Zostań świętym Mikołajem i przynieś upominki dla zwierzaków z azylu. Towary można przynosić do sali 38. Klasy 1-3 przekazują wychowawcom (samorząd odbierze).
Świąteczna paczka dla zwierzaka
Dyskoteka andrzejkowa
- 2
Warsztaty teatralne
Integracyjnie, kształcąco i bardzo radośnie spędzili ostatnio czas członkowie naszego kółka teatralnego Reimannówki.
22 listopada, z inicjatywy instruktora teatralnego p. Jolanty Reimann, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty teatralne dla starszej i młodszej grupy aktorów, które przeprowadziła zaprzyjaźniona z nami, aktorka teatru gorzowskiego, pani Kamila Pietrzak Polakiewicz.
Spotkanie to okazało się bardzo owocne. Mało, że scementowało i bardzo przybliżyło naszych aktorów ze starszą grupą teatralną, to pojawiły się nowe i bardzo ciekawe koncepcje współpracy.
Na warsztatach tych, nasi aktorzy nie tylko zgłębiali tajniki pracy aktora na scenie, ale wspaniale się przy tym bawili.
Żywa lekcja historii
22 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji minionej 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, tematem przewodnim lekcji było „Ku Niepodległości”. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu interesujących rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Na zakończenie przedstawienia, jak zawsze, odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.
Tekst - Ewa Muńko. Zdjęcia - Wojciech Jaroszek.
Konkurs na fraszkę
Rozstrzygnięty został konkurs na fraszkę promującą czytelnictwo. Autorami najlepszych utworów zostali:
1. Aleks Bannach - kl. 8a
2. Antoni Grądziel - kl. 8a
3. Malwina Malka - kl. 6a i Zofia Mioduń - kl. 4b
Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Aktywna przerwa
- 4
Zdjęcia - Grażyna Czerwińska.
Klasa 2b i 3b KREATYWNIE...
- 11
Projektujemy, budujemy, tworzymy...
Dzieci na zajęciach z kreatywności mają poprzez zabawę przerywnik w dotychczasowych lekcjach, nie rezygnując z nauki. Działania pobudzają u najmłodszych uczniów kreatywność, uczą je myślenia przestrzennego oraz dbają o rozwój zdolności manualnych.
Zdjęcia i tekst: Patrycja Stajkowska
ARTYSTYCZNE REWOLUCJE KLASY 3B – JAJECZNY KUBIZM ORAZ MANDALE Z PAPIEROWYCH TALERZY
- 11
Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.
Zakończyliśmy akcję "Szkoły Pełne Talentów"
Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców naszych uczniów, ich rodzin i znajomych za wsparcie Talenciakami. Dzięki Wam otrzymaliśmy nagrody oraz dyplom za zebrane 524 Talenciaki.
Akcję w szkole koordynowała Patrycja Stajkowska.
Dzień Pluszowego Misia
- 7
GANG ŚMIECIAKÓW
17 listopada 2023 roku uczniowie klas I-IV i V-VIII w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście obejrzeli przedstawienia profilaktyczne pt. “Gang Śmieciaków” w wykonaniu Grupy T z Torunia. Ich celem było promowanie postawy proekologicznej, zdrowego stylu życia bez używek oraz pokazanie sposobów dbania o środowisko. Przedstawienia miały charakter kabaretowy i interaktywny. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali uczniów do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam jak najdłużej. Na zakończenie niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości zdobycia autografów aktorów.
Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.
Brązowe medale badmintonistek i badmintonistów w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży
14 listopada w hali "Olimpia" w Babimoście odbyły się podwójne finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Naszą szkołę po wygranych zawodach powiatowych i pomyślnie rozegranych zawodach półfinałowych reprezentowały dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy.Obie drużyny stoczyły ambitne pojedynki singlowe oraz w grach podwójnych w gronie czterech najlepszych drużyn w całym województwie lubuskim. W wyniku tych zmagań zarówno dziewczęta w składzie : Angelika Piosik i Kinga Mruk oraz chłopcy: Maciej Rakowski i Dominik Pawelski wywalczyli brązowe medale oraz okazałe puchary.Warto również dodać, że do sukcesu dziewcząt przyczyniła się także Zuzanna Buda, która dzielnie na zawodach półfinałowych zastąpiła chorą w tym czasie Kingę Mruk.
Laureatom Lubuskiej Olimpiady Młodzieży serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym, a także w innych dyscyplinach sportowych rozgrywanych jeszcze w trwającym roku szkolnym.
Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.
"O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie"
- 1
Pierwszy koncert z serii "W Krainie Pani Muzyki" w którym brali udział uczniowie klas I-IV w dniu 13.10.23 zachęcił wszystkich do aktywnego uczestnictwa, ponieważ muzyka grana przez muzyków podrywała wszystkich z foteli do tańca.
"O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie" to temat koncertu i właśnie wędrówki klarnetu zachęciły uczestników do wspólnej zabawy.
Kochamy naszą ojczyznę!
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie na zajęciach z etyki przedstawili swoje pomysły, jak pokazać miłość do ojczyzny. Wykonali oryginalne konstrukcje z klocków. Oto efekty ich twórczej pracy.
Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.
„Szkoła do hymnu”
Punktualnie o 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z milionami uczniów w całej Polsce zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Biało-czerwone flagi i kotyliony podkreśliły patriotyczną atmosferę Narodowego Święta Niepodległości.
4
Na „Gusłach” w Zielonej Górze
Nasi uczniowie mogli obejrzeć w Teatrze Lubuskim niezwykłą adaptację „Dziadów” cz. II. Duże wrażenie zrobiły na widzach oryginalne kostiumy, dynamika scen podkreślona rytmiczną muzyką, śpiewem i choreografią.
Na uwagę z pewnością zasługiwała sugestywna gra aktorska. Wymagała dobrej kondycji fizycznejNie sposób było się nudzić. Po wyjściu z przedstawienia uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami m. in. z dziennikarzem „Gazety Lubuskiej”.
Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.
Uczniowie z wizytą na cmentarzu parafialnym
- 15
Jak co roku, przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Szafrańskiej odwiedzili groby na pobliskim cmentarzu parafialnym. Zapalili znicze jako symbol szacunku i pamięci na grobach swoich bliskich, pod krzyżem, pod pomnikiem upamiętniającym poległych podczas Powstania Wielkopolskiego, pod wspólną mogiłą poległych Bojowników o Ziemię Babimojską oraz pod pomnikiem poświęconym pamięci tych, którzy walczyli o wolność i polskość Ziemi Babimojskiej.
Tekst i zdjęcia - Anna Szafrańska.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- 15
Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o ponad 600 pięknie wydanych, nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Oprócz popularnych nowości beletrystrystycznych do dyspozycji czytelników mamy pokaźny zbiór książek o Polsce - jej historii i współczesności oraz pozycje ukazujące wartość rodziny i życia człowieka.
Wszyscy uczniowie obejrzeli wystawę książek i mieli okazję wypożyczyć interesujące ich pozycje.
Zapraszamy do korzystania ze szkolnej biblioteki w formie katalogu online (e-biblioteka, wejście przez konto librus). Można nie tylko zapoznać się z coraz bogatszym księgozbiorem, sprawdzić dostępność pozycji, ale też śledzić swoje konto i dokonać rezerwacji książki.
Dzień postaci z bajek
Pamiętamy o bohaterach
Uczniowie klas drugich zapalili znicze na mogile poległych Powstańców Wielkopolskich.
Zdjęcia - E. Kurowska-Hoły.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie