• Zakończyliśmy akcję "Szkoły Pełne Talentów"

     • Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców naszych uczniów, ich rodzin i znajomych za wsparcie Talenciakami. Dzięki Wam otrzymaliśmy nagrody oraz dyplom za zebrane 524 Talenciaki. 

      Akcję w szkole koordynowała Patrycja Stajkowska.

     • GANG ŚMIECIAKÓW

     • 17 listopada 2023 roku uczniowie klas I-IV i V-VIII w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście obejrzeli przedstawienia profilaktyczne pt. “Gang Śmieciaków” w wykonaniu Grupy T z Torunia. Ich celem było promowanie postawy proekologicznej, zdrowego stylu życia bez używek oraz pokazanie sposobów dbania o środowisko. Przedstawienia miały charakter kabaretowy i interaktywny. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali uczniów do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam jak najdłużej. Na zakończenie niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości zdobycia autografów aktorów.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Brązowe medale badmintonistek i badmintonistów w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

     • 14 listopada w hali "Olimpia" w Babimoście odbyły się podwójne finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Naszą szkołę po wygranych zawodach powiatowych i pomyślnie rozegranych zawodach półfinałowych reprezentowały dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy.Obie drużyny stoczyły ambitne pojedynki singlowe oraz w grach podwójnych w gronie czterech najlepszych drużyn w całym województwie lubuskim. W wyniku tych zmagań zarówno dziewczęta w składzie : Angelika Piosik i Kinga Mruk oraz chłopcy: Maciej Rakowski i Dominik Pawelski wywalczyli brązowe medale oraz okazałe puchary.Warto również dodać, że do sukcesu dziewcząt przyczyniła się także Zuzanna Buda, która dzielnie na zawodach półfinałowych zastąpiła chorą w tym czasie Kingę Mruk.

      Laureatom Lubuskiej Olimpiady Młodzieży serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym, a także w innych dyscyplinach sportowych rozgrywanych jeszcze w trwającym roku szkolnym.

      Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

     • "O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie"

     • Pierwszy koncert z serii "W Krainie Pani Muzyki" w którym brali udział uczniowie klas I-IV w dniu 13.10.23 zachęcił wszystkich do aktywnego uczestnictwa, ponieważ muzyka grana przez muzyków podrywała wszystkich z foteli do tańca.

      "O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie" to temat koncertu i właśnie wędrówki klarnetu zachęciły uczestników do wspólnej zabawy.

     • Kochamy naszą ojczyznę!

     • Z okazji Święta Niepodległości uczniowie na zajęciach z etyki przedstawili swoje pomysły, jak pokazać miłość do ojczyzny. Wykonali oryginalne konstrukcje z klocków. Oto efekty ich twórczej pracy.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • „Szkoła do hymnu”

     • Punktualnie o 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z milionami uczniów w całej Polsce zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Biało-czerwone flagi i kotyliony podkreśliły patriotyczną atmosferę Narodowego Święta Niepodległości.

     • Na „Gusłach” w Zielonej Górze

     • Nasi uczniowie mogli obejrzeć w Teatrze Lubuskim niezwykłą adaptację „Dziadów” cz. II. Duże wrażenie zrobiły na widzach oryginalne kostiumy, dynamika scen podkreślona rytmiczną muzyką, śpiewem i choreografią.
      Na uwagę z pewnością zasługiwała sugestywna gra aktorska. Wymagała dobrej kondycji fizycznej

      Nie sposób było się nudzić. Po wyjściu z przedstawienia uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami m. in. z dziennikarzem „Gazety Lubuskiej”.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Uczniowie z wizytą na cmentarzu parafialnym

     • Jak co roku, przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Szafrańskiej odwiedzili groby na pobliskim cmentarzu parafialnym. Zapalili znicze jako symbol szacunku i pamięci  na grobach swoich bliskich, pod krzyżem, pod pomnikiem upamiętniającym poległych podczas Powstania Wielkopolskiego, pod wspólną mogiłą poległych Bojowników o Ziemię Babimojską oraz pod pomnikiem poświęconym pamięci  tych, którzy walczyli o wolność i polskość Ziemi Babimojskiej.

      Tekst i zdjęcia - Anna Szafrańska.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o ponad 600 pięknie wydanych, nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 000 zł. Wkład własny wyniósł 3 000 zł. Oprócz popularnych nowości beletrystycznych do dyspozycji czytelników mamy pokaźny zbiór książek o Polsce - jej historii i współczesności oraz pozycje ukazujące wartość rodziny i życia człowieka.

      Wszyscy uczniowie obejrzeli wystawę książek i mieli okazję wypożyczyć interesujące ich pozycje. 

      Zapraszamy do korzystania ze szkolnej biblioteki w formie katalogu online (e-biblioteka, wejście przez konto librus). Można nie tylko zapoznać się z coraz bogatszym księgozbiorem, sprawdzić dostępność pozycji, ale też śledzić swoje konto i dokonać rezerwacji książki.

     • Przerwa na czytanie

     • Już po raz drugi, 26.10.2023 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji "Przerwa na czytanie". Czytanie w gronie kolegów, na wygodnych pufach to prawdziwa przyjemność! Również nauczyciele rozkoszowali się  chwilami z książką. Czytanie jest super!

      Zdjęcia - Anastazja Antończak.

     • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     • W październiku w naszej szkole klasy piąte uczestniczyły w rekomendowanym Programie Profilaktycznym DEBATA. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Uczniowie obalili mity krążące na temat alkoholu. Poznali prawdziwe konsekwencje wynikające z zażywania tego typu substancji.

      Klasy czwarte wzięły udział w zajęciach pod hasłem “Człowiek człowiekowi wilkiem - jak być tolerancyjnym i autentycznym człowiekiem”. Podczas tych zajęć terapeutka wzmacniała empatię wśród naszych podopiecznych  i podkreślała walory życia bez hejtu oraz agresji. 

      Natomiast klasy szóste, siódme i ósme omówiły z panią Kamilą “Życie online - wpływ patotreści oraz mediów społecznościowych na młodzież ”. Prowadząca uświadomiła jak media wpływają na nasze funkcjonowanie. Podała uczniom sposoby jak uchronić się przed fałszem i agresją. 

      Z kolei w godzinach popołudniowych odbyło się szkolenie dla rodziców  na temat “Jak nie zgubić dziecka w sieci? - wpływ social mediów i patotreści na dzieci i młodzież” . Pani psycholog podała cenne wskazówki do wykorzystania w życiu codziennym. Wskazała programy, filmy, gry i media społecznościowe, na które rodzice powinni zwrócić uwagę w kontekście bezpieczeństwa dzieci.

      Warsztaty i szkolenie prowadziły terapeutki z firmy DIALOG Centrum Edukacji i Profilaktyki w Krakowie Pani Kamila Pakosz oraz Pani  Małgorzata Hein.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.  

     • Oczarowani jesienią

     • Jesienne nastroje zapanowały w naszych świetlicach. Piosenki, wiersze, zagadki i wystawy. Pokochaliśmy naszą Panią Jesień.

      Gdzie ty jesteś, jesieni? Tu jestem. W suchych liściach lecących z szelestem ...

       

      Zdjęcia - Jolanta Reimann.

       

       

     • Wstrzymał słońce...

     • W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej  szkoły przystąpili do I etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego w Katowicach pod hasłem. ,,Kocham Polskę''.

      Do wyboru były 3 tematy: ,,Portret Mikołaja Kopernika"; ,,Plakat promujący postać wielkiego astronoma'' i ,,Astronomiczne zainteresowania Mikołaja  Kopernika''.

      Najczęściej preferowanym przez uczniów tematem twórczym był portret Kopernika. Najciekawsze prace prezentujemy w naszej  wirtualnej galerii. 

                              Opiekun konkursu Bożena Wołek

     • Spektakl "Mały Książę"

     • Grupa Reimannówki powtórzyła swój sukces wojewódzki pięknie przedstawiając sztukę "Mały Książe" dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście. Gościnnie wystąpili wychowankowie MOW. Publiczność przyjęła aktorów bardzo ciepło i nagrodziła wielkimi brawami. Sztukę oglądano z dużym zainteresowanie, tym bardziej, że właśnie  jest przerabianą lekturą. Aktorom życzymy dalszych sukcesów!

      Tekst - Jolanta Reimann. Zdjęcia - Patrycja Stajkowska.

     • Nasi biegacze w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!!!

     • 12 października  w deszczowej pogodzie  na obiektach CSiR w Babimoście odbyły się mistrzostwa powiatu zielonogórskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny: dwa zespoły dziewcząt młodszych i starszych oraz zespół chłopców starszych. Wszyscy biegacze mogą swoje zmagania uznać za bardzo udane, ponieważ wszystkie drużyny uzyskały upragniony awans do finału wojewódzkiego. Dziewczęta w obu kategoriach wiekowych nie miały równych sobie deklasując swoje rywalki z innych szkół i tym samym zdobywając tytuł mistrzyń powiatu. Chłopcy natomiast zostali wicemistrzami zawodów powiatowych uznając wyższość konkurentów ze szkoły w Kargowej.

      Składy drużyn dziewczęcych:

      dziewczęta młodsze: Nadia Gierszewska, Emilia Rakowska, Marta Chmielak, Marianna Radzińska, Katarzyna Przybyła, Zuzanna Buda, Nikola Pyszkowska, Maja Kubiak, Weronika Zastawna, Laura Uszler.

      dziewczęta starsze: Aleksandra Kuc, Hanna Pisarek, Andżelika Piosik, Iga Grobys, Paulina Kubiak, Kinga Mruk, Anastazja Fabiś.

      Skład drużyny chłopięcej: Antoni Grądziel, Leon Łasiński, Wojciech Hylak, Marcel Woźny, Stanisław Chmielak, Jacek Aleksandrów, Paweł Kamiński.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim lekkoatletom życząc sukcesów w finale wojewódzkim!!!

      Tekst i zdjęcia - JUstyna Przygocka.