• Konkursy wielkanocne

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursach wielkanocnych. Konkurs plastyczny polegał na wykonaniu kartki świątecznej techniką dowolną. W wyniku głosowania zwyciężyły następujące osoby:

      -1 miejsce: Kornel Rychły,
      -2 miejsce: Oktawia Rudnicka
      -3 miejsce: Antonina Łozowicka

      Konkurs literacki na opowiadanie pt.: „Wielkanocna przygoda” był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Najpiękniejsze opowiadania napisali:

      -1 miejsce : Zofia Miodun
      -2 miejsce: Oliwier Wechczyński
      -3 miejsce: Alicja Bielawska
      -4 miejsce : Hanna Kruk

      Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu młodszych uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

      Tekst - Iwona Firlej-Prętka.

       

     • Tajemnica miłości

     • Wielu młodszych uczniów naszej szkoły zaczytuje się wręcz w książkach szwedzkiego pisarza Martina Widmarka z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Na podstawie jednej z nich powstało przedstawienie pt. "Tajemnica miłości" przygotowane przez trzecioklasistów pod kierunkiem Eweliny Wozińskiej i Wioletty Wernerowskiej. Spektakl został wystawiony 4.04.2023 r., a wystąpili w nim: Michalina Maszewska, Julia Wolska, Adrian Kuc, Nadia Korzeniewska, Łukasz Owczarek, Kornel Rychły, Zofia Miodun, Patrycja Pożniak, Tomasz Buda i Jakub Kosicki. Młodym aktorom przygotowanie inscenizacji dało wiele radości, a widzom dobrą zabawę. Efekt ich pracy możemy obejrzeć na zdjęciach i filmie.

     • Dni otwarte w sulechowskich szkołach

     • Dnia 4 kwietnia odbyły się Dni Otwarte w CKZiU w Sulechowie oraz w tamtejszym LO. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką szkół. Obejrzeć pracownie zawodowe i sale lekcyjne. Dzięki temu, będzie im łatwiej podjąć decyzję dotyczącą dalszej ścieżki kształcenia.

      Tekst i zdjęcia - Małgorzata Wojtek i Aleksandra Michalska.

     • Dzień Zdrowia

     • Dzisiaj obchodziliśmy  Dzień Zdrowia przypominając uczniom o Światowym Dniu Zdrowia, który wypada w tym roku w piątek. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne,  zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

      We wszystkich klasach odbyły się pogadanki z  pedagogiem szkolnym i pielęgniarką na temat prawidłowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz higieny. Panie podkreślały ważność śniadania, sportu, snu i umiejętności czytania etykiet.

      W szkole realizowane są również programy uczące kształtować postawy i zachowania związane z prawidłowym odżywianiem “Trzymaj Formę!” i “Zachowaj trzeźwy umysł” (w tym roku pod hasłem ROSNĘ ZDROWO).

      Światowy Dzień Zdrowia każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

       

      Samorząd Uczniowski i pedagog szkolny

     • III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

     • 31 marca 2023 roku  odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie szkoły podstawowej z Babimostu oraz z  Zespołów Edukacyjnych z Podmokli Małych i Nowego Kramska.

      Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

      W konkursie  brało udział siedem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami połączonymi z widowiskowymi sukcesami:

      Miejsce 1.

      Uczniowie z klasy 8b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 2.

      Uczniowie z klasy 8a ze Szkoły Podstawowej w Babimoście

      Miejsce 3.

      Uczniowie z klasy 8 z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku

      Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Wydawnictwa Pearson, MacMillan i PWN. Puchar Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z klasy 8b – uczniom SP w Babimoście.

      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

      III Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – panie: Anna Prządka, Agnieszka Gaertner,  Aleksandra Michalska,  Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska. 

      Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

       

     • Gminny konkurs recytatorski

     • Nasi uczniowie 29.03.2023 r. wsapniale zaprezentowali swoje umiejętności krasomówcze podczas gminnego konkursu zorganizowanego w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Do etapu powiatowego nominacje uzyskali: Nadia Korzeniewska, Adrian Kuc, Lilianna Waligórska, Aleksandra Kuc i Michał Długosz. Wszystkim gratulujemy udanych prezentacji, a nominowanym życzymy dalszych sukcesów.

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy"

     • "Tam gdzie chodzą fioletowe krowy" - to tytuł kolejnego koncertu z cyklu "Spotkania z Panią Muzyką" Lubuskiego Biura Koncertowego.  Tym razem pani Muzyka przeniosła dzieci w przepiękne góry - Alpy. Dzieci poznały instrumenty takie jak: dzwonki, fujarki, klarnet, gitarę.
      Muzykanci przebrani w regionalne stroje zachęcali dzieci do wspólnej zabawy przy rytmach granej muzyki.

      Tekst i zdjęcia -Elżbieta Kurowska-Hoły.

     • Światowy Dzień Teatru

     • Światowy Dzień Teatru zainicjował w nasze szkole Szkolny Klub Europejski, a dokładniej nasza grupa teatralna „Reimannówki”. Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę „Nasze spektakle teatralne”,
      która jest naszym wspaniałym wspomnieniem a zarazem inspiracją do dalszej pracy. Dla uczniów naszej szkoły zorganizowaliśmy seanse filmowe z nagraniami naszych przedstawień oraz innych przedstawień internetowych. Nie obyło się bez małych warsztatów teatralnych, konkursów i opowieści o teatrze.
      To był zaczarowany i bardzo radosny dzień.

      Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.

     • Sukces naszej uczennicy w konkursie plastycznym

     • Dnia 23 marca 2023r.w GOK w Babimoście miały miejsce eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Na konkurs przybyli uczniowie z powiatu zielonogórskiego, którzy w konkursie plastycznym w swojej gminie lub miejscowości, otrzymali nominację do etapu wyższego. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Stasik z klasy szóstej i Antonina Łozowicka z klasy trzeciej. Tym razem tematem pracy były postacie z bajek Disneya. Prace były bardzo różnorodne, każda z nich była ciekawa i miała swój urok. Komisja jako Rada Artystyczna miała nie mały problem z wyborem tylko kilku prac, które zostały nagrodzone i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymała Katarzyna Stasik ( grupa wiekowa  4-6).    Kasi gratulujemy  sukcesu.

      Tekst i zdjęcia - Bożena Wołek.

     • Liga Talentów

     • 21 marca – w pierwszym dniu wiosny w naszej szkole odbyła się gala  „Liga talentów”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie szkoły. Chętni mieli okazję zaprezentowania swoich talentów i pasji przed całą społecznością szkolną. Efekty tych prezentacji zostały docenione przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Było co podziwiać, bo nasi uczniowie mają bardzo szeroki wachlarz zainteresowań: śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, uprawiają sporty, są świetni w układaniu kostki Rubika, graniu w szachy, konstruowaniu z klocków Lego, rysowaniu, recytowaniu… Nie sposób wymienić ich wszystkich.

      Oprócz występów w sali gimnastycznej można było odwiedzić stoiska, gdzie prezentowano różnorodne pasje w postaci rękodzieł, różnorodnych zbiorów  oraz pięknych rysunków.

      „Liga talentów”  była bardzo ciekawym doświadczeniem oraz wspaniałą zabawą. Wielu uczniów miało okazję pokazania się  po raz pierwszy przed szkolną społecznością, a także zmierzenia się trudną sztuką autoprezentacji.

      Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Nagrody dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

      Dziękujemy wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do prezentacji, Panu Rafałowi Urbanowiczowi oraz Panu Wojciechowi Jaroszkowi za nagłośnienie imprezy oraz Panu Arturowi Sołtysiakowi za wszelką pomoc.

      Występy uczniów zostały sfilmowane kamerą cyfrową zakupioną w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez naszą szkołę.

      Samorząd Uczniowski

     • Jak udekorować stół na różne okazje

     • Na lekcjach techniki uczniowie klas 6 zrealizowali projekt "Jak udekorować stół na różne okazje". Dowiedzieli się, jak wygląda nakrycie proste stołu, co może posłużyć jako dekoracja. Następnie sami wybrali okazje i opracowali pomysły na udekorowanie stołów.Pojawiły się dekoracje na romantyczną kolację, Halloween, jesienną kolację, baby shower, wesele, posiłek w stylu azjatyckim czy vintage. Uczniowie wykazali się kreatywnością, a zajęcia sprawiły im dużą radość i dały satysfakcję.

      Tekst i zdjecia - Monika Maksimczyk.

     • Mistrzowie Intelektu

     • Po przerwie spowodowanej pandemią po raz kolejny z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się konkurs „Mistrz Intelektu”. Rywalizowały klasy 6, 7, i 8. Należało wykazać się kreatywnością, refleksem, umiejętnością porozumiewania się bez słów lub odwrotnie bogatym słownictwem. Liczyła się również współpraca w trzyosobowym zespole. Każdy z nich zasłużył na wyróżnienie. Do rozstrzygnięcia, kto zostanie zwycięzcą, potrzebna była dogrywka pomiędzy uczniami z kl. 6a i 8b. Zdecydował 1 punkt. Jakub Cyl, Krzysztof Paciejewski oraz Jacek Wołek zdobyli dla swojej klasy puchar oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców. Na zaszczytnym drugim miejscu znaleźli się Anastazja Antończak, Hanna Wieczorek oraz Hubert Doliński. Podium zamknęli Aleksandra Kuc, Szymon Radziński i Mateusz Świderski. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dla niektórych będzie szansa, by się odegrać za rok. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.
      Organizatorki - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

     • Dzień kolorowej skarpetki

     • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Również w naszej szkole wiele osób założyło kolorowe skarpetki, aby okazać solidarność z osobami z zespołem Downa.

      Zdjęcie - Iwona Firlej-Prętka.

     • Święto liczby Pi

     • Zgodnie z tradycją w dniu 14 marca 2023 r. obchodziliśmy święto liczby Pi. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali różne ciekawe zadania dotyczące liczby będącej ilorazem obwodu i średnicy koła.

      Nauczycielki matematyki

     • Szkolny konkurs recytatorski

     • Wyniki eliminacji szkolnych do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii „Recytacja”

      Kategoria klasy 1-3:

      Nadia Korzeniowska, Adrian Kuc, Maria Kremer, Kornel Rychły. Wyróżnienie – Olha Yehorova.

      Kategoria klasy 4-6:

      Anastazja Antończak, Zuzanna Buda, Angelika Piosik, Lilianna Waligórska.

      Kategoria klasy 7-8:

      Michał Długosz, Hanna Kaczorek, Aleksandra Kuc.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

     • WYNIKI KONKURSU “Czytam dla siebie - czytam dla ciebie”

     • WYNIKI KONKURSU “Czytam dla siebie -czytam dla ciebie”

      (tworzenie audiobooków obcojęzycznych wspólnie z rodzicami)

      W dniu 7 marca br. zostały ocenione prace konkursowe.
      W konkursie “Czytam dla siebie - czytam dla ciebie” uczestniczyły dzieci  i młodzież naszej szkoły.

      Lista nagrodzonych poniżej :

      w kategorii I  – uczniowie z klas 4-6 SP

      I miejsce: Hanna Pisarek

      II miejsce: Marta Małycha

      III miejsce: Kinga Mruk

      w kategorii II – uczniowie z klas 7-8

      I miejsce: Iga Heyduk 

      Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymali nagrody.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

      Organizatorzy:

      Nauczyciele Języków Obcych

       

      Tekst: Patrycja Stajkowska

       

     • W zamku Drakuli

     • Uczniowie klas 4 pojechali do Teatru Lubuskiego, by obejrzeć przedstawienie pt. „Drakula”.
      Tytuł sugerował, że będzie w nim nastrój grozy. Jednak, jak się okazało, „straszliwy wampir” to nieco niezdarny, pragnący znaleźć żonę krwiopijca. Jego wybranka serca postawiła mu surowy warunek. Miał zmienić dietę. Pan zamku musiał się podporządkować, jeśli nie chciał pozostać singlem. Na uwagę zasługiwała świetna, mroczna scenografia. Rekwizyty też przywodziły na myśl horror. Jednak dziecięcą publiczność potrafił rozbawić aktor wcielający się w role lokaja, listonosza czy pielęgniarki.
      Sztuka stanowiła umiejętne połączenie teatru lalkowego i popisów aktorskich. Młodym widzom najbardziej podobała się scena imprezy, którą urządził służący podczas nieobecności hrabiego
      Drakuli.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska i Patrycja Stajkowska.