miesiąc Ziemi, nasi uczniowie dyskutowali, nad tym jak ograniczyć zużywanie plastiku, jak długo rozkłada się plastik?, co się dzieje z plastikiem? dlaczego należy ograniczać zużycie plastiku? dlaczego warto korzystać  z wielorazowych produktów oraz tych z recyklingu? A odpowiedzi na powyższe pytania przyniosły filmiki informacyjne, które możemy oglądać na stronie naszej  szkoły.

      Tekst - Barbara Kubaś.

     • Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

     • 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym okresie kładzie się szczególny nacisk na promocję zdrowego stylu życia oraz na motywację młodych ludzi do podejmowania zachowań, które sprzyjają zdrowiu.

      Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Zdrowia przypominając uczniom o tym święcie, które wypadło w tym roku w niedzielę. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne, zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

      W ramach realizowanego w szkole programu “Trzymaj Formę!” uczniowie podczas lekcji techniki wykonują też co roku “Fantazyjne kanapki” a na lekcjach biologii zgłębiają wiedzę na temat roli witamin w naszym życiu, czy  o zaburzeniach i chorobach związanych z nieprawidłowym odżywianiem.  Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przypominające zasady prawidłowego żywienia, korzyści płynące z aktywności fizycznej oraz jedzenia warzyw i owoców. Od września odbywa się akcja “Przerwa w ruchu”, która zachęca uczniów do większej aktywności fizycznej.

      Pedagog i Samorząd Uczniowski