• Jesteśmy najlepsi!

     • Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć  w konkursie z języka niemieckiego „Najpiękniej czytający w języku niemieckim”.
      Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas 5 i 6.
      Wszyscy uczestnicy byli miło zaskoczeni poziomem umiejętności czytania jaki zaprezentowali, mimo tak krótkiego okresu nauki tego języka. Uczniowie zajęli następujące miejsca:

      Kl.5

      1.  Adam Gołębiowski
      2. Nadia Gierszewska
      3. Malwina Malka
      4. Szymon Pirsch

      Kl.6

      1. Lilianna Waligórska
      2. Anastazja Antończak
      3.  Katarzyna Stasik

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zdjęcia tekst : Jolanta Reimann

     • Sukces naszego ucznia

     • W ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych 19.04.2023 r. w Bojadłach odbyły się eliminacje powiatowe w kategorii recytacje, w których wzięli udział także uczniowie naszej szkoły: Nadia Korzeniewska, Adrian i Aleksandra Kuc, Lilianna Waligórska oraz Michał Długosz. Musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami recytatorskimi, ale również pokonać tremę podczas publicznego wystąpienia, co z pewnością stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego każdy z uczestników zasługuje na duże uznanie. Jury przyznało wyróżnienie Aleksandrze Kuc. Niemały sukces odniósł Michał Długosz z klasy 8b. Otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego. To jego debiut w zmaganiach ze sztuką żywego słowa. Zatem serdeczne gratulacje! Trzymamy kciuki z jego występ w finale wojewódzkim!

     • Ruch to zdrowie

     • W Szkole Podstawowej w Babimoście zakończony został drugi etap projektu realizowanego we współpracy z firmą IKEA Industry – Ruch to zdrowie. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 15.410 zł z IKEA oraz wsparciu Rady Rodziców w wysokości 4.750 zł a także środkom własnym na terenie szkoły powstała siłownia zewnętrzna wyposażona w 17 różnych urządzeń do treningu.

      Siłownia służy uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście przede wszystkim do aktywnego spędzania przerw międzylekcyjnych. Korzystają z niej również dzieci przebywające w świetlicy. Po godzinie 16.00, kiedy kończą się zajęcia szkolne, mogą na niej trenować wszyscy mieszkańcy Babimostu. Zapraszamy!

      Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe firmie IKEA Industry oraz Radzie Rodziców.

     • Posiłek w szkole i w domu

     • W Szkole Podstawowej w Babimoście zakończony został projekt z rządowego programu Posiłek w szkole i w domu, na który szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 80.000 zł przy 20.000 wkładu własnego. W ramach projektu wykonany został remont stołówki szkolnej i części kuchni oraz zakupiono nowoczesne urządzenia do przygotowywania posiłków, m.in. piec konwekcyjno-parowy, patelnię elektryczną, nowoczesną zmywarko-wyparzarkę kapturową, lodówkę, zamrażarkę, nowe szafki i stoły kuchenne, a także drobny sprzęt kuchenny i zastawę stołową.

      Dzięki projektowi przygotowywane w szkole obiady są jeszcze zdrowsze, a zjedzone w czystej i estetycznej stołówce smakują wyśmienicie.

     • Nowe gabinety

     • Szkoła Podstawowa w Babimoście wreszcie ma gabinet logopedyczny i gabinet do zajęć
      korekcyjno-kompensacyjnych. Dzięki zaadaptowaniu nowych pomieszczeń i pozyskaniu
      25.000 zł na wyposażenie, uczniowie SP Babimost mogą korzystać z estetycznych i
      nowocześnie urządzonych pomieszczeń do zajęć z zakresu pomocy pedagogiczno-
      psychologicznej.
      Nowe gabinety są pięknie wyremontowane i wyposażone w nowoczesne pomoce
      dydaktyczne, w tym monitory interaktywne, na których uczniowie korzystają z zakupionych
      w ramach programu Aktywna tablica za kwotę 35.000 zł multimedialnych programów
      wspierających pracę pedagogów specjalnych i logopedów. Specjalistyczne oprogramowanie
      zawiera tysiące interaktywnych ćwiczeń do zajęć dydaktyczno-wyrównawczych,
      rewalidacyjnych, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Lekcje prowadzone w ten
      sposób zwiększają zaangażowanie uczniów i ich motywację do dodatkowych ćwiczeń, dzięki
      czemu zajęcia są bardziej skuteczne i efektywne. Z kolei nauczycielom i terapeutom
      pozwalają na całkowitą indywidualizację procesu dydaktycznego.

     • Efektowna Balladyna

     • Kolejny raz uczniowie klas 8 i 7 obejrzeli adaptację lektury. Tym razem była to „Balladyna” w gorzowskim teatrze. Spektakl trwał około 2 godzin z antraktem. Oprócz dialogów ważną funkcję pełniła choreografia. Śmierć niektórych bohaterów, przemianę charakteru tytułowej postaci ukazywano symbolicznie dzięki kostiumom. W przedstawieniu  wykorzystywano zmianę oświetlenia, scenę obrotową. Te efekty specjalne miały pobudzić wyobraźnię. Miejscami jednak nie współgrały z treścią. Sugestywnie wcielili się w role aktorzy grający  Grabca, Skierkę czy Chochlika. W ciekawy sposób też zaprezentowano przemianę wybranka Goplany w wierzbę. Duże wrażenie zrobił także finał sztuki. Piorun rażący Balladynę oślepił na chwilę widzów.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Dzień Zawodowca w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

     • Uczniowie klas 8 i 7 po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w Dniu Zawodowca zorganizowanym w Zespole Szkół nr 1 we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Zbąszyniu.
      Podczas dni otwartych rzemieślnicy pokazywali swoje zawody a uczniowie mogli spróbować swoich sił, wykonując proste czynności związane z tymi zawodami. Mieliśmy szansę poznać specyfikę pracy między innymi: KUVERT POLSKA z Przyprostyni, Instalatorstwo Sanitarne i Studniarstwo Jan Tomiński ze Zbąszynia, AUTO-WASZKOWIAK Sp.o.o z Perzyn, Lakiernia Krzysztof Mirek z Przyprostyni, Kwaśnik SKDP ze Zbąszynia, NAVIGATOR HOTEL ze Zbąszynia oraz wiele innych zakładów pracy skupionych w Cechu Rzemiosł Różnych.
      Uczniowie zapoznali się również z szeroką listą rzemieślników deklarujących chęć przyjęcia uczniów na naukę zawodu w latach 2023 - 2026. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wydarzeniu.

      Tekst - Aleksandra Michalska.

     • Konkursy wielkanocne

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursach wielkanocnych. Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu kartki świątecznej techniką dowolną. W wyniku głosowania zwyciężyły następujące osoby:

      -1 miejsce: Kornel Rychły,
      -2 miejsce: Oktawia Rudnicka
      -3 miejsce: Antonina Łozowicka

      Konkurs literacki na opowiadanie pt.: „Wielkanocna przygoda” był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Najpiękniejsze opowiadania napisali:

      -1 miejsce : Zofia Miodun
      -2 miejsce: Oliwier Wechczyński
      -3 miejsce: Alicja Bielawska
      -4 miejsce : Hanna Kruk

      Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu młodszych uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

      Tekst - Iwona Firlej-Prętka.

       

     • Tajemnica miłości

     • Wielu młodszych uczniów naszej szkoły zaczytuje się wręcz w książkach szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Na podstawie jednej z nich powstało przedstawienie pt. "Tajemnica miłości" przygotowane przez trzecioklasistów pod kierunkiem Eweliny Wozińskiej i Wioletty Wernerowskiej. Spektakl został wystawiony 4.04.2023 r., a wystąpili w nim: Michalina Maszewska, Julia Wolska, Adrian Kuc, Nadia Korzeniewska, Łukasz Owczarek, Kornel Rychły, Zofia Miodun, Patrycja Pożniak, Tomasz Buda i Jakub Kosicki. Młodym aktorom przygotowanie inscenizacji dało wiele radości, a widzom dobrą zabawę. Efekt ich pracy możemy obejrzeć na zdjęciach i filmie.

     • Dni otwarte w sulechowskich szkołach

     • Dnia 4 kwietnia odbyły się Dni Otwarte w CKZiU w Sulechowie oraz w tamtejszym LO. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką szkół. Obejrzeć pracownie zawodowe i sale lekcyjne. Dzięki temu, będzie im łatwiej podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek i Aleksandra Michalska.

     • Dzień Zdrowia

     • Dzisiaj obchodziliśmy  Dzień Zdrowia przypominając uczniom o Światowym Dniu Zdrowia, który wypada w tym roku w piątek. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne,  zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

      We wszystkich klasach odbyły się pogadanki z  pedagogiem szkolnym i pielęgniarką na temat prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz higieny. Panie podkreślały ważność śniadania, sportu, snu i umiejętności czytania etykiet.

      W szkole realizowane są również programy uczące kształtować postawy i zachowania związane z prawidłowym odżywianiem “Trzymaj Formę!” i “Zachowaj trzeźwy umysł” (w tym roku pod hasłem ROSNĘ ZDROWO).

      Światowy Dzień Zdrowia każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

       

      Samorząd Uczniowski i pedagog szkolny

     • III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

     • 31 marca 2023 roku  odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkoły podstawowej z Babimostu oraz z  Zespołów Edukacyjnych z Podmokli Małych i Nowego Kramska.

      Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

      W konkursie  brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:

      Miejsce 1.

      Uczniowie z klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 2.

      Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 3.

      Uczniowie z klasy 8 z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku

      Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN. Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 8b – uczniom SP w Babimoście.

      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

      III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – panie: Anna Prządka, Agnieszka Gaertner,  Aleksandra Michalska,  Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska. 

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

       

     • Gminny konkurs recytatorski

     • Nasi uczniowie 29.03.2023 r. wsapniale zaprezentowali swoje umiejętności krasomówcze podczas gminnego konkursu zorganizowanego w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do etapu powiatowego nominacje uzyskali: Nadia Korzeniewska, Adrian Kuc, Lilianna Waligórska, Aleksandra Kuc i Michał Długosz. Wszystkim gratulujemy udanych prezentacji, a nominowanym życzymy dalszych sukcesów.

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy"

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy" - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem pani Muzyka przeniosła dzieci w przepiękne góry - Alpy. Dzieci poznały instrumenty takie jak: dzwonki, fujarki, klarnet, gitarę.
      Muzykanci przebrani w regionalne stroje zachęcali dzieci do wspólnej zabawy przy rytmach granej muzyki.

      Tekst i zdjęcia -Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Światowy Dzień Teatru

     • Światowy Dzień Teatru zainicjował w nasze szkole Szkolny Klub Europejski, a dokładniej nasza grupa teatralna „Reimannówki”. Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę „Nasze spektakle teatralne”,
      która jest naszym wspaniałym wspomnieniem a zarazem inspiracją do dalszej pracy. Dla uczniów naszej szkoły zorganizowaliśmy seanse filmowe z nagraniami naszych przedstawień oraz innych przedstawień internetowych. Nie obyło się bez małych warsztatów teatralnych, konkursów i opowieści o teatrze.
      To był zaczarowany i bardzo radosny dzień.

      Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

     • Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym

     • Dnia 23 marca 2023r.w GOK w Babimoście miały miejsce eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Na konkurs przybyli uczniowie z powiatu zielonogórskiego, którzy w konkursie plastycznym w swojej gminie lub miejscowości, otrzymali nominację do etapu wyższego. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Stasik z klasy szóstej i Antonina Łozowicka z klasy trzeciej. Tym razem tematem pracy były postacie z bajek Disneya. Prace były bardzo różnorodne, każda z nich była ciekawa i miała swój urok. Komisja jako Rada Artystyczna miała nie mały problem z wyborem tylko kilku prac, które zostały nagrodzone i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymała Katarzyna Stasik ( grupa wiekowa  4-6).    Kasi gratulujemy  sukcesu.

      Tekst i zdjęcia - Bożena Wołek.