• Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2021/2022

     • PODSUMOWANIA SPORTOWE


      Na apelu szkolnym w dniu 23 czerwca podsumowano całoroczną rywalizację o tytuł najlepszego sportowca szkoły w roku szkolnym 2021/22. Nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili największe osiągnięcia sportowe uczniów, a co za tym idzie największe osiągnięcia szkoły i Uczniowskich Klubów Sportowych FENOMEN i ISKRA. Najlepszym sportowcem SP w Babimoście w roku szkolnym 2021/22 został po raz drugi z rzędu ALEKSANDER KARGUL  z klasy VIIIC, na drugim miejscu uplasował się Beniamin Schuster z VIIIA, a na miejscu trzecim Igor Melson z VIIIA. 

      Do największych sukcesów szkoły oraz klubów sportowych zaliczyć należy:

      - złoty medal w finale woj. LOM w badmintonie – 100pkt.,

      - I miejsce dziewcząt z klas VII- VIII w la indywidualnej – 100pkt. ( złoty medal Amelii Sypniewskiej w skoku w dal, złoty medal Anity Chmielak w biegu na 1000m, srebrny medal dziewcząt w sztafecie 4x100m: P. Groszek, A. Sypniewska, J. Jamuła i Z. Szczeszek),

      - srebrny medal w finale woj. w unihokeju chłopców starszych – 80pkt.,

      - srebrny medal w finale woj.  w unihokeju chłopców młodszych – 80pkt.,

      - brązowy medal w finale woj.  w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt – 60pkt.,

      - brązowy medal w finale woj. w czwórboju dziewcząt młodszych – 60pkt. ( Wołek N., Uracz M, Groszek K., Konieczek P., Kuc A., Piosik A.),

      - srebrny medal w finale woj. w sztafecie szwedzkiej dziewcząt starszych ( Chmielak, Sypniewska, Łukaszewska, Szczeszek),

      - IV miejsce w finale woj. w sztafecie szwedzkiej dziewcząt młodszych ( Konieczek, Uracz, Groszek K., Wołek N.),

      - VI miejsce w MP w unihokeju chłopców – juniorów młodszych,

      - brązowy medal w Małych Mistrzostwach Polski w unihokeju dzieci – klasy I-III,

      - V miejsce w finale woj. w unihokeju dziewcząt młodszych,

      - VI miejsce w finale woj. w badmintonie dziewcząt młodszych.

       

      Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.
      Tekst: J. Przygocka

     • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

     • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowany w naszej placówce w klasie 3a.

      Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty? 

      Podczas 30 spotkań wspólnie z uczniami zastanawialiśmy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzyły i wyposażały swoje Apteczki. Uczyliśmy się optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

      Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami, dlatego program ten będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym w kolejnej klasie.

      pedagog szkolny

      Urszula Kusiak

     • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

     • W finale tegorocznego konkursu mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów.  Na przedstawicieli  piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trudno było zatem rozstrzygnąć, kto otrzyma zwycięski laur. Dzięki kreatywności klasy 5b i umiejętnościom 5a udało się wyłonić zwycięzców. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Kuc i Szymon Radziński.

      Na zaszczytnym II miejscu uplasowały się: Paulina Kubiak, Hanna Pisarek, Kinga Mruk. Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Anastazja Antończak, Katarzyna Stasik oraz Leon Łasiński.

      Gratulacje dla rywalizujących uczniów!

      Organizatorki konkursu:

      Wioletta Wernerowska

      Ewelina Wozińska

     • Sukces Zuzanny:)

     • Miło nam poinformować, że relacja dziennikarska  naszej uczennicy  Zuzanny Matysiak,  znalazła się wśród 3 najlepszych prac opisujących obrady VIII Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego w Zielonej Górze. Oceny nadesłanych prac dokonał zespół Lubuskiego Centrum Informacyjnego. Nagrodzone prace zostały opublikowane na  stronie internetowej LCI.

      Zuzi gratulujemy!

     • Kolejne medale w finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce!!!

     • Kolejne medale w finałach wojewódzkich LOM wywalczyły nasze wspaniałe lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej w Babimoście. Pierwszą zawodniczką, która triumfowała na  pięknym stadionie w Słubicach na swoim ulubionym dystansie 1000 metrów była Anita Chmielak. Anita zdobyła złoty medal, co oznacza, iż jest najlepszą biegaczką na kilometr w swojej kategorii wiekowej w całym województwie lubuskim.  Godzinę później mistrzynią naszego województwa została nasza kolejna multimedalistka Amelia Sypniewska, która nie miała sobie równych w skoku w dal. Obie mistrzynie odebrały złoty medal, stojąc na najwyższym stopniu podium,  z rąk prezesa Szkolnego Związku Sportowego pana Zbigniewa Bermesa. Na tych samych zawodach kolejny krążek, tym razem srebrny, wybiegały nasze najszybsze biegaczki  w prestiżowym biegu rozstawnym 4x100m. Srebrny  medal w biegu sztafetowym zdobyły: Patrycja Groszek, Amelia Sypniewska, Joanna Jamuła i Zosia Szczeszek. Chwilę po dziewczętach w biegu 4x100 biegali nasi chłopcy, którzy pomimo tego, iż wygrali swoją serię, ostatecznie uplasowali się na wysokim, czwartym miejscu w województwie lubuskim. W sztafecie męskiej naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Lachnicki,  Igor Rurkowski,  Nikodem Rakowski oraz najszybszy w tym roku w naszej szkole Michał Długosz. Wszystkim lekkoatletom serdecznie gratulujemy!

       

     • V TURNIEJ DOBROSUŁKA

     • 7 czerwca 2022r. odbył V Turniej Szachowy Dobrosułka. W turnieju brali udział uczniowie klas drugich i trzecich, łącznie 50 uczestników. Zawodnicy rozegrali 3 partie, każda po 15 minut. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy w kategorii chłopców i dziewcząt. 

      Kategoria chłopców:

      I miejsce – Maciej Pańczyszyn - klasa IIIa

      II miejsce - Ignacy Krasiński - klasa IIIb

      III miejsce - Kornel Rychły - klasa IIb

      IV miejsce - Michał Kotwicki - klasa IIIa

      V miejsce - Janek Kamiński - klasa IIIB

       

       

      Kategoria dziewcząt:

       

      I miejsce -  Oliwia Dzierzgwa - klasa IIIa

      II miejsce - Julia Kluczewska - klasa IIIb

      III miejsce - Marta Chmielak - klasa IIb

      IV miejsce - Patrycja Poźniak - klasa IIb

      V miejsce - Kornelia Szewczyk - klasa IIIb

       

       

       

    • Wyniki konkursu "Anglista roku 2021/2022"
     • Wyniki konkursu "Anglista roku 2021/2022"

     • 9 czerwca br. odbył się konkurs „Anglista Roku 2021/22”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów
      szkoły podstawowej klas 4-8, z podziałem na kategorie wiekowe.
      Lista zwycięzców poniżej:

      w kategorii klas 4 SP
      I miejsce: Kacper Walczak kl. 4b
      II miejsce: Julia Brychcy kl. 4a oraz Nadia Gierszewska kl. 4b
      III miejsce: Zuzanna Ratajczak kl. 4a

      w kategorii klas 5 SP
      I miejsce: Hanna Pisarek kl. 5b
      II miejsce: Kalina Kubiak kl. 5b
      III miejsce: Nataniel Sołtysiak kl. 5a

      w kategorii klasy 6 SP
      I miejsce: Martyna Nowakowska kl. 6
      II miejsce: Maja Niemczyk kl. 6
      III miejsce: Aleksandra Kuc kl. 6

      w kategorii klas 7 SP
      I miejsce: Jakub Cyl kl. 7b
      II miejsce: Maksymilian Czerwiński kl. 7a
      III miejsce: Jakub Czechowski oraz Marcel Misiak kl. 7a

      w kategorii klas 8 SP
      I miejsce: Zuzanna Matysiak kl.8b
      II miejsce: Maciej Cybulski kl. 8c
      III miejsce: Nikodem Rakowski kl. 8a

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorzy:
      Nauczyciele języków obcych

       

     • Rodzina aktywna-rodzina zdrowa

     • Nasza uczennica Aleksandra Kuc z klasy 6a otrzymała nagrodę pocieszenia za nagrany filmik w Konkursie na spot „Rodzina aktywna – rodzina zdrowa” ogłaszanym w ramach lekcji informatyki, organizowanym dla klas 6 i 7 przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zielonej Górze. 

      Gratulujemy!

     • 8c otwiera klasową kapsułę czasu

     • Na początku nauki w klasie 4 uczniowie stworzyli klasową kapsułę czasu. Było to pudełko, które okleili karteczkami ze swoimi imionami. Do środka włożyli drobiazgi, rysunki lub listy do siebie z przyszłości. Zapieczętowana kapsuła czekała na nich cierpliwie 5 lat....Nadszedł w końcu dzień, w którym kapsuła została otwarta. Nie obyło się bez ogromnych wzruszeń, wróciły wspomnienia.....

     •  Czwórboistki na trzecim miejscu w województwie!!!

     • W bardzo ładnym stylu wystartowały nasze lekkoatletki w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w 4-boju. Na starcie 3 czerwca o 9 rano w Żarach stanęło 19 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego województwa lubuskiego. Czwórbój to trudna konkurencja wielobojowa składająca się z 4 konkurencji lekkoatletycznych wymagających od startujących wszechstronnego przygotowania motorycznego i technicznego. Pierwsza                    z konkurencji to sprint na dystansie 60m. Kolejna to skok w dal, następnie rzut piłeczką palantową i na końcu trudny, wytrzymałościowy bieg na 600m. Po pierwszej konkurencji spiker zawodów ogłosił, iż drużyna dziewcząt z Babimostu po podliczeniu wszystkich punktów (wyniki uzyskane przez zawodników zamienia się na punkty wielobojowe) plasuje się                    na wysokim, drugim miejscu. Dawało to ogromną nadzieję na medal. Niestety po trzeciej konkurencji, a mianowicie rzucie piłeczką palantową, reprezentantki babimojskiej podstawówki spadły w klasyfikacji drużynowej na piąte miejsce. Nadal była ogromna szansa na wywalczenie upragnionego krążka. Nasze dziewczęta miały świadomość, że medal zawiśnie na ich szyi wyłącznie po rewelacyjnie przebiegniętym dystansie na 600m. Mijała 5 godzina rywalizacji na całkowicie nasłonecznionym stadionie w Żarach, kiedy nasze biegaczki stanęły na starcie ostatniej i zarazem najbardziej wyczerpującej konkurencji. Wszystkie nasze sportwomenki przebiegły ten dystans w przepięknym stylu zajmując w swoich seriach czołowe miejsca. Po podliczeniu wszystkich punktów i ogłoszeniu wyników przez prezesa Szkolnego Związku Sportowego z Zielonej Góry radość naszych lekkoatletek była przeogromna. Dziewczęta wywalczyły brązowy medal zdobywając łącznie 970 pkt. Wielobojowych. Nasza brązowa drużyna to: Maria Uracz, Nikola Wołek, Kornelia Groszek, Patrycja Konieczek, Andżelika Piosik i Aleksandra Kuc.

      Serdeczne gratulacje dla naszych brązowych wieloboistek!!! 

     • Zdrowe odżywianie

     • Zasady zdrowego odżywiania poznajemy również na lekcjach języka niemieckiego. Tematyka zajęć była inspiracją do wykonania przez uczniów klas szóstych i siódmych plakatów promujących zdrowy styl życia, a także poznanie nowego słownictwa. Powyżej efekty ich pracy.

       

      Tekst: A. Michalska,
      Zdjęcia: Iwona Firlej-Prętka

     • Sukces naszej uczennicy z kl. 5b!

     • Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b, Hania Pisarek, zajęła 2. miejsce w trzeciej  edycji międzyszkolnego konkursu języka angielskiego dla uczniów klas piątych „THE UNION JACK”, organizowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyprostyni.  

      Serdecznie gratulujemy sukcesu!

     • Nasze uczennice w Lubuskim Sejmiku!

     • 1 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny już wzięli udział w Lubuskim Sejmiku Dziecięcym. Tegoroczny, VIII Sejmik, odbył się w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze pod hasłem „Ocal planetę, żyjąc ekologicznie”. W pracach Sejmiku wzięło udział 36 uczniów z 18 szkół naszego województwa. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzyli radni dziecięcy, a drugą tworzyli uczniowie, którzy wcielili się w rolę dziennikarzy relacjonujących obrady. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kuc z klasy 6a (jako radna) i  Zuzanna Matysiak z klasy 8b, która mogła wykazać się jako dziennikarka. 

      Podczas sesji młodzież mogła zobaczyć, jak wygląda praca dorosłych radnych i dziennikarzy. Radni zostali podzieleni na cztery grupy, których zadaniem było przygotowanie trzech argumentów potwierdzających tezę, że warto żyć ekologicznie. Grupa dziennikarzy odbyła warsztaty dziennikarskie pod okiem służb prasowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Zanim jednak uczniowie zabrali głos, Wiceprzewodniczący Sejmiku Pan Mirosław Marcinkiewicz opowiedział, na czym polega praca Sejmiku i radnych. Podczas obrad obecni byli również lubuscy posłowie na Sejm oraz dorośli radni Sejmiku Województwa.  

      Podczas gdy „dziecięcy” dziennikarze tworzyli swoje relacje (które zostaną ocenione przez Biuro Prasowe Sejmiku), głos zabierali „dziecięcy” radni. Ola, która znalazła się w klubie białych, również zabierała głos i prezentowała jedną z tez swojego klubu. Na sam koniec uczniowie jednogłośnie przegłosowali uchwałę, w której znalazło się 10 kluczowych argumentów za działaniami proekologicznymi. Uczestnicy otrzymali również upominki i wzięli udział w pamiątkowej sesji fotograficznej. Nasze dziewczyny mają także pamiątkowe zdjęcia z Panem Mirosławem Marcinkiewiczem oraz radną Sejmiku Panią Anną Chinalską.

      Obrady Sejmiku Dziecięcego były również relacjonowane przez Radio Zachód i TVP3 Gorzów, a niektórzy młodzi radni i dziennikarze udzielali wywiadów. Poniżej zamieszczamy linki, pod którymi można posłuchać wywiadu Oli dla Radia Zachód a kolejny obejrzeć w TVP 3 Gorzów.

      Obrady były z pewnością cennym doświadczeniem i lekcją demokracji. A jeśli będzie taka możliwość, za rok wrócimy tam znowu. ☺

      https://zachod.pl/651141/viii-lubuski-sejmik-dzieciecy/

      https://gorzow.tvp.pl/60516058/lubuski-sejmik-dzieciecy-mlodzi-radni-spotkali-sie-juz-osmy-raz

     • Akcja profilaktyczna "Ząbki"

     • Uczniowie naszej szkoły, tak jak w ubiegłym roku, uczestniczyli w Akcji Profilaktycznej przeprowadzonej przez studentów stomatologii oddział w Zabrzu. 6 kwietnia została przeprowadzona lekcja na platformie Teams, po lekcji dzieci zostały poproszone o wykonanie prac plastycznych. Spośród wielu przepięknych prac panie Ania i Ola wyłoniły zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni upominkami. Zwycięzcom gratulujemy.

     • Babimojska Gra Uliczna

     • Już po raz trzeci z okazji Dnia Dziecka klasy rywalizowały w Babimojskiej Grze Ulicznej. Dla zwycięzców Rada Rodziców ufundowała puchar oraz tort. Tym razem na trasie należało znaleźć dzięki wskazówkom siedem miejsc. W każdym z nich czekały na uczniów różnorodne zadania. Musieli między innymi wykazać się umiejętnościami matematycznymi, polonistycznymi, plastycznymi czy muzycznymi. Umieć grać w szachy, przyszyć guziki, wykonać ćwiczenia fizyczne. Jednak najważniejsza umiejętność, jaką należało się wyróżnić, to praca zespołowa.

      Najwięcej punktów zdobyła klasa 7b, więc ona zdobyła puchar i mogła skosztować pysznego tortu. Zaszczytne II miejsce zajęła klasa 7a, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z kl. 5b. Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim biorącym udział w grze serdecznie gratulujemy, że podjęli wyzwanie. Nie sukces uczy, lecz droga, którą trzeba przejść, by go osiągnąć.

      Tekst - Wioletta Wernerowska.
      Zdjęcia - Iwona Firlej-Prętka.